radiohead

Radiohead – brytyjski zespół rockowy założony w 1986 roku pod nazwą On a Friday.


 • Koncerty, pokazy, wystawy. Co jest grane?

  Koncerty, pokazy, wystawy. Co jest grane?

  Co warto zobaczyć, a czego posłuchać? Polecamy ciekawe wydarzenia najbliższych dni 

  czytaj więcej

 • Wiosenna edycja Festiwalu Era Jazzu startuje w środę w Poznaniu

  Wiosenna edycja Festiwalu Era Jazzu startuje w środę w Poznaniu

  Deborah J. Carter, China Moses, Chico Freeman wezmą m.in. udział w wiosennej edycji Festiwalu Era Jazzu. Koncerty galowe, klubowe, projekty specjalne tworzą program imprezy, która trwać będzie od 13 do18 kwietnia w Poznaniu.

  czytaj więcej

 • Prince. Książę walki z Wydawcami Złodziejami

  Prince. Książę walki z Wydawcami Złodziejami

  Artyści szukają własnych sposobów na ograniczenie wpływów koncernów. Drogę wyznaczył zmarły niedawno Prince. Po informacji o śmierci Prince’a ludzie masowo zaczęli na YouTube wyszukiwać jego utwory. Nie było ich, choć przecież w internecie jest wszystko. Prince w historii muzyki zostanie zapamiętany jako wybitny kompozytor i producent, świetny tekściarz, charyzmatyczny piosenkarz.

  czytaj więcej

 • Gregory Porter: Rasowy jazzman romansuje z popem

  Gregory Porter: Rasowy jazzman romansuje z popem

  MUZYKA | Na czwartej płycie Porter penetruje rejony r’n’b, gospel i bluesowe. Śpiewa niezwykle rytmicznie, na luzie, bawiąc się swoim przyjaznym wokalem. To bardzo osobista płyta: odwołuje się na niej do swojego syna, zmarłej matki, z którą był bardzo blisko związany.

  czytaj więcej

 • Psychodelia ma już 50 lat

  Psychodelia ma już 50 lat

  HISTORIA | Pół wieku temu w popkulturze do głosu doszła psychodelia. Mocno odcisnęła piętno na muzyce

  czytaj więcej

 • Macy Gray w Szczecinie zagra jedyny koncert w Europie

  Macy Gray w Szczecinie zagra jedyny koncert w Europie

  Jedna z najsłynniejszych wokalistek soul Macy Gray wystąpi w środę na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w ramach Szczecin Music Fest. Będzie to jedyny koncert artystki w Europie.

  czytaj więcej

 • Chrzanić to, mamy dość, oto prawda. Bunt nie umarł

  Chrzanić to, mamy dość, oto prawda. Bunt nie umarł

  MUZYKA REBELII | Chrzanić to, mamy dość, oto prawda – zdanie wypowiedziane w dokumencie o Sex Pistols „Wściekłość i brud”, w pewnym sensie definiujące punkową rebelię lat 70. nie straciło dziś na wartości. Muzyka wciąż ma buntowniczy charakter, a artystom nie ubyło powodów do gniewu

  czytaj więcej

 • Festiwale 2017: Open’er, Impact Festival, katowicki Off i inne

  Festiwale 2017: Open’er, Impact Festival, katowicki Off i inne

  FESTIWALE | Większość festiwali muzycznych już ogłosiła swoje największe gwiazdy. Na kilka koncertów bilety zostały wyprzedane. Liczba znakomitych artystów, którzy w ciągu najbliższych miesięcy odwiedzą nasz kraj, może przyprawić fanów występów na żywo o zawrót głowy i znaczne uszczuplenie portfela. Oto krótki przegląd ważniejszych koncertów.

  czytaj więcej

 • Prezydent Poznania o festiwalu Malta: Nie pozwolimy, żeby w sztukę ingerowali cenzorzy

  Prezydent Poznania o festiwalu Malta: Nie pozwolimy, żeby w sztukę ingerowali cenzorzy

  Nie pozwolimy, żeby w sztukę ingerowali cenzorzy – powiedział w środę prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak na konferencji zapowiadającej tegoroczną edycję festiwalu Malta. Prezydent odniósł się do kontrowersji, jakie wzbudza kurator edycji Oliver Frljić, reżyser kontrowersyjnego spektaklu "Klątwa".

  czytaj więcej

 • Muzyczne lato 2017: Najciekawsze festiwale i koncerty

  Muzyczne lato 2017: Najciekawsze festiwale i koncerty

  MUZYKA NA LATO | Fani bardzo różnych brzmień będą tego lata nasyceni. Kalendarz wakacyjnych wydarzeń muzycznych to zarówno wielki, gdyński Open'er, katowicki Off czy Orange Warsaw Festival jak i tuziny mniejszych, choć nie mniej popularnych festiwali, przeglądów i koncertów.

  czytaj więcej

 • Steven Wilson zagra we Wrocławiu

  Steven Wilson zagra we Wrocławiu

  Steven Wilson - lider zespołu Porcupine Tree, a także solista, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny wystąpi 12 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu. To będzie koncert z dużą ilością elektronicznego brzmienia podanego z iście rockowym pazurem. Ale nie tylko: możemy być pewni, że Brytyjczyk nie ograniczy się do jednej konwencji i zaprowadzi do swojego muzycznego świata, w którym znajdziemy zarówno wielowymiarowy rock, jak i jazz, ambient, trip hop... a może i coś jeszcze. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.

  czytaj więcej

 • OFF Festival: Gainsbourg porywa charyzmą, Strug maluje obrazy głosem

  OFF Festival: Gainsbourg porywa charyzmą, Strug maluje obrazy głosem

  OFF Festival | Od intymnych wyznań Charlotte Gainsbourg po pieśni spoza miejsca i czasu w wykonaniu Adama Struga. Na OFFie miejsce i życzliwą publiczność znajduje muzyka stara, nowa i najnowsza – tak długo, jak jest to muzyka dobra.

  czytaj więcej

 • „Płać, ile chcesz” za bilet do teatru i muzeum? To działa [OPINIA]

  „Płać, ile chcesz” za bilet do teatru i muzeum? To działa [OPINIA]

  GRAPE | TŁOCZONE Z DANYCH Na początku stycznia (po 48 latach!) największe nowojorskie muzeum – The Metropolitan Museum of Art, potocznie The Met, zrezygnowało z zasady „sam zdecyduj o cenie za wstęp”. Zdawać by się mogło, że w obecnych realiach utrzymanie muzeum z dobrowolnych wpłat graniczy z niemożliwością równą przebiegnięciu maratonu na pustyni Namib bez łyka wody. A wcale nie! The Met to wyjątek. W samym Nowym Jorku jeszcze kilkanaście muzeów funkcjonuje częściowo lub całościowo w schemacie „płać, ile chcesz”, z angielskiego, PWYW (pay what you want). Wśród nich nie zabrakło słynnego muzeum Guggenheima.

  czytaj więcej

 • Zmierzch bogów gitary. Czy czeka nas śmierć rocka?

  Zmierzch bogów gitary. Czy czeka nas śmierć rocka?

  Rock jeszcze nie umarł, ale nie czuje się najlepiej. Żeby to zrozumieć, wystarczy przyjrzeć się problemom, z jakimi zmagają się producenci gitar elektrycznych.

  czytaj więcej

 • Streaming muzyki to żaden zysk. Artyści zarabiają na koncertach

  Streaming muzyki to żaden zysk. Artyści zarabiają na koncertach

  Coraz więcej płacimy za muzykę w sieci. Co to oznacza dla całej branży?

  czytaj więcej

 • Era Jazzu: Radio String Quartet zagra Komedę

  Era Jazzu: Radio String Quartet zagra Komedę

  Radio String Quartet – wraz z The Kronos Quartet, Turtle Island Quartet i polskim Atom String Quartet – należy do elity współczesnej kameralistyki. To wirtuozerskie kwartety, które w budowanie własnego wizerunku i brzmienia sięgają nie tylko po klasyczny repertuar, ale kreują swoją muzykę interpretując standardy jazzu, rocka i współczesnej awangardy. Nie dziwi zatem, że w rozległym repertuarze Radio String Quartet znajdują się arcyciekawe wersje kompozycji Johna „Mahavishnu” McLaughlina, Joe Zawinula i The Weather Report, Henry’ego Manciniego, Milesa Davisa, grupy Radiohead, George’a Gershwina, Keitha Jarretta. Poznański koncert Ery Jazzu (13 kwietnia 2019 - CK Zamek) przyniesie interpretację muzyki Krzysztofa Komedy w premierowym programie Radio String Quartet.

  czytaj więcej

 • Prezent dla fanów Thoma Yorke'a. Lider Radiohead wydał płytę „Anima”

  Prezent dla fanów Thoma Yorke'a. Lider Radiohead wydał płytę „Anima”

  "Anima” to tytuł nowej solowej płyty Thoma Yorke’a z Radiohead, a także tytuł najnowszego filmu Paula Thomasa Andersona zainspirowanego muzyką Yorke’a i z nim w roli głównej.

  czytaj więcej

 • Nowa płyta zespołu Trupa Trupa. Zespół chwalą zagraniczne media

  Nowa płyta zespołu Trupa Trupa. Zespół chwalą zagraniczne media

  Płyta "Of The Sun" gdańskiego zespołu Trupa Trupa ukazuje się w piątek. W USA i Europie wydają ją cenione niezależne wytwórnie. Zespół chwalą zagraniczne media, m.in. "Rolling Stone" i BBC Radio 6. "Nasze utwory tylko udają zabawne" – powiedział PAP wokalista.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników