regulaminie studiów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu regulaminie studiów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące regulaminie studiów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Znamy już laureatki Bizneswoman Roku 2016

  Znamy już laureatki Bizneswoman Roku 2016

  9 marca, podczas uroczystej gali w Budynku Senator, ogłoszono wyniki ósmej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Wśród nagrodzonych znalazły się założycielki i menedżerki z takich firm jak Deloitte, Plastwil, Whisbear, Nestmedic, PelviFly czy Ada. Przyznano także nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia. Otrzymały je Ewa Błaszczyk i prof. dr hab. inż. Jadwiga Sójka-Ledakowicz. Partnerem strategicznym konkursu jest Mastercard.

  czytaj więcej

 • Nadużycia w VAT, czyli kto teraz pójdzie do więzienia

  Nadużycia w VAT, czyli kto teraz pójdzie do więzienia

  Sankcje za puste faktury spowodowały, że od 2017 r. wzrosło ryzyko podatkowej odpowiedzialności zarządów w spółkach kapitałowych i właścicieli spółek osobowych.

  czytaj więcej

 • Ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI rozstrzygnięty!

  Ogólnopolski konkurs IKAR JAKOŚCI rozstrzygnięty!

  Znamy już wyniki pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania „IKAR JAKOŚCI” im. Profesora Romualda Kolmana. To inicjatywa, która wyróżnia i docenia wkład młodych osób w tworzenie wartościowych rozwiązań dla przedsiębiorstw o różnych profilach. Uroczyste wręczenie dyplomy dla autorów i promotorów wyróżnionych prac zaplanowano podczas III Europejskiego Kongresu Jakości w Katowicach

  czytaj więcej

 • IKAR JAKOŚCI nagrodzony!

  IKAR JAKOŚCI nagrodzony!

  Laureaci I edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania nagrodzeni. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 28 marca podczas III Europejskiego Kongresu Jakości w Katowicach.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KRS Piotr Raczkowski - z poparciem na stanowisko sędziego SN

  Wiceszef KRS Piotr Raczkowski - z poparciem na stanowisko sędziego SN

  Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia wojskowy płk Piotr Raczkowski zostanie przedstawiony KRS jako kandydat na sędziego w Izbie Wojskowej SN. W poniedziałek Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN poparło jego kandydaturę.

  czytaj więcej

 • Część odpowiedzialności za brutalność akcji „Wisła” spoczywa na gen. Mossorze

  Część odpowiedzialności za brutalność akcji „Wisła” spoczywa na gen. Mossorze

  Gen. Mossor w raportach stwierdzał, że kluczowym elementem akcji „Wisła” jest walka z ukraińskim podziemiem. W rzeczywistości było nieco inaczej – mówi dr Jarosław Pałka z Ośrodka KARTA, autor biografii dowódcy Grupy Operacyjnej „Wisła”, gen. Stefana Mossora. 28 kwietnia mija 70 lat od rozpoczęcia akcji "Wisła".

  czytaj więcej

 • MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  Zmiany w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wygenerują ok. 15 tys. nowych miejsc pracy dla opiekunów - zapewnia MRPiPS. Spadną koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem placówek opieki i z posyłaniem do nich dzieci przez rodziców - podkreśla resort.

  czytaj więcej

 • Zostań IKAREM JAKOŚCI!

  Zostań IKAREM JAKOŚCI!

  Wiesz co może usprawnić proces zarządzania w przedsiębiorstwie? Jesteś autorem ciekawego pomysłu, konceptu czy rozwiązania? Podziel się tym, weź udział w konkursie i zostań IKAREM JAKOŚCI!

  czytaj więcej

 • Protan Polska partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI

  Protan Polska partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI

  Firma Protan Polska, dostawca wysokiej jakości pokryć dachowych wykonanych z membran, został partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI. Na autorów najlepszych prac czekają płatne praktyki i staże. Dołącz do grona partnerów i wspomóż młode talenty w ich rozwoju zawodowym.

  czytaj więcej

 • Łatwiej będzie dostać pracę na uczelni. Zobacz, co planuje rząd

  Łatwiej będzie dostać pracę na uczelni. Zobacz, co planuje rząd

  Rząd chce znieść minima kadrowe na uczelniach, bierze też pod uwagę wprowadzenie stanu spoczynku dla profesorów. To otworzy możliwości awansu kolejnym osobom.

  czytaj więcej

 • Łączenie placówek szpitalnych może być sposobem na dobrze pomyślane oszczędności

  Łączenie placówek szpitalnych może być sposobem na dobrze pomyślane oszczędności

  Dziś przedstawiamy studium przypadku w oparciu o kazus połączenia dwóch rzeszowskich szpitali. Opisują go osoby, które czynnie w tym procesie brały udział. Omawiany przez nas przypadek jest tym wartościowszy, że ze względu na utworzenie sieci szpitali i znalezienie się kilkuset placówek poza nią do takich sytuacji może obecnie dochodzić znacznie częściej. Warto więc się dowiedzieć, na co uważać i z czym mogą być największe kłopoty. A przeprowadzenie takiej fuzji to droga najeżona kolcami. Wprawdzie dwie wprowadzone do studium postaci prawnika Drewnowskiego i dyrektora szpitala w M. Gałązki są fikcyjne, ale prawdziwe jest zainteresowanie takimi połączeniami ze strony innych jednostek samorządu terytorialnego.

  czytaj więcej

 • Wieromiejczyk: Efekt połączenia NInA i Filmoteki będzie wkrótce dostrzegalny

  Wieromiejczyk: Efekt połączenia NInA i Filmoteki będzie wkrótce dostrzegalny

  Połączenie Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Filmoteki Narodowej odbywa się nie tylko w przestrzeni słów czy administracyjnej - powiedział PAP Dariusz Wieromiejczyk, dyrektor Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego. Jego zdaniem efekt połączenia będzie dostrzegalny już wkrótce.

  czytaj więcej

 • Prof. Hajn: PiS chce wyrzucić także pracowników SN

  Prof. Hajn: PiS chce wyrzucić także pracowników SN

   Poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym z 12 lipca 2017 r. zmierza nie tylko do złożenia z urzędu obecne go składu sędziowskiego, ale też do wymiany personelu urzędniczego i pomocniczego tej instytucji.

  czytaj więcej

 • Mamy rację w sprawie błędów w ustawie o SN

  Mamy rację w sprawie błędów w ustawie o SN

  Marszałkowie Sejmu i Senatu zarzucili DGP podawanie fałszywych informacji. Wbrew tym twierdzeniom Kancelarie Sejmu i Senatu na stronach internetowych nie zarzucają nam kłamstwa. Jest mowa o informacjach „nieścisłych” i „nieprecyzyjnych”. Przeanalizujmy to punkt po punkcie

  czytaj więcej

 • Sędzia Tomczyński: Każda zmiana, która przyspieszy rozpatrywanie spraw jest dobra [WYWIAD]

  Sędzia Tomczyński: Każda zmiana, która przyspieszy rozpatrywanie spraw jest dobra [WYWIAD]

  Minister sprawiedliwości musi mieć kontrolę nad administracyjnym funkcjonowaniem sądów - mówi w rozmowie z PAP sędzia Adam Tomczyński. Według niego nowa ustawa o usp stwarza perspektywę znacznej poprawy tempa rozpatrywania spraw i jakości pracy sędziów.

  czytaj więcej

 • Dotacje czekają na małe i średnie firmy w funduszach regionalnych

  Dotacje czekają na małe i średnie firmy w funduszach regionalnych

  Pieniądze na tworzenie żłobków i przedszkoli, na organizację centrów biznesu (które oferują na wynajem pomieszczenia biurowe, handlowe, magazyny czy sale konferencyjne), na budowę instalacji do wytwarzania energii wykorzystujących m.in.: wiatr, biomasę, biogaz, promieniowanie słoneczne lub geotermię. Gdzie je można znaleźć? W regionalnych programach operacyjnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników