przeterminowanych zobowiązań

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przeterminowanych zobowiązań. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przeterminowanych zobowiązań.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kredyt z gwarancją lub dopłatą, na dowolny cel

  Kredyt z gwarancją lub dopłatą, na dowolny cel

  Niewystarczające zabezpieczenie nie oznacza, że bank nie pożyczy pieniędzy. Nawet przedsiębiorcy z krótką historią kredytową mogą liczyć na pozyskanie funduszy

  czytaj więcej

 • Kobiety częściej ogłaszają upadłość i mają wyższe kredyty

  Kobiety częściej ogłaszają upadłość i mają wyższe kredyty

  Od początku roku do końca lipca, 831 Polaków skorzystało z możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej, najwięcej na Mazowszu, Śląsku oraz w Wielkopolsce. Z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor wynika, że co siódmy w momencie składania wniosku o upadłość nie miał zadłużenia w bankach i SKOK-ach. Z kolei osoby z kredytami na koncie, winne są z tego tytułu od kilkuset do ponad 8 mln złotych.

  czytaj więcej

 • Milionowa rzesza dłużnych fiskusowi. Rekordzista ma do zapłacenia 134,2 mln zł

  Milionowa rzesza dłużnych fiskusowi. Rekordzista ma do zapłacenia 134,2 mln zł

  Ponad 48 mld zł wynosiły na koniec lipca zaległości tych, którzy na czas nie zapłacili podatku. Jednak Ministerstwo Finansów zrezygnowało z planów i czarnej listy dłużników na razie nie będzie przygotowywać

  czytaj więcej

 • Jakie zmiany usprawnią postępowania sądowe? Odciążyć sądy, dowartościować pełnomocników

  Jakie zmiany usprawnią postępowania sądowe? Odciążyć sądy, dowartościować pełnomocników

  Elektronizacja procesu sądowego, zwiększenie roli mediacji, a także wprowadzenie nieodpłatnej pomocy prawnej. Trzy ważne zmiany prawa mają pomóc środowisku prawniczemu oraz klientom radców i adwokatów w bataliach sądowych. Czy faktycznie cel zostanie osiągnięty? O tych kwestiach rozmawiali uczestnicy drugiej już z cyklu debat organizowanych wspólnie przez Krajową Izbę Radców Prawnych i redakcję DGP.

  czytaj więcej

 • Dramat polskich seniorów: Nie stać ich na zakup najpotrzebniejszych rzeczy

  Dramat polskich seniorów: Nie stać ich na zakup najpotrzebniejszych rzeczy

  Około 40 proc. Polaków po pięćdziesiątce nie było ostatnio stać na zakup rzeczy, których potrzebowali. Na pozór osoby w średnim wieku i starsze są zadowolone ze swojej sytuacji majątkowej – tak stwierdziło 45 proc. pytanych przez Millward Brown na potrzeby raportu zamówionego przez Krajowy Rejestr Długów.

  czytaj więcej

 • Handel drewnem: 40 euro rekompensaty zgodne z prawem? Rozstrzygnie SN

  Handel drewnem: 40 euro rekompensaty zgodne z prawem? Rozstrzygnie SN

  Sądy mają problem z interpretacją przepisów ustawy o terminach zapłaty w kontekście handlu drewnem. Wątpliwości w tej kwestii powinna rozwiać uchwała.

  czytaj więcej

 • BTE: Banki stracą uprzywilejowaną pozycję w ściąganiu długów

  BTE: Banki stracą uprzywilejowaną pozycję w ściąganiu długów

  Niedawno straciłem pracę. Mimo to staram się terminowo regulować zobowiązania z tytułu kredytu. Obawiam się jednak, że po wyczerpaniu oszczędności nie dam rady spłacać rat. Czy w takiej sytuacji bank przejmie mój majątek w oparciu o bankowy tytuł egzekucyjny (BTE) – pyta pan Michał

  czytaj więcej

 • 5 grzechów głównych polskich firm

  5 grzechów głównych polskich firm

  Mimo że ponad 70 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma problemy z terminowym otrzymywaniem zapłaty od swoich kontrahentów, to 44 proc. nie sprawdza ich wiarygodności przed zawarciem z nimi umowy, a 60 proc. nie ma przygotowanego scenariusza na wypadek, gdyby nie zapłacili.

  czytaj więcej

 • Nowe taryfy od 2017 roku. Szpitalom psychiatrycznym i hospicjom grozi bankructwo?

  Nowe taryfy od 2017 roku. Szpitalom psychiatrycznym i hospicjom grozi bankructwo?

  Narodowy Fundusz Zdrowia nie skorzysta na razie z pracy, którą wykonała Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT). Efekt? Placówkom psychiatrycznym i hospitacyjnym grozi bankructwo.

  czytaj więcej

 • Sprawozdania finansowe: Europejski regulator stawia na jakość

  Sprawozdania finansowe: Europejski regulator stawia na jakość

  ESMA wydała zalecenia, aby pomóc emitentom uniknąć dotychczasowych błędów. Zawierają one wskazówki dla notowanych spółek sporządzających sprawozdania finansowe zgodne z MSSF za rok 2015.

  czytaj więcej

 • Raport BIG: Blisko 2 miliony Polaków ma zaległe długi

  Raport BIG: Blisko 2 miliony Polaków ma zaległe długi

  Blisko 2 miliony Polaków ma zaległe długi - wynika z najnowszego raportu InfoDług opublikowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Chodzi o kwotę ponad 40 miliardów złotych. Składają się na nią między innymi niezapłacone rachunki za raty kredytów, prąd, gaz, usługi telekomunikacyjne, telewizję kablową, czynsz, mandaty oraz alimenty.

  czytaj więcej

 • Kolejny SKOK do likwidacji: KNF złożyła wniosek o upadłość SKOK Kujawiak

  Kolejny SKOK do likwidacji: KNF złożyła wniosek o upadłość SKOK Kujawiak

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zawiesiła z dniem 8 stycznia 2016 r. działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej 'Kujawiak; we Włocławku (SKOK Kujawiak) oraz postanowiła wystąpić do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej spółdzielczej kasy, podała Komisja. Wartość depozytów członkowskich zgromadzonych przez 17,9 tys. członków SKOK Kujawiak wynosi 187 mln zł.

  czytaj więcej

 • Co piąty dług wobec sądu wpisany do rejestru Biura Informacji Gospodarczej jest spłacany

  Co piąty dług wobec sądu wpisany do rejestru Biura Informacji Gospodarczej jest spłacany

  Od 1 lipca 2015 r. osoby, które nie zapłacą prawomocnie zasądzonych kar grzywny, kosztów sądowych, czy nawiązek powinny być wpisywane do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Rachunkowość: 11 najczęściej popełnianych błędów

  Rachunkowość: 11 najczęściej popełnianych błędów

  Każda jednostka sektora finansów publicznych, przystępując do zamknięcia ksiąg rachunkowych, które są podstawą sporządzenia sprawozdania finansowego za dany rok obrotowy, powinna wykonać wiele czynności, aby zrobić to prawidłowo.

  czytaj więcej

 • Wierzyciele skorzystają na nowym prawie restrukturyzacyjnym

  Wierzyciele skorzystają na nowym prawie restrukturyzacyjnym

  Postępowanie restrukturyzacyjne pozwala wierzycielowi zaliczyć nieściągalne należności do kosztów uzyskania przychodu. Uniemożliwia natomiast dokonanie korekty podatku należnego

  czytaj więcej

 • Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Na przedsiębiorcach prowadzących restauracje i inne lokale gastronomiczne ciąży wiele obowiązków związanych z poinformowaniem klienta o oferowanych produktach, m.in. prawidłowe określenie nazwy potrawy, wskazanie użytych do jej przyrządzenia składników, alergenów, podanie masy i ceny. Tymczasem znaczna część przepisów prawa żywieniowego znajduje się w aktach prawnych Unii Europejskiej. Oprócz tego niezbędna jest też znajomość kilku polskich ustaw oraz rozporządzeń wykonawczych. Wiele z tych aktów było w ostatnich latach zmienianych. Przykładowo od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowe rozporządzenie ministra rozwoju z 9 grudnia 2015 r. w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług (Dz.U. poz. 2121), które jest aktem wykonawczym do ustawy z 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. poz. 915).

  czytaj więcej

 • Gwarancja podnosi wiarygodność

  Gwarancja podnosi wiarygodność

  Gwarancje bankowe ułatwiają dostęp do kapitału małym i średnim firmom. Minimalizują też ryzyko poniesienia strat. Na wypadek gdyby kredytobiorca nie spłacił kredytu w terminie określonym w umowie kredytowej, przydaje się gwarancja. Bank, który ją wystawił, zobowiązuje się zapłacić określoną kwotę w razie braku zapłaty ze strony firmy, która gwarancję tę otrzymała. To instrument, który może zabezpieczać spłatę kredytu, płatność za towary, usługi lub zobowiązania przetargowe, zapłatę akredytywy, weksla, rat leasingowych, długu celnego, opłaty tranzytowej, zwrot zaliczki i inne. Podnosi też wiarygodność firmy w oczach kontrahenta. Za wiarygodność tę trzeba zapłacić na ogół ok. 1 proc wartości umowy, a w przypadku gwarancji de minimis 0,5 proc. Spo-kój i pewność są jednak warte więcej.

  czytaj więcej

 • Wierzyciele MarcPolu żądają jego upadłości

  Wierzyciele MarcPolu żądają jego upadłości

  Branża coraz intensywniej zastanawia się nad tym, co będzie dalej z najstarszą polską siecią supermarketów. Wygląda bowiem na to, że ma ona poważne kłopoty. W tym roku MarcPol miał otworzyć 17 nowych sklepów – takie zapowiedzi padały w 2015 r. W styczniu tego roku była mowa o co najmniej ośmiu. Zamiast tego mamy w 2016 r. ponad 10 placówek zamkniętych. Choć w strategii z pierwszej połowy 2015 r. firma deklarowała w niespełna dwa lata otwarcie ponad 50 sklepów, od kilku lat niezmiennie ma ich ok. 60.

  czytaj więcej

 • Dobra pogoda dla dłużników, niezła dla windykatorów

  Dobra pogoda dla dłużników, niezła dla windykatorów

  Trwa wzrost gospodarczy, spada bezrobocie, więc ludziom łatwiej regulować swoje zobowiązania. A to poprawia wyniki branży ściągającej wierzytelności. Jednocześnie jednak drożeją pakiety długów i przybywa zagranicznych firm chcących u nas zarobić. Rośnie więc konkurencja.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników