queen mary

RMS Queen Mary 2 – największy dotychczas zbudowany liniowiec transatlantycki, mierzący: 345 m długości, 41 m szerokości i 72 m wysokości.


 • Unia Europejska chce zgasić elektroniczne papierosy

  Unia Europejska chce zgasić elektroniczne papierosy

  Komisja Europejska chce ukrócić swobodną produkcję i sprzedaż papierosów elektronicznych. Jeżeli wejdzie w życie projekt dyrektywy tytoniowej, producenci e-papierosów będą musieli je przebadać, by uzyskać zezwolenie na ich sprzedaż jako produktu leczniczego. W innym przypadku będą zmuszeni umieścić na ich opakowaniach ostrzeżenia o ich szkodliwości dla zdrowia, tak jak na tradycyjnych wyrobach tytoniowych.

  czytaj więcej

 • E-papierosy wolne od akcyzy

  E-papierosy wolne od akcyzy

  Spadają wpływy z podatku od tradycyjnych używek tytoniowych. Rząd nie zamierza ratować budżetu opodatkowaniem ich elektronicznych zamienników.

  czytaj więcej

 • Emmanuelle Seigner: Bycie muzykiem to nie kaprys

  Emmanuelle Seigner: Bycie muzykiem to nie kaprys

  Do Blondie bardziej pasuje mój wygląd, nie materiał na płycie – mówi o swoim nowym krążku „Distant Lover” francuska wokalistka i aktorka Emmanuelle Seigner.

  czytaj więcej

 • Bąk: BMW ośmieszyło polityków i ekologów [BMW M760Li xDrive]

  Bąk: BMW ośmieszyło polityków i ekologów [BMW M760Li xDrive]

  Właśnie przeczytałem, że Komisja Europejska chce, aby od 2020 r. wszystkie nowe samochody były wyposażone w aktywne tempomaty i radary, które nie pozwolą nam przekraczać prędkości. Działało będzie to mniej więcej tak: gdy GPS wykryje, że jedziemy za szybko, samochód nas ostrzeże, że powinniśmy zdjąć nogę z gazu. Jeżeli polecenie zignorujemy, maszyna wyhamuje za nas. Brukselscy spece od układania nam życia twierdzą, że to ocali mnóstwo istnień. Świetnie!

  czytaj więcej

 • Rising Stars 2017: Pierwsza dziesiątka wschodzących gwiazd prawa

  Rising Stars 2017: Pierwsza dziesiątka wschodzących gwiazd prawa

  W 6. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer przede wszystkim liczyły się innowacyjność, kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych oraz wiedza, najlepiej pogłębiana w ramach pracy naukowej. Szczególnie cenne były przedstawione rekomendacje i opinie przełożonych, współpracowników czy klientów oraz skala zaangażowania pro bono. No i istotny był wiek – góra 35 lat.

  czytaj więcej

 • Chwilowa ulga dla Theresy May

  Chwilowa ulga dla Theresy May

  Premier Zjednoczonego Królestwa uniknęła najgorszego scenariusza, ale w dalszych negocjacjach czeka ją jeszcze sporo zagrożeń

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników