rezerw pszenicy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rezerw pszenicy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rezerw pszenicy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Mniejszy import soi do Chin

  Mniejszy import soi do Chin

  Wystarczyły trzy sesje, żeby indeks towarowy CRB powrócił do poziomu z początku września. Dynamiczne spadki, które trwają na rynku surowców od poniedziałku, zniosły wartość indeksu CRB o ponad 10 pkt. Wczorajszą sesję wskaźnik ten zakończył na poziomie 308,41 pkt., najniższym od 5 września. Wczorajszy spadek jego wartości wyniósł 1,01%.

  czytaj więcej

 • Ziemia — „surowiec”, na który zawsze będzie popyt

  Ziemia — „surowiec”, na który zawsze będzie popyt

  Rozczarowanie wynikami inwestycji na giełdach kieruje inwestorów w stronę aktywów niefinansowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się surowce i ziemia rolna. Czy rzeczywiście w przyszłości będzie można na nich zarobić?

  czytaj więcej

 • Surowce: wzrost dzięki zachętom banków centralnych

  Surowce: wzrost dzięki zachętom banków centralnych

  Po tym jak amerykański Bank Rezerwy Federalnej i Bank Japonii ogłosiły podjęcie dodatkowych działań w zakresie ilościowego luzowania polityki pieniężnej, a Europejski Bank Centralny jasno zadeklarował, że podejmie się wszystkiego, co konieczne dla uratowania euro, wrzesień okazał się zasadniczo dobrym miesiącem dla bardziej ryzykownych aktywów takich jak towary.

  czytaj więcej

 • Reuters obniża szacunki dynamiki PKB dla Chin

  Reuters obniża szacunki dynamiki PKB dla Chin

  W piątek na rynkach towarowych przeważał kolor czerwony. Indeks CRB zanotował spadek o 0,87% do poziomu 306,05 pkt. Sprzedającym sprzyjało umocnienie się amerykańskiej waluty – US Dollar Index zwyżkował w piątek o 0,32%.

  czytaj więcej

 • Interwencja państwa w rosyjski rynek zboża nie przynosi efektów

  Interwencja państwa w rosyjski rynek zboża nie przynosi efektów

  Rosja wciąż walczy ze skutkami tegorocznej suszy. Państwowa interwencja w krajowy rynek nie odnosi trwałego efektu. Ceny zboża rosną. Nawet jeśli kolejny rok będzie dobry, to może się okazać, że skutki tegorocznej klęski będą jeszcze odczuwalne - uważają eksperci.

  czytaj więcej

 • Wzrost ceny złota zatrzymany. Inwestujący w surowce pod kreską

  Wzrost ceny złota zatrzymany. Inwestujący w surowce pod kreską

  Zaszkodziły sugestie, że Stany Zjednoczone skończą dodruk pieniądza. Początek tego roku to trudny okres dla inwestujących na rynku surowców.

  czytaj więcej

 • Coraz głośniej o wychodzeniu z QE3

  Coraz głośniej o wychodzeniu z QE3

  Końcówka handlu w piątek głównie dzięki wystąpieniu Bena Bernanke w Chicago okazała się bardzo ciekawa, szczególnie na parach dolarowych oraz na złocie. W weekend co prawda handlu nie było, ale przekaz po spotkaniu grupy G7 był na tyle korzystny dla Japonii, że nie wywołał dziś żadnej reakcji na jenie a giełdzie w Tokio pozwolił na dalsze wzrosty. W tym tygodniu również powinno być bardzo ciekawie, zwłaszcza że przed nami wiele danych z USA (sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa, indeksy regionalne) oraz dane o PKB w strefie euro w I kwartale.

  czytaj więcej

 • Stłumiony azjatycki popyt na złoto

  Stłumiony azjatycki popyt na złoto

  Pomimo wczorajszego spadku wartości amerykańskiego dolara, notowaniom wielu surowców nie udało się utrzymać na plusie. Indeks CRB zanotował we wtorek zniżkę o 0,64% do poziomu 281,37 pkt. Wyraźna przecena dotyczyła przede wszystkim metali szlachetnych, podczas gdy ceny miedzi, pszenicy i kukurydzy zakończyły sesję na niewielkim plusie.

  czytaj więcej

 • Import złota do Chin najwyższy od 7 miesięcy

  Import złota do Chin najwyższy od 7 miesięcy

  We wtorek nastroje na rynkach surowcowych były zróżnicowane. Na rynkach metali oraz na rynku ropy WTI dominowała strona podażowa, jednak drożały pozostałe surowce energetyczne oraz spora część towarów rolnych. W rezultacie, indeks CRB zanotował delikatny spadek o 0,11%, pozostając w konsolidacji trwającej od początku listopada.

  czytaj więcej

 • Pszenica najtańsza od ponad roku

  Pszenica najtańsza od ponad roku

  Wtorek był kolejnym dobrym dniem na rynkach towarowych. Indeks CRB zanotował wzrost o 0,68%, do poziomu 280,77 pkt. Niewątpliwie kupującym na rynkach surowcowych sprzyjała wczorajsza słabość dolara – US Dollar Index zanotował spadek do najniższego poziomu od końca października.

  czytaj więcej

 • Umocnienie dolara a przecena metali szlachetnych

  Umocnienie dolara a przecena metali szlachetnych

  Dobra passa kupujących na rynkach towarowych została wczoraj przerwana. Indeks CRB, który zwyżkuje praktycznie od początku grudnia, w czwartek zanotował spadek o 0,31% do poziomu 280,16 pkt. Stronie podażowej zaczęła sprzyjać sytuacja na rynkach walutowych – wczoraj, po niemal dwóch tygodniach zniżek, umocnił się amerykański dolar.

  czytaj więcej

 • Wzrost cen pszenicy po raporcie USDA

  Wzrost cen pszenicy po raporcie USDA

  Bieżący tydzień na rynkach towarowych nie rozpoczął się najlepiej. Po dużym piątkowym wzroście, wczoraj notowania indeksu CRB skierowały się w dół o 0,30%. Na minusie znalazły się surowce energetycznie, podczas gdy wzrostem poniedziałkową sesję zakończyły notowania metali szlachetnych oraz niektórych zbóż.

  czytaj więcej

 • Dobry tydzień na rynku złota

  Dobry tydzień na rynku złota

  W tym tygodniu strona popytowa na rynkach towarowych jest wyjątkowo aktywna. Wczoraj po raz kolejny wzrosła wartość indeksu CRB – tym razem o 0,22%. Tym samym, wartość indeksu pobiła swój tegoroczny rekord.

  czytaj więcej

 • Nowy złoty pakt banków centralnych

  Nowy złoty pakt banków centralnych

  Indeks CRB rozpoczął bieżący tydzień od delikatnego wzrostu o 0,30% do poziomu 306,83 pkt. Zwyżka ta była wypadkową mieszanych nastrojów na rynkach towarowych: rosły m.in. notowania gazu ziemnego, miedzi oraz soi, spadały ceny kukurydzy i kawy, a złoto, ropa naftowa WTI oraz pszenica zakończyły poniedziałkową sesję na neutralnych poziomach. Na pierwszym planie podczas wczorajszej sesji znalazły się dwie kwestie: nowy „pakt” na rynku złota oraz dane z amerykańskiego rynku zbóż.

  czytaj więcej

 • Pszenica: maj najgorszym miesiącem od prawie 3 lat

  Pszenica: maj najgorszym miesiącem od prawie 3 lat

  W czwartek na rynki niektórych surowców i towarów powrócił optymizm, a indeks CRB zanotował wzrost o 0,43% do poziomu 307,34 pkt. Wzrosła cena m.in. najważniejszego składnika tego indeksu – ropy naftowej. Oprócz tego, podrożały m.in. platyna, kawa, cukier i kakao. Natomiast na minusie zakończyły sesję m.in. ceny miedzi, złota, pszenicy i kukurydzy.

  czytaj więcej

 • Jak Sowieci uprawiali rolnictwo

  Jak Sowieci uprawiali rolnictwo

  Rosja zawsze mogła się pochwalić bitną armią i znakomitą dyplomacją. Ale od stu lat, gdy jej przywódcy zaczynają się zajmować żywnością, zawsze sprowadzają na kraj klęskę głodu

  czytaj więcej

 • Pożar w Domu Saudów. Poznaj losy władców ropy

  Pożar w Domu Saudów. Poznaj losy władców ropy

  Grupa starców, z których najmłodszy dobiega siedemdziesiątki. Stado kilkuset książąt, z których każdy chciałby rządzić królestwem. Fasada prosperity, za którą kryje się 40-proc. bezrobocie

  czytaj więcej

 • Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Ponad 80-milionowe państwo, które przez lata było odizolowane na skutek nałożonych sankcji, teraz deklaruje otwarcie na świat i zapowiada duże wydatki inwestycyjne. Na pierwszy rzut oka wydaje się rajem dla eksporterów i inwestorów

  czytaj więcej

 • Taryfami celnymi ku katastrofie. I to nie tylko za Trumpa

  Taryfami celnymi ku katastrofie. I to nie tylko za Trumpa

  Wprawdzie wojna celna podczas Wielkiego Kryzysu wysadziła w powietrze światową gospodarkę i zrujnowała Stany Zjednoczone, lecz republikanie mogli przynajmniej powiedzieć, że dotrzymują wyborczych obietnic.

  czytaj więcej

 • Bochenek chleba za 8 zł. Żywność w najbliższym czasie może podrożeć o 80 proc.

  Bochenek chleba za 8 zł. Żywność w najbliższym czasie może podrożeć o 80 proc.

  Bochenek chleba za 8‒10 zł, mięso droższe o 30‒40 proc.? To nie scenariusz stanu wyjątkowego, tylko prognozy branży. Wszystko przez suszę i ASF

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników