rajem podatkowym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rajem podatkowym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rajem podatkowym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zagraniczne przedsiębiorstwa płacą niewiele ponad 1 proc. CIT

  Zagraniczne przedsiębiorstwa płacą niewiele ponad 1 proc. CIT

  Zaledwie 359 mln zł podatku dochodowego wpłaciły w 2014 r. do polskiego budżetu obce firmy. Całe wpływy z tej daniny wyniosły 29,7 mld zł.

  czytaj więcej

 • Walka z e-hazardem to fikcja

  Walka z e-hazardem to fikcja

  Politycy deklarują, że z nielegalnymi bukmacherami w internecie trzeba się rozprawić wszystkimi możliwymi sposobami. Wtórują im urzędnicy. Ale na deklaracjach się kończy

  czytaj więcej

 • Raport "Pięćdziesiąt twarzy unikania podatków” - czyli jak Unia Europejska nie walczy z unikaniem opodatkowania

  Raport "Pięćdziesiąt twarzy unikania podatków” - czyli jak Unia Europejska nie walczy z unikaniem opodatkowania

  Wbrew deklaracjom Unii Europejskiej, że będzie walczyć z unikaniem opodatkowania, jej dotychczasowe działania w tej kwestii są chaotyczne, nieskuteczne i de facto utrwalają wadliwy system. Taka jest diagnoza przedstawiona w raporcie pt. "Pięćdziesiąt twarzy unikania podatków. Rola Unii Europejskiej we wspieraniu niesprawiedliwego systemu podatkowego". Raport został wydany wspólnie przez kilkanaście europejskich organizacji pozarządowych, w tym Instytut Globalnej Odpowiedzialności. Dowodzi on, że narodowe systemy podatkowe piętnastu analizowanych krajów członkowskich nadal oferują wiele luk prawnych, które są doskonałym sposobem na obniżanie zobowiązań podatkowych przez korporacje.

  czytaj więcej

 • Eksperci: 15-proc. CIT powinien objąć też jednoosobowe firmy

  Eksperci: 15-proc. CIT powinien objąć też jednoosobowe firmy

  Przygotowany przez PiS projekt nowelizacji ustawy o CIT przewiduje m.in. 15-proc. stawkę CIT (zamiast 19 proc.) dla małych podatników. Wprowadzony ma zostać obowiązek składania deklaracji w trakcie roku podatkowego, z podstawy opodatkowania mają zostać wyłączone wydatki inwestycyjne. Zaproponowano ponadto instytucję informowania organów podatkowych o wszelkich transakcjach dokonywanych w celu uzyskania korzyści podatkowych.

  czytaj więcej

 • Nowy Tygodnik Gazeta Prawna

  Nowy Tygodnik Gazeta Prawna

  Oddajemy dziś w państwa ręce Tygodnik Gazetę Prawną i tym samym, jeśli chodzi o specjalistyczną ofertę Dziennika Gazety Prawnej, stawiamy kropkę nad i - informuje Marta Gadomska - redaktor naczelna Tygodnika Gazeta Prawna.

  czytaj więcej

 • Analiza porównawcza obowiązkowym elementem dokumentacji podatkowej

  Analiza porównawcza obowiązkowym elementem dokumentacji podatkowej

  Podpisana przez prezydenta 27 października 2015 r. ustawa z 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1932) wprowadza wiele istotnych zmian w zakresie obowiązków dokumentacyjnych dla podatników zawierających transakcje z podmiotami powiązanymi. (Pisaliśmy o tym w DGP nr 203 z 19 października i nr 226 z 20–22 listopada). Jedną z nich jest rozszerzenie zakresu dokumentacji o analizę porównawczą, która ma udowodnić, że ceny stosowane w transakcjach z podmiotami powiązanymi zostały ustalone na poziomie rynkowym. Poniżej wyjaśniamy, kto i jak powinien ją sporządzić.

  czytaj więcej

 • Sadowski z Brand24: Polskie realia nas hartują

  Sadowski z Brand24: Polskie realia nas hartują

  U nas ludzie, którym coś się udaje, nie dzielą się wiedzą. Nie chwalimy się sukcesami, nie przyznajemy do porażek. Mało się uczymy jedni od drugich - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Sadowski, prezes zarządu Brand24 SA.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Pakt z diabłem

  Andrysiak: Pakt z diabłem

  Dla wielu wyborców PiS A.D. 2015 to twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony partia do bólu konserwatywna, obca światopoglądowo, kulturowo i estetycznie, z drugiej – jedyna, która hasło zmiany neoliberalnego porządku wyniosła na sztandary. Jak się wobec niej zachować? Iść na totalne zwarcie czy popierać tam, gdzie postulaty są zbieżne? Można przyjąć, że każdy pomysł zgłoszony przez PiS jest zły ze względu na jego autora, ale czy ma to sens?

  czytaj więcej

 • Woś: Amerykanie walczą z chałturnikami

  Woś: Amerykanie walczą z chałturnikami

  Z jednej strony pracownicy. Z drugiej zewnętrzni podwykonawcy. A pomiędzy nimi pracownicy śmieciowi. Jak ucywilizować ten rosnący segment rynku pracy? Teraz zastanawiają się nad tym Amerykanie.

  czytaj więcej

 • RCL o publikacji wyroku TK: "Czekamy na osobistą zgodę pani premier"

  RCL o publikacji wyroku TK: "Czekamy na osobistą zgodę pani premier"

  Według dyrektora departamentu w Rządowym Centrum Legislacji, wciąż nie ma zgody premier Beaty Szydło na publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia. "Czekam na zgodę, którą w tym przypadku ma osobiście wydać pani premier" - powiedział Deminet.

  czytaj więcej

 • CIT wymaga szybkiej zmiany. Tak chcą europosłowie

  CIT wymaga szybkiej zmiany. Tak chcą europosłowie

  Do połowy marca 2016 r. Bruksela ma przedstawić pomysł na reformę systemu opodatkowania dochodów firm. Zobowiązał ją do tego wczoraj Parlament Europejski

  czytaj więcej

 • Unikanie podatków coraz mniej modne

  Unikanie podatków coraz mniej modne

  Fiskus mógłby wykorzystać narastające poczucie niesprawiedliwości wśród podatników, którzy rzetelnie się z nim rozliczają

  czytaj więcej

 • Wołomin: Miasto mafii i upadłych banków

  Wołomin: Miasto mafii i upadłych banków

  Wołomin do tej pory był kojarzony z gangami. Ale kiedy w świetle jupiterów policja dobijała bandytów, bez rozgłosu rozwijała się inna ośmiornica: finansowa. Zdaniem prokuratury gang białych kołnierzyków może zawstydzić bandziorów skalą działania.

  czytaj więcej

 • Podatkowy koncert życzeń. Realizacja obietnic kosztem przedsiębiorców

  Podatkowy koncert życzeń. Realizacja obietnic kosztem przedsiębiorców

  Dla realizacji obietnic wyborczych rząd, jak wiadomo, planuje znaleźć dodatkowe wpływy budżetowe dzięki opodatkowaniu sklepów wielkopowierzchniowych i aktywów banków. Przecież to nic trudnego, wystarczy odpowiednia ustawa, a ci duzi podatnicy wyciągną z kieszeni dodatkowe miliardy i przyniosą je do budżetu.

  czytaj więcej

 • Ryzykowna oferta optymalizacyjna

  Ryzykowna oferta optymalizacyjna

  Koszty obsługi prawnej z jednej strony i ciężar podatkowy z drugiej popychają coraz częściej mniejszych przedsiębiorców w stronę rozwiązań niesprawdzonych i ryzykownych. Chętnych na zarobek nie brakuje, nieuczciwych firm, które to wykorzystują, także.

  czytaj więcej

 • Polska obiektem nielegalnego drenażu kapitału. Ekspert: Potrzebujemy klauzuli obejścia prawa podatkowego

  Polska obiektem nielegalnego drenażu kapitału. Ekspert: Potrzebujemy klauzuli obejścia prawa podatkowego

  W wielu opracowaniach można przeczytać, że Polska jest obiektem nielegalnego, legalnego i na wpół legalnego drenażu kapitału. Niejaką trudnością jest precyzyjne zdefiniowanie tych trzech kategorii. Global Financial Integrity (GFI) określa, jako nielegalne transfery finansowe, płatności unikające podatku dochodowego, VAT, cła i innych obciążeń prawno-podatkowych – podkreślił Reszka, menedżer z firmy Relacje.com.pl

  czytaj więcej

 • Jak Google ucieka od zapłaty podatku

  Jak Google ucieka od zapłaty podatku

  W Wielkiej Brytanii słychać głosy, że Google wykpił się śmiesznie niską sumą, oferując urzędowi skarbowemu wyrównanie podatkowe za ostatnich 10 lat.

  czytaj więcej

 • KE wypowiada wojnę koncernom. Europejska reforma CIT nabiera kształtu

  KE wypowiada wojnę koncernom. Europejska reforma CIT nabiera kształtu

  Unijna klauzula obejścia prawa, podatek od wyjścia z kapitałem do innego państwa i przepisy o CFC we wszystkich 28 krajach członkowskich – to tylko niektóre ze zmian zaproponowanych w czwartek przez KE.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne