regulaminie studiów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu regulaminie studiów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące regulaminie studiów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Marszałek Kuchciński: Od „Członka” do członka PiS

  Marszałek Kuchciński: Od „Członka” do członka PiS

  Były hipis od wielu lat jest jednym z najwierniejszych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. I właśnie dzięki lojalności doszedł do pozycji drugiego człowieka w państwie.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Kontrowersje ws. finansowania KOD. Dyskusje wokół propozycji wyjścia z kryzysu w Sejmie

  Kontrowersje ws. finansowania KOD. Dyskusje wokół propozycji wyjścia z kryzysu w Sejmie

  Kontrowersje dotyczące finansów KOD, propozycja Nowoczesnej wyjścia z sejmowego kryzysu - to główne wydarzenia polityczne w czwartek. Nowoczesna chce, by poprawki opozycji do budżetu zgłoszone w Sejmie PiS wniósł w Senacie. Nie wykluczył tego marszałek Senatu. To nieporozumienie - mówi PO.

  czytaj więcej

 • Słowik: Bezprawie w Sądzie Najwyższym

  Słowik: Bezprawie w Sądzie Najwyższym

   Kilka tygodni temu informowałem państwa, że już niebawem dowiemy się, ile wydali i za co płacili służbowymi kartami sędziowie Sądu Najwyższego („Służbowe wydatki podane jak na tacy”, DGP z 20 grudnia 2016 r.). Naczelny Sąd Administracyjny – wbrew stanowisku SN – uznał bowiem, że tego typu informacja jest, pisząc prawniczo, informacją publiczną.

  czytaj więcej

 • Miłosz: Dezinformacja, czyli jak Rosja mąci wodę

  Miłosz: Dezinformacja, czyli jak Rosja mąci wodę

  Bartłomiej Misiewicz to nowa gwiazda polskiej polityki. 27-latek, o którym piszą już nawet portale plotkarskie, jest nie tylko przykładem błyskawicznej, choć być może teraz nieco wyhamowującej, kariery politycznej i pokazania tego, jak minister Antoni Macierewicz dba o swoich pretorian. Jest także doskonałą egzemplifikacją tego, jak w Polsce działa dezinformacja stosowana przez rosyjskie służby. Dezinformacja, czyli cytując dr Jolantę Darczewską z Ośrodka Studiów Wschodnich, zmanipulowana informacja, która ma wpływać na opinię publiczną.

  czytaj więcej

 • Reforma KRS i KSSiP: Fabryka sędziów bez kontroli jakości

  Reforma KRS i KSSiP: Fabryka sędziów bez kontroli jakości

  Choć do woli suwerena obecny rząd odwołuje się często, w przewidywanej procedurze dochodzenia do urzędu sędziego widzi raczej siebie – polityków, a nie obywateli.

  czytaj więcej

 • Odliczenia VAT. Bez skanów i zrzutów z Portalu Podatkowego się nie obędzie

  Odliczenia VAT. Bez skanów i zrzutów z Portalu Podatkowego się nie obędzie

  Kto chce mieć pewność, że on sam i jego kontrahenci są płatnikami VAT, musi przy każdej transakcji sprawdzać rejestr podatników na stronie Portalu Podatkowego.

  czytaj więcej

 • Znamy już laureatki Bizneswoman Roku 2016

  Znamy już laureatki Bizneswoman Roku 2016

  9 marca, podczas uroczystej gali w Budynku Senator, ogłoszono wyniki ósmej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Wśród nagrodzonych znalazły się założycielki i menedżerki z takich firm jak Deloitte, Plastwil, Whisbear, Nestmedic, PelviFly czy Ada. Przyznano także nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia. Otrzymały je Ewa Błaszczyk i prof. dr hab. inż. Jadwiga Sójka-Ledakowicz. Partnerem strategicznym konkursu jest Mastercard.

  czytaj więcej

 • Nadużycia w VAT, czyli kto teraz pójdzie do więzienia

  Nadużycia w VAT, czyli kto teraz pójdzie do więzienia

  Sankcje za puste faktury spowodowały, że od 2017 r. wzrosło ryzyko podatkowej odpowiedzialności zarządów w spółkach kapitałowych i właścicieli spółek osobowych.

  czytaj więcej

 • Ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI rozstrzygnięty!

  Ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI rozstrzygnięty!

  Znamy już wyniki pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania „IKAR JAKOŚCI” im. Profesora Romualda Kolmana. To inicjatywa, która wyróżnia i docenia wkład młodych osób w tworzenie wartościowych rozwiązań dla przedsiębiorstw o różnych profilach. Uroczyste wręczenie dyplomy dla autorów i promotorów wyróżnionych prac zaplanowano podczas III Europejskiego Kongresu Jakości w Katowicach

  czytaj więcej

 • IKAR JAKOŚCI nagrodzony!

  IKAR JAKOŚCI nagrodzony!

  Laureaci I edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania nagrodzeni. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 28 marca podczas III Europejskiego Kongresu Jakości w Katowicach.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KRS Piotr Raczkowski - z poparciem na stanowisko sędziego SN

  Wiceszef KRS Piotr Raczkowski - z poparciem na stanowisko sędziego SN

  Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia wojskowy płk Piotr Raczkowski zostanie przedstawiony KRS jako kandydat na sędziego w Izbie Wojskowej SN. W poniedziałek Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN poparło jego kandydaturę.

  czytaj więcej

 • Część odpowiedzialności za brutalność akcji „Wisła” spoczywa na gen. Mossorze

  Część odpowiedzialności za brutalność akcji „Wisła” spoczywa na gen. Mossorze

  Gen. Mossor w raportach stwierdzał, że kluczowym elementem akcji „Wisła” jest walka z ukraińskim podziemiem. W rzeczywistości było nieco inaczej – mówi dr Jarosław Pałka z Ośrodka KARTA, autor biografii dowódcy Grupy Operacyjnej „Wisła”, gen. Stefana Mossora. 28 kwietnia mija 70 lat od rozpoczęcia akcji "Wisła".

  czytaj więcej

 • MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  Zmiany w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wygenerują ok. 15 tys. nowych miejsc pracy dla opiekunów - zapewnia MRPiPS. Spadną koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem placówek opieki i z posyłaniem do nich dzieci przez rodziców - podkreśla resort.

  czytaj więcej

 • Zostań IKAREM JAKOŚCI!

  Zostań IKAREM JAKOŚCI!

  Wiesz co może usprawnić proces zarządzania w przedsiębiorstwie? Jesteś autorem ciekawego pomysłu, konceptu czy rozwiązania? Podziel się tym, weź udział w konkursie i zostań IKAREM JAKOŚCI!

  czytaj więcej

 • Protan Polska partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI

  Protan Polska partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI

  Firma Protan Polska, dostawca wysokiej jakości pokryć dachowych wykonanych z membran, został partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI. Na autorów najlepszych prac czekają płatne praktyki i staże. Dołącz do grona partnerów i wspomóż młode talenty w ich rozwoju zawodowym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników