quality management

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu quality management. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące quality management.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Pomoc społeczna w Polsce jest nieskuteczna. Bieda jest dziedziczona

  Pomoc społeczna w Polsce jest nieskuteczna. Bieda jest dziedziczona

  Polska był jednym z niewielu krajów UE, które w czasie trwania kryzysu gospodarczego nie zwiększyła wydatków na pomoc społeczną. Mimo tego, aż około 20 proc. polskiego PKB jest przeznaczana na pomoc społeczną. Jest to znacznie mniej niż średnia UE, która wynosi 29,1 proc. Jak pokazują badania Eurostatu i NIK, a także opinie ekspertów pieniądze te nie są właściwie wykorzystywane. Biedni dostają rybę, a nie wędkę.

  czytaj więcej

 • Przed IV edycją międzynarodowego kongresu branży chemicznej ,,Chemical Industry Summit & Awards Gala” 12 października w Hotelu InterContinental w Warszawie.

  Przed IV edycją międzynarodowego kongresu branży chemicznej ,,Chemical Industry Summit & Awards Gala” 12 października w Hotelu InterContinental w Warszawie.

  Już coraz mniej czasu zostało do  konferencji "Chemical Industry Summit & Awards Gala”, która zapowiada się na duże wydarzenie dla branży chemicznej nie tylko w Polsce, ale na świecie. Na kongresie chemicznym pod patronatem międzynarodowych organizacji PlasticsEurope i Fertilizers Europe, z patronatem honorowym Ministerstwa Skarbu Państwa i Ministerstwa Gospodarki, zjawi się w tym roku wyjątkowo dużo gości z zagranicy.

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • „EUROPEAN EXECUTIVE FORUM”, MIĘDZYNARODOWY KONGRES O TEMATYCE PRZYWÓDZTWA I ZARZĄDZANIA

  „EUROPEAN EXECUTIVE FORUM”, MIĘDZYNARODOWY KONGRES O TEMATYCE PRZYWÓDZTWA I ZARZĄDZANIA

  PLEJADA EUROPEJSKICH GWIAZD NAUKI, BIZNESU I POLITYKI ZBIERZE SIĘ W WARSZAWSKIM HOTELU SHERATON JUŻ 26 i 27 KWIETNIA PODCZAS „EUROPEAN EXECUTIVE FORUM”, MIĘDZYNARODOWEGO KONGRESU O TEMATYCE PRZYWÓDZTWA I ZARZĄDZANIA.

  czytaj więcej

 • Społeczna odpowiedzialność w wydaniu wrocławskich wodociągów

  Społeczna odpowiedzialność w wydaniu wrocławskich wodociągów

  MPWiK S.A. we Wrocławiu od lat doceniane jest przez niezależne grona eksperckie i nagradzane za innowacyjność i skuteczne zaspokajanie potrzeb swoich klientów. Spółka stawia sobie jednak znacznie bardziej ambitne cele, uwzględniając przy tym ponadstandardowe działania zorientowane na cele o charakterze społecznym.

  czytaj więcej

 • Cele społeczne i środowiskowe nadrzędną wartością wrocławskiego MPWiK

  Cele społeczne i środowiskowe nadrzędną wartością wrocławskiego MPWiK

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu otrzymało właśnie tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności 2018 w kategoriach Dobra Firma, Dobry Pracodawca i Eko Firma. Nagroda ta jest swoistym podsumowaniem szerokiej działalności spółki w zrównoważonym rozwoju przedsiębiorstwa i otoczenia, w którym funkcjonuje.

  czytaj więcej

 • Babones: Get the Society Right, and the Economy Will Follow

  Babones: Get the Society Right, and the Economy Will Follow

  On the eve of the 1997 Asian Financial Crisis, South Korea had less than one-third of the GDP per capita of its big neighbor, Japan. Despite thirty years of rapid economic growth, South Korea still relied on Japan for technology, investment, and orders. That reliance was made all the more unpalatable by the fact that, before and during World War Two, Japan had colonized Korea, raped its women, conscripted its men, and sought to wipe out two thousand years of Korean culture.

  czytaj więcej

 • NPBP: Global AI benefits intensify in healthcare transformation

  NPBP: Global AI benefits intensify in healthcare transformation

  There are many different views and opinions on what the future of healthcare will look like. Predicting the future is difficult, but when it comes to healthcare, one thing seems certain; the party that has arguably the largest stake in the outcome of the healthcare process seems to be the least involved in that process – the patient.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników