przyczyną korekty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przyczyną korekty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przyczyną korekty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sesja na rynku walutowym: Złoty na koniec tygodnia trochę słabszy

  Sesja na rynku walutowym: Złoty na koniec tygodnia trochę słabszy

  Złoty na koniec tygodnia trochę słabszy. Tracił w czwartek solidarnie do wszystkich głównych walut zamykając ostatecznie sesję na poziomach: 4,32 zł do euro; 3,83 zł do dolara, 3,96 zł w stosunku do franka oraz 5,06 zł do brytyjskiego funta. Trudno doszukiwać się jednoznacznych przyczyn tej niewielkiej jednak korekty.

  czytaj więcej

 • Nie każdy lekarz wystawi receptę z "S"

  Nie każdy lekarz wystawi receptę z "S"

  Czy możliwość korzystania z bezpłatnych leków będą miały wszystkie starsze osoby, czy tylko te z wybranymi schorzeniami – niepokoi się pani Wanda. – Jeżeli leczę się u kilku specjalistów, to jak będzie wyglądała procedura wydawania takich leków? Czy teraz będę miała przypisywane tylko te darmowe? A jeśli wyjadę np. do córki do innego miasta, to kto wystawi mi receptę seniora – dopytuje się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Jesienna rekonstrukcja rządu PiS: Ten polityk będzie pierwszą ofiarą czystki

  Jesienna rekonstrukcja rządu PiS: Ten polityk będzie pierwszą ofiarą czystki

  Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury, może stać się pierwszą ofiarą czystki w rządzie PiS. Do niedawna jako ministrów, którzy mogą pożegnać się ze swoimi resortami w ramach jesiennej rekonstrukcji, wymieniano szefa resortu finansów Pawła Szałamachę oraz zdrowia Konstantego Radziwiłła.

  czytaj więcej

 • Rozliczenia: Grosz niedopłaty oznacza wyższe odsetki

  Rozliczenia: Grosz niedopłaty oznacza wyższe odsetki

  Nie ma znaczenia, czy pomyłka jest mała, czy duża. Spółka, która sama zauważyła błąd i wpłaciła 17 mln zł zaległości, nie ma prawa do niższych odsetek. Zabrakło 1,5 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Złoty i obligacje skarbowe pozostaną relatywnie stabilne w oczekiwaniu na Moody's

  Złoty i obligacje skarbowe pozostaną relatywnie stabilne w oczekiwaniu na Moody's

  W piątek notowania złotego oraz obligacji skarbowych mogą pozostać stabilne ze względu na brak istotnych wydarzeń makroekonomicznych. Inwestorzy będą oczekiwać informacji o przeglądzie ratingu Polski zapowiedzianym przez agencję Moody's.

  czytaj więcej

 • Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  To będzie korekta, a nie rekonstrukcja rządu. Wszystko wskazuje na to, że dymisji może być pewien minister finansów. Premier Beata Szydło szykuje zmiany w gabinecie, ale najpierw rząd ma w ciągu dwóch dni przyjąć program „Mieszkanie plus” przygotowany przez szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, a następnie projekt ustawy budżetowej na 2017 r.

  czytaj więcej

 • Współpraca OZZ. Jak to łatwo powiedzieć

  Współpraca OZZ. Jak to łatwo powiedzieć

  Nie może być tak, że w starej maszynie wymienia się silnik na nowoczesny, pozostawiając bez zmian zespoły z nim współpracujące w całości urządzenia. W związku z implementacją dyrektywy o zbiorowym zarządzaniu inne ustawy też będą wymagały nowelizacji.

  czytaj więcej

 • Ustawa aborcyjna: Najpierw pomoc państwa, a potem korekta prawa

  Ustawa aborcyjna: Najpierw pomoc państwa, a potem korekta prawa

  Najpierw pomoc, a potem może korekta prawa. PiS szykuje plan działań, którego koszt jest szacowany na kilkaset milionów złotych rocznie.

  czytaj więcej

 • Wspólny VAT dla gminy oraz jej jednostek organizacyjnych

  Wspólny VAT dla gminy oraz jej jednostek organizacyjnych

  Gmina udostępnia odpłatnie na rzecz mieszkańców lub zainteresowanych podmiotów gospodarczych swoje zasoby lokalowe. W tym celu zawarła umowy, a otrzymane od najemców opłaty rozliczała i nadal rozlicza na gruncie VAT. Od 2004 r. jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT.

  czytaj więcej

 • Zakaz pokazywania dzieci w reklamach: Już teraz pojawiają się pomysły, jak obejść ewentualny zakaz

  Zakaz pokazywania dzieci w reklamach: Już teraz pojawiają się pomysły, jak obejść ewentualny zakaz

  Według prawników, wprowadzenie ograniczenia dotyczącego występowania dzieci w reklamach produktów chroniących ich zdrowie czy bezpieczeństwo uderzyłoby w oferujące je branże. Tymczasem problemem do rozwiązania jest nieprzestrzeganie obecnych przepisów przez reklamodawców.

  czytaj więcej

 • Zmiana ustawy jest jak kłamstwo

  Zmiana ustawy jest jak kłamstwo

  Kłamca i ustawodawca od pewnego momentu przestają panować nad dominem, które puścili w ruch.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Wszyscy jesteśmy opętani (ale wy bardziej)

  Lewestam: Wszyscy jesteśmy opętani (ale wy bardziej)

  Spór o to, kto jest rozumny, a kto szalony, nie jest sporem o fakty, ale starciem politycznym na śmierć i życie. Nic tak nie wyklucza jak stwierdzony publicznie brak rozumu. Fruwające tampony furkoczą sznurkami na wietrze, agresja, wrzask i śpiew. Makijaż wojenny, zaostrzone parasolki, obsceniczne gesty, zbiorowy trans. Histeria! Ulewa ścieka z czarnych płaszczy, ale jak wiadomo, wiedźm woda się nie ima; idą naprzód niewzruszone, opętane diabelskim egoizmem i lewacką ideologią, której celem jest zniszczenie cywilizacji i zwycięstwo diabła bądź Unii Europejskiej. Tak wyglądał czarny marsz, kiedy patrzyło się nań z prawej strony.

  czytaj więcej

 • Przy ustalaniu treści budżetu skarbnik też pełni ważną rolę

  Przy ustalaniu treści budżetu skarbnik też pełni ważną rolę

  Opracowuje on bowiem zbiorcze zestawienie dochodów i wydatków. Robi to w oparciu o wyliczone kwoty oraz na podstawie przedłożonych materiałów i wniosków od kierowników, radnych oraz sołtysów.

  czytaj więcej

 • Jak listopadowe nieobecności w pracy wpłyną na wysokość wynagrodzenia zasadniczego

  Jak listopadowe nieobecności w pracy wpłyną na wysokość wynagrodzenia zasadniczego

  PROBLEM Pracownik w listopadzie 2016 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim przez pierwsze cztery dni miesiąca. Bierze też jeden dzień urlopu bezpłatnego. Dwukrotnie spóźnia się do pracy po 45 minut i nie odpracowuje tego spóźnienia. Ponadto w związku ze stawiennictwem w sądzie w charakterze świadka w prywatnej sprawie ma całodniową nieobecność. W listopadzie korzysta także ze zwolnienia z części dnia pracy, aby załatwić prywatną sprawę, przy czym z czterech godzin nieobecności odpracowuje trzy i pół godziny. Wynagradzany jest stałą stawką miesięczną 6000 zł brutto. Pracuje w podstawowym czasie pracy na pełny etat. Jakie dokumenty usprawiedliwiają jego nieobecności? Które dni/godziny będą niepłatne? Jakie wynagrodzenie zasadnicze otrzyma za listopad 2016 r.?

  czytaj więcej

 • Bankruci na papierze. Efekty technicznych poprawek

  Bankruci na papierze. Efekty technicznych poprawek

  Przez kilka niefortunnych zmian w prawie firmy realizujące swoje projekty w oparciu o finansowanie albo współfinansowanie z funduszy unijnych mogą mieć nie lada kłopot. Może się okazać, że przepisy zmuszają je do zgłoszenia wniosku o upadłość, i to nawet jeśli prowadzą swoją działalność wzorowo. Problem bowiem w tym, że zgodnie z przepisami wartość takiej inwestycji zrealizowanej z udziałem środków unijnych nie wlicza się do majątku, który jest podstawą do określenia stanu niewypłacalności inwestycyjnej. A zgodnie z art. 11 ust. 2 prawa upadłościowego dłużnik jest niewypłacalny wtedy, gdy jego zobowiązania przekraczają wartość jego majątku, a stan ten utrzymuje się przez 24 miesiące. Jeżeli więc wartość na bieżąco zaciąganych zobowiązań przekracza znacznie wartość pozostałego majątku po odliczeniu tego unijnego – to spółka zgodnie z przepisami powinna zgłosić wniosek o upadłość.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe nie przestraszyły się wielkiej zmiany w USA

  Rynki finansowe nie przestraszyły się wielkiej zmiany w USA

  Reakcje giełdowe na wynik wyborów prezydenckich w Stanach były mniej nerwowe niż po referendum w sprawie Brexitu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników