regulaminie studiów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu regulaminie studiów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące regulaminie studiów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Robert Hernand: Przywiązany do porządku

  Robert Hernand: Przywiązany do porządku

  Był jednym z zastępców Andrzeja Seremeta, pierwszego i ostatniego niezależnego szefa prokuratury. W czasach dobrej zmiany utrzymał stanowisko w prokuratorskiej centrali

  czytaj więcej

 • Boom na dotacje na szkolenia pracowników po zniesieniu limitu wiekowego

  Boom na dotacje na szkolenia pracowników po zniesieniu limitu wiekowego

  Wnioski o dotacje na szkolenia pracowników pracodawcy mogą składać w urzędach pracy już od dwóch lat. W tym roku mamy istny boom po zdjęciu limitu wiekowego. Kryteria oceny wniosków są jednak ogólne i nieprecyzyjne. Zdaniem urzędników przepisy regulujące udzielanie dofinansowań wymagają zmiany.

  czytaj więcej

 • Terlecki: Profesor Jędrzejewski kandydatem PiS na sędziego TK

  Terlecki: Profesor Jędrzejewski kandydatem PiS na sędziego TK

  Prof. Zbigniew Jędrzejewski będzie kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - poinformował we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Pozostałe kluby nie zgłoszą kandydatur. W czwartek ma odbyć się pierwsze spotkanie zespołu ekspertów ds sytuacji wokół TK i opinii Komisji Weneckiej.

  czytaj więcej

 • Wyższe Szkoły Pobierania Czesnego: Nielegalne opłaty i wydziały widma

  Wyższe Szkoły Pobierania Czesnego: Nielegalne opłaty i wydziały widma

  Z jednym podręcznikiem przez całe studia. Z wykładowcami tylko na papierze. Ale za to z grantami na edukację, dzięki którym uczelnia przejdzie do historii. Ściemy.

  czytaj więcej

 • Wiceminister obrony narodowej: W wojsku muszą obowiązywać zasady dekalogu. Ale uczciwy ateista też zrobi karierę w armii

  Wiceminister obrony narodowej: W wojsku muszą obowiązywać zasady dekalogu. Ale uczciwy ateista też zrobi karierę w armii

   Wiara jest podstawą postawy moralnej. Rozumiemy to w ten sposób, że w wojsku muszą obowiązywać główne zasady dekalogu chrześcijańskiego. Przy czym ateista, jeżeli jest uczciwy i dochowuje zasad moralnych, też zrobi karierę w armii - mówi w wywiadzie dla DGP prof. dr hab. Wojciech Fałkowski.

  czytaj więcej

 • Mniej studentów ze stypendiami, ale za to z wyższymi

  Mniej studentów ze stypendiami, ale za to z wyższymi

  Pomoc finansowa dla studentów jest rozdrobniona. Należałoby ograniczać prawo do stypendiów, ale jednocześnie zadbać o odpowiednią wysokość tych świadczeń - mówi Jacek Pakuła, organizator konferencji „Pomoc materialna dla studentów i doktorantów”, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  czytaj więcej

 • Duże pieniądze bez wyższego wykształcenia. Poznaj 5 najlepiej płatnych zawodów

  Duże pieniądze bez wyższego wykształcenia. Poznaj 5 najlepiej płatnych zawodów

  Nie zawsze posiadane wyższego wykształcenia będzie przekładać się na wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Często duże pieniądze zarabiać mogą osoby posiadające jednie świadectwo ukończenia szkoły średniej. Na podstawie danych zebranych przez Departament Pracy USA, prezentujemy listę pięciu najkorzystniejszych finansowo zawodów, które wykonywać można bez posiadania dyplomu licencjata.

  czytaj więcej

 • Uczelnia może zmienić program w trakcie studiów

  Uczelnia może zmienić program w trakcie studiów

  Szkoły wyższe mogą dowolnie kształtować siatkę zajęć. Studenci muszą liczyć się z tym, że obowiązkowe przedmioty nie znajdą się co roku w ofercie edukacyjnej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Prorektor ALK: Nasi studenci lubią wyzwania

  Prorektor ALK: Nasi studenci lubią wyzwania

  O przyszłości zawodowej prawnika nie decyduje to, czego się uczy, lecz to, czy potrafi zrozumieć i zinterpretować prawo na korzyść klienta - wyjaśnia Monika Całkiewicz, profesor, prorektor ds. studiów prawniczych Akademii Leona Koźmińskiego.

  czytaj więcej

 • 26 stypendiów dla najlepszych kandydatów na prawo

  26 stypendiów dla najlepszych kandydatów na prawo

  Dzięki bardzo dobrym wynikom na maturze, osoby zainteresowane kierunkiem prawo na Uniwersytecie SWPS będą mogły studiować za darmo przez pierwszy rok nauki. W ramach programów „Mistrzowski Start” i „Temida” uczelnia oferuje kandydatom łącznie 26 stypendiów na studiach prawniczych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Trwa nabór wniosków.

  czytaj więcej

 • Ściągawka: dotacje dla samorządów i administracji z krajowych programów na lata 2014-2020

  Ściągawka: dotacje dla samorządów i administracji z krajowych programów na lata 2014-2020

  Sięgnąć po unijne pieniądze? Jeśli ktoś jest w stanie zorganizować wkład własny – z pewnością warto. Dziś przedstawiamy 9 krajowych programów, do których nabory już trwają lub mają się rozpocząć w najbliższym czasie. Samorządy oraz organy administracji mogą się ubiegać o środki przede wszystkim z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Większość z dostępnych konkursów jest więc ukierunkowana na poprawę i ochronę środowiska. Wciąż gros naborów organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale trwa też jeden projekt z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, a w końcu czerwca zacznie się kolejny, organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  czytaj więcej

 • Co trzeba zrobić, by być radcą prawnym

  Co trzeba zrobić, by być radcą prawnym

  Studia prawnicze są przepustką do rozpoczęcia aplikacji ogólnej lub korporacyjnej. Mimo dużej konkurencji na rynku początkujący prawnicy często podejmują wyzwanie i decydują się na osiągnięcie statusu profesjonalnego pełnomocnika. Na sali sądowej reprezentować klientów mogą nie tylko adwokaci, lecz także radcowie prawni. I to właśnie ten ostatni zawód staje się coraz bardziej popularny...

  czytaj więcej

 • Konkurs na prezesa TVP: W projekcie regulaminu nie ma wymogu stażu na stanowiskach kierowniczych

  Konkurs na prezesa TVP: W projekcie regulaminu nie ma wymogu stażu na stanowiskach kierowniczych

  Kandydaci na prezesa TVP nie będą musieli mieć stażu na stanowiskach kierowniczych, będą mogli zgłaszać się do 15 września, a konkurs ma być jawny - wynika z założeń projektu regulaminu konkursu na stanowisko prezesa zarządu TVP, do którego dotarła PAP.

  czytaj więcej

 • Student pracuje podczas wakacji? Nie straci ubezpieczenia

  Student pracuje podczas wakacji? Nie straci ubezpieczenia

  - Departament ubezpieczenia zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia zapewnił nas, że podjęte zostały prace legislacyjne mające na celu wprowadzenie do obowiązującej ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zasady, zgodnie z którą jeżeli jedyną przyczyną braku prawa do świadczeń jest niedokonanie zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego, osoba, która z nich skorzystała i dokona wstecznego zgłoszenia, nie będzie obciążana kosztami. To jednak rozwiązanie tymczasowe - mówi Ariel Wojciechowski przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczać dodatkowe świadczenia udzielone pracownikowi na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

  Jak rozliczać dodatkowe świadczenia udzielone pracownikowi na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

  PROBLEM Prezes wieloosobowego zarządu spółki z o.o., w której jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, za zgodą pracodawcy rozpoczął studia na kierunku marketing i komunikacja rynkowa, specjalność e-marketing. Spółka zajmuje się m.in. sprzedażą internetową. W związku z tym zamierza przyznać mu dodatkowe świadczenia na podniesienie kwalifikacji zawodowych, tj. pokryć opłaty za kształcenie (czesne), przejazd, podręczniki i zakwaterowanie. Zakres wzajemnych praw i obowiązków stron oraz zasady rozliczeń będą wynikać z podpisanej umowy pomiędzy spółką a prezesem zarządu. Czy wartość tych świadczeń może być zwolniona z podatku dochodowego oraz składek ubezpieczeniowych?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników