redakcji gazety

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu redakcji gazety. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące redakcji gazety.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Po zdobyciu Moskwy Putin usłyszy pytanie od elit: co dalej?

  Po zdobyciu Moskwy Putin usłyszy pytanie od elit: co dalej?

  W Moskwie, po tygodniach protestów przeciw niedopuszczeniu niezależnych kandydatów do udziału we wczorajszych wyborach do lokalnej Dumy, w rosyjskiej opozycji trwa dyskusja na temat najlepszej formuły walki z władzą. Jej lider Aleksiej Nawalny wzywał do „rozumnego głosowania”, które polegać miało na oddawaniu przez Rosjan głosów na każdego, „byle nie na kandydata Jednej Rosji”. Dyskutował jednak również szeroko rozumiany obóz władzy. Różnica zdań, która się w nim pojawiła, świadczy o tym, iż przynajmniej część rosyjskiego establishmentu zaczyna myśleć o zmianach.

  czytaj więcej

 • Prof. A. Dudek: Wybór Mazowieckiego na premiera był odejściem od ustaleń okrągłego stołu [WIDEO]

  Prof. A. Dudek: Wybór Mazowieckiego na premiera był odejściem od ustaleń okrągłego stołu [WIDEO]

  To, że premier Tadeusz Mazowiecki wywodził się z „Solidarności”, było ogromnym posunięciem spraw do przodu oraz odejściem od wielu ustaleń zawartych w Magdalence i przy okrągłym stole – mówi PAP prof. Antoni Dudek, historyk z UKSW, autor książki „Od Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski”.

  czytaj więcej

 • Czy samorząd dziennikarski to dobry pomysł? [OPINIA]

  Czy samorząd dziennikarski to dobry pomysł? [OPINIA]

  Jeśli zamknąć w jednym pokoju dziennikarzy z różnych redakcji – TVP i TVN, „Gazety Polskiej” i „Gazety Wyborczej”, wPolityce.pl i OKO.press itd. – by określili wspólne standardy zawodowe, to zapewne się zgodzą, że informacje powinny być rzetelne. Problem pojawi się jednak przy definiowaniu owej rzetelności. Bo wystarczy poczytać gazety, przejrzeć publikacje w internecie, obejrzeć „Wiadomości” i „Fakty”, by stwierdzić, jak odmiennie można rozumieć to samo pojęcie.

  czytaj więcej

 • Miliony w fake newsach. Oto jak kłamstwo pomaga wygrać w wyborach

  Miliony w fake newsach. Oto jak kłamstwo pomaga wygrać w wyborach

  Mogą pomóc w wygraniu wyborów, można na nich dobrze zarobić. Dlatego walka z nimi będzie coraz trudniejsza.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Sędzia agituje za kandydatem PiS

  Sędzia agituje za kandydatem PiS

  Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa w krótkim filmie zamieszczonym m.in. na kanale YouTube udzielił poparcia osobie startującej do Sejmu.

  czytaj więcej

 • Jaki CIT i VAT przy sprzedaży bonów towarowych

  Jaki CIT i VAT przy sprzedaży bonów towarowych

  W lipcu 2019 r. księgarnia (sp. z o.o.) zleciła drukarni wydrukowanie dwóch rodzajów bonów. Pierwsze to bony jednego przeznaczenia (można nimi zapłacić za sprzedawane w księgarni multimedia objęte podstawową stawką VAT), a drugie to bony różnego przeznaczenia (można zapłacić za wszystkie sprzedawane w księgarni towary, m.in. multimedia, książki, gazety, artykuły papiernicze obłożone stawkami 23, 8 i 5 proc.). Wartość nominalna obu rodzajów bonów wynosi 50 zł i mogą być zrealizowane tylko w punktach handlowych księgarni, które znajdują się w Polsce. Drukarnia przekazała księgarni bony 29 lipca 2019 r. 1 września 2019 r. dwa bony, każdy innego przeznaczenia, nabyła firma X (podatnik VAT czynny), każdy za cenę brutto 45 zł. Zapłatę za nie księgarnia otrzymała w dniu ich sprzedaży. 1 września księgarnia na udokumentowanie sprzedaży bonu jednego przeznaczenia wystawiła fakturę, a na udokumentowanie sprzedaży bonu różnego przeznaczenia wystawiła notę. 30 września 2019 r. oba rodzaje bonów zostały zrealizowane – na ich podstawie zostały wydane dwie płyty z muzyką każda o wartości 50 zł. Także 30 września na udokumentowanie wydania płyty, za którą zapłacono bonem jednego przeznaczenia, został wydany jedynie dokument WZ, natomiast wydanie płyty na podstawie bonu różnego przeznaczenia potwierdzono tego samego dnia fakturą.

  czytaj więcej

 • Francja wdraża dyrektywę o prawach autorskich, Google ją obchodzi

  Francja wdraża dyrektywę o prawach autorskich, Google ją obchodzi

  Skuteczne wprowadzenie prawa autorskiego wymaga determinacji wydawców, instytucji unijnych i rządów państw europejskich.

  czytaj więcej

 • Słowacja wypowiada wojnę dziennikarzom? Kontrowersyjne prawo do odpowiedzi

  Słowacja wypowiada wojnę dziennikarzom? Kontrowersyjne prawo do odpowiedzi

  Od prezydent Zuzany Čaputovej zależy, czy politycy w jej kraju otrzymają nieskrępowany wstęp na łamy wszystkich gazet.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Na ile władza powinna się angażować w różne projekty unowocześniające gospodarkę, jak powinna wyglądać współpraca urzędników i przedsiębiorców, jak ci ostatni mogą wpływać na ważne polityczne decyzje – o tych sprawach dyskutowano w redakcji Dziennika Gazety Prawnej w ramach projektu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”.

  czytaj więcej

 • 16 najważniejszych problemów z obowiązkowym split paymentem

  16 najważniejszych problemów z obowiązkowym split paymentem

  Już za niecały miesiąc split payment stanie się obowiązkiem dla sprzedawców i nabywców towarów wrażliwych, wymienionych w nowym załączniku nr 15 do ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2174 ze zm.; dalej: ustawa o VAT). Czasu na przygotowania pozostało niewiele, a wątpliwości i problemów związanych ze stosowaniem tego mechanizmu przybywa z dnia na dzień. Postanowiliśmy więc zebrać je wszystkie. Jedno jest bowiem pewne: po 1 listopada znacznie poszerzy się grono podatników, którzy będą mieli pieniądze na koncie VAT, do którego dostęp będzie ograniczony. Dobra informacja jest taka, że po 1 listopada środki te będzie można przeznaczyć na zapłatę nie tylko VAT do urzędu skarbowego lub kontrahentom (tak jest obecnie), lecz także innych danin, np. PIT, CIT i akcyzy.

  czytaj więcej

 • Gala "Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości"

  Gala "Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości"

  Wydanie specjalne DGP i wieczorna gala „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” wieńczą trwającą od 9 września VII edycję akcji. W tym roku temat przewodni brzmiał: Przedsiębiorca – podatnik, pracodawca, partner. Redakcja postanowiła wsłuchać się w głos tych, którzy przyczyniają się do modernizacji polskiej gospodarki i pomagają w rozwoju naszego eksportu. Zagraniczni inwestorzy to nie tylko miejsca pracy, ale przede wszystkim ważna cześć internacjonalizacji polskiej gospodarki.

  czytaj więcej

 • Smog na dobre wyszedł z niszy. Co o tym problemie mówią komitety wyborcze?

  Smog na dobre wyszedł z niszy. Co o tym problemie mówią komitety wyborcze?

  Od 3 do 4 mln domów w Polsce wciąż ogrzewanych jest słabym jakościowo i zasiarczonym węglem, który wrzucamy do starych, wysokoemisyjnych kotłów. Do tego wiele ciepła tracimy przez fatalny stan budynków. To w pigułce jedna z głównych przyczyn stanu powietrza, który pozostawia wiele do życzenia. O tym jak walczyć ze smogiem dyskutowali uczestnicy debaty w redakcji DGP

  czytaj więcej

 • Erdoğan zabrania publikacji krytycznych wiadomości na temat interwencji w Syrii

  Erdoğan zabrania publikacji krytycznych wiadomości na temat interwencji w Syrii

  Administracja prezydenta Erdoğana zabroniła publikacji krytycznych wiadomości i komentarzy na temat interwencji na północy Syrii. Za złamanie tego zakazu zatrzymano ostatnio dwie osoby.

  czytaj więcej

 • Armagedon nam nie grozi

  Armagedon nam nie grozi

  Rewolucja technologiczna bezpowrotnie zmienia nasz rynek pracy. O tym, co oznacza ona dla pracowników, pracodawców, systemu oświaty i organizacji państwa, dyskutowali uczestnicy debaty „Świat (bez) pracy: nareszcie wolni czy ostatecznie zniewoleni?” w redakcji Dziennika Gazety Prawnej

  czytaj więcej

 • Dla Białoruskiej Ludowej Armii Ochotniczej Polska była ostatnią nadzieją. Nie udało się

  Dla Białoruskiej Ludowej Armii Ochotniczej Polska była ostatnią nadzieją. Nie udało się

  Dla białych emigrantów po 1917 r. ostatnią nadzieją na wyzwolenie spod bolszewickiej tyranii była Polska. Przeliczyli się.

  czytaj więcej

 • Rutkowska: Media za zamkniętymi drzwiami

  Rutkowska: Media za zamkniętymi drzwiami

  Kałasznikow na dziennikarzy, którym prezydent Czech Miloš Zeman dwa lata temu wymachiwał na konferencji prasowej, był wprawdzie atrapą, ale wciąż wisi na ścianie i co jakiś czas wypala w stronę mediów w tym czy innym kraju. Autorytaryści wszelkiej maści z trudem znoszą sceptycyzm patrzących im na ręce reporterów. Wydaje im się, że jak zrobią pif-paf i zatrzasną pismakom drzwi przed nosem, krytyka ucichnie.

  czytaj więcej

 • Poznaj laureatów Economicusa 2019. Oto najlepsze książki ekonomiczne

  Poznaj laureatów Economicusa 2019. Oto najlepsze książki ekonomiczne

  20 listopada br. podczas odbywającego się w Krakowie Open Eyes Economy poznaliśmy laureatów konkursu Economicus 2019. Zobacz kto zdobył nagrody za najlepsze książki ekonomiczne.

  czytaj więcej

 • Economicus 2019. Oto laureaci nagrody za najlepsze książki ekonomiczno-biznesowe

  Economicus 2019. Oto laureaci nagrody za najlepsze książki ekonomiczno-biznesowe

  Economicus 2019 rozstrzygnięty. W tym roku nagrody Dziennika Gazety Prawnej dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych w Polsce zostały przyznane podczas Open Eyes Economy Summit (OEES) w Krakowie.I zaczynamy odliczanie do Economicusa 2020.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników