Radiator

Radiator [łac.] (rozpraszacz ciepła) – element lub zespół elementów odprowadzających ciepło z elementu, z którym się styka, do otoczenia (powietrza).


 • "Transformers 3" i "Larry Crowne" od piątku w kinach

  "Transformers 3" i "Larry Crowne" od piątku w kinach

  Komediodramat "Larry Crowne - Uśmiech losu" z Tomem Hanksem i Julią Roberts - pogodna opowieść o mężczyźnie, który traci pracę i układa sobie życie od nowa, oraz film science fiction "Transformers 3" trafią w piątek do polskich kin.

  czytaj więcej

 • Pierwsze prawo samochodu elektrycznego: Im lepszy silnik, tym dalej pojedzie

  Pierwsze prawo samochodu elektrycznego: Im lepszy silnik, tym dalej pojedzie

  Trwa szósta edycja konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”, do którego zaprosiliśmy polskie uczelnie, instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN. Do 17 maja w Magazynie DGP będziemy opisywać wynalazki nominowane przez naszą redakcję do nagrody głównej, wybrane spośród 54 prac nadesłanych przez uczelnie oraz instytuty.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 maja podczas kongresu Impact’19 w Krakowie. Nagrodą jest 30 tys. zł dla zespołu, który pracował nad zwycięskim wynalazkiem, ufundowane przez Mecenasa Polskiej Nauki – firmę Polpharma, oraz kampania promocyjna dla uczelni lub instytutu o wartości 50 tys. zł w mediach INFOR Biznes (wydawcy Dziennika Gazety Prawnej), ufundowana przez organizatora.

  czytaj więcej

 • Po co nam miedź

  Po co nam miedź

  Miedź (Cu) jest ceglastoczerwonym metalem. Bardzo dobrze przewodzi ciepło i prąd elektryczny i jest bardzo odporna na działanie substancji chemicznych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników