real

Real Madrid Club de Fútbol – hiszpański klub sportowy istniejący od 1902 roku. Słynie z sukcesów istniejącej od chwili założenia drużyny piłkarskiej, która trzydzieści jeden razy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, dziewięć razy Puchar Europy/Ligę Mistrzów, a także wiele innych trofeów, w tym przyznany w 2000 roku przez FIFA tytuł najlepszego klubu w XX wieku. Od 1947 roku rozgrywa domowe mecze na stadionie Santiago Bernabéu, nazwanym na cześć byłego prezesa, za czasów którego klub zdobył najwięcej trofeów.


 • Forgotten righteous. Polish envoy in Bern saved hundreds of Jews from the Holocaust

  Forgotten righteous. Polish envoy in Bern saved hundreds of Jews from the Holocaust

  Aleksander Ładoś, Polish envoy in Bern, together with Jewish associations active in Switzerland and United States saved hundreds of Jews from the Holocaust. Previously unpublished documents, seen by ‘Dziennik Gazeta Prawna’, depict how a complex, diplomatic intrigue helped polish officials save lives.

  czytaj więcej

 • W nieruchomościach boom, ale bezpieczny

  W nieruchomościach boom, ale bezpieczny

  Wymogi banków i doświadczenia z załamania hossy w ubiegłej dekadzie mają uchronić rozgrzany rynek nieruchomości komercyjnych przed kolejnym upadkiem.

  czytaj więcej

 • Neymar z plutonu. Czy w zamieszaniu wokół jego transferu jest jeszcze miejsce na piłkę nożną?

  Neymar z plutonu. Czy w zamieszaniu wokół jego transferu jest jeszcze miejsce na piłkę nożną?

  Brazylijski zawodnik oficjalnie został najdroższym piłkarzem w historii futbolu. Ale czy w zamieszaniu wokół jego transferu jest jeszcze miejsce na piłkę nożną?

  czytaj więcej

 • Roettke: Dlaczego Neymar jest wart 222 mln euro?

  Roettke: Dlaczego Neymar jest wart 222 mln euro?

  Tego lata media nie ustawały w spekulacjach o wartości transferu Neymara z Barcelony do PSG. Cena, która pojawiała się w doniesieniach, to 222 mln euro. Rok temu Paul Pogba przeszedł z Juventusu do Manchesteru za 105 mln euro. Komentatorzy, jak co roku, zastanawiają się, czy te kwoty mają jakiekolwiek uzasadnienie. Innym głośnym przejawem tego zjawiska w przestrzeni medialnej było wykupienie w pół godziny biletów na warszawski koncert Eda Sheerana. Koncert odbędzie się za rok.

  czytaj więcej

 • Francja: Nie łudźmy się, że zamachy się skończą

  Francja: Nie łudźmy się, że zamachy się skończą

  Zdaniem francuskich ekspertów, którzy w piątek komentowali w mediach zamachy w Hiszpanii, nie należy się łudzić, że ataki terrorystyczne szybko się skończą i że położy im kres klęska tzw. Państwa Islamskiego (IS).

  czytaj więcej

 • Gruza: Byliśmy importerem przestępczości VAT

  Gruza: Byliśmy importerem przestępczości VAT

  Paweł Gruza: Przez lata przyciągaliśmy wyłudzaczy podatków, ale ten czas się kończy. Uszczelnienie systemu przynosi efekty. Mamy kolejne narzędzia do walki z oszustami

  czytaj więcej

 • Nite Jewel gwiazdą tegorocznego Soundrive Poznajcie Polkę, która z nią współpracowała

  Nite Jewel gwiazdą tegorocznego Soundrive Poznajcie Polkę, która z nią współpracowała

  Krąży opinia, że Nite Jewel brzmi jak owoc miłości Sade i Kraftwerk. O tym, ile jest w tym stwierdzeniu prawdy przekonamy się 1 września podczas gdańskiego festiwalu Soundrive. Ramona Gonzalez, jak naprawdę nazywa się piosenkarka, potrafi uwodzić nie tylko wyjątkowym wokalem, ale również zaskakującymi teledyskami. Jeden z nich został zrealizowany przez polską artystkę.

  czytaj więcej

 • Czytelnicy czekają na księgarskie rewolucje. W realu i w TV

  Czytelnicy czekają na księgarskie rewolucje. W realu i w TV

  We wszystkich wsiach i gminach wiejskich działa tylko 12 księgarń. Im większa prowincja, tym bezpośredni dostęp do książek jest trudniejszy. Na 1836 takich punktów w kraju 207 umiejscowionych jest w stolicy.

  czytaj więcej

 • Brazylia liczy na chińską pomoc w wychodzeniu z kryzysu

  Brazylia liczy na chińską pomoc w wychodzeniu z kryzysu

  Michel Temer ma plan, jak jednocześnie zmniejszyć deficyt i pozbyć się nierentownych przedsiębiorstw. Brazylia liczy na chińską pomoc w wychodzeniu z kryzysu gospodarczego. Prezydent Michel Temer podczas wizyty w Chinach zachęca inwestorów z Państwa Środka do zakupu prywatyzowanych brazylijskich przedsiębiorstw.

  czytaj więcej

 • Twórcy z YouTube'a spotykają się na krakowskim MeetUp Polska

  Twórcy z YouTube'a spotykają się na krakowskim MeetUp Polska

  Co najmniej 20 tys. uczestników jest spodziewanych na sobotnim spotkaniu youtuberów w Tauron Arenie Kraków. Będzie to na pewno jedno z największych tego typu spotkań w Europie i największe w Polsce – powiedział PAP jeden z organizatorów Tobiasz Wybraniec.

  czytaj więcej

 • Bank centralny wygrał bitwę o REIT-y

  Bank centralny wygrał bitwę o REIT-y

  Będzie można zarabiać na akcjach spółek specjalizujących się w wynajmie, ale na razie tylko mieszkań. Drobni inwestorzy mogą zapomnieć o łatwym inwestowaniu w nieruchomości komercyjne, czyli biurowce, centra handlowe czy magazyny.

  czytaj więcej

 • Property Forum 2017 – o wyzwaniach i szansach dla rynku nieruchomości komercyjnych

  Property Forum 2017 – o wyzwaniach i szansach dla rynku nieruchomości komercyjnych

  Najwięksi inwestorzy i deweloperzy, cenieni eksperci z Polski i z zagranicy, przedstawiciele banków i instytucji finansowych, najemcy oraz samorządowcy w dniach 25-26 września br. spotkają się Warszawie, by debatować o sztuce budowania nieruchomości komercyjnych. VII edycji Property Forum po raz pierwszy towarzyszyć będzie Propertydesign.pl Forum, dedykowane projektowaniu, designowi i innowacjom we wnętrzach komercyjnych, w szczególności – przestrzeniach do pracy. Grupa PTWP, organizator przedsięwzięcia, spodziewa się ponad tysiąca uczestników, z myślą o których zaplanowano 20 sesji dyskusyjnych z udziałem blisko 120 prelegentów.

  czytaj więcej

 • Kontakt wirtualny jest tym, co w polskich gimnazjach i liceach nadaje sens życia

  Kontakt wirtualny jest tym, co w polskich gimnazjach i liceach nadaje sens życia

  W tym roku szkolnym nikt nikogo nie będzie ciągnął za warkocz, a na krzesło nie podrzuci pinezek. Zaloty przyjęły formę cyfrową.

  czytaj więcej

 • Nieruchomości szukają leku na brak REIT-ów

  Nieruchomości szukają leku na brak REIT-ów

  Branża nieruchomości zaczyna oswajać się z decyzją Ministerstwa Finansów o ograniczeniu możliwości inwestycyjnych specjalnych spółek zarabiających na wynajmie. Resort kilka dni temu zaskoczył rynek informacją, że w pierwszej fazie pozwoli na tworzenie REIT-ów (ang. real estate investment truts) zarabiających wyłącznie na mieszkaniach. Wcześniej planował, że tego rodzaju spółki, korzystające ze zwolnień podatkowych, będą zarabiać też na obiektach komercyjnych, czyli biurach, centrach handlowych czy magazynach. MF nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu przedstawi w najbliższych miesiącach, a same przepisy zaczną działać w 2018 r.

  czytaj więcej

 • Independencia. Okno możliwości, które zostanie wykorzystane

  Independencia. Okno możliwości, które zostanie wykorzystane

  Po niepodległościowym głosowaniu w Katalonii spodziewano się, że Barcelona i Madryt zaczną szukać kompromisu. Starcia z policją mogą jednak zahamować ten proces. Hiszpański rząd przegrał to referendum jeszcze zanim zaczęto liczyć głosy. Albo nawet zanim pierwsze z nich wrzucono do urn. Co z tego, że w świetle prawa referendum jest niezgodne z konstytucją, zatem nielegalne, skoro w świat poszły obrazy funkcjonariuszy Guardia Civil rozpędzających pałkami ludzi, którzy chcieli wziąć udział w plebiscycie na temat przyszłości swego kraju, i poturbowanych leżących na chodnikach?

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Najważniejsze elementy planu uszczelniania podatków już działają i przynoszą efekty, ale przedsiębiorcy chcieliby szerszej dyskusji o wprowadzanych kolejnych – to wnioski z debaty „Uszczelnianie podatków – wyzwanie dla Polski, wyzwanie międzynarodowe”. Resort finansów deklaruje otwartość na postulaty biznesu

  czytaj więcej

 • Drugie życie oddziałów bankowych

  Drugie życie oddziałów bankowych

  Oddziały bankowe mają przyszłość – tak uważa większość uczestników dyskusji DGP. Bankowcy uważają, że człowieka w oddziale należy uzbroić w technologię, ale technologia nie będzie w stanie całkowicie go zastąpić. Otwarte pozostaje pytanie o lokalizację placówek. Z głównych ulic banki przenoszą je do centrów handlowych, ale część równie dobrze można dyskretnie ulokować gdzieś w biurowcach, a być może także w internecie.

  czytaj więcej

 • Deweloperzy nie chcą REIT-ów

  Deweloperzy nie chcą REIT-ów

  Rządowy pomysł na tworzenie spółek pozwalających zarabiać na wynajmie nie podoba się branży.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników