przychodnia rehabilitacyjna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przychodnia rehabilitacyjna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przychodnia rehabilitacyjna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Topolewska: Ryzykowna zabawa dopłatami do pensji

  Topolewska: Ryzykowna zabawa dopłatami do pensji

  Drastyczne, szokujące i stawiające pod ścianą. Takich sformułowań najczęściej używają pracodawcy, komentując rządowe propozycje dotyczące wysokości dopłat do pensji niepełnosprawnych pracowników. Wprawdzie ich zrównanie dla chronionego i otwartego rynku pracy było już kilkakrotnie zapowiadane, a potem przekładane w czasie (przedsiębiorcy mogli się więc spodziewać, że w końcu decyzja o zniesieniu różnic zostanie podjęta), jednak kierunek działania wybrany przez rząd może budzić wątpliwości.

  czytaj więcej

 • Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w zeznaniu rocznym PIT

  Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w zeznaniu rocznym PIT

  Aby zainteresowany mógł obniżyć swój dochód w PIT 2013 o wydatki na leki czy dojazd na zabiegi, musi mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Odliczenie przysługuje też krewnemu lub powinowatemu, jeśli utrzymuje taką osobę.

  czytaj więcej

 • Ulga rehabilitacyjna: trzeba udowodnić jazdę autem na zabiegi

  Ulga rehabilitacyjna: trzeba udowodnić jazdę autem na zabiegi

  Nie wystarczą wizyty, badania czy konsultacje w przychodni i szpitalu. Niepełnosprawny musi zbierać dokumenty z procedur leczniczo-rehabilitacyjnych. Potwierdzają to najnowsze wyroki

  czytaj więcej

 • Nie każdą podróż do specjalisty można odliczyć od PIT

  Nie każdą podróż do specjalisty można odliczyć od PIT

  Ostatnio moje życie wypełniają wizyty w szpitalach, przychodniach i aptekach – żali się pan Marek. – Badania kontrolne, laboratoryjne, różne zabiegi, na które dojazdy sporo kosztują. Które wydatki mogę odliczyć od PIT w ramach ulgi rehabilitacyjnej – pyta, zastrzegając, że w tym roku przyznano mu I grupę inwalidzką. 

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Ulga rehabilitacyjna. Jak odliczyć wydatki na dojazd

  PIT 2014: Ulga rehabilitacyjna. Jak odliczyć wydatki na dojazd

  W rocznym PIT w ramach ulgi rehabilitacyjnej można odliczyć wydatki na dojazd. Jednak zanim podatnik skorzysta z preferencji musi sprawdzić czy w ogóle ma do tego prawo. Zdarza się bowiem, że odliczeń dokonują osoby starsze, które korzystają z rehabilitacji, ale nie mają stosownych dokumentów.

  czytaj więcej

 • Kiedy jest potrzebne skierowanie do lekarza i jak je uzyskać?

  Kiedy jest potrzebne skierowanie do lekarza i jak je uzyskać?

  Od 1 stycznia 2015 r. obowiązują przepisy, które wprowadziły tzw. pakiet onkologiczny i kolejkowy. Jedną ze zmian jest obowiązek posiadania skierowania do okulisty i dermatologa, udzielających świadczeń w ramach NFZ. Tym samym skróciła się lista specjalistów, do których można się dostać bez posiadania tego dokumentu. Skierowania nie są wymagane jedynie do onkologa, psychiatry, wenerologa i dentysty.

  czytaj więcej

 • Tarnowskie Góry: Lekarka wyłudzała pieniądze z NFZ. Usłyszała 150 zarzutów

  Tarnowskie Góry: Lekarka wyłudzała pieniądze z NFZ. Usłyszała 150 zarzutów

  Ponad 300 zarzutów usłyszeli łącznie lekarka z Tarnowskich Gór i pięć innych osób. Funkcjonariusze z Tarnowskich Gór ustalili, że 56-letnia lekarka poświadczyła nieprawdę wyłudzając świadczenia na refundację sprzętu rehabilitacyjnego z funduszu zdrowia.

  czytaj więcej

 • Na jakie przywileje mogą liczyć kombatanci i osoby represjonowane

  Na jakie przywileje mogą liczyć kombatanci i osoby represjonowane

  Weteranom oraz osobom prześladowanym przysługują dodatkowe uprawnienia. Mają między innymi prawo do zniżkowych przejazdów komunikacją miejską, pociągami i autobusami.

  czytaj więcej

 • Skierowanie do poradni jest ważne przez rok, zlecenie zabiegów tylko przez miesiąc

  Skierowanie do poradni jest ważne przez rok, zlecenie zabiegów tylko przez miesiąc

  Pani Helena jest już w starszym wieku, ma kłopoty z chodzeniem. Otrzymała od lekarza skierowanie na ćwiczenia usprawniające do poradni rehabilitacyjnej. Od razu poszła zapisać się na ćwiczenia. Cóż z tego, kiedy przychodnia nie prowadzi zapisów do końca roku. Co mam zrobić – zastanawia się kobieta. – Przecież moje skierowanie straci ważność, nim przychodnia wznowi zapisy– martwi się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Składka do NFZ to nie to samo co opłacanie chorobowego

  Składka do NFZ to nie to samo co opłacanie chorobowego

   Nie bardzo rozumiem, czym różni się ubezpieczenie zdrowotne od chorobowego, a zwłaszcza co ma wspólnego składka chorobowa ze świadczeniami wynikającymi z macierzyństwa – pisze pani Marta. – Jaka jest różnica między tymi świadczeniami – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Fizjoterapeuci odmówią świadczeń powołując się na klauzulę sumienia? To absurd

  Fizjoterapeuci odmówią świadczeń powołując się na klauzulę sumienia? To absurd

  PiS chce, aby fizjoterapeuci również mieli prawo do odmawiania świadczeń, powołując się na klauzulę sumienia. Sami zainteresowani mówią wprost: to absurd. Na ulicach można spotkać przekorne, nawiązujące do październikowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego hasła i reklamy: „klauzula sumienia zabrania nam podawania kiepskiej kawy” albo „barman może odmówić dodania soku do piwa, powołując się na klauzulę sumienia”.

  czytaj więcej

 • NSA: Ulga samochodowa to nie ryczałt

  NSA: Ulga samochodowa to nie ryczałt

  Osoby niepełnosprawne będące właścicielami lub współwłaścicielami samochodów mogą odliczyć od dochodu tylko tyle, ile faktycznie wydały na dojazdy na rehabilitację, a nie pełną kwotę 2280 zł – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Rehabilitant przyjedzie do domu niesprawnego pacjenta

  Rehabilitant przyjedzie do domu niesprawnego pacjenta

  Rehabilitacja w warunkach domowych jest możliwa i przeznaczona dla osób nieporuszających się samodzielnie i niemających możliwości dotarcia do zakładu rehabilitacyjnego. Jednak w każdym konkretnym przypadku decyduje lekarz prowadzący.

  czytaj więcej

 • Nowe plany sieci szpitali. W powiatach jednak więcej specjalistów

  Nowe plany sieci szpitali. W powiatach jednak więcej specjalistów

  Ministerstwo zdrowia uległo w sprawie sieci szpitali i otwiera furtkę do tego, by nawet mniejsze szpitale powiatowe miały zapewnione budżety na prowadzenie więcej niż czterech oddziałów. W sieci znajdą się też prywatne szpitale onkologiczne.

  czytaj więcej

 • (R)ewolucja w refundacji wyrobów medycznych

  (R)ewolucja w refundacji wyrobów medycznych

  Ustawa zmieniająca zasady finansowania wyrobów medycznych jest już niemal gotowa i w najbliższych tygodniach pewnie zostanie przyjęta przez rząd. Analizując ostatni dostępny projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej, jako pacjent mogę powiedzieć jedno, nareszcie! Pierwszy raz od wielu lat jest szansa, że na rynku wyrobów medycznych zapanuje porządek, a standard produktów będzie zbliżony w całej Polsce. Pacjent czekający np. na operację zaćmy czy wszczepienie endoprotezy będzie klientem szpitala, a nie petentem. Czy do tego dojdzie – w dużej mierze zależy od woli politycznej i determinacji Ministerstwa Zdrowia.

  czytaj więcej

 • Jest projekt dot. utworzenia sieci szpitali. Co planuje resort zdrowia?

  Jest projekt dot. utworzenia sieci szpitali. Co planuje resort zdrowia?

  W piątek resort zdrowia opublikował projekt ws. utworzenia tzw. sieci szpitali w wersji skierowanej na posiedzenie Stałego Komitetu Rady Ministrów. Resort przedstawił także projekty rozporządzeń Ministra Zdrowia i zarządzeń prezesa NFZ dot. zmiany sposobu finansowania szpitali.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników