real

Real Madrid Club de Fútbol – hiszpański klub sportowy istniejący od 1902 roku. Słynie z sukcesów istniejącej od chwili założenia drużyny piłkarskiej, która trzydzieści jeden razy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, dziewięć razy Puchar Europy/Ligę Mistrzów, a także wiele innych trofeów, w tym przyznany w 2000 roku przez FIFA tytuł najlepszego klubu w XX wieku. Od 1947 roku rozgrywa domowe mecze na stadionie Santiago Bernabéu, nazwanym na cześć byłego prezesa, za czasów którego klub zdobył najwięcej trofeów.


 • Monitoring floty pojazdów: Powody, dla których warto go wprowadzić

  Monitoring floty pojazdów: Powody, dla których warto go wprowadzić

  W branży logistycznej utarło się twierdzenie, że zarządzanie flotą samochodową to bezkresne pole minowe, po którym trzeba umieć stąpać. Do tego jeszcze monitorowanie służbowych aut kojarzy się często z formą inwigilacji przez pracodawcę. Zupełnie niesłusznie, bo dzięki takim rozwiązaniom oszczędności dla firm mogą być naprawdę spore. Dodatkowo, jakość pracy i bezpieczeństwo pracowników znacznie wzrasta.

  czytaj więcej

 • Parental trolling: Pierwszy w Polsce wyrok za umieszczenie na Facebooku ośmieszającego zdjęcia dziecka

  Parental trolling: Pierwszy w Polsce wyrok za umieszczenie na Facebooku ośmieszającego zdjęcia dziecka

  Zaczęło się od zdjęcia opublikowanego na Facebooku, a skończyło na wyroku. Pierwszym takim w Polsce.

  czytaj więcej

 • Hejt i hajs w sądzie. Rusza proces „Gimpera"

  Hejt i hajs w sądzie. Rusza proces „Gimpera"

  Dziś przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa rozpoczyna się proces Tomasza D., ps. Gimper – vlogera, o którym DGP pisał w tekście „Hejt i hajs” z 6 listopada 2015 r. Prokurator oskarża 23-letniego mężczyznę o czyn z art. 209a par. 1 k.k., czyli uporczywe nękanie (stalking).

  czytaj więcej

 • Terroryści znów uderzyli w sport [DOKUMENTACJA]

  Terroryści znów uderzyli w sport [DOKUMENTACJA]

  Wtorkowy zamach na piłkarzy Borussii Dortmund nie był pierwszym, w którym na celowniku terrorystów znalazło się środowisko sportowe. Tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych - obrażeń doznali hiszpański obrońca Marc Bartra oraz eskortujący klubowy autokar policjant na motocyklu - ale nie zawsze bilans był tak optymistyczny.

  czytaj więcej

 • Rambo dla dzieci i inne seriale animowane, o których istnieniu zapomnieliście

  Rambo dla dzieci i inne seriale animowane, o których istnieniu zapomnieliście

  Czy już spędzacie długie godziny oglądając na Netfliksie „He-Mana i władców wszechświata”? Jeśli tak, to potem czeka was binge-watching serialu „She-Ra” (przypomnijmy, że chodzi o siostrę He-Mana). Tak, zdecydowanie seriale z lat osiemdziesiątych przywołują konkretne wspomnienia z dzieciństwa.

  czytaj więcej

 • Niemieckie media o Erdoganie: Sułtan w podartych szatach

  Niemieckie media o Erdoganie: Sułtan w podartych szatach

  Niemieccy komentatorzy ostro krytykują wynik referendum w Turcji, który oznacza ich zdaniem krok w kierunku systemu autorytarnego, co wyklucza możliwość przyjęcia kraju do UE ; wskazują też na głębokie podziały, nazywając Erdogana sułtanem w podartych szatach.

  czytaj więcej

 • Rozlewnia „Ludwika” i pastwisko w mieście. Poznaj Warszawę wczoraj i dziś

  Rozlewnia „Ludwika” i pastwisko w mieście. Poznaj Warszawę wczoraj i dziś

  Ile twarzy ma Warszawa? Historyczną i nowoczesną, biznesową i kulturalną, kojarzoną z rozwojem i tę, na której widać socmodernistyczne rysy. Modernizacyjny rozmach uczynił z Warszawy najnowocześniejsze miasto w kraju i centrum biznesowo-kulturalne. To tu powstały pierwsze ruchome schody w Polsce, oddano do użytku pierwszy klimatyzowany budynek z automatycznie otwieranymi drzwiami, a na dworcu, w latach 70., stworzono strefę VIP. Co jeszcze skrywają warszawskie budynki i historia miasta? Które warszawskie pastwisko stało się najsłynniejsze? Oto kilka warszawskich miejsc na mapie miasta wczoraj i dziś oraz ciekawostki z nimi związane.

  czytaj więcej

 • Witamy w matriksie. Świat wirtualny zaczyna kształtować nasze otoczenie

  Witamy w matriksie. Świat wirtualny zaczyna kształtować nasze otoczenie

  Świat wirtualny przestał być już tylko alternatywną rzeczywistością, którą odwiedzamy w wolnych chwilach. Coraz odważniej wkracza do realu i kształtuje nasze otoczenie

  czytaj więcej

 • MR: Ustawa o spółkach rynku wynajmu pozwoli zarabiać Polakom

  MR: Ustawa o spółkach rynku wynajmu pozwoli zarabiać Polakom

  Ustawa o spółkach rynku wynajmu pozwoli zarabiać Polakom na mieszkaniach i biurach. Ma wejść w życie 1 stycznia 2018 - powiedział Grzegorz Mickiewicz z resortu rozwoju. Ustawa ma zwolnić inwestorów z podatku CIT.

  czytaj więcej

 • Zajdel-Kurowska: Rezerwy walutowe są jak armia

  Zajdel-Kurowska: Rezerwy walutowe są jak armia

  Aby zarabiać na złocie, musimy je trzymać w miejscu, gdzie można je inwestować. A tak się składa, że największy europejski rynek złota jest w Londynie - mówi w wywiadzie dla DGP Katarzyna Zajdel-Kurowska, członek zarządu NBP.

  czytaj więcej

 • Miłosz: Merkel rozkłada Schulza. Do ogrania został jej Putin

  Miłosz: Merkel rozkłada Schulza. Do ogrania został jej Putin

  3 : 0. Taki wynik w ostatnich wyborczych potyczkach z Martinem Schulzem uzyskała urzędująca od 1 2 l at kanclerz Angela Merkel. Chadecy z CDU/CSU, którym przewodzi niemiecka polityk, w ciągu ostatnich tygodni wygrali z lewicą wybory w kraju Saary i w Szlezwiku-Holsztynie. W niedzielę gola na trzy zero chrześcijańscy demokraci zdobyli w terenie ostatnio dosyć dla nich nieprzyjaznym – w najludniejszym kraju związkowym – Nadrenii-Westfalii. Tam przez ostatnie siedem lat rządziła premier Hannelore Kraft, ważna figura socjaldemokratów, która właśnie pożegnała się ze stanowiskiem premiera tego kraju związkowego.

  czytaj więcej

 • Muzyczne lato 2017: Najciekawsze festiwale i koncerty

  Muzyczne lato 2017: Najciekawsze festiwale i koncerty

  MUZYKA NA LATO | Fani bardzo różnych brzmień będą tego lata nasyceni. Kalendarz wakacyjnych wydarzeń muzycznych to zarówno wielki, gdyński Open'er, katowicki Off czy Orange Warsaw Festival jak i tuziny mniejszych, choć nie mniej popularnych festiwali, przeglądów i koncertów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników