Ray Ban

Ray-Ban - marka okularów (głównie przeciwsłonecznych, ale także korekcyjnych), założona w 1937 r.


 • Wybierz oprawki okularów, a powiemy ci, kim jesteś, albo chcesz być

  Wybierz oprawki okularów, a powiemy ci, kim jesteś, albo chcesz być

  Nie tylko dla kujonów. Więcej niż gadżet. Manifestacja stylu albo nawet światopoglądu. Okulary są elementem popkulturowego kodu.

  czytaj więcej

 • Google Glass – zwykły gadżet czy technologiczna rewolucja?

  Google Glass – zwykły gadżet czy technologiczna rewolucja?

  Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery nowego urządzenia Google’a, ale już dziś wielu ekspertów zastanawia się, w jaki sposób wpłynie on na naszą codzienność. Krytycy uważają, że Google Glass okaże się kolejnym gadżeciarskim bublem. Entuzjaści - upatrują w urządzeniu kolejny kamień milowy na drodze do rzeczywistości rodem z filmów science-fiction.

  czytaj więcej

 • Zakupy grupowe wychodzą z salonów piękności. Polacy jadą na wakacje z kuponami

  Zakupy grupowe wychodzą z salonów piękności. Polacy jadą na wakacje z kuponami

  Boom na zakupy grupowe trwa. Jak grzyby pod deszczu powstają kolejne serwisy, oferujące w konkurencyjnych cenach usługi i produkty. W polskiej sieci jest już ich ponad 20. Jedne stawiają na konkretne branże, inne idą w „masówkę”. Największy grupowy gracz przeprowadził z kolei małą rewolucję i wytacza nową ścieżkę stawiając na jakość.

  czytaj więcej

 • Bąk: Synku, zdejmij te rurki i skacz przez kozła

  Bąk: Synku, zdejmij te rurki i skacz przez kozła

  Ministerstwo czegoś tam zaproponowało, by do szkół wprowadzić obowiązkowy egzamin ze sprawności fizycznej. Uczniowie musieliby wykazać się jak najlepszym czasem w biegu na 100 czy 500 metrów, jak najdalszymi skokami w dal oraz jak największą liczbą podciągnięć na drążku.

  czytaj więcej

 • Sierant: Ubezpieczeniowy Wielki Brat

  Sierant: Ubezpieczeniowy Wielki Brat

  Do dziś istnieją plemiona, które nie pozwalają na fotografowanie ludzi. Wierzą w to, że zdjęcia kradną duszę. Nie pozwalają też na fotografowanie miejsc i przedmiotów kultu oraz obrzędów. Każde zrobione zdjęcie pozbawia je części ich magicznej siły. W malarstwie prawa niektórych religii zabraniały malowania ludzkich postaci. Ślad po takim myśleniu pozostał w polskiej kulturze. Jak wiadomo... rozbicie lustra przynosi pecha. Kiedyś sądzono, że w lustrze odbija się część naszej duszy, jego zniszczenie oznaczało więc utratę części nas samych.

  czytaj więcej

 • Dziennikarze europejscy: Prawdziwa obrona internautów to dostęp do niezależnej i różnorodnej informacji

  Dziennikarze europejscy: Prawdziwa obrona internautów to dostęp do niezależnej i różnorodnej informacji

  Parlament Europejski zbiera się w końcu marca, żeby ostatecznie przegłosować dyrektywę o prawach autorskich. Tekst dyrektywy, od niemal trzech lat stanowiącej przedmiot zaciekłych sporów, ma wreszcie zapewnić mediom i artystom uzyskanie części dochodów generowanych w sieci dzięki ich twórczości). Na razie największą część zysku przechwytują amerykańskie olbrzymy internetu - piszą europejscy dziennikarze i wyjaśniają fake newsy, które krążą na temat dyrektywy o prawach autorskich.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników