real

Real Madrid Club de Fútbol – hiszpański klub sportowy istniejący od 1902 roku. Słynie z sukcesów istniejącej od chwili założenia drużyny piłkarskiej, która trzydzieści jeden razy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, dziewięć razy Puchar Europy/Ligę Mistrzów, a także wiele innych trofeów, w tym przyznany w 2000 roku przez FIFA tytuł najlepszego klubu w XX wieku. Od 1947 roku rozgrywa domowe mecze na stadionie Santiago Bernabéu, nazwanym na cześć byłego prezesa, za czasów którego klub zdobył najwięcej trofeów.


 • Lewestam: ONR kontra prywaciarze

  Lewestam: ONR kontra prywaciarze

  Czym ma być „przestrzeń publiczna”, miejsce, gdzie może się odbywać debata o sprawach ważnych i najważniejszych? Jurgen Habermas mówił, że musi być dostępna dla wszystkich i wolna od wpływów tak rządowych, jak prywatnych. Ma to sens, prawda? Debaty publicznej nie może przecież sponsorować Coca-Cola, bo wtedy zamilkną fani Pepsi oraz badacze szkodliwości cukrów prostych dla zdrowia naszych dziatek. Rząd nie może karać gazet, które go krytykują, bo jak się opozycja boi, budzi się autorytaryzm. Agory, tego starożytnego symbolu rynku, gdzie każdy obywatel może wejść na podium i powiedzieć, co mu w duszy gra, nie można wydzierżawić korporacji; nie można też jej otoczyć kordonem wojska. To znaczy: nie można, jeśli chcemy nadal mieszkać w demokracji.

  czytaj więcej

 • USA: Najnowsze sondaże wskazują na niewielką przewagę Clinton

  USA: Najnowsze sondaże wskazują na niewielką przewagę Clinton

  Najnowszy sondaż Ipsos/Reuters potwierdził utrzymującą się na poziomie 5 proc. przewagę Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem. Natomiast sondaże telewizji Fox News oraz pracowni McClatchy-Marist wskazują, że różnica w poparciu dla obydwojga wynosi zaledwie 2 proc.

  czytaj więcej

 • Co dzieje się z dolarem po wyborach w USA?

  Co dzieje się z dolarem po wyborach w USA?

  Gdy w środę rano stało się jasne, że Donald Trump zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, dolar zanurkował. Co takiego wydarzyło się na rynkach, że ciągu kolejnych godzin odrobił wszystkie straty, a w tej chwili jest najdroższy od czerwca i wyraźnie przekracza granicę 4,00 zł? Odpowiada Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

  czytaj więcej

 • Barbarzyńcy robią demokrację

  Barbarzyńcy robią demokrację

  Rewolucja już się zaczęła. I przybiera na sile. Milczące dotąd masy przemieniły się z biernych odbiorców przekazu płynącego z góry, od elit, w czynnych uczestników życia publicznego. Dzięki internetowi.

  czytaj więcej

 • Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  - Oni sami się zabiją. Zwłaszcza przy tym tempie i poziomie wydawania pieniędzy. Żeby się to jakoś zbilansowało, należy się spodziewać radykalnej akcji fiskalnej. A jak policzyliśmy, jedyny ratunek dla budżetu to rozszerzenie brutalnego fiskalizmu na grupy niższej klasy średniej. Co ją dorżnie - uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

  czytaj więcej

 • Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Ta reguła rządzi pod każdą szerokością geograficzną. Dlatego nie było w ostatnich latach kryzysu politycznego, na który przedsiębiorcy reagowaliby popłochem.

  czytaj więcej

 • Walka polityczna toczy się na Facebooku. Mark Zuckerberg zdobył władzę, jakiej nie miał nikt inny

  Walka polityczna toczy się na Facebooku. Mark Zuckerberg zdobył władzę, jakiej nie miał nikt inny

  Facebook zajął już wyjątkowe miejsce w globalnym obiegu medialnym, bo coraz więcej ludzi traktuje go jako główne źródło informacji. Mark Zuckerberg zdobył władzę, jakiej nie miał nikt inny w historii.

  czytaj więcej

 • "Mieszkanie plus": Deweloper wybuduje mieszkanie, a potem tanio je wynajmie

  "Mieszkanie plus": Deweloper wybuduje mieszkanie, a potem tanio je wynajmie

  Rządowy program „Mieszkanie plus” już przyczynia się do powstania rynku najmu z prawdziwego zdarzenia. Prywatne spółki szykują się do wielkiej ofensywy.

  czytaj więcej

 • Mowa nienawiści: Dziejowa misja rodzi się także w internecie

  Mowa nienawiści: Dziejowa misja rodzi się także w internecie

  Sytuacja grup hejterów dotyczy ludzi, których łączą nie tyle poglądy, ile frustracja, podobna sytuacja życiowa, wreszcie agresja. Jeśli coś wynika z frustracji i niewiedzy, to zlepienie fałszywych informacji, którymi nafaszerowany jest teraz internet. Ale nie jest to poglądem, tylko afektem - mówi Piotr Cichocki antropolog internetu z Instytutu Etnologii Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników