regulaminie studiów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu regulaminie studiów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące regulaminie studiów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak rozliczać dodatkowe świadczenia udzielone pracownikowi na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

  Jak rozliczać dodatkowe świadczenia udzielone pracownikowi na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

  PROBLEM Prezes wieloosobowego zarządu spółki z o.o., w której jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, za zgodą pracodawcy rozpoczął studia na kierunku marketing i komunikacja rynkowa, specjalność e-marketing. Spółka zajmuje się m.in. sprzedażą internetową. W związku z tym zamierza przyznać mu dodatkowe świadczenia na podniesienie kwalifikacji zawodowych, tj. pokryć opłaty za kształcenie (czesne), przejazd, podręczniki i zakwaterowanie. Zakres wzajemnych praw i obowiązków stron oraz zasady rozliczeń będą wynikać z podpisanej umowy pomiędzy spółką a prezesem zarządu. Czy wartość tych świadczeń może być zwolniona z podatku dochodowego oraz składek ubezpieczeniowych?

  czytaj więcej

 • Wiceprezes NRA: Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Wiceprezes NRA: Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze

  czytaj więcej

 • Kolokwium na studiach stacjonarnych może się odbyć w weekend

  Kolokwium na studiach stacjonarnych może się odbyć w weekend

  Wykładowca na studiach stacjonarnych ma prawo organizować kolokwia w trakcie semestru w soboty, o ile przewiduje to regulamin studiów.

  czytaj więcej

 • IKAR JAKOŚCI –zgłoś swoją pracę!

  IKAR JAKOŚCI –zgłoś swoją pracę!

  Ostatni moment, by wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania. IKAR JAKOŚCI im. Profesora Romualda Kolmana kierowany jest do wszystkich studentów i absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia. Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2016 roku.

  czytaj więcej

 • Masowa produkcja dyplomów. Uczelnie robią interes na doktorantach bez stypendium

  Masowa produkcja dyplomów. Uczelnie robią interes na doktorantach bez stypendium

  Produkcja magistrów na masową skalę spowodowała, że maturą dla studenta jest doktorat. Ale w kuźni elit też coraz ciaśniej, bo na studia doktoranckie walą tłumy jak do sklepu podczas wyprzedaży. Z promocji korzystają uczelnie, które robią interes na doktorantach bez stypendium.

  czytaj więcej

 • IKAR JAKOŚCI pod patronatem honorowym Ministra

  IKAR JAKOŚCI pod patronatem honorowym Ministra

  Z przyjemnością informujemy, że ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania, został objęty patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału i przypominamy, że zgłoszenia można przesyłać do 30 listopada.

  czytaj więcej

 • Nowa pensja minimalna w 2017 r. to także nowe stawki płacowe

  Nowa pensja minimalna w 2017 r. to także nowe stawki płacowe

  Od 1 stycznia 2017 r. miesięczne minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2 tys. zł. Jak zwykle wzrosną też niektóre świadczenia ze stosunku pracy odpowiadające kwocie minimalnej płacy lub jej wielokrotności, a także podstawy, progi i wskaźniki obowiązujące w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych, dla których jest ona bazą

  czytaj więcej

 • Szef MSZ: Regulacje nie miały ograniczać dostępu dziennikarzy do parlamentu

  Szef MSZ: Regulacje nie miały ograniczać dostępu dziennikarzy do parlamentu

  Regulacje nie miały ograniczać dostępu dziennikarzy do parlamentu - mówił na spotkaniu z korespondentami zagranicznymi szef MSZ Witold Waszczykowski. Przedstawił ocenę wydarzeń mających miejsce w piątek w Sejmie i wokół niego. Zaznaczył, że głosowania w Sali Kolumnowej odbyły się zgodnie z prawem.

  czytaj więcej

 • Marszałek Kuchciński: Od „Członka” do członka PiS

  Marszałek Kuchciński: Od „Członka” do członka PiS

  Były hipis od wielu lat jest jednym z najwierniejszych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. I właśnie dzięki lojalności doszedł do pozycji drugiego człowieka w państwie.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Kontrowersje ws. finansowania KOD. Dyskusje wokół propozycji wyjścia z kryzysu w Sejmie

  Kontrowersje ws. finansowania KOD. Dyskusje wokół propozycji wyjścia z kryzysu w Sejmie

  Kontrowersje dotyczące finansów KOD, propozycja Nowoczesnej wyjścia z sejmowego kryzysu - to główne wydarzenia polityczne w czwartek. Nowoczesna chce, by poprawki opozycji do budżetu zgłoszone w Sejmie PiS wniósł w Senacie. Nie wykluczył tego marszałek Senatu. To nieporozumienie - mówi PO.

  czytaj więcej

 • Słowik: Bezprawie w Sądzie Najwyższym

  Słowik: Bezprawie w Sądzie Najwyższym

   Kilka tygodni temu informowałem państwa, że już niebawem dowiemy się, ile wydali i za co płacili służbowymi kartami sędziowie Sądu Najwyższego („Służbowe wydatki podane jak na tacy”, DGP z 20 grudnia 2016 r.). Naczelny Sąd Administracyjny – wbrew stanowisku SN – uznał bowiem, że tego typu informacja jest, pisząc prawniczo, informacją publiczną.

  czytaj więcej

 • Miłosz: Dezinformacja, czyli jak Rosja mąci wodę

  Miłosz: Dezinformacja, czyli jak Rosja mąci wodę

  Bartłomiej Misiewicz to nowa gwiazda polskiej polityki. 27-latek, o którym piszą już nawet portale plotkarskie, jest nie tylko przykładem błyskawicznej, choć być może teraz nieco wyhamowującej, kariery politycznej i pokazania tego, jak minister Antoni Macierewicz dba o swoich pretorian. Jest także doskonałą egzemplifikacją tego, jak w Polsce działa dezinformacja stosowana przez rosyjskie służby. Dezinformacja, czyli cytując dr Jolantę Darczewską z Ośrodka Studiów Wschodnich, zmanipulowana informacja, która ma wpływać na opinię publiczną.

  czytaj więcej

 • Reforma KRS i KSSiP: Fabryka sędziów bez kontroli jakości

  Reforma KRS i KSSiP: Fabryka sędziów bez kontroli jakości

  Choć do woli suwerena obecny rząd odwołuje się często, w przewidywanej procedurze dochodzenia do urzędu sędziego widzi raczej siebie – polityków, a nie obywateli.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników