przyczyną korekty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przyczyną korekty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przyczyną korekty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • PIT 2015 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie przez internet

  PIT 2015 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie przez internet

  Wszystkie osoby, które w 2015 roku uzyskały przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, muszą rozliczyć się z fiskusem. 2 maja mija termin na złożenie najpopularniejszych zeznań, czyli PIT-36 i PIT-37.

  czytaj więcej

 • Nowy szef TVP 2: Zasady są jasne. Wygrała ta partia i morda w kubeł [GRAND PRESS 2016]

  Nowy szef TVP 2: Zasady są jasne. Wygrała ta partia i morda w kubeł [GRAND PRESS 2016]

  Ja jestem lojalny wobec idei, którą reprezentuje obecna władza. Nie uważam się za człowieka partyjnego, tylko za człowieka idei – mówi w rozmowie z DGP nowy szef TVP 2 Marcin Wolski.

  czytaj więcej

 • Zakaz pokazywania dzieci w reklamach: Już teraz pojawiają się pomysły, jak obejść ewentualny zakaz

  Zakaz pokazywania dzieci w reklamach: Już teraz pojawiają się pomysły, jak obejść ewentualny zakaz

  Według prawników, wprowadzenie ograniczenia dotyczącego występowania dzieci w reklamach produktów chroniących ich zdrowie czy bezpieczeństwo uderzyłoby w oferujące je branże. Tymczasem problemem do rozwiązania jest nieprzestrzeganie obecnych przepisów przez reklamodawców.

  czytaj więcej

 • Zmiana ustawy jest jak kłamstwo

  Zmiana ustawy jest jak kłamstwo

  Kłamca i ustawodawca od pewnego momentu przestają panować nad dominem, które puścili w ruch.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Wszyscy jesteśmy opętani (ale wy bardziej)

  Lewestam: Wszyscy jesteśmy opętani (ale wy bardziej)

  Spór o to, kto jest rozumny, a kto szalony, nie jest sporem o fakty, ale starciem politycznym na śmierć i życie. Nic tak nie wyklucza jak stwierdzony publicznie brak rozumu. Fruwające tampony furkoczą sznurkami na wietrze, agresja, wrzask i śpiew. Makijaż wojenny, zaostrzone parasolki, obsceniczne gesty, zbiorowy trans. Histeria! Ulewa ścieka z czarnych płaszczy, ale jak wiadomo, wiedźm woda się nie ima; idą naprzód niewzruszone, opętane diabelskim egoizmem i lewacką ideologią, której celem jest zniszczenie cywilizacji i zwycięstwo diabła bądź Unii Europejskiej. Tak wyglądał czarny marsz, kiedy patrzyło się nań z prawej strony.

  czytaj więcej

 • Przy ustalaniu treści budżetu skarbnik też pełni ważną rolę

  Przy ustalaniu treści budżetu skarbnik też pełni ważną rolę

  Opracowuje on bowiem zbiorcze zestawienie dochodów i wydatków. Robi to w oparciu o wyliczone kwoty oraz na podstawie przedłożonych materiałów i wniosków od kierowników, radnych oraz sołtysów.

  czytaj więcej

 • Jak listopadowe nieobecności w pracy wpłyną na wysokość wynagrodzenia zasadniczego

  Jak listopadowe nieobecności w pracy wpłyną na wysokość wynagrodzenia zasadniczego

  PROBLEM Pracownik w listopadzie 2016 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim przez pierwsze cztery dni miesiąca. Bierze też jeden dzień urlopu bezpłatnego. Dwukrotnie spóźnia się do pracy po 45 minut i nie odpracowuje tego spóźnienia. Ponadto w związku ze stawiennictwem w sądzie w charakterze świadka w prywatnej sprawie ma całodniową nieobecność. W listopadzie korzysta także ze zwolnienia z części dnia pracy, aby załatwić prywatną sprawę, przy czym z czterech godzin nieobecności odpracowuje trzy i pół godziny. Wynagradzany jest stałą stawką miesięczną 6000 zł brutto. Pracuje w podstawowym czasie pracy na pełny etat. Jakie dokumenty usprawiedliwiają jego nieobecności? Które dni/godziny będą niepłatne? Jakie wynagrodzenie zasadnicze otrzyma za listopad 2016 r.?

  czytaj więcej

 • Bankruci na papierze. Efekty technicznych poprawek

  Bankruci na papierze. Efekty technicznych poprawek

  Przez kilka niefortunnych zmian w prawie firmy realizujące swoje projekty w oparciu o finansowanie albo współfinansowanie z funduszy unijnych mogą mieć nie lada kłopot. Może się okazać, że przepisy zmuszają je do zgłoszenia wniosku o upadłość, i to nawet jeśli prowadzą swoją działalność wzorowo. Problem bowiem w tym, że zgodnie z przepisami wartość takiej inwestycji zrealizowanej z udziałem środków unijnych nie wlicza się do majątku, który jest podstawą do określenia stanu niewypłacalności inwestycyjnej. A zgodnie z art. 11 ust. 2 prawa upadłościowego dłużnik jest niewypłacalny wtedy, gdy jego zobowiązania przekraczają wartość jego majątku, a stan ten utrzymuje się przez 24 miesiące. Jeżeli więc wartość na bieżąco zaciąganych zobowiązań przekracza znacznie wartość pozostałego majątku po odliczeniu tego unijnego – to spółka zgodnie z przepisami powinna zgłosić wniosek o upadłość.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe nie przestraszyły się wielkiej zmiany w USA

  Rynki finansowe nie przestraszyły się wielkiej zmiany w USA

  Reakcje giełdowe na wynik wyborów prezydenckich w Stanach były mniej nerwowe niż po referendum w sprawie Brexitu.

  czytaj więcej

 • ZUS zakwestionuje umowę o dzieło nawet po pięciu latach

  ZUS zakwestionuje umowę o dzieło nawet po pięciu latach

  Po upływie tego okresu zostanie ustalona podstawa wymiaru składek, jaką płatnik powinien był zapłacić. Ale zakład i tak ich nie pobierze, bo uległy przedawnieniu. Zyska więc na tym tylko ubezpieczony

  czytaj więcej

 • Gdzie należy złożyć PIT? Dowiedz się, który urząd skarbowy jest właściwy

  Gdzie należy złożyć PIT? Dowiedz się, który urząd skarbowy jest właściwy

  Właściwość miejscowa urzędu skarbowego określana jest na podstawie ostatniego miejsca zamieszkania, a nie zameldowania. Złożenie przez pomyłkę deklaracji do niewłaściwego urzędu nie poniesie jednak ze sobą negatywnych konsekwencji dla podatnika.

  czytaj więcej

 • Finanse: Morawiecki czyści procedury i stawia na trafione inwestycje

  Finanse: Morawiecki czyści procedury i stawia na trafione inwestycje

  Nowe zasady naborów, możliwość poprawy złożonych wniosków o dofinansowanie i mniej biurokracji. Europejskie dotacje będzie łatwiej pozyskać, a nasza gospodarka przyspieszy.

  czytaj więcej

 • PIT 2016 krok po kroku: Terminy, rozliczenie przez internet, korekta

  PIT 2016 krok po kroku: Terminy, rozliczenie przez internet, korekta

  Każda osoba, która w 2016 roku uzyskała przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, musi rozliczyć się z fiskusem - w przypadku najpopularniejszych PIT-36 i PIT-37 termin mija 1 maja 2017 roku.

  czytaj więcej

 • W jaki sposób złożyć korektę sprawozdania do NFZ

  W jaki sposób złożyć korektę sprawozdania do NFZ

  Jesteśmy właścicielem apteki. Niedawno, za sprawą anonimowego donosu, zorientowaliśmy się, że jedna z pracownic wystawiła przed dwoma miesiącami trzy fałszywe recepty. Kierowniczka wysyłająca cykliczne sprawozdanie do Narodowego Funduszu Zdrowia albo nie zorientowała się, albo chciała zamaskować nieprawidłowość i przemilczała sprawę. Zastanawiamy się teraz, czy po tak długim czasie od zamknięcia okresu rozliczeniowego powinniśmy o wykryciu nieprawidłowości poinformować fundusz, czy też czekać, aż sam wykryje je podczas ewentualnej kontroli. Czy istnieje możliwość dokonania korekty w sprawozdaniu złożonym do NFZ po zamknięciu okresu rozliczeniowego?

  czytaj więcej

 • Wojna jest zbyt kosztowna? Dziś stać na nią tylko ubogich

  Wojna jest zbyt kosztowna? Dziś stać na nią tylko ubogich

  O tym, że dopóki wygranie konfliktu przynosiło korzyści, to wybuchały one z niezmienną regularnością. A dziś stać na nie tylko ubogich.

  czytaj więcej

 • Mniej bezdomnych zwierząt? Mimo zmiany ustawy może to być tylko pobożne życzenie

  Mniej bezdomnych zwierząt? Mimo zmiany ustawy może to być tylko pobożne życzenie

  Podpisana już przez prezydenta ustawa z 15 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt zdaniem ekspertów i samorządowców poszła w dobrym kierunku, ale zmiany są niewystarczające, by system walki z bezdomnością czworonogów zadziałał w pełni. Starania gmin, poszerzone nawet o możliwość zapobiegania rozprzestrzenianiu się bezpańskich psów i kotów przez kastrację zwierząt właścicielskich, nie odniosą skutku, jeśli nie zostanie powołany centralny rejestr właścicieli.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ubezpieczeniach społecznych od 1 stycznia 2017 roku

  Zmiany w ubezpieczeniach społecznych od 1 stycznia 2017 roku

  W nadchodzącym roku czeka nas wiele zmian w ubezpieczeniach społecznych, a niektóre z nich wchodzą w życie już 1 stycznia. W tym dniu zmianie ulega ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (dalej: ustawa zasiłkowa), ustawa o świadczeniach przedemerytalnych oraz ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych (dalej: ustawa systemowa).

  czytaj więcej

 • Przymrużone OKO Press. Jak weryfikacja stała się własną karykaturą

  Przymrużone OKO Press. Jak weryfikacja stała się własną karykaturą

  OKO Press po raz kolejny nazwało bzdurą nasz tekst o tym, że dodatki z Programu 500 Plus mogą zniechęcać kobiety do podejmowania pracy. Postanowiliśmy więc zareagować – odpowiedzieć merytorycznie, bazując na danych i objaśniając je. Również autorom z OKO Press – by zabierając się za weryfikację, nie działali po omacku.

  czytaj więcej

 • MSZ koryguje swój kurs: UE międzyrządowa i wzrost znaczenia Polski w ONZ

  MSZ koryguje swój kurs: UE międzyrządowa i wzrost znaczenia Polski w ONZ

  Przereklamowany sojusz z Brytyjczykami, nie tak złe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, stosunki z Niemcami, sukces szczytu NATO, wyczekiwanie na Donalda Trumpa, chłód w relacjach ze słabnącymi instytucjami unijnymi – taki jest dotychczasowy bilans ministra Witolda Waszczykowskiego. Wczoraj szef dyplomacji przedstawił rządowi priorytety na 2017 r. Będą one podstawą drugiego sejmowego exposé ministra.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników