rekrutacja na studia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rekrutacja na studia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rekrutacja na studia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Książkę Jakuba Szamałka otwiera znamienna deklaracja: „To nie jest powieść science fiction”. – Czytelnik nieobeznany z tą problematyką mógłby dojść do wniosku, że to jest jakieś wróżenie z fusów, moje fantazje i rozważania na temat tego, co się wydaje jedynie teoretycznie możliwe – tłumaczy Szamałek. – Tymczasem sprawy się mają inaczej: to, o czym piszę w książce, już się wydarzyło. I to niekoniecznie w laboratoriach, ale w codziennym życiu. Mało tego: niektórych kwestii świadomie nie umieściłem w powieści, uznając, że odbiorca po prostu mi nie uwierzy. To dziwne: unikać pisania o rzeczywistości, by nie zostać wziętym za odjechanego futurystę. Zależało mi jednak na tym, by „Cokolwiek wybierzesz” miało walor historii realistycznej, dziejącej się tu i teraz, a nie mrocznej ekstrapolacji w rodzaju serialu „Czarne lustro”. By nie wyglądało na to, że zmyślam.

  czytaj więcej

 • Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  PKN ORLEN działa w branżach, w których jednym z wyzwań kadrowych jest znalezienie pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Jak skutecznie zapewnić zastępowalność i odpowiednie kompetencje na stanowiskach, na których fachowcy odchodzą na emeryturę? Na to oraz wiele pytań w dobie dzisiejszych wyzwań rynkowych odpowiadają sobie pracodawcy świadomie zarządzający kadrami i jednym z takich przykładów jest zadbanie o następców o wiele wcześniej.

  czytaj więcej

 • Opinia od księdza warunkiem przyjęcia na studia? RPO odpowiada w sprawie uczelni w Toruniu

  Opinia od księdza warunkiem przyjęcia na studia? RPO odpowiada w sprawie uczelni w Toruniu

  Prawo o szkolnictwie wyższym nie przewiduje możliwości odmowy przyjęcia na studia z uwagi na przekonania religijne – podkreśla rzecznik praw obywatelskich. To reakcja na skargę, która wpłynęła do jego biura. Dotyczyła ona wymogów rekrutacyjnych na nowy kierunek studiów podyplomowych z zakresu polityki gospodarczej, finansów i bankowości w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (WSKSM), który został dofinansowany przez Narodowy Bank Polski.

  czytaj więcej

 • Twórcą się jest, a artystą bywa, czyli o kondycji kultury i poziomie edukacji artystycznej

  Twórcą się jest, a artystą bywa, czyli o kondycji kultury i poziomie edukacji artystycznej

  Artysta może być rzemieślnikiem, o którego istnieniu nikt się nie dowie, albo budzącym podziw celebrytą. Szkoły artystyczne kształcą i jednych, i drugich.

  czytaj więcej

 • Strajk nauczycieli: MEN odpowiada ZNP

  Strajk nauczycieli: MEN odpowiada ZNP

  Podnosimy pensję nauczycieli po pięciu latach ich zamrożenia; w 2017 r. zwaloryzowaliśmy wynagrodzenia, od 2018 r. sukcesywnie je podwyższamy – podkreśliło w poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  czytaj więcej

 • Strajk nauczycieli: Czy można zmienić albo przełożyć termin egzaminu ósmoklasisty i matury?

  Strajk nauczycieli: Czy można zmienić albo przełożyć termin egzaminu ósmoklasisty i matury?

  Nie ma planu B, jeśli chodzi o zmianę terminów przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych: egzaminu gimnazjalnego, egzaminu ósmoklasisty i egzaminów maturalnych; to nie jest możliwe - powiedziała w poniedziałek w Telewizji Trwam minister edukacji Anna Zalewska.

  czytaj więcej

 • Za grubi, by służyć: Amerykanie nie nadają się do wojska

  Za grubi, by służyć: Amerykanie nie nadają się do wojska

  Największym wyzwaniem dla US Army nie jest potęga Chin czy Rosji. Od lat brakuje rekrutów, bo z powodu otyłości i problemów psychicznych coraz mniej Amerykanów nadaje się do wojska.

  czytaj więcej

 • Prezes ZNP: Strajk na pewno będzie się toczył także w czasie egzaminów

  Prezes ZNP: Strajk na pewno będzie się toczył także w czasie egzaminów

  Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów, jeśli go wykorzystamy to edukacji grozi kompletny kataklizm - powiedział w sobotę prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, cytowany przez portal Radia Zet.

  czytaj więcej

 • W 52 proc. szkół nie było referendów strajkowych

  W 52 proc. szkół nie było referendów strajkowych

  W ok. 52 proc. szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych nie przeprowadzono referendów strajkowych – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Edukacji Narodowej. Większość placówek będzie pracowała bez problemów – zapewnia resort.

  czytaj więcej

 • Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu. Przegląd orzecznictwa Sądu Najwyższego

  Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu. Przegląd orzecznictwa Sądu Najwyższego

  Zasada niedyskryminacji w zatrudnieniu (będąca nawiązaniem do zakazu dyskryminacji z art. 32 Konstytucji RP) stanowi uzupełnienie zasady równego traktowania pracowników. Jej przestrzeganie to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy, którego naruszenie może powodować istotne konsekwencje finansowe (obowiązek zapłaty odszkodowania), a także skutkować natychmiastowym rozwiązaniem umowy o pracę przez pracownika ze względu na ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracodawcy. Jak wskazał Sąd Najwyższy w wyroku z 10 lutego 2009 r. (sygn. akt II PK 149/08), przepisy dotyczące równego traktowania w zatrudnieniu mają charakter bezwzględnie obowiązujący, co oznacza, iż strony umowy o pracę nie mogą – nawet w drodze porozumienia – uregulować treści stosunku pracy w sposób naruszający zasadę równego traktowania. Postanowienie takiej treści jest zatem nieważne, co wynika wprost z art. 18 par. 3 k.p. [ramka 1 s. D2]

  czytaj więcej

 • #GamerGate: Biali suprematysci rekrutują graczy. Przynętą jest mowa nienawiści

  #GamerGate: Biali suprematysci rekrutują graczy. Przynętą jest mowa nienawiści

  Amerykańskie grupy suprematystów po cichu łowią nowych sympatyków. Robią to za pomocą gier komputerowych o treściach zachęcających do nienawiści.

  czytaj więcej

 • RPO: Regulamin uczelni nie może dyskryminować studentów w dostępie do szkoleń

  RPO: Regulamin uczelni nie może dyskryminować studentów w dostępie do szkoleń

  Nabór na praktyczne szkolenie nie powinien być różnicowany w zależności od tego, czy chętnego przyjęto w wyniku pierwszej, czy też kolejnej rekrutacji.

  czytaj więcej

 • Zwolnieni z Teorii: Polska szkoła nie sprzyja innowacyjności i rozwoju myślenia [WYWIAD]

  Zwolnieni z Teorii: Polska szkoła nie sprzyja innowacyjności i rozwoju myślenia [WYWIAD]

  - Polska szkoła nie sprzyja innowacyjności i rozwijaniu myślenia. Tymczasem kluczowa w życiu jest umiejętność współpracy - mówi Paula Bruszewska, prezes Zwolnionych z Teorii.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  -Jeśli ktoś w KAS chce dynamicznej służby, to ją znajdzie. Jeśli jest specjalistą od techniki, to może konstruować dla nas nawet gadżety Bonda. Jeżeli zaś woli pracę za biurkiem i bezpośrednią obsługę podatników, to też w KAS ma do tego pole. Pracownik cywilny, który lubi pracę dynamiczną i pełną adrenaliny może dostać propozycję bycia funkcjonariuszem. Jesteśmy elastyczni - mówi nadinspektor Piotr Walczak, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Firma pozyska więcej danych o pracowniku. W tym biometryczne

  Firma pozyska więcej danych o pracowniku. W tym biometryczne

  Kodeks pracy dopuszcza pozyskiwanie niektórych informacji o zatrudnionym za jego zgodą, z wyłączeniem m.in. tych o niekaralności. Pracodawca zyska też możliwość przetwarzania danych biometrycznych, choć tylko pod pewnymi warunkami

  czytaj więcej

 • Firma może żądać dokumentów, które potwierdzają jedynie poziom wykształcenia

  Firma może żądać dokumentów, które potwierdzają jedynie poziom wykształcenia

  Od 4 maja 2019 r. pracodawca może żądać udokumentowania danych osobowych kandydatów do pracy tylko w zakresie niezbędnym do ich potwierdzenia. Tak wynika ze znowelizowanego art. 221 par. 5 k.p. (w związku z RODO). Ta z pozoru nieznacząca zmiana w praktyce wywołuje istotne skutki. Po zmianach procedury rekrutacyjne są zawikłane

  czytaj więcej

 • uSTAL swoją ścieżkę kariery z CMC

  uSTAL swoją ścieżkę kariery z CMC

  Istniejąca od ponad 120 lat huta w Zawierciu, jest nieodłącznym elementem krajobrazu miasta, kształtującym jego charakter. W 2003 r. jej inwestorem została spółka Commercial Metals Company (CMC) i od tego momentu dynamicznie się rozwija. CMC Poland sp. z o.o. to drugi, pod względem nakładów finansowych amerykański inwestor w Polsce i największy pracodawca w regionie zawierciańskim. Obecnie firma zatrudnia 2 tys. osób, z czego ok. 1,6 tys. w Zawierciu.

  czytaj więcej

 • Będzie łatwiej zostać policjantem

  Będzie łatwiej zostać policjantem

  Kandydaci na funkcjonariuszy, którzy zdecydują się na rozpoczęcie studiów licencjackich w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, będą mieć czas nauki zaliczony do szkolenia podstawowego wymaganego od każdego policjanta.

  czytaj więcej

 • Utrzymanie status quo ws. kształcenia doktorantów może odbić się uczelniom czkawką

  Utrzymanie status quo ws. kształcenia doktorantów może odbić się uczelniom czkawką

  Niektóre szkoły wyższe nie planują żadnych modyfikacji w kształceniu doktorantów oprócz zmiany nazewnictwa. Eksperci nie mają wątpliwości, że mogą stracić na takim podejściu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników