realizacji zamówień

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu realizacji zamówień. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące realizacji zamówień.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Imigranci mile widziani w pracy

  Imigranci mile widziani w pracy

  Zasoby kadrowe maleją, a popyt na pracowników jest rekordowy. Czy rozwiązaniem może być przyjmowanie cudzoziemców? Część samorządów doszła do wniosku, że tylko tak można zapewnić przedsiębiorstwom dalszy rozwój.

  czytaj więcej

 • Emilewicz: Nie będzie testu przedsiębiorcy [OPINIA]

  Emilewicz: Nie będzie testu przedsiębiorcy [OPINIA]

  Rząd ponad dwa tygodnie temu odrzucił pomysł tzw. testu przedsiębiorcy. Mimo to temat ten ciągle żyje w domenie publicznej, wywołując zamęt i obawy przedsiębiorców. By uniknąć dalszych szkód, najwyższy czas jednoznacznie przeciąć te spekulacje i przesądzić, że testu przedsiębiorcy nie będzie. Zapewniam też, że nie będzie żadnych dodatkowych instrumentów prawnych, żadnych nowelizacji prawa zmierzających do tego, by weryfikować „autentyczność” przedsiębiorców w Polsce. Zaś wszelkie ewentualne działania o charakterze innym niż zmiany prawa będą konsultowane w Radzie Dialogu Społecznego.

  czytaj więcej

 • System, który zabija więzi i zaufanie. „Łowca" w Teatrze Ateneum

  System, który zabija więzi i zaufanie. „Łowca" w Teatrze Ateneum

  To bardzo aktualna sztuka o tym jak system, zagrożenie lub wyimaginowany wróg zagarnia przestrzeń społeczną i potrafi zabić człowieka - powiedział PAP Wojciech Urbański, reżyser "Łowcy" Dawn King w Teatrze Ateneum w Warszawie. Premiera na Scenie 61 - w sobotę.

  czytaj więcej

 • Doskonałość innowacji

  Doskonałość innowacji

  Rozmowa z Krzysztofem Kozłowskim, Prezesem Zarządu Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A.

  czytaj więcej

 • Nie ma pewności, kto rozlicza podatek przy inwestycjach w OZE

  Nie ma pewności, kto rozlicza podatek przy inwestycjach w OZE

  Sądy przyznają rację samorządom, że montaż na budynkach mieszkalnych paneli fotowoltaicznych nie jest objęty odwrotnym obciążeniem. Fiskus uważa inaczej.

  czytaj więcej

 • Remonty bez koncepcji. Kamienice prędzej się rozsypią, niż znajdzie się rozwiązanie

  Remonty bez koncepcji. Kamienice prędzej się rozsypią, niż znajdzie się rozwiązanie

  Tylko 15 proc. samorządowych lokali nie potrzebuje remontów – wynika z najnowszych badań Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Winne są nie tylko wysokie koszty robót i niejasne przepisy, lecz także brak koncepcji, jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców oraz wizerunek miasta

  czytaj więcej

 • Profilaktyka raka szyjki macicy niedostępna

  Profilaktyka raka szyjki macicy niedostępna

  Brakuje szczepionek przeciw HPV – to kolejne zawirowania na rynku wakcyn. Mamy też kłopot z preparatami chroniącymi przed odrą, gruźlicą i WZW.

  czytaj więcej

 • Pakiet zachęt dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Emilewicz: Będziemy o tym rozmawiać

  Pakiet zachęt dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Emilewicz: Będziemy o tym rozmawiać

  Rząd rusza z pracami nad systemem zachęt, które mają skłonić Polaków mieszkających za granicą do powrotu do kraju. - Myślę, że po eurowyborach będziemy o tym rozmawiać z panem premierem - zapowiada minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Opowiada też, co dalej z Uberem w Polsce i zdradza swój pomysł, jak uregulować funkcjonowanie hulajnóg elektrycznych w dużych miastach.

  czytaj więcej

 • Przetargi mogą być bardziej atrakcyjne dla MSP

  Przetargi mogą być bardziej atrakcyjne dla MSP

  Rząd chce, żeby zamówienia publiczne stały się kołem zamachowym dla innowacji. Zamiast przetargów, administracja oraz spółki Skarbu Państwa będą stawiać przed biznesem wyzwania.

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne będą kołem zamachowym dla małych firm w Polsce?

  Zamówienia publiczne będą kołem zamachowym dla małych firm w Polsce?

  „Naszą misją jest, by te 160 mld zł, które wydajemy co roku na zamówienia publiczne, stały się silnikiem napędowym dla rozwoju małych firm z wielkimi pomysłami” – tak premier Mateusz Morawiecki podsumował dla DGP projekt GovTech Polska, który ma modyfikować system zamówień publicznych w Polsce. Jak ma to wyglądać w praktyce i czy taki pomysł może wypalić?

  czytaj więcej

 • Sondaże mają teraz kształtować opinię publiczną, a nie ją badać [WYWIAD]

  Sondaże mają teraz kształtować opinię publiczną, a nie ją badać [WYWIAD]

  - Wyborcy nie chcą być odrzuceni, dlatego ostrożnie głosują na małe ugrupowania i przez sondaże zbierają informacje, które pozwolą oddać im bezpieczny głos - mówi Tomasz Karoń w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • W spółce cywilnej sprawę w sądzie wspólnicy muszą założyć razem

  W spółce cywilnej sprawę w sądzie wspólnicy muszą założyć razem

  Podpisaliśmy ze spółką cywilną umowę o wykonanie, dostawę, montaż i wyposażenie kontenerowego budynku dwukondygnacyjnego. Termin końcowy realizacji zamówienia ustalony był na 90 dni roboczych od dnia przekazania terenu budowy i uzyskania pozwolenia na budowę. Ostateczne realizacja się wydłużała. Wypowiedziałem umowę ze skutkiem natychmiastowym, uznawszy, że nie ma rękojmi należytego wykonania umowy. Wspólnicy spółki cywilnej po trzech latach żądają ode mnie wypłaty wynagrodzenia za wykonaną pracę. Moim zdaniem kontrakt miał charakter umowy o dzieło. Wydaje mi się, że roszczenie się przedawniło. Czy mam rację? Czy wniesienie pozwu przez jednego wspólnika spółki cywilnej przerywa bieg terminu przedawnienia?

  czytaj więcej

 • Drugi boom na tramwaje. Przybędzie 600 nowych pojazdów

  Drugi boom na tramwaje. Przybędzie 600 nowych pojazdów

  Warszawa startuje z budową czterech tras tramwajowych, a na dniach podpisze rekordowy kontrakt na dostawę 213 niskopodłogowych pojazdów. Na ten środek transportu stawiają też inne miasta.

  czytaj więcej

 • Nowela ustawy o PPK już po Senacie. Sprawdź, co się zmieni

  Nowela ustawy o PPK już po Senacie. Sprawdź, co się zmieni

  Przepisy dotyczące pracowniczych planów kapitałowych zostaną uszczegółowione. Sejm 16 maja przyjął bowiem przygotowaną przez rząd nowelizację ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. 28 maja została ona rozpatrzona przez izbę wyższą parlamentu i obecnie czeka na podpis prezydenta. Nowe regulacje mają wejść w życie po 14 dniach od ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. A to oznacza, że przedsiębiorcom zatrudniającym co najmniej 250 osób, którzy już od 1 lipca będą zobowiązani do utworzenia PPK, zostanie niewiele czasu na zapoznanie się z nimi. Z myślą szczególnie o nich przygotowaliśmy tabelaryczne zestawienie najważniejszych zmian.

  czytaj więcej

 • Dzień Dziecka 2019: Podróż z egiptologiem Wojciechem Ejsmondem po Galerii Faras

  Dzień Dziecka 2019: Podróż z egiptologiem Wojciechem Ejsmondem po Galerii Faras

  Bo Egipt jest najlepszy. Nie wiem, dlaczego. To chyba zawsze we mnie siedziało. Zawsze chciałem być archeologiem, zawsze najbardziej archeologiem starożytnego Egiptu. Cały czas myślałem, że to mi przejdzie, więc zajmowałem się wszystkim innym, tylko nie Egiptem. Bo wiedziałem, że jak już się zajmę Egiptem, to już z tego nie wyjdę [Tekst napisany przez dzieci do specjalnego wydania DGP z okazji Dnia Dziecka]

  czytaj więcej

 • UZP zdecyduje, czy można waloryzować kontrakty

  UZP zdecyduje, czy można waloryzować kontrakty

  Czy przepisy o zamówieniach publicznych rzeczywiście uniemożliwiają waloryzację umów w związku z dużym wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny? Z wnioskiem o zajęcie stanowiska w tej sprawie wystąpiły do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych trzy organizacje skupiające przedsiębiorców i ekspertów od zamówień.

  czytaj więcej

 • Blocher: Małe firmy mają się lepiej. Ciężar biorą na siebie te duże [WYWIAD]

  Blocher: Małe firmy mają się lepiej. Ciężar biorą na siebie te duże [WYWIAD]

  - Na początku roku mieliśmy spotkanie z GDDKiA, na którym obiecywano, że w 2019 r. będą ogłoszone zamówienia o łącznej wartości ok. 19 mld zł, a na razie ogłoszono i rozstrzygnięto na kwotę 1,9 mld zł - mówi Dariusz Blocher, prezes Budimeksu

  czytaj więcej

 • Handel ma największe zaległości w płatnościach

  Handel ma największe zaległości w płatnościach

  Zaległości polskich przedsiębiorstw wobec partnerów biznesowych czy banków wzrosły w I kw. tego roku do 30,41 mld zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej. Największe zaległości w płatnościach mają firmy handlowe.

  czytaj więcej

 • 300+ na wrześniową wyprawkę szkolną jednak bez ustawy

  300+ na wrześniową wyprawkę szkolną jednak bez ustawy

  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom rządu świadczenie z programu „Dobry start” na następny rok szkolny będzie dalej przyznawane na podstawie rozporządzenia, a nie ustawy.

  czytaj więcej

 • Nie ma sensu weryfikować podwykonawców

  Nie ma sensu weryfikować podwykonawców

  Nawet jeśli firma, której ma zostać powierzona realizacja części zamówienia, podlega wykluczeniu, to na etapie przetargu wiedza ta jest bezużyteczna.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników