regulamin funduszy inwestycyjnych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu regulamin funduszy inwestycyjnych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące regulamin funduszy inwestycyjnych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Biura maklerskie pomagają emitentom spełniać wymogi MAR

  Biura maklerskie pomagają emitentom spełniać wymogi MAR

  Dla działających na krajowym rynku biur maklerskich i autoryzowanych doradców wejście w życie rozporządzenia MAR oznacza więcej pracy. Pomocy w wypełnianiu nowych obowiązków informacyjnych oczekują od nich przede wszystkim emitenci

  czytaj więcej

 • Oszczędzanie energii: Znamy szczegóły programu "Region"

  Oszczędzanie energii: Znamy szczegóły programu "Region"

  Program "Region" stworzy możliwość finansowania wszystkich typów przedsięwzięć służących oszczędzaniu energii w formie niskooprocentowanej pożyczki. Dofinansowywanie będzie udzielane głównie na działania o charakterze lokalnym, które nie mogłyby zostać sfinansowane w ramach programów z aktualnej oferty NFOŚiGW.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczycielom łatwo już było. A może być jeszcze gorzej

  Ubezpieczycielom łatwo już było. A może być jeszcze gorzej

  Najwięksi pesymiści wieszczą, że strata towarzystw na OC może w 2017 r. sięgnąć nawet 2 mld zł. To zła wiadomość również dla klientów.

  czytaj więcej

 • Crowdfunding: Czasami warto sfinansować inwestycję za pieniądze obywateli

  Crowdfunding: Czasami warto sfinansować inwestycję za pieniądze obywateli

  Crowdfunding jako narzędzie finansowania przedsięwzięć ze środków społecznych może znajdować coraz szersze zastosowanie w społecznościach lokalnych wspieranych przez jednostki samorządowe.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Polskie banki miały szansę na to, by wyjść za granicę

  Debata DGP: Polskie banki miały szansę na to, by wyjść za granicę

  Przedstawiciele laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu „Gwiazdy Bankowości” organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i PwC dyskutują na temat wyzwań stojących przed instytucjami finansowymi: kwestii kredytów frankowych, rosnącego nacisku na ochronę praw konsumenta, znaczenia technologii i repolonizacji sektora

  czytaj więcej

 • Łączenie placówek szpitalnych może być sposobem na dobrze pomyślane oszczędności

  Łączenie placówek szpitalnych może być sposobem na dobrze pomyślane oszczędności

  Dziś przedstawiamy studium przypadku w oparciu o kazus połączenia dwóch rzeszowskich szpitali. Opisują go osoby, które czynnie w tym procesie brały udział. Omawiany przez nas przypadek jest tym wartościowszy, że ze względu na utworzenie sieci szpitali i znalezienie się kilkuset placówek poza nią do takich sytuacji może obecnie dochodzić znacznie częściej. Warto więc się dowiedzieć, na co uważać i z czym mogą być największe kłopoty. A przeprowadzenie takiej fuzji to droga najeżona kolcami. Wprawdzie dwie wprowadzone do studium postaci prawnika Drewnowskiego i dyrektora szpitala w M. Gałązki są fikcyjne, ale prawdziwe jest zainteresowanie takimi połączeniami ze strony innych jednostek samorządu terytorialnego.

  czytaj więcej

 • Wieromiejczyk: Efekt połączenia NInA i Filmoteki będzie wkrótce dostrzegalny

  Wieromiejczyk: Efekt połączenia NInA i Filmoteki będzie wkrótce dostrzegalny

  Połączenie Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Filmoteki Narodowej odbywa się nie tylko w przestrzeni słów czy administracyjnej - powiedział PAP Dariusz Wieromiejczyk, dyrektor Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego. Jego zdaniem efekt połączenia będzie dostrzegalny już wkrótce.

  czytaj więcej

 • Ściągawka: Unijne fundusze dla samorządów z programów na lata 2014–2020

  Ściągawka: Unijne fundusze dla samorządów z programów na lata 2014–2020

  Samorządy oraz organy administracji wciąż mogą ubiegać się o środki z ośmiu jeszcze trwających programów krajowych oraz interregionalnych. W wielu przyszłych i aktualnych projektach unijnych wkład własny w ogóle nie jest wymagany. Choć niektóre z programów zaczęły się w wakacje, to wciąż jest jeszcze szansa na złożenie dokumentów przed końcem miesiąca. Pieniądze można dostać m.in. na cyfrowe udostępnienie zasobów nauki, nauczanie oprogramowania, wzmocnienie powiązań gospodarczych czy też przezwyciężanie konsekwencji przemian demograficznych na pograniczu. Do wielu innych programów można się jeszcze spokojnie przygotować. Ich nabory ruszą z końcem października/początkiem listopada i potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku. Wśród nich cztery projekty z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko nastawione są przede wszystkim na efektywną dystrybucję ciepła.

  czytaj więcej

 • Komitety audytu pod lupą KNF. Jak należy się przygotować do kontroli?

  Komitety audytu pod lupą KNF. Jak należy się przygotować do kontroli?

  Pod koniec ubiegłego roku Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wysyłał do jednostek zaufania publicznego ankiety. Zawierały one pytania m.in. o sposób weryfikacji przez organy statutowe wymogu niezależności członków komitetu audytu. Okazuje się, że urząd planuje iść za ciosem i jako jeden z priorytetów na ten rok stawia sobie przeprowadzenie kontroli w spółkach pod kątem prawidłowego wypełniania obowiązków z ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym. UKNF przypomina, że sankcje za naruszenie przepisów są surowe. To kary finansowe do 10 proc. rocznych przychodów netto ze sprzedaży towarów i produktów oraz zakaz pełnienia funkcji członka zarządu bądź innego organu zarządzającego przez okres od roku do trzech lat.

  czytaj więcej

 • Polityka płacowa TFI jak regulamin wynagradzania

  Do jej wdrożenia nie wystarczy stosowanie samych przepisów o funduszach inwestycyjnych. Spełnić trzeba także wymogi prawa pracy, np. odpowiednio skonstruować zapisy o reduktorach premii.

  czytaj więcej

 • Państwo nie odpuści kryptowalutowym giełdom: KNF zakopuje bitcoiny

  Państwo nie odpuści kryptowalutowym giełdom: KNF zakopuje bitcoiny

  Nadzór finansowy analizuje, czy skierować do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jedną z giełd kryptowalut w Polsce – dowiedział się DGP.

  czytaj więcej

 • Walka z nielegalnymi schematami inwestycyjnymi to fikcja. Piramidy rosną pod „czujnym” okiem PiS

  Walka z nielegalnymi schematami inwestycyjnymi to fikcja. Piramidy rosną pod „czujnym” okiem PiS

  W ciągu ostatnich dwóch lat Polacy stracili na nich 500 mln zł. Podczas gdy niektórzy politycy wysilają się, drążąc zawiłości afery Amber Gold, konstytucyjny minister wrzuca w walentynki na Twittera zdjęcie z promotorką jednej z największych współczesnych piramid finansowych – DasCoin.

  czytaj więcej

 • Będzie zrzutka na portal PPK. Po 700 tys. zł

  Będzie zrzutka na portal PPK. Po 700 tys. zł

  Instytucje finansowe (czyli towarzystwa funduszy inwestycyjnych, powszechne towarzystwa emerytalne, pracownicze towarzystwa emerytalne i zakłady ubezpieczeń), które chcą oferować przedsiębiorcom usługi prowadzenia pracowniczych planów kapitałowych (PPK), będą musiały przeznaczyć na utworzenie i prowadzenie nowego portalu po 700 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Jakie składki od pracodawcy, która instytucja finansowa może prowadzić konto, czyli PPK od 1 lipca

  Jakie składki od pracodawcy, która instytucja finansowa może prowadzić konto, czyli PPK od 1 lipca

  Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny system oszczędzania, w którym gromadzone będą oszczędności pracownika do wykorzystania przez niego po 60. roku życia.

  czytaj więcej

 • 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o PPK [KALKULATOR, SKŁADKI, TERMINY I INNE]

  10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o PPK [KALKULATOR, SKŁADKI, TERMINY I INNE]

  Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to nowy system oszczędzania, w którym oszczędności pracownika będą gromadzone do wykorzystania przez niego po 60. roku życia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  czytaj więcej

 • Sprawozdanie finansowe za 2018: Po sporządzeniu trzeba podpisać i odpowiednio opublikować

  Sprawozdanie finansowe za 2018: Po sporządzeniu trzeba podpisać i odpowiednio opublikować

  Sprawozdanie za 2018 r. musi być sporządzone w formie elektronicznej i sygnalizowaliśmy to już na naszych łamach. W praktyce pojawia się jednak coraz więcej wątpliwości, dlatego w tym dodatku zebraliśmy te pojawiające się najczęściej. Dotyczą one często aspektów technicznych, które są w tym roku szczególnie istotne.

  czytaj więcej

 • PPK a pracodawca, czyli praktycznie o wdrożeniu pracowniczych planów kapitałowych

  PPK a pracodawca, czyli praktycznie o wdrożeniu pracowniczych planów kapitałowych

  Po wejściu w życie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych każda firma lub instytucja zatrudniająca co najmniej jedną osobę, podlegającą obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, musi utworzyć PPK dla swoich pracowników.

  czytaj więcej

 • W dziale compliance będą musiały pracować omnibusy

  W dziale compliance będą musiały pracować omnibusy

  Zakaz pełnienia przez członka zarządu TFI funkcji inspektora nadzoru i wykonywania zadań z zakresu nadzoru zgodności działalności z prawem oraz szczególne wymogi dotyczące wiedzy i kompetencji osób odpowiedzialnych za compliance – to tylko niektóre ze zmian dotyczących organizacji i funkcjonowania compliance w TFI, które zakłada projekt rozporządzenia ministra finansów w sprawie sposobu, trybu oraz warunków prowadzenia działalności przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników