real

Real Madrid Club de Fútbol – hiszpański klub sportowy istniejący od 1902 roku. Słynie z sukcesów istniejącej od chwili założenia drużyny piłkarskiej, która trzydzieści jeden razy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, dziewięć razy Puchar Europy/Ligę Mistrzów, a także wiele innych trofeów, w tym przyznany w 2000 roku przez FIFA tytuł najlepszego klubu w XX wieku. Od 1947 roku rozgrywa domowe mecze na stadionie Santiago Bernabéu, nazwanym na cześć byłego prezesa, za czasów którego klub zdobył najwięcej trofeów.


 • Property Forum 2017 – o wyzwaniach i szansach dla rynku nieruchomości komercyjnych

  Property Forum 2017 – o wyzwaniach i szansach dla rynku nieruchomości komercyjnych

  Najwięksi inwestorzy i deweloperzy, cenieni eksperci z Polski i z zagranicy, przedstawiciele banków i instytucji finansowych, najemcy oraz samorządowcy w dniach 25-26 września br. spotkają się Warszawie, by debatować o sztuce budowania nieruchomości komercyjnych. VII edycji Property Forum po raz pierwszy towarzyszyć będzie Propertydesign.pl Forum, dedykowane projektowaniu, designowi i innowacjom we wnętrzach komercyjnych, w szczególności – przestrzeniach do pracy. Grupa PTWP, organizator przedsięwzięcia, spodziewa się ponad tysiąca uczestników, z myślą o których zaplanowano 20 sesji dyskusyjnych z udziałem blisko 120 prelegentów.

  czytaj więcej

 • Kontakt wirtualny jest tym, co w polskich gimnazjach i liceach nadaje sens życia

  Kontakt wirtualny jest tym, co w polskich gimnazjach i liceach nadaje sens życia

  W tym roku szkolnym nikt nikogo nie będzie ciągnął za warkocz, a na krzesło nie podrzuci pinezek. Zaloty przyjęły formę cyfrową.

  czytaj więcej

 • Nieruchomości szukają leku na brak REIT-ów

  Nieruchomości szukają leku na brak REIT-ów

  Branża nieruchomości zaczyna oswajać się z decyzją Ministerstwa Finansów o ograniczeniu możliwości inwestycyjnych specjalnych spółek zarabiających na wynajmie. Resort kilka dni temu zaskoczył rynek informacją, że w pierwszej fazie pozwoli na tworzenie REIT-ów (ang. real estate investment truts) zarabiających wyłącznie na mieszkaniach. Wcześniej planował, że tego rodzaju spółki, korzystające ze zwolnień podatkowych, będą zarabiać też na obiektach komercyjnych, czyli biurach, centrach handlowych czy magazynach. MF nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu przedstawi w najbliższych miesiącach, a same przepisy zaczną działać w 2018 r.

  czytaj więcej

 • Independencia. Okno możliwości, które zostanie wykorzystane

  Independencia. Okno możliwości, które zostanie wykorzystane

  Po niepodległościowym głosowaniu w Katalonii spodziewano się, że Barcelona i Madryt zaczną szukać kompromisu. Starcia z policją mogą jednak zahamować ten proces. Hiszpański rząd przegrał to referendum jeszcze zanim zaczęto liczyć głosy. Albo nawet zanim pierwsze z nich wrzucono do urn. Co z tego, że w świetle prawa referendum jest niezgodne z konstytucją, zatem nielegalne, skoro w świat poszły obrazy funkcjonariuszy Guardia Civil rozpędzających pałkami ludzi, którzy chcieli wziąć udział w plebiscycie na temat przyszłości swego kraju, i poturbowanych leżących na chodnikach?

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Najważniejsze elementy planu uszczelniania podatków już działają i przynoszą efekty, ale przedsiębiorcy chcieliby szerszej dyskusji o wprowadzanych kolejnych – to wnioski z debaty „Uszczelnianie podatków – wyzwanie dla Polski, wyzwanie międzynarodowe”. Resort finansów deklaruje otwartość na postulaty biznesu

  czytaj więcej

 • Drugie życie oddziałów bankowych

  Drugie życie oddziałów bankowych

  Oddziały bankowe mają przyszłość – tak uważa większość uczestników dyskusji DGP. Bankowcy uważają, że człowieka w oddziale należy uzbroić w technologię, ale technologia nie będzie w stanie całkowicie go zastąpić. Otwarte pozostaje pytanie o lokalizację placówek. Z głównych ulic banki przenoszą je do centrów handlowych, ale część równie dobrze można dyskretnie ulokować gdzieś w biurowcach, a być może także w internecie.

  czytaj więcej

 • Deweloperzy nie chcą REIT-ów

  Deweloperzy nie chcą REIT-ów

  Rządowy pomysł na tworzenie spółek pozwalających zarabiać na wynajmie nie podoba się branży.

  czytaj więcej

 • Plebiscyt FIFA: Cristiano Ronaldo najlepszym piłkarzem świata

  Plebiscyt FIFA: Cristiano Ronaldo najlepszym piłkarzem świata

  Portugalczyk Cristiano Ronaldo po raz piąty został wybrany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA. Nagrodę dla najlepszego trenera 2017 otrzymał jego trener z Realu Madryt Francuz Zinedine Zidane. Uroczysta gala FIFA odbyła się w Londynie.

  czytaj więcej

 • Oszukiwanie siebie też jest karane

  Oszukiwanie siebie też jest karane

  Pięć filmów o oszustwach potrafi ustawić człowiekowi myślenie o kłamstwie. Czy potrafią ustawić coś szczególnego w głowie prawnika? Zgodnie z kodeksem karnym oszustwo to doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania (art. 286. par. 1 k.k.).

  czytaj więcej

 • "Proces" w reżyserii Krystiana Lupy. Premiera w stołecznym Nowym Teatrze

  "Proces" w reżyserii Krystiana Lupy. Premiera w stołecznym Nowym Teatrze

  Premierowy "Proces" według powieści Franza Kafki w reżyserii Krystiana Lupy to najmocniejsza pozycja repertuarowa najbliższych dni w stołecznym Nowym Teatrze. Na widzów czeka także m.in. spektakl "Pięć łatwych utworów" (reż. Milo Rau) w ramach cyklu prezentacji najistotniejszych europejskich zjawisk teatralnych oraz czytanie dramatu "Doppelganger" Sandry Szwarc (czytać będzie Adam Ferency). Ponadto szereg innych wydarzeń, w tym spotkanie inaugurujące Konstytucyjny Klub Książki.

  czytaj więcej

 • Iwona Sroka w zarzadzie Murapolu

  Iwona Sroka w zarzadzie Murapolu

  Walne zgromadzenie i rada nadzorcza spółki Murapol S.A. w dniu 28 listopada 2017 r. dokonały zmian w składzie jej organów statutowych.

  czytaj więcej

 • Inwestorzy na Zachodzie wycofują się z giełd akcji. Hi-tech notowane coraz niżej

  Inwestorzy na Zachodzie wycofują się z giełd akcji. Hi-tech notowane coraz niżej

  Inwestorzy wycofują się z giełd w zachodniej Europie - spadki na parkietach w regionie sięgają nawet 1 proc. Spółki hi-tech wyceniane są coraz niżej - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Gdzie ci mężczyźni? Na pewno nie w pracy

  Gdzie ci mężczyźni? Na pewno nie w pracy

  Coś dziwnego dzieje się w gospodarce amerykańskiej. W 2015 r. 15 proc. mężczyzn w wieku 21–30 lat pracowało w ciągu roku zero godzin (i to już po wyłączeniu studentów). W 2000 r. odsetek ten był o połowę mniejszy.

  czytaj więcej

 • Auto roku? Nie ma czegoś takiego jak najlepszy samochód

  Auto roku? Nie ma czegoś takiego jak najlepszy samochód

  Nie da się wybrać auta roku, bo nie ma czegoś takiego jak najlepszy samochód. Polecamy więc te, o których nie da się napisać nic złego.

  czytaj więcej

 • Katowice: Prokuratorskie wnioski o areszt dla 4 podejrzanych o korupcję

  Katowice: Prokuratorskie wnioski o areszt dla 4 podejrzanych o korupcję

  Wnioski o areszt wobec 4 podejrzanych o przyjmowanie łapówek na łączną kwotę blisko 1,2 mln zł skierowała w środę Prokuratura Regionalna w Katowicach. Wobec piątego podejrzanego zastosowała dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz wyjazdu za granicę.

  czytaj więcej

 • Mam bitcoina i co dalej. Czy z kryptowaluty da się żyć?

  Mam bitcoina i co dalej. Czy z kryptowaluty da się żyć?

  Kiedy Jeremy Gardner pierwszy raz płacił za środki czystości cyfrowym kluczem, miał 21 lat, duszę na ramieniu i był przekonany, że w każdej chwili mogą go aresztować. Dzisiaj mieszka w słynnym Crypto Castle i należy do najwyższej półki bitcoinerów. Z milionami na koncie.

  czytaj więcej

 • Hiszpania: Ekstradycja zabójcy byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego

  Hiszpania: Ekstradycja zabójcy byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego

  Ekstradycja do Hiszpanii baskijskiego terrorysty Jona Bienzobasa Arretxe zakończyła się w piątek. Osadzony dotychczas we Francji członek terrorystycznej organizacji ETA przeprowadził w 1996 r. udany zamach na byłego prezesa hiszpańskiego Trybunału Konstytucyjnego.

  czytaj więcej

 • Paszporty Polityki wręczone: Wśród laureatów Wicha, Borczuch i formacja Hańba!

  Paszporty Polityki wręczone: Wśród laureatów Wicha, Borczuch i formacja Hańba!

  Jagoda Szelc, Marcin Wicha, Michał Borczuch, Norman Leto, Joanna Freszel, formacja Hańba! oraz studio Bloober Team to laureaci 25. edycji Paszportów "Polityki". Gala wręczenia nagród odbyła się we wtorek w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników