renomowanych marek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu renomowanych marek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące renomowanych marek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowe trendy w turystyce. Szlakiem piwa, śledzia i polityki

  Nowe trendy w turystyce. Szlakiem piwa, śledzia i polityki

  Mało kogo obchodzi zwyczajne oglądanie zabytków i słuchanie o nudnej historii. „Nowi” turyści nie chcą tylko zwiedzać, wolą doświadczać. Interesuje ich styl życia ludzi w kraju, który odwiedzają, ciekawi sytuacja polityczna. Chętnie zaglądają do miejscowych kuchni. Polskie firmy turystyczne nie są obojętne na ten światowy trend.

  czytaj więcej

 • VC Kongres 2018: Polski rynek funduszy inwestycyjnych

  VC Kongres 2018: Polski rynek funduszy inwestycyjnych

  13 kwietnia w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się wydarzenie dedykowane tematyce polskiego rynku funduszy inwestycyjnych, kierowane do przedstawicieli funduszy venture capital oraz private equity. Kongres rozpocznie się o godzinie 9, a jego zakończenie planowane jest na godzinę 16.45. Partnerem merytorycznym wydarzenia oraz jego inicjatorem jest Kancelaria Snażyk Granicki.

  czytaj więcej

 • Zmierzch bogów gitary. Czy czeka nas śmierć rocka?

  Zmierzch bogów gitary. Czy czeka nas śmierć rocka?

  Rock jeszcze nie umarł, ale nie czuje się najlepiej. Żeby to zrozumieć, wystarczy przyjrzeć się problemom, z jakimi zmagają się producenci gitar elektrycznych.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Chcemy wraz z Francją zmienić oblicze przemysłowe Europy

  Morawiecki: Chcemy wraz z Francją zmienić oblicze przemysłowe Europy

  Polska we współpracy z Francją chce zmienić oblicze przemysłowe Europy i inwestować w przyszłościowe gałęzie przemysłu - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas Spotkań Warszawskich - dorocznego polsko-francuskiego forum ekonomicznego.

  czytaj więcej

 • Czy plagiat może być nagrodzony? Oto rak, który niszczy naszą naukę

  Czy plagiat może być nagrodzony? Oto rak, który niszczy naszą naukę

  Na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie huczy od plotek o znanym profesorze, który w kolejnych monografiach przepisuje swoje poprzednie teksty. Pomimo oficjalnych wniosków o wyjaśnienie tego procederu w ciszy uczelnianych gabinetów próbuje się ukręcić łeb sprawie.

  czytaj więcej

 • Woś o książce Rabizo: Polska ubojnią Europy [RECENZJA]

  Woś o książce Rabizo: Polska ubojnią Europy [RECENZJA]

  W żyłach naszych płynie krew, co ścina się na widok nędzy i ciemnoty (…). Konieczne jest podjęcie walki przeciwko ciągłemu utrzymywaniu pewnych kast i instytucyj (pisownia oryginalna – red.), przeciw układowi stosunków, które oddzielają pracującego od narzędzi pracy. Na takie instytucje będziemy zapatrywać się jako na siły wrogie”. Tymi słowami prawie 140 lat temu prekursor socjologii Ludwik Krzywicki polemizował z czołowym pozytywistycznym kronikarzem epoki Bolesławem Prusem.

  czytaj więcej

 • Znane nazwisko nie zawsze da się zarejestrować

  Znane nazwisko nie zawsze da się zarejestrować

  Zasadniczo nazwisko można zastrzec jako znak towarowy, o ile oczywiście spełnione są przy tym prawne kryteria rejestracji - identyczne jak dla innych rodzajów znaków. Problem pojawia się jednak często, kiedy próbuje się objąć ochroną prawa nazwisko znane, np. należące do celebryty, polityka, lub nazwisko łudząco podobne. Wówczas najczęściej uznaje się, że znak został zgłoszony w złej wierze. Takich sporów jest ostatnio coraz więcej.

  czytaj więcej

 • Premier wezwał szefa KNF do natychmiastowych wyjaśnień

  Premier wezwał szefa KNF do natychmiastowych wyjaśnień

  Premier Mateusz Morawiecki wezwał szefa KNF do natychmiastowych wyjaśnień oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji w związku z enuncjacjami prasowymi, które pojawiły się we wtorek - poinformował w RMF FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

  czytaj więcej

 • Zapomniane prawo panoramy. Można pokazywać PKiN

  Zapomniane prawo panoramy. Można pokazywać PKiN

  Polskie regulacje pozwalają wykorzystywać wizerunek obiektów bez pytania o zgodę. Nie było więc potrzeby wycinania Pałacu Kultury i Nauki w głośnym spocie PFN.

  czytaj więcej

 • Kumulacja roczników pod lupą. NIK i kancelaria premiera przyjrzą się reformie edukacji

  Kumulacja roczników pod lupą. NIK i kancelaria premiera przyjrzą się reformie edukacji

  NIK będzie dokładnie analizował, jak wygląda wdrażanie zmian w Polsce i w samym MEN. Chcą sprawdzić, czy nie pogorszy się poziom edukacji i czy reforma nie odbije się na uczniach.

  czytaj więcej

 • Areszty wydobywcze, pokazowe zatrzymania i dziwne zbiegi okoliczności. Szeryf Ziobro wrócił do gry

  Areszty wydobywcze, pokazowe zatrzymania i dziwne zbiegi okoliczności. Szeryf Ziobro wrócił do gry

  Co myślisz, jak o godzinie 6 rano widzisz ludzi w kominiarkach przed drzwiami? Boże, spraw, by to byli bandyci!”. Ten gorzki żart był popularny za poprzednich rządów PiS, zwłaszcza w 2007 r., gdy prokuratura stała się wyjątkowo aktywna.

  czytaj więcej

 • Jakość tworzą przede wszystkim ludzie

  Jakość tworzą przede wszystkim ludzie

  >Rozmowa z Andrzejem Kowalczykiem, Prezesem Zarządu, Dyrektorem Generalnym MABO Sp. z o.o., specjalizującej się m.in. w produkcji konstrukcji stalowych i elementów sieci trakcyjnych.

  czytaj więcej

 • Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Gigantyczne oszustwo, duża afera, zatrzymania ważnych menedżerów, ucieczka spółek z GPW, straty inwestorów. Giełda przestała spełniać główną funkcję : miejsca, w którym firmy mogą pozyskać pieniądze na rozwój

  czytaj więcej

 • Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  W drugiej już edycji badania dotyczącego średniookresowych prognoz makroekonomicznych dla Polski oraz mapy zagrożeń dla koniunktury gospodarczej i stabilności systemu finansowego, przeprowadzonej przez Europejski Kongres Finansowy, wzięło udział ponad 30 wybitnych ekspertów, głównie z największych polskich banków, renomowanych firm konsultingowych, a także ze środowiska akademickiego. Zgodnie z prognozami ekspertów w najbliższych latach należy się spodziewać spowolnienia wzrostu gospodarczego.

  czytaj więcej

 • Muzea i wystawy w 2019 r. Co warto zobaczyć?

  Muzea i wystawy w 2019 r. Co warto zobaczyć?

  Nowa odsłona ekspozycji "Wyspiański. Nieznany" oraz wystawy poświęcone Andrzejowi Wajdzie w Krakowie; prezentacja twórczości Brytyjczyka Richarda Longa we Wrocławiu, otwarcie na nowo zaaranżowanej Galerii Sztuki Starożytnej w Warszawie - to niektóre z wydarzeń muzealnych roku 2019.

  czytaj więcej

 • Zmiany w zakazie zakazu handlu w niedziele? Ministerstwo zabiera głos

  Zmiany w zakazie zakazu handlu w niedziele? Ministerstwo zabiera głos

  Resort rodziny i pracy nie pracuje obecnie nad zmianą ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę – mówił we wtorek wiceminister w tym resorcie Stanisław Szwed. Dodał, że prowadzone są jedynie badania nad skutkami gospodarczymi i społecznymi ustawy.

  czytaj więcej

 • Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na biznes. Nowi Partnerzy szybko przekonują się że współpraca z Grupą WGN to gwarancją sukcesu w branży nieruchomości, wpływ na to ma rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia na wymagającym rynku. Partnerska umowa, 100% zysku dla Franczyzobiorcy oraz sztab specjalistów centrali gwarantujących wsparcie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników