reklamy piwa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu reklamy piwa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące reklamy piwa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Podatkiem od reklamy w ogródki piwne

  Podatkiem od reklamy w ogródki piwne

  Blady strach padł na właścicieli pubów i innych lokali gastronomicznych. Powinni oni od wielu lat uiszczać 10-proc. opłatę od reklamy napojów alkoholowych. A fiskus zaczyna się o zaległe sumy upominać.

  czytaj więcej

 • Piwo za grosze pod lupą fiskusa

  Piwo za grosze pod lupą fiskusa

  Sprzedaż napojów alkoholowych za symboliczną opłatą nie musi oznaczać oszustwa podatkowego. Urzędnicy przyjrzą się jednak takim promocjom – zapowiedział wiceminister finansów Wiesław Jasiński w odpowiedzi na zapytanie poselskie.

  czytaj więcej

 • Bąk: Tak. Piłem i jeździłem

  Bąk: Tak. Piłem i jeździłem

  Nie ma tygodnia, w którym policja nie chwaliłaby się swoimi dokonaniami w łowieniu pijanych kierowców. Sam bywałem wstrząśnięty tymi tysiącami nietrzeźwych złapanymi w ciągu jednego weekendu, a limit ustalony na poziomie 0,2 promila uznawałem za co najmniej racjonalny. Jednak po niedawnej wizycie na Malcie całkowicie zmieniłem zdanie – wydaje mi się, że nasze przepisy są idiotyczne. Ich największą ofiarą są ci, którzy wypili kieliszek czy dwa wina do obiadu i nie stanowią absolutnie żadnego zagrożenia na drodze.

  czytaj więcej

 • Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Zastanawiam się, co się stało z tą przewodnią siłą narodu, proletariacką, chłoporobotniczą, która całkiem poważnie mówiąc, była przed paroma dekadami napędem polskiego społeczeństwa. Jeśli jej już nie ma, gdzie się podziała? W którą stronę skręciły jej dzieci? Pokończyły wyższe szkoły i awansowały? Potworzyły firmy, zatrudniły mniej zaradnych od siebie, przechodząc na wrogą stronę kapitalistycznych wyzyskiwaczy? A może odpłynęły w stronę Wysp Brytyjskich razem z falą akcesyjnej emigracji? Wszystko to prawda, ale nie do końca. Błądzimy, szukając odpowiedzi, podobnie jak – jako społeczeństwo – wciąż szukamy swojej drogi.

  czytaj więcej

 • Fizjoterapeuci odmówią świadczeń powołując się na klauzulę sumienia? To absurd

  Fizjoterapeuci odmówią świadczeń powołując się na klauzulę sumienia? To absurd

  PiS chce, aby fizjoterapeuci również mieli prawo do odmawiania świadczeń, powołując się na klauzulę sumienia. Sami zainteresowani mówią wprost: to absurd. Na ulicach można spotkać przekorne, nawiązujące do październikowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego hasła i reklamy: „klauzula sumienia zabrania nam podawania kiepskiej kawy” albo „barman może odmówić dodania soku do piwa, powołując się na klauzulę sumienia”.

  czytaj więcej

 • Kto wygra tegoroczne mistrzostwa? Jak zwykle bukmacherzy

  Kto wygra tegoroczne mistrzostwa? Jak zwykle bukmacherzy

  Na takich imprezach jak Euro nie ma dużego hazardu. Mecze są przewidywalne i najczęściej zwyciężają faworyci.

  czytaj więcej

 • Sponsorzy: W sporcie by wyjąć, trzeba włożyć

  Sponsorzy: W sporcie by wyjąć, trzeba włożyć

  Sponsorami dużych imprez zostają najwięksi międzynarodowi gracze biznesu. Znakomicie na tym zarabiają. Innych nie stać na tego rodzaju inwestycje i muszą się zadowolić lokalnymi wydarzeniami.

  czytaj więcej

 • Matthew Tyrmand na polskich salonach: Szarlatan z dobrym nazwiskiem

  Matthew Tyrmand na polskich salonach: Szarlatan z dobrym nazwiskiem

  Jak to się stało, że Matthew Tyrmand bryluje na salonach? Oczywiste jest w nim tylko jedno: to syn sławnego ojca. Jego głównym celem jest dorównanie legendzie Leopolda.

  czytaj więcej

 • Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Sport, podobnie jak religia, to ogromny generator emocji. A w związku z tym genialne narzędzie do uprawiania socjotechniki. Przydatne w każdym ustroju, lecz pożądane zwłaszcza przez te, które przeżywają problemy - mówi Przemysław Nosal, socjolog sportu, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor książki „Technologia i sport" oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu socjologii kultury, sportu i polityki społecznej.

  czytaj więcej

 • Podatkowa wojna podjazdowa. O tym jak Polacy walczą ze skarbówką

  Podatkowa wojna podjazdowa. O tym jak Polacy walczą ze skarbówką

  Urzędnicy skarbowi kontrolują maluczkich i zostawiają w spokoju grube ryby – tak powszechnie uważamy. Ale to jedna strona medalu. Podatnicy też mają wiele na sumieniu. Prowadzą wojnę ze skarbówką, w której wszelkie chwyty są dozwolone.

  czytaj więcej

 • Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Idee zrodzone podczas krachu grynderskiego w XIX w. przyniosły Europie komunizm i faszyzm. Aż strach pomyśleć, co może się przydarzyć, jeśli Deutsche Bank na poważnie zachwieje się w swoich posadach.

  czytaj więcej

 • Finanse: Rosną zyski deweloperów i spółek z branży handlowej

  Finanse: Rosną zyski deweloperów i spółek z branży handlowej

  FINANSE Słaby złoty pomaga eksporterom, ale szkodzi firmom, które dużą część kosztów ponoszą w walutach obcych. Firmy nastawione na rynek konsumencki korzystają z programu „Rodzina 500 plus”. Gorzej mają banki, które płacą na ten program

  czytaj więcej

 • "Zatopieni" w alkoholu. Czy Polacy potrafią pić? [NAJNOWSZE BADANIA]

  "Zatopieni" w alkoholu. Czy Polacy potrafią pić? [NAJNOWSZE BADANIA]

  Czy Polacy potrafią pić? Uważam, że jest całkiem nieźle. Przede wszystkim nie można oceniać tego, czy jest dobrze, czy nie w oderwaniu od tego, jak było kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu oraz bez porównania do tego, jak zachowują się ludzie w innych krajach -mówi prof. Dominika Maison, prezes Maison & Partners, dziekan Wydziału Psychologii UW.

  czytaj więcej

 • Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Paradoks: w kraju, gdzie czytelnictwo jest na dolnych poziomach skali europejskiej, obowiązuje tabu mówiące o zakazie wyrzucania czy niszczenia książek. Choć większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci. Trudno się dziwić: każdego dnia na księgarskie półki trafiają 74 nowe tytuły. Arcydzieła?

  czytaj więcej

 • Bąk: Francuzi, was czasami trzeba po prostu opierniczyć

  Bąk: Francuzi, was czasami trzeba po prostu opierniczyć

  Gdy miesiąc temu zastanawialiśmy się z żoną, gdzie moglibyśmy wyskoczyć razem z dziećmi na przedłużony weekend, kilkoro znajomych zasugerowało nam Toruń. Jeśli mam być szczery, to brzmiało to całkowicie nonsensownie. Mniej więcej tak, jakbym w restauracji zechciał zjeść soczysty stek z argentyńskiej polędwicy polany sosem z zielonego pieprzu, a kelner przekonywałby mnie, że lepszym wyborem będzie mortadela obtoczona w psiej ślinie i trocinach.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Lud, który nie je ostryg i nie pije wina w Toskanii

  Parafianowicz: Lud, który nie je ostryg i nie pije wina w Toskanii

  Walt Kowalski, którego w „Gran Torino” gra Clint Eastwood, nie chodzi na parady gejów. Ma za sobą wojnę w Korei. Kilka medali. Ma pięknego forda i sąsiadów z Azji, których szczerze nie znosi. Gdy spotyka się z kolegami na piwie, opowiada rasistowskie kawały. Nawet nie próbuje udawać poprawności politycznej. Walt nie jest złym człowiekiem. Po prostu reprezentuje postawy, które nie znajdują zrozumienia u komentatorów „New York Timesa” czy magazynu „Rolling Stone”.

  czytaj więcej

 • Towaru trzeba pilnować, a gdy go ukradną – zgłosić

  Towaru trzeba pilnować, a gdy go ukradną – zgłosić

  Kto nie nadzoruje właściwie towaru, a po jego zniknięciu nie zawiadamia organów ścigania, ponosi winę za powstałe niedobory. Nie może więc ich zaliczyć do kosztów – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Tylko nie mów o mnie: bogaty. Ponad połowa Polaków nie ma prawa narzekać na zarobki?

  Tylko nie mów o mnie: bogaty. Ponad połowa Polaków nie ma prawa narzekać na zarobki?

  Jeśli bezgranicznie ufać liczbom, to ponad milion Polaków nie ma prawa narzekać na zarobki. Z każdym dniem przybywa nam zamożnych, którzy wyciągają miesięcznie znacznie powyżej średniej krajowej. Ale dobrze zarabiać wcale nie oznacza mieć pieniędzy w nadmiarze.

  czytaj więcej

 • "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  - „Gwiezdne wojny” z perspektywy prawa własności intelektualnej to temat niezwykle obszerny. Można by powiedzieć „temat rzeka” zważywszy, że od lat 70-tych ubiegłego wieku cieszy się on nieustającą aktualnością podtrzymywaną kolejnymi filmami tej serii. - zauważa Dr Igor B. Nestoruk.

  czytaj więcej

 • Nowy Jedwabny Szlak. Wszystkie drogi prowadzą do Szanghaju

  Nowy Jedwabny Szlak. Wszystkie drogi prowadzą do Szanghaju

  Pod znakiem budowy Nowego Jedwabnego Szlaku upłynie cały XXI w. Kiedyś wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, teraz będą prowadziły do Szanghaju, Pekinu, Seulu czy Nowego Delhi.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników