reklamowe mieszane

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu reklamowe mieszane. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące reklamowe mieszane.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Uwaga na oszustów. Kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze od firm

  Uwaga na oszustów. Kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze od firm

  Oszuści wyłudzający pieniądze od przedsiębiorców działają nadal. Procederu, który trwa już kilka lat nie udało się wyeliminować pomimo zgłoszeń spraw do prokuratury. Firmy, które otrzymały podejrzane wezwania do zapłaty nie powinny wykonywać żadnych przelewów oraz powiadomić o takim przypadku organy ścigania.

  czytaj więcej

 • Lidl strzelił sobie w stopę. Odwołał promocję, ale zapomniał o zapisach w swoim regulaminie

  Lidl strzelił sobie w stopę. Odwołał promocję, ale zapomniał o zapisach w swoim regulaminie

  Niemiecka sieć dyskontów, która 8 listopada zakończyła głośną akcję promocyjną „Sprytnie i tanio”, może mieć większe kłopoty prawne, niż się to jeszcze niedawno wydawało. Akcję zakończono z dnia na dzień. Tymczasem – jak zauważają eksperci – z pkt 10 regulaminu promocji wynikało, że „zasady mogą ulec zmianie, o czym Lidl poinformuje z 7-dniowym wyprzedzeniem”. Piszemy w czasie przeszłym, bo także 8 listopada ze strony WWW zniknął regulamin promocji, co utrudniło tym konsumentom, którzy zakupili produkty w terminie trwania akcji, zapoznanie się z zasadami zwrotu towarów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że przygląda się sprawie. Zdaniem ekspertów są podstawy, by uznał on, że Lidl naruszył swoimi działania zbiorowe interesy konsumentów. Cała sprawa może być zaś przestrogą dla innych handlowców, by staranniej konstruowali regulaminy promocji.

  czytaj więcej

 • "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  - „Gwiezdne wojny” z perspektywy prawa własności intelektualnej to temat niezwykle obszerny. Można by powiedzieć „temat rzeka” zważywszy, że od lat 70-tych ubiegłego wieku cieszy się on nieustającą aktualnością podtrzymywaną kolejnymi filmami tej serii. - zauważa Dr Igor B. Nestoruk.

  czytaj więcej

 • Starcie na kultury: Opieramy się amerykanizacji, ale oprzeć się jej nie umiemy

  Starcie na kultury: Opieramy się amerykanizacji, ale oprzeć się jej nie umiemy

  O tym, że nie zgadzamy się, by obca popkultura zastępowała nasze tradycje. Bo mamy karpia, dziady i kulturę szlachecką! I o tym, czy jest sens opierać się tej globalizacji.

  czytaj więcej

 • Gminy porządkują ukryte reklamy, ale pomniki i kostka brukowa to problem

  Gminy porządkują ukryte reklamy, ale pomniki i kostka brukowa to problem

  PROBLEM: Ustawa krajobrazowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 774 ze zm.) uderzając w niechciane reklamy w miastach, przysporzyła włodarzom sporo rozterek. W obecnym stanie prawnym bowiem trudno jednoznacznie stwierdzić, jak należy np. traktować dane fundatora pomnika, które są na nim umieszczone. A co z kostką brukową z napisem firmy? Czy jest to tylko niewinna informacja o inwestorze, czy już powinna być traktowana jak reklama? A jeśli tak, to czy musi być na nią wydane pozwolenie i czy powinna być regulowana w specjalnej uchwale? A może trzeba za nią płacić, gdy jest umieszczona w pasie drogowym? Postanowiliśmy sprawdzić, jak poszczególne jednostki samorządowe radzą sobie z tego typu problemami. Pytania w sprawie reklam umieszczanych na elementach architektonicznych zadaliśmy także prawnikom. I choć ich opinie się różnią co do zasadności podejmowania uchwał w tym zakresie, to zgodnie twierdzą, że to, które z regulacji stosuje się w konkretnym przypadku i kiedy jest mowa o reklamie, uzależnione jest od faktycznych okoliczności w danej sprawie. Taki wniosek płynie też z lektury pionierskiej „uchwały pomnikowej” miasta Wrocławia.

  czytaj więcej

 • Dzień na GPW: Mocno spadła giełdowa wycena banków

  Dzień na GPW: Mocno spadła giełdowa wycena banków

  Indeks WIG 20 zniżkował od początku sesji i dzień zakończył na poziomie 2.065 pkt. Wśród blue chipów mocno spadła giełdowa wycena banków, Cyfrowego Polsatu i Orange Polska. Po publikacji gorszych od oczekiwań wyników za IV kwartał spadły notowania ING Banku Śląskiego.

  czytaj więcej

 • Employee advocacy - promocja firmy na prywatnym profilu pracownika to spore ryzyko

  Employee advocacy - promocja firmy na prywatnym profilu pracownika to spore ryzyko

   Media społecznościowe a praca – to temat rzeka zasługujący co najmniej na rozprawę doktorską. Myli się jednak ten, ktoś sądzi, że w tym temacie wszystko zostało już powiedziane. Na styku sfer prywatnej i zawodowej, które często mieszają się ze sobą m.in. właśnie w social mediach, wciąż pojawiają się bowiem nowe zjawiska.

  czytaj więcej

 • Dotacje w niepublicznych szkołach i przedszkolach: O co firmy pytają na szkoleniach

  Dotacje w niepublicznych szkołach i przedszkolach: O co firmy pytają na szkoleniach

  Początek roku to czas rozliczania dotacji przekazywanych z budżetów jednostek samorządu terytorialnego dla podmiotów publicznych i prywatnych prowadzących szkoły i placówki oświatowe. Zdarza się, że podczas weryfikacji rozliczeń lub podczas kontroli urzędy kwestionują niektóre wskazane przez prowadzących placówki wydatki jako wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem.

  czytaj więcej

 • Witamy w matriksie. Świat wirtualny zaczyna kształtować nasze otoczenie

  Witamy w matriksie. Świat wirtualny zaczyna kształtować nasze otoczenie

  Świat wirtualny przestał być już tylko alternatywną rzeczywistością, którą odwiedzamy w wolnych chwilach. Coraz odważniej wkracza do realu i kształtuje nasze otoczenie

  czytaj więcej

 • 30- i 40-latkowie mieli tylko robić karierę. Niespodziewanie wyszli na ulice

  30- i 40-latkowie mieli tylko robić karierę. Niespodziewanie wyszli na ulice

  Ze sceny pod Pałacem Prezydenckim wodzirej wykrzykuje hasło: „Zjednoczona opozycja, zjednoczona opozycja!”. Stojąca obok mnie opalona, szczupła 30-latka, ubrana jakby przed chwilą wyszła z biura, syknęła: – Niech już przestaną p...ć te głupoty. Jaka z nich opozycja. My jesteśmy opozycją, a nie oni.

  czytaj więcej

 • Co zrobić, żeby czas nie przeciekał nam przez palce

  Co zrobić, żeby czas nie przeciekał nam przez palce

  Powiedzmy, że zostało nam 30 lat życia, czyli nieco ponad 260 tys. godzin do śmierci. A teraz przeliczmy godziny na złotówki i zastanówmy się, jak wydatkować tę sumę, której co dzień ubywa o 24 złote. Nie da się więcej zarobić, można tylko mądrze tracić

  czytaj więcej

 • 6 filmów, które musisz obejrzeć na Warszawskim Festwialu Filmowym

  6 filmów, które musisz obejrzeć na Warszawskim Festwialu Filmowym

  Rusza Warszawski Festiwal Filmowy! Do 22 października będziecie mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowych seansach, które obywać będą się  w dwóch warszawskich kinach: Kinotece oraz Multikinie Złote Tarasy. Organizatorzy WFF specjalnie dla gazetaprawna.pl przygotowali listę składającą się z sześciu filmów, które każdy szanujący się fan kina powinien obejrzeć podczas 33. edycji wydarzenia. Polecamy jak najwcześniej zaopatrzyć się w bilety. Na najpopularniejszych pokazach na sali kinowej nie zostaje bowiem ani jedno wolne miejsce.

  czytaj więcej

 • Koniec wakacji w podatku od nieruchomości

  Koniec wakacji w podatku od nieruchomości

  Przedsiębiorcy, którzy w 2017 r. oddali do użytku nowe obiekty budowlane, od początku 2018 r. będą musieli rozliczać podatek od nieruchomości. Dobry plan może przynieść firmie spore oszczędności.

  czytaj więcej

 • Sierant: Ubezpieczeniowy Wielki Brat

  Sierant: Ubezpieczeniowy Wielki Brat

  Do dziś istnieją plemiona, które nie pozwalają na fotografowanie ludzi. Wierzą w to, że zdjęcia kradną duszę. Nie pozwalają też na fotografowanie miejsc i przedmiotów kultu oraz obrzędów. Każde zrobione zdjęcie pozbawia je części ich magicznej siły. W malarstwie prawa niektórych religii zabraniały malowania ludzkich postaci. Ślad po takim myśleniu pozostał w polskiej kulturze. Jak wiadomo... rozbicie lustra przynosi pecha. Kiedyś sądzono, że w lustrze odbija się część naszej duszy, jego zniszczenie oznaczało więc utratę części nas samych.

  czytaj więcej

 • Co ma się zmienić w PIT i CIT od 2019 roku

  Co ma się zmienić w PIT i CIT od 2019 roku

  Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt dużej nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ordynacji podatkowej, które przewidują wiele kontrowersyjnych rozwiązań dla podatników. Projekt nowych regulacji ma przejść szybką ścieżkę legislacyjną i wejść w życie już za niecałe cztery miesiące. Przedstawiamy zestawienie najważniejszych zmian, z jakimi podatnicy i ich doradcy będą musieli zmierzyć się już niedługo.

  czytaj więcej

 • Podatki i opłaty lokalne w 2019 roku

  Podatki i opłaty lokalne w 2019 roku

  W przyszłym roku podatnicy zapłacą więcej. Opłaty wzrosną za sprawą inflacji. W 2019 roku maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych wzrosną średnio o 1,6 proc. – wynika z obwieszczenia Ministra Finansów ws. górnych stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych na 2019 rok.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach dochodowych 2019: Rozliczenia służbowych aut, ulgi dla firm i małych podatników

  Zmiany w podatkach dochodowych 2019: Rozliczenia służbowych aut, ulgi dla firm i małych podatników

  Od 2019 roku weszło w życie wiele korzystnych podatkowych zmian dla firm, ale także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą liczyć na ułatwienia i ulgi.

  czytaj więcej

 • Uwłaszczenie – resort rozwoju daje wskazówki samorządom

  Uwłaszczenie – resort rozwoju daje wskazówki samorządom

  Z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności samorządy walczą od początku stycznia. I coraz mniej prawdopodobne jest, by zdążyły wydać na czas zaświadczenia mieszkańcom. Samo orzeczenie przekształcenia też wciąż napotyka trudności. Nie zawsze wiadomo, czy 1 stycznia 2019 r. w świetle obowiązujących przepisów doszło do tego z mocy prawa. Ponadto ustawa uwłaszczeniowa była łatana już kilkakrotnie. Rozstrzygnęło to wprawdzie sporo wątpliwości, ale wciąż nie wszystkie. 

  czytaj więcej

 • Miliony w fake newsach. Oto jak kłamstwo pomaga wygrać w wyborach

  Miliony w fake newsach. Oto jak kłamstwo pomaga wygrać w wyborach

  Mogą pomóc w wygraniu wyborów, można na nich dobrze zarobić. Dlatego walka z nimi będzie coraz trudniejsza.

  czytaj więcej

 • Trzeba ustalić wysokość podatków lokalnych na 2020 r.

  Trzeba ustalić wysokość podatków lokalnych na 2020 r.

  Nadchodzi moment, w którym gminy muszą rozważyć, czy w przyszłym roku chcą skorzystać z możliwości podwyższenia podatków i opłat lokalnych. Jeśli tak, stosowne uchwały trzeba najpóźniej podjąć de facto do połowy grudnia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników