restrukturyzacja firmy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu restrukturyzacja firmy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące restrukturyzacja firmy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Czy samozatrudniony może ogłosić upadłość konsumencką

  Czy samozatrudniony może ogłosić upadłość konsumencką

  Problem: Osoba, która przeszła na samozatrudnienie, nawet jeśli po uszy pogrążona jest w prywatnych długach, które narastały przez wiele lat, nie może ogłosić upadłości konsumenckiej! A to dlatego, że z przepisów wynika wprost, że upadłość konsumencką może ogłosić wyłącznie osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej. A samozatrudniony w myśl przepisów jest właśnie osobą prowadzącą działalność gospodarczą. Problem jest tym większy, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być dla wielu osób pogrążonych w finansowych tarapatach szybsze i bardziej korzystne niż ogłoszenie upadłości na zasadach obowiązujących przedsiębiorców. W praktyce więc osoby, dla których samozatrudnienie jest często jedyną możliwością utrzymania źródła dochodów, mają poważny problem. Zwłaszcza że powszechna jest praktyka przedsiębiorców, którzy uzależniają zatrudnienie kandydata do pracy od tego, czy założy i będzie prowadził własną działalność gospodarczą. Pojawia się pytanie: czy osoby, których samozatrudnienie wiąże się ze świadczeniem usług na rzecz jednej firmy, a przeważający udział w ich zobowiązaniach mają kredyty konsumenckie i inne prywatne długi, nie powinny składać wniosków o upadłość jako konsumenci, licząc na to, że sąd uzna, że ta działalność jest de facto fikcyjna? ©?

  czytaj więcej

 • Wojciech Balczun zwyciężył w konkursie na szefa ukraińskich kolei

  Wojciech Balczun zwyciężył w konkursie na szefa ukraińskich kolei

  Polak Wojciech Balczun zwyciężył w konkursie na dyrektora generalnego ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia – poinformował we wtorek minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Aivaras Abromaviczius.

  czytaj więcej

 • Paweł Olechnowicz został odwołany ze stanowiska prezesa Lotosu. Zastąpi go Robert Pietryszyn

  Paweł Olechnowicz został odwołany ze stanowiska prezesa Lotosu. Zastąpi go Robert Pietryszyn

  Rada Nadzorcza Lotosu odwołała w środę ze stanowiska prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza, powierzając funkcję p.o. prezesa Robertowi Pietryszynowi, szefowi rady nadzorczej spółki - poinformowała w środę spółka.

  czytaj więcej

 • Tchórzewski: Spięcie finansów Polskiej Grupy Górniczej niemożliwe bez oszczędności pracowniczych

  Tchórzewski: Spięcie finansów Polskiej Grupy Górniczej niemożliwe bez oszczędności pracowniczych

  W sobotę rano rozpoczęło się kolejne spotkanie związkowców z KW z zarządem spółki na temat porozumienia, poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii do nowej firmy – Polskiej Grupy Górniczej. W negocjacjach uczestniczą minister energii Krzysztof Tchórzewski i jego zastępca Grzegorz Tobiszowski. Mimo możliwych oszczędności pozapłacowych nie ma możliwości spięcia w ciągu najbliższego 1,5 roku finansów Polskiej Grupy Górniczej bez oszczędności pracowniczych – powiedział przed sobotnimi rozmowami ze związkami Kompanii Węglowej minister energii Krzysztof Tchórzewski.

  czytaj więcej

 • Tchórzewski: Projekt porozumienia ws. Polską Grupą Węglową będzie konsultowany przez związki

  Tchórzewski: Projekt porozumienia ws. Polską Grupą Węglową będzie konsultowany przez związki

  Projekt porozumienia poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii Węglowej do nowej firmy, Polskiej Grupy Górniczej, został ustalony; związkowcy będą go teraz konsultowali z załogami - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

  czytaj więcej

 • Państwowi prezesi będą mieć niższe pensje. Rząd łagodzi ustawę kominową

  Państwowi prezesi będą mieć niższe pensje. Rząd łagodzi ustawę kominową

  Rząd rezygnuje z obchodzonej na wszystkie sposoby ustawy kominowej ograniczającej pensje władz w spółkach Skarbu Państwa. Nowa regulacja ma objąć też firmy, w których SP ma mniejszościowe udziały.

  czytaj więcej

 • Przemysł: Miękki kompromis w Kompanii Węglowej

  Przemysł: Miękki kompromis w Kompanii Węglowej

  Zawieszenie czternastej pensji na lata 2016–2017, odejście ok. 4 tys. ludzi na urlopy górnicze i łączenie kopalń – to najważniejsze punkty porozumienia podpisanego we wtorek w Kompanii Węglowej. Wczoraj wieczorem związkowcy, zarząd Kompanii (KW) i rząd podpisali dokument, który otwiera formalną drogę do stworzenia w przyszłym tygodniu Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Jednak rząd przystał na tak daleko idące ustępstwa, że trudno o pewność, iż wynegocjowane mozolnie oszczędności uratują kopalnie.

  czytaj więcej

 • NIK wytyka błędy Lotnisku Chopina: Zaniechane budowy i fiasko zbycia udziałów w portach regionalnych

  NIK wytyka błędy Lotnisku Chopina: Zaniechane budowy i fiasko zbycia udziałów w portach regionalnych

  Spóźnione lub zaniechane budowy. Fiasko zbycia udziałów w portach regionalnych. NIK wytyka błędy zarządcy Lotniska Chopina. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) to głównie zarządca Lotniska Chopina, które jest główną bazą przewoźnika LOT, a w 2015 r. obsłużyło 37 proc. ruchu lotniczego w Polsce. PPL mają też udziały w 15 spółkach, z których 10 zarządza lotniskami regionalnymi, np. w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Szczecinie.

  czytaj więcej

 • Komentarz: Ustawa z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (cz. 8)

  Komentarz: Ustawa z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (cz. 8)

  Przedstawiamy kolejną część komentarza do ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978 ze zm.; dalej: p.r.). Omawiamy w niej normy prawne zawarte w art. 161–188 p.r.

  czytaj więcej

 • Balcerowicz: Ukraina potrzebuje programu restrukturyzacji firm państwowych

  Balcerowicz: Ukraina potrzebuje programu restrukturyzacji firm państwowych

  Ukraina potrzebuje programu restrukturyzacji i prywatyzacji firm państwowych, konieczna jest stabilizacja budżetu oraz wszystkich sektorów, by m.in. wyeliminować monopole - mówił w poniedziałek w Warszawie Leszek Balcerowicz, który został doradcą prezydenta Petra Poroszenki.

  czytaj więcej

 • Balcerowicz: OFE dla Ukrainy? Najpierw podwyższenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  Balcerowicz: OFE dla Ukrainy? Najpierw podwyższenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  - W warunkach inwazji obcego państwa Ukrainie udało się obniżyć deficyt budżetowy z 10 do 2 proc. PKB, uniezależnić od rosyjskiego gazu i zapobiec kryzysowi bankowemu. To wielkie osiągnięcie – mówi DGP Leszek Balcerowicz.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników