reklamować piwo

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu reklamować piwo. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące reklamować piwo.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • W jakich miejscach można pić piwo bez narażenia się na kary

  W jakich miejscach można pić piwo bez narażenia się na kary

  Teraz latem podróżuję trochę po Polsce i odnoszę wrażenie, że żyjemy w kraju kultury piwnej – opowiada pan Witold. – Wszędzie, ale to wszędzie rozstawiły się ogródki piwne. Każdą restaurację czy kawiarnię rozpoznać można z daleka po parasolach reklamujących piwo. Gdy tam siadam – stoliki i ławy opatrzone są logo piwnego producenta. Ludzie siedzą i piją piwo. A dzieci siedzą i uczą się, że jeśli ktoś latem przysiada pod parasolem – to na piwo. Te ogródki rozstawione są wszędzie: w parkach, na skwerach, przy ulicach. Jednym słowem – w miejscach publicznych. Czy aby nasze prawo nie zakazuje spożycia alkoholu w przestrzeni ogólnodostępnej – zastanawia się czytelnik

  czytaj więcej

 • Korpomafia znad Wisły: Prezesami Microsoftu i Google’a wkrótce będą Polacy?

  Korpomafia znad Wisły: Prezesami Microsoftu i Google’a wkrótce będą Polacy?

  Polska mafia – wymsknęło się menedżerce jednej z największych korporacji świata, gdy opowiadała, jakie sukcesy odnoszą w niej Polacy.

  czytaj więcej

 • Reklama alkoholu zabroniona, a jednak ją widać

  Reklama alkoholu zabroniona, a jednak ją widać

  PROBLEM: Ustawowy zakaz reklamy alkoholu wysokoprocentowego jest obchodzony na różne sposoby. Producenci sięgają po coraz bardziej wyrafinowane metody promocji swoich produktów.

  czytaj więcej

 • Gdzie są miliony z piwnych reklam?

  Gdzie są miliony z piwnych reklam?

  Czas trwania spotów promujących złoty trunek w telewizji zwiększył się w ciągu 4 lat aż czterokrotnie. A mimo to pieniędzy, które z tego tytułu muszą być odprowadzane do Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, jest mniej

  czytaj więcej

 • Podatkiem od reklamy w ogródki piwne

  Podatkiem od reklamy w ogródki piwne

  Blady strach padł na właścicieli pubów i innych lokali gastronomicznych. Powinni oni od wielu lat uiszczać 10-proc. opłatę od reklamy napojów alkoholowych. A fiskus zaczyna się o zaległe sumy upominać.

  czytaj więcej

 • Sponsorzy: W sporcie by wyjąć, trzeba włożyć

  Sponsorzy: W sporcie by wyjąć, trzeba włożyć

  Sponsorami dużych imprez zostają najwięksi międzynarodowi gracze biznesu. Znakomicie na tym zarabiają. Innych nie stać na tego rodzaju inwestycje i muszą się zadowolić lokalnymi wydarzeniami.

  czytaj więcej

 • Język migowy: Wiatraki żyją w dwóch światach

  Język migowy: Wiatraki żyją w dwóch światach

  Trudno jest nam ze sobą rozmawiać – i dogadywać się – w swoim języku. Jeszcze trudniej w obcym, choć chodzimy na kursy. Ale jest język, którego znajomość nie przynosi splendoru. A na tych, którzy go używają, inni patrzą jak na chorych umysłowo.

  czytaj więcej

 • Co zrobić, żeby czas nie przeciekał nam przez palce

  Co zrobić, żeby czas nie przeciekał nam przez palce

  Powiedzmy, że zostało nam 30 lat życia, czyli nieco ponad 260 tys. godzin do śmierci. A teraz przeliczmy godziny na złotówki i zastanówmy się, jak wydatkować tę sumę, której co dzień ubywa o 24 złote. Nie da się więcej zarobić, można tylko mądrze tracić

  czytaj więcej

 • Ech, złamać tak laskę kabanosa. Z Witoldem Waszczykowskim rozmawia Robert Mazurek

  Ech, złamać tak laskę kabanosa. Z Witoldem Waszczykowskim rozmawia Robert Mazurek

  Dziś nie rozmawiamy o polityce? OK, to niech pan pyta. Tak, teraz przytyłem, ale przed nominacją schudłem kilkanaście kilogramów w trzy miesiące. Pomaga tylko dieta. Warzywa, zupy, czasem jajko. I żadnego alkoholu. Bo dwa, trzy piwa i się demoluje lodówkę - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

  czytaj więcej

 • Reklama piwa dopiero po 23.00?

  Reklama piwa dopiero po 23.00?

  Resort zdrowia zamierza ograniczyć czas emisji piwnych spotów. Ma to być sposób na walkę z pijaństwem wśród młodzieży.

  czytaj więcej

 • Piłkarskie mistrzostwa świata a telewizja publiczna, czyli jak ministerstwo wyautuje TVP

  Piłkarskie mistrzostwa świata a telewizja publiczna, czyli jak ministerstwo wyautuje TVP

  Przesunięcie z godziny 20 na 23 możliwości nadawania reklam piwa ma obowiązywać od 30 czerwca, czyli w samym środku piłkarskich mistrzostw świata. Ucierpi na tym telewizja publiczna.

  czytaj więcej

 • Opłata reklamowa: Informowanie o alkoholu i jego producencie to już reklama

  Opłata reklamowa: Informowanie o alkoholu i jego producencie to już reklama

  Właściciel lokalu gastronomicznego, w którym można kupić piwo bądź cydr w firmowych szklankach producentów obu trunków, musi uiścić 10-proc. opłatę reklamową – wynika z interpretacji dyrektora KIS.

  czytaj więcej

 • Mniej piwnych reklam to mniej korektywy

  Mniej piwnych reklam to mniej korektywy

  Jednym z istotniejszych argumentów przytaczanych w dyskusji o nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości jest wpływ reklam piwa na... zajęcia sportowe dzieci i młodzieży. Otóż przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt przewiduje wydłużenie zakazu emisji reklam z telewizji z godzin 6–20 na 6–23. Tymczasem zgodnie z art. 132 ust. 1 podmioty „świadczące usługę będącą reklamą napojów alkoholowych” (czyli zarówno agencje reklamowe, jak i miejsca, w których widnieją reklamy, np. sklepy) powinny wnosić opłatę w wysokości 10 proc. podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, wynikającą z tej usługi. Środki te zasilają Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów. Z kolei z funduszu udzielane są dotacje dla organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego na organizowanie zajęć sportowych (np. nauki pływania). Głównie są to zajęcia przeznaczone dla dzieci z biedniejszych środowisk, szczególnie zagrożonych patologiami. Pieniądze te pozwalają też finansować zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla uczniów realizowane w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Zatem ograniczenie liczby reklam piwa w telewizji zmniejszy pulę środków na dziecięce zajęcia sportowe.

  czytaj więcej

 • Łatwiej walczyć z wiatrakami niż z reklamami alkoholu

  Łatwiej walczyć z wiatrakami niż z reklamami alkoholu

  Prokuratura nie reaguje na wódkę wylewającą się z kolorowych czasopism , a nawet dziecko może kupić piwo bezalkoholowe.

  czytaj więcej

 • Wśród włoskich polityków budzi skrajne emocje. Kim jest Matteo Salvini? [SYLWETKA]

  Wśród włoskich polityków budzi skrajne emocje. Kim jest Matteo Salvini? [SYLWETKA]

  „Dziękuję, Polsko” - pisał po wyborach w 2015 r. wygranych przez PiS i jego koalicjantów; euro nazwał „zbrodnią przeciwko ludzkości”, a w Rosji czuje się „jak w domu” - to wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini, polityk o najmocniejszej pozycji w kraju.

  czytaj więcej

 • Szadkowska: Co mają gołe penisy do usług prawnych? [KOMENTARZ I POLEMIKA]

  Szadkowska: Co mają gołe penisy do usług prawnych? [KOMENTARZ I POLEMIKA]

  Teraz mogłabym napisać „nic” i ciesząc się, że Państwo zaczęli czytać, skupić się na jakimś arcyważnym problemie, którego nie da się okrasić przykuwającym uwagę tytułem. Ale jednak coś mają.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników