radzie orlenu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu radzie orlenu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące radzie orlenu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ludomir Handzel wygrał wybory na prezydenta Nowego Sącza

  Ludomir Handzel wygrał wybory na prezydenta Nowego Sącza

  Bezpartyjny Ludomir Handzel został wybrany na prezydenta Nowego Sącza, uzyskując w drugiej turze wyborów 58,35 proc. głosów – podała Państwowa Komisja Wyborcza. Pokonał on kandydatkę Zjednoczonej Prawicy Iwonę Mularczyk.

  czytaj więcej

 • Wymiana kadr według PiS. Dokąd się trafia z ministerialnego fotela?

  Wymiana kadr według PiS. Dokąd się trafia z ministerialnego fotela?

  W rządzie jest o prawie 20 sekretarzy stanu mniej niż jeszcze w lutym. Część z nich trafiła na intratne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa bądź urzędach centralnych.

  czytaj więcej

 • Połączenie Orlenu i Lotosu opłaci się i firmie, i państwu [WYWIAD]

  Połączenie Orlenu i Lotosu opłaci się i firmie, i państwu [WYWIAD]

  O połączeniu Orlenu z Lotosem, planach wobec marki w Europie i współpracy z Robertem Kubicą i o tym, czy będzie pił soki jabłkowe – mówi w rozmowie z DGP Daniel Obajtek.

  czytaj więcej

 • Surowce: Bardziej niezależni

  Surowce: Bardziej niezależni

  Odpowiednia infrastruktura oraz nowe kierunki importu ropy i gazu umożliwiają osiągnięcie suwerenności surowcowej, a to jeden z elementów szeroko rozumianego bezpieczeństwa gospodarczego kraju. Dyskutowali o tym uczestnicy drugiej edycji konferencji „Bezpieczeństwo surowcowe Polski”.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Chciałem być w ekipie naprawy Polski, likwidowania patologii III RP [WYWIAD]

  Morawiecki: Chciałem być w ekipie naprawy Polski, likwidowania patologii III RP [WYWIAD]

  Jeśli z biegiem lat coś się we mnie zmienia, to głównie podejście do przeciwników politycznych z czasów PRL. Razem żyjemy w Polsce i razem powinniśmy o nią dbać. Kto nie popełnia błędów, niech pierwszy rzuci kamieniem - wyjaśnia w rozmowie z Piotrem Zarembą premier Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Rynek kapitałowy: kryzys na wielu frontach

  Gigantyczne oszustwo, duża afera, zatrzymania ważnych menedżerów, ucieczka spółek z GPW, straty inwestorów. Giełda przestała spełniać główną funkcję : miejsca, w którym firmy mogą pozyskać pieniądze na rozwój

  czytaj więcej

 • JSW nie chce finansować Ostrołęki. Ozon w opałach

  JSW nie chce finansować Ostrołęki. Ozon w opałach

  Resort energii planuje, by na budowę nowego bloku węglowego przeznaczono 1,5 mld zł z funduszu stabilizacyjnego Jastrzębskiej Spółki Węglowej – ustalił DGP.

  czytaj więcej

 • Baca-Pogorzelska: Gdzie premier nie może, tam minister pośle?

  Baca-Pogorzelska: Gdzie premier nie może, tam minister pośle?

  Ścierające się wizje przyszłości energetyki czarnej i zielonej oraz coraz dziwniejsze decyzje ministra energii zastanawiają od dawna. Wielu ludzi z branży zachodzi w głowę, jakim cudem Krzysztof Tchórzewski wciąż kieruje resortem energii. Kolejne medialne doniesienia o jego dymisji traktowane są z rezerwą, bo przecież wiadomo, że premier Mateusz Morawiecki ma w tym przypadku związane ręce, skoro Tchórzewski, człowiek z dawnego „zakonu PC”, jest jednym z bliższych współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Powie ktoś, że Wojciech Jasiński, kiedyś prezes Orlenu, też był i mógł przestać być, żeby oddać fotel Danielowi Obajtkowi. Widać jednak, że spółka, chociaż ogromna, ważna dla gospodarki i konsumentów, to nie to samo co ważny resort. Ministrowi Tchórzewskiemu nie zaszkodziło nawet niedotrzymanie publicznej obietnicy, że podwyżek cen prądu nie będzie. Jednak są, tyle że rekompensowane ekspresowo dzięki procedowanej ustawie, która – jak już wielokrotnie pisaliśmy – budzi wątpliwości Komisji Europejskiej. I to co najmniej z dwóch powodów. Pierwszy to podejrzenie niedozwolonej pomocy publicznej; drugi, może istotniejszy: ograniczanie niezależności regulatora rynku, jakim jest Urząd Regulacji Energetyki.

  czytaj więcej

 • Podwyżka cen energii. Świat sportu szuka oszczędności

  Podwyżka cen energii. Świat sportu szuka oszczędności

  Spółki podległe resortowi energii szukają oszczędności. Najbardziej oberwie się klubom piłki nożnej – wynika z informacji DGP

  czytaj więcej

 • Nie Wokulski, a raczej Pinokio [POLEMIKA z Mateuszem Morawieckim]

  Nie Wokulski, a raczej Pinokio [POLEMIKA z Mateuszem Morawieckim]

  Język antywolnościowy jest zwykle tym bardziej niebezpieczny, im wyższy tytuł naukowy posiada jego producent. Jeszcze gorzej, gdy posługuje się nim osoba piastująca najwyższe państwowe stanowisko - polemizuje z Mateuszem Morawieckim Tomasz Dróżdż.

  czytaj więcej

 • Polemika do wywiadu z Morawieckim. Nie Wokulski, a raczej Pinokio

  Polemika do wywiadu z Morawieckim. Nie Wokulski, a raczej Pinokio

  Język anty-wolnościowy jest zwykle tym bardziej niebezpieczny, im wyższy tytuł naukowy posiada jego producent. Jeszcze gorzej, gdy posługuje się nim osoba piastująca najwyższe państwowe stanowisko. Mateusz Morawiecki, w wywiadzie zatytułowanym „Nie jestem Wallenrodem. Raczej Wokulskim” z dnia 28-30.12.2018, przedstawił szokujące stwierdzenia na temat polskiej transformacji, które poparł zmanipulowanymi przykładami. Co gorsza, posłużył się przy tym językiem, do złudzenia przypominającym język środowisk skrajnych, które upatrują się zbawiennej roli państwa w rozszerzaniu swojej kontroli i arbitralnej władzy polityków w gospodarce. Mając świadomość zagrożenia, do jakiego może prowadzić triumf nieprawdy i emocji nad faktami, trzeba się im przeciwstawiać.

  czytaj więcej

 • Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  - Mój program jest znany od dawna i nikt się nim nie zainteresował, a ja nie chcę chodzić po prośbie i mówić: „Weźcie mnie do siebie”. Tym bardziej że te partie przez ostatnie 30 lat tak mnie zniesmaczyły, że nie mam ochoty wchodzić do żadnej z nich - mówi Robert Gwiazdowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • W kominiarkach po prezesów. Do czyich drzwi zapuka jeszcze CBA?

  W kominiarkach po prezesów. Do czyich drzwi zapuka jeszcze CBA?

  Enea, Węglokoks, Lotos, Azoty, KGHM, a od wczoraj także Orlen. Im bliżej wyborów, tym dłuższa lista podejrzewanych o nadużycia byłych menedżerów państwowych spółek. Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratura kontynuują serię zatrzymań byłych menedżerów państwowych spółek. Wczoraj w ich ręce wpadli były prezes Orlenu Jacek K. i dwóch dyrektorów firmy

  czytaj więcej

 • Po CBA czas na CBŚ. Teraz do drzwi pukają policjanci

  Po CBA czas na CBŚ. Teraz do drzwi pukają policjanci

  Po CBA czas na CBŚ. Wczoraj to jego funkcjonariusze dokonywali zatrzymań. M.in. przyszli po Sławomira Z., prezesa PGE Energia Odnawialna.

  czytaj więcej

 • W 2002 r. głosowałam w II turze na Lecha Kaczyńskiego, a nie na Marka Balickiego. Teraz żałuję [WYWIAD]

  W 2002 r. głosowałam w II turze na Lecha Kaczyńskiego, a nie na Marka Balickiego. Teraz żałuję [WYWIAD]

  - Widać tu wyraźnie uprzywilejowanie niektórych osób - tak sprawę ujawnionych wczoraj zarobków w NBP komentuje była prezes tej instytucji oraz do niedawna prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem mimo wszystko kadencja Adama Glapińskiego nie powinna być przerywana.

  czytaj więcej

 • Azoty potrzebują pomocy. Finansowanie nowej inwestycji to spore wyzwanie

  Azoty potrzebują pomocy. Finansowanie nowej inwestycji to spore wyzwanie

  Sfinansowanie flagowej inwestycji Grupy Azoty – fabryki polimerów za 6,5 mld zł – okazuje się sporym wyzwaniem.

  czytaj więcej

 • Prusek: Skąd wziąć pieniądze na polski atom? [OPINIA]

  Prusek: Skąd wziąć pieniądze na polski atom? [OPINIA]

  Sfinansowanie budowy elektrowni atomowej w Polsce jest wyzwaniem nie tylko dla całej gospodarki, lecz także polityki, bo to projekt wykraczający poza jedną czy nawet dwie kadencje parlamentu. Nie było i nie ma u nas wystarczającego kapitału na taką inwestycję, więc bez zagranicy ani rusz.

  czytaj więcej

 • Paliwo droższe. Przez Trumpa i Iran

  Paliwo droższe. Przez Trumpa i Iran

  Ceny ropy naftowej na świecie znów szybko idą w górę. Tylko w poniedziałek, kiedy w Polsce obchodziliśmy drugi dzień świąt wielkanocnych, baryłka zdrożała o ponad 3 proc.

  czytaj więcej

 • Pakiet zachęt dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Emilewicz: Będziemy o tym rozmawiać

  Pakiet zachęt dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Emilewicz: Będziemy o tym rozmawiać

  Rząd rusza z pracami nad systemem zachęt, które mają skłonić Polaków mieszkających za granicą do powrotu do kraju. - Myślę, że po eurowyborach będziemy o tym rozmawiać z panem premierem - zapowiada minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Opowiada też, co dalej z Uberem w Polsce i zdradza swój pomysł, jak uregulować funkcjonowanie hulajnóg elektrycznych w dużych miastach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników