radosław żuk

Radosław Marek Żukowski (ur.


 • Rekordowe półrocze lotniska Chopina - ponad pięć mlionów pasażerów

  Rekordowe półrocze lotniska Chopina - ponad pięć mlionów pasażerów

  Rekordowe półrocze lotniska Chopina w Warszawie. Przez pierwsze sześć miesięcy port obsłużył ponad pięć milionów pasażerów. To o prawie sześć procent więcej, niż w analogicznym okresie zeszłego roku. To najlepszy wskaźnik w historii stołecznego lotniska. Jak powiedział IAR przedstawiciel portu Radosław Żuk, decydującym czynnikiem, który miał wpływ na tak wysoką liczbę pasażerów miało przymusowe przeniesienie do Warszawy dwóch linii niskokosztowych - Wizzair i Ryanair. Do grudnia zeszłego roku rejsy obsługiwało lotnisko w Modlinie, jednak pod koniec roku port został zamknięty.

  czytaj więcej

 • PKW podała niepełne wyniki wyborów. II tura w 890 gminach

  PKW podała niepełne wyniki wyborów. II tura w 890 gminach

  Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów na włodarzy. Są to jednak ciągle informacje niepełne. Brakuje danych z gmin Bolków oraz Dzierżoniów.

  czytaj więcej

 • Perły Samorządu 2016: Zobacz najlepsze miasta i gminy oraz ich włodarzy

  Perły Samorządu 2016: Zobacz najlepsze miasta i gminy oraz ich włodarzy

  DGP tradycyjnie już wręczył nagrody najlepszym włodarzom i samorządom. Uroczysta gala odbyła się wczoraj w Teatrze Kamienica. Jak co roku nagrody przyznaliśmy w czterech kategoriach. Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców bezapelacyjnie najlepszy był Gdańsk z prezydentem Pawłem Adamowiczem. W miastach do 100 tys. mieszkańców zwyciężyli prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Sopot. W gminach miejsko-wiejskich najwyższe miejsce zajęli burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel oraz Aleksandrów Łódzki, a wśród gmin wiejskich – wójt gminy Świdnica Adam Jaskulski i gmina Iława.

  czytaj więcej

 • Schetyna i Kopacz: Będziemy bronić samorządu przed państwem PiS

  Schetyna i Kopacz: Będziemy bronić samorządu przed państwem PiS

  Samorząd terytorialny, to jedno z największych osiągnięć wolnej Polski, będziemy bronić go przed państwem PiS - zapewniali w poniedziałek liderzy PO: Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz. Na konwencji 2 lipca PO zaproponuje reformę ustrojową obejmującą także zmiany w konstytucji.

  czytaj więcej

 • Lublin: Rada miasta nie podjęła uchwały o wygaśnięciu mandatu prezydenta

  Lublin: Rada miasta nie podjęła uchwały o wygaśnięciu mandatu prezydenta

  Rada Miasta Lublin nie podjęła uchwały ws. wygaśnięcia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka. Wnioskowało o to CBA, które zarzuciło mu złamanie ustawy antykorupcyjnej. Radni podjęli natomiast uchwałę o braku podstaw do wygaszenia mandatu prezydenta.

  czytaj więcej

 • Perły Samorządu 2017: W poszukiwaniu najbardziej wszechstronnych gospodarzy 2016 roku

  Perły Samorządu 2017: W poszukiwaniu najbardziej wszechstronnych gospodarzy 2016 roku

  W tegorocznym rankingu wzięliśmy pod uwagę osiągnięcia skupione wokół czterech różnych obszarów aktywności włodarzy. Ocenialiśmy sposób, w jaki pełnią oni funkcję: reprezentanta, menedżera, koordynatora oraz... wizjonera.

  czytaj więcej

 • Czy trzeba informować fiskusa o zwykłych ulgach i odliczeniach

  Czy trzeba informować fiskusa o zwykłych ulgach i odliczeniach

  Zdaniem ekspertów podatkowych szef Krajowej Administracji Skarbowej nie może żądać informacji o schematach podatkowych, które nie dotyczą agresywnej optymalizacji, a są zwykłymi oszczędnościami fiskalnymi (np. ulga badawczo-rozwojowa). Przekonują, że w ordynacji podatkowej błędnie wdrożono przepisy unijnej dyrektywy. Ministerstwo Finansów zdecydowanie odpiera te zarzuty

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników