reklamacja rachunku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu reklamacja rachunku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące reklamacja rachunku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Co robić, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić świadczenia

  Co robić, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić świadczenia

  Pani Beata została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. – Na miejsce wypadku przyjechała policja i przesłuchała kierowcę – mówi czytelniczka. – Trafiłam na kilka dni do szpitala i dostałam miesięczne zwolnienie lekarskie. Zastanawiam się teraz, jak uzyskać należne mi odszkodowanie. Ubezpieczyciel zapewnia mi zapłatę w przypadku uszczerbku na zdrowiu, a także w razie pobytu w szpitalu. Zgłosiłam więc szkodę, ale nie dostałam pieniędzy. Z pism wynika, że nie dostarczyłam odpowiedniej dokumentacji – denerwuje się pokrzywdzona

  czytaj więcej

 • 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zwrócisz nieudane przedświąteczne zakupy

  5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zwrócisz nieudane przedświąteczne zakupy

  Czy można zwrócić towar kupiony od użytkownika na Allegro? W jakim stanie powinien być oddawany przedmiot? Kiedy e-sprzedawca nie musi zwrócić kupującemu pełnych kosztów? Jakiego nieudanego zakupu nie przyjmie z powrotem sklep internetowy?

  czytaj więcej

 • Od 2016 roku, jeśli klient chce mediacji, bank musi się zgodzić

  Od 2016 roku, jeśli klient chce mediacji, bank musi się zgodzić

  Nowe obowiązki na instytucje finansowe nałożyła ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Większość jej przepisów - w tym m.in. powołanie Rzecznika Finansowego, który zastąpił dotychczasowego Rzecznika Ubezpieczonych, oraz ostrzejsze wymogi dotyczące procesu reklamacyjnego - weszło w życie 10 października. Od 1 stycznia 2016 r. zaczną też działać nowe regulacje związane z prowadzeniem mediacji przez Rzecznika.

  czytaj więcej

 • Pieniądze wysłane pod zły adres można odzyskać

  Pieniądze wysłane pod zły adres można odzyskać

  Omyłkowo przelałem pewną kwotę na niewłaściwe konto – pisze pan Piotr. – Nie była to duża suma, ale też nie na tyle znikoma, że mógłbym machnąć na nią ręką. Jak mogę dotrzeć do osoby lub instytucji, która dostała mój przelew, i odzyskać środki – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • UOKiK ostrzega przed "darmowymi" ofertami w sieci

  UOKiK ostrzega przed "darmowymi" ofertami w sieci

  Urząd doradza konsumentom daleko posuniętą ostrożność przy korzystaniu z "darmowych" ofert. Według UOKiK problemy konsumentów wynikają najczęściej z niepełnych lub wprowadzających w błąd informacji udzielanych przez przedsiębiorców, utrudniania rezygnacji z płatnej usługi po zakończeniu okresu próbnego, a także wykorzystywania danych osobowych przekazanych przy zamawianiu „darmowej” oferty do przesyłania spamu.

  czytaj więcej

 • Jak rzecznik finansowy może pomóc przedsiębiorcy

  Jak rzecznik finansowy może pomóc przedsiębiorcy

  Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą nie jest osamotniony w starciu z bankiem czy ubezpieczycielem. Może złożyć do nowej instytucji skargę i poprosić o mediację.

  czytaj więcej

 • Skutecznie i etycznie

  Skutecznie i etycznie

  Rozmowa z Marcinem Nakielskim, dyrektorem sprzedaży Alektum Inkasso Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • Jeśli energia ma złe parametry, należy się odszkodowanie

  Jeśli energia ma złe parametry, należy się odszkodowanie

  Napięcie dostarczane przez zakład energetyczny waha się u mnie od 190 do 270 V. Przepalają się żarówki energooszczędne, w domu mam wiecznie migoczące światło. Czy mogę się domagać odszkodowania od dostawcy energii? – pyta pan Krzysztof

  czytaj więcej

 • Jakie dodatkowe opłaty nałoży bank przy umowie o kredyt

  Jakie dodatkowe opłaty nałoży bank przy umowie o kredyt

  Zamierzam wziąć kredyt na dość wysoką kwotę. Słyszałam jednak, że instytucje finansowe dość często zobowiązują klientów do ponoszenia dodatkowych kosztów i nie zawsze jest to zgodne z prawem. Na co więc powinnam zwrócić uwagę, podpisując umowę? Jakie dodatkowe opłaty może nałożyć na mnie kredytodawca – takie pytania nurtują panią Joannę.

  czytaj więcej

 • Rzecznik finansowy zajmie się mediacją

  Rzecznik finansowy zajmie się mediacją

  Z trzytygodniowym opóźnieniem, ale wreszcie jest: rozporządzenie ministra finansów w sprawie pozasądowego postępowania przed rzecznikiem finansowym. Wracają też przy okazji wątpliwości, czy przepisy ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o rzeczniku finansowym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1348) nie są zbyt rygorystyczne dla przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Sprzedawcy czasu: Polskie zegarki luksusowe coraz bardziej popularne

  Sprzedawcy czasu: Polskie zegarki luksusowe coraz bardziej popularne

  Zegarek na rękę za 10 tys., a może 20 tys. zł? Na miłośnikach szwajcarskich manufaktur takie sumy nie robią wrażenia. Co innego, gdy mówimy o polskich czasomierzach. Nie, to nie jest żart. One naprawdę istnieją

  czytaj więcej

 • Poradnia prawna: Zwrot pieniędzy za zakupy w sklepie internetowym

  Poradnia prawna: Zwrot pieniędzy za zakupy w sklepie internetowym

  ● W jaki sposób należy ustalić zasady zwrotu pieniędzy klientom, którzy zrezygnowali z zakupu w sklepie internetowym

  czytaj więcej

 • Konsument na rynku energii i gazu: Oszustwa i niski standard jakości. Odbiorcy skarżą się do URE

  Konsument na rynku energii i gazu: Oszustwa i niski standard jakości. Odbiorcy skarżą się do URE

  Do URE w ostatnim czasie wpływają liczne skargi i zażalenia dotyczące problemów ze standardami jakościowymi obsługi odbiorców energii elektrycznej czy gazu oraz nieuczciwymi praktykami rynkowymi firm energetycznych.

  czytaj więcej

 • Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Na przedsiębiorcach prowadzących restauracje i inne lokale gastronomiczne ciąży wiele obowiązków związanych z poinformowaniem klienta o oferowanych produktach, m.in. prawidłowe określenie nazwy potrawy, wskazanie użytych do jej przyrządzenia składników, alergenów, podanie masy i ceny. Tymczasem znaczna część przepisów prawa żywieniowego znajduje się w aktach prawnych Unii Europejskiej. Oprócz tego niezbędna jest też znajomość kilku polskich ustaw oraz rozporządzeń wykonawczych. Wiele z tych aktów było w ostatnich latach zmienianych. Przykładowo od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowe rozporządzenie ministra rozwoju z 9 grudnia 2015 r. w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług (Dz.U. poz. 2121), które jest aktem wykonawczym do ustawy z 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. poz. 915).

  czytaj więcej

 • Ranking reklamacji rzecznika finansowego: Najwięcej zastrzeżeń klientów pod adresem Banku PKO BP

  Ranking reklamacji rzecznika finansowego: Najwięcej zastrzeżeń klientów pod adresem Banku PKO BP

  Liderem zastrzeżeń klientów jest PKO BP. W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2015 r. złożyli ich 42,5 tys. To dane zebrane przez rzecznika finansowego – instytucję powołaną w ubiegłym roku do ochrony praw konsumentów na rynku finansowym. Obejmują trzy miesiące – niepełne, bo wtedy funkcjonował RF.

  czytaj więcej

 • Polacy już nie chcą zmieniać sprzedawcy prądu

  Polacy już nie chcą zmieniać sprzedawcy prądu

  Coraz mniej konsumentów decyduje się na nowego sprzedawcę energii. Powodem jest słaba oferta i niewielkie oszczędności w porównaniu z już posiadaną taryfą.

  czytaj więcej

 • Teleściema: Co czwarta skarga do UOKiK dotyczy sektora telekomunikacyjnego

  Teleściema: Co czwarta skarga do UOKiK dotyczy sektora telekomunikacyjnego

  Na 6,5 tys. różnych sygnałów i skarg, które w zeszłym roku dotarły do UOKiK, niemal 1,5 tys. dotyczyło sektora telekomunikacyjnego.

  czytaj więcej

 • Wiktorowska: Pięta achillesowa ZUS przyczyną wielu nieporozumień

  Wiktorowska: Pięta achillesowa ZUS przyczyną wielu nieporozumień

  Każdy klient komercyjnego banku, zawierając umowę kredytową, otrzymuje własny numer konta, na który później wpłaca należności. To nie tylko ułatwia sprawdzenie, czy raty kredytu są wpłacane terminowo i we właściwej wysokości, lecz także upraszcza ewentualne reklamacje. Aby takie rozwiązanie prawidłowo funkcjonowało, wystarczy dobry serwer i grupa informatyków pilnująca non stop, czy wszystko działa poprawnie. Okazuje się, że to, co jest możliwe w banku, jest piętą achillesową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  czytaj więcej

 • Korzystasz z PayPal? Banki ostrzegają przed zmianami w serwisie

  Korzystasz z PayPal? Banki ostrzegają przed zmianami w serwisie

  PayPal zaczął korzystać z usług serwisu, który domaga się od użytkowników podania hasła do rachunku bankowego. Banki ostrzegają, że nie będą ponosić odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność to nie pikniki dla klientów

  Odpowiedzialność to nie pikniki dla klientów

  W wypowiedziach o branży pożyczkowej można usłyszeć zupełnie skrajne opinie. I choć w sensie prawnym sytuacja klienta nieustannie zmienia się na lepsze, reputacja firm pożyczkowych nadal pozostawia wiele do życzenia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników