przeterminowane długi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przeterminowane długi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przeterminowane długi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Brak danych nie usypia rynków - PLN zachowa poziomy, dług będzie dalej zyskiwał

  Brak danych nie usypia rynków - PLN zachowa poziomy, dług będzie dalej zyskiwał

  Bank Pocztowy spodziewa się wyceny złotego we wtorek na poziomie 4,12-4,13 za euro. "W stosunku do EUR złoty ma potencjał do dalszego umacniania się, niemniej jednak nie powrócił jeszcze w pełni - jak się wydaje - apetyt na ryzyko na świecie, co umocnienie to hamuje" - ocenił bank w porannym raporcie.

  czytaj więcej

 • Polacy ogłaszają upadłość. Ale na miejszą skalę

  Polacy ogłaszają upadłość. Ale na miejszą skalę

  Polacy coraz lepiej radzą sobie z długami. W lipcu upadłość konsumencką ogłosiło 68 z nas. Miesiąc wcześniej 240 – wynika z danych Bisnode Polska przygotowanych dla DGP.

  czytaj więcej

 • Pożyczki po nowemu w pytaniach i odpowiedziach

  Pożyczki po nowemu w pytaniach i odpowiedziach

  Poniżej prezentujemy 15 najczęściej zadawanych pytań dotyczących korzystania z usług firm pożyczkowych. Część z nich nawiązuje do zmian, które pojawiły się ostatnio w naszym prawie, ale niektóre są ponadczasowe, jak na przykład to, kiedy przedawnia się dług wynikający z umowy pożyczki.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż wierzytelności często powoduje powstanie straty

  Sprzedaż wierzytelności często powoduje powstanie straty

  Przy jej rozliczaniu trzeba uwzględnić należny podatek od towarów i usług. Zwiększy to wartość podlegających odliczeniu kosztów uzyskania przychodów, a więc zmniejszy należny CIT

  czytaj więcej

 • Eksporter jak saper, myli się i ginie

  Eksporter jak saper, myli się i ginie

  Prawie 40 proc. eksporterów ma problem z odzyskaniem zapłaty od zagranicznych kontrahentów. Problemy z bezpieczeństwem przeprowadzanych transakcji oraz zapłatą za towar to największe zmartwienia polskich eksporterów – wynika z najnowszego raportu „Handel bez granic”, przygotowanego przez brytyjską firmę Ebury.

  czytaj więcej

 • Milionowa rzesza dłużnych fiskusowi. Rekordzista ma do zapłacenia 134,2 mln zł

  Milionowa rzesza dłużnych fiskusowi. Rekordzista ma do zapłacenia 134,2 mln zł

  Ponad 48 mld zł wynosiły na koniec lipca zaległości tych, którzy na czas nie zapłacili podatku. Jednak Ministerstwo Finansów zrezygnowało z planów i czarnej listy dłużników na razie nie będzie przygotowywać

  czytaj więcej

 • Architekt reformy emerytalnej Buzka: Nie wierzmy politykom. I tak będziemy pracować dłużej

  Architekt reformy emerytalnej Buzka: Nie wierzmy politykom. I tak będziemy pracować dłużej

  Nie mówię, że to lekkie czy przyjemne, ale że nie ma innej możliwości - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Marek Góra, SGH, jeden z architektów reformy emerytalnej przeprowadzonej przez rząd Jerzego Buzka

  czytaj więcej

 • Dramat polskich seniorów: Nie stać ich na zakup najpotrzebniejszych rzeczy

  Dramat polskich seniorów: Nie stać ich na zakup najpotrzebniejszych rzeczy

  Około 40 proc. Polaków po pięćdziesiątce nie było ostatnio stać na zakup rzeczy, których potrzebowali. Na pozór osoby w średnim wieku i starsze są zadowolone ze swojej sytuacji majątkowej – tak stwierdziło 45 proc. pytanych przez Millward Brown na potrzeby raportu zamówionego przez Krajowy Rejestr Długów.

  czytaj więcej

 • BTE: Banki stracą uprzywilejowaną pozycję w ściąganiu długów

  BTE: Banki stracą uprzywilejowaną pozycję w ściąganiu długów

  Niedawno straciłem pracę. Mimo to staram się terminowo regulować zobowiązania z tytułu kredytu. Obawiam się jednak, że po wyczerpaniu oszczędności nie dam rady spłacać rat. Czy w takiej sytuacji bank przejmie mój majątek w oparciu o bankowy tytuł egzekucyjny (BTE) – pyta pan Michał

  czytaj więcej

 • 5 grzechów głównych polskich firm

  5 grzechów głównych polskich firm

  Mimo że ponad 70 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma problemy z terminowym otrzymywaniem zapłaty od swoich kontrahentów, to 44 proc. nie sprawdza ich wiarygodności przed zawarciem z nimi umowy, a 60 proc. nie ma przygotowanego scenariusza na wypadek, gdyby nie zapłacili.

  czytaj więcej

 • Raport BIG: Blisko 2 miliony Polaków ma zaległe długi

  Raport BIG: Blisko 2 miliony Polaków ma zaległe długi

  Blisko 2 miliony Polaków ma zaległe długi - wynika z najnowszego raportu InfoDług opublikowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Chodzi o kwotę ponad 40 miliardów złotych. Składają się na nią między innymi niezapłacone rachunki za raty kredytów, prąd, gaz, usługi telekomunikacyjne, telewizję kablową, czynsz, mandaty oraz alimenty.

  czytaj więcej

 • Windykator to nie komornik: Są granice odzyskiwania długów

  Windykator to nie komornik: Są granice odzyskiwania długów

  Mam długi, które zostały przejęte przez firmę windykacyjną. Pracownik tej firmy wciąż do mnie wydzwania i nachodzi w moim domu. Czy takie działania są zgodne z prawem – pyta pan Wojciech.

  czytaj więcej

 • Co piąty dług wobec sądu wpisany do rejestru Biura Informacji Gospodarczej jest spłacany

  Co piąty dług wobec sądu wpisany do rejestru Biura Informacji Gospodarczej jest spłacany

  Od 1 lipca 2015 r. osoby, które nie zapłacą prawomocnie zasądzonych kar grzywny, kosztów sądowych, czy nawiązek powinny być wpisywane do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Wierzyciele skorzystają na nowym prawie restrukturyzacyjnym

  Wierzyciele skorzystają na nowym prawie restrukturyzacyjnym

  Postępowanie restrukturyzacyjne pozwala wierzycielowi zaliczyć nieściągalne należności do kosztów uzyskania przychodu. Uniemożliwia natomiast dokonanie korekty podatku należnego

  czytaj więcej

 • Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Na przedsiębiorcach prowadzących restauracje i inne lokale gastronomiczne ciąży wiele obowiązków związanych z poinformowaniem klienta o oferowanych produktach, m.in. prawidłowe określenie nazwy potrawy, wskazanie użytych do jej przyrządzenia składników, alergenów, podanie masy i ceny. Tymczasem znaczna część przepisów prawa żywieniowego znajduje się w aktach prawnych Unii Europejskiej. Oprócz tego niezbędna jest też znajomość kilku polskich ustaw oraz rozporządzeń wykonawczych. Wiele z tych aktów było w ostatnich latach zmienianych. Przykładowo od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowe rozporządzenie ministra rozwoju z 9 grudnia 2015 r. w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług (Dz.U. poz. 2121), które jest aktem wykonawczym do ustawy z 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. poz. 915).

  czytaj więcej

 • Gwarancja podnosi wiarygodność

  Gwarancja podnosi wiarygodność

  Gwarancje bankowe ułatwiają dostęp do kapitału małym i średnim firmom. Minimalizują też ryzyko poniesienia strat. Na wypadek gdyby kredytobiorca nie spłacił kredytu w terminie określonym w umowie kredytowej, przydaje się gwarancja. Bank, który ją wystawił, zobowiązuje się zapłacić określoną kwotę w razie braku zapłaty ze strony firmy, która gwarancję tę otrzymała. To instrument, który może zabezpieczać spłatę kredytu, płatność za towary, usługi lub zobowiązania przetargowe, zapłatę akredytywy, weksla, rat leasingowych, długu celnego, opłaty tranzytowej, zwrot zaliczki i inne. Podnosi też wiarygodność firmy w oczach kontrahenta. Za wiarygodność tę trzeba zapłacić na ogół ok. 1 proc wartości umowy, a w przypadku gwarancji de minimis 0,5 proc. Spo-kój i pewność są jednak warte więcej.

  czytaj więcej

 • Czas na czyszczenie bankowych bilansów

  Czas na czyszczenie bankowych bilansów

  Wprowadzony niedawno podatek może zachęcić instytucje finansowe do wyprzedaży złych długów. Zwłaszcza hipotecznych.

  czytaj więcej

 • Natarcia eksporterów nie powstrzymały zatory płatnicze

  Natarcia eksporterów nie powstrzymały zatory płatnicze

  Kontrahenci z zagranicy są bardziej sumienni w rozliczeniach niż krajowi partnerzy handlowi – twierdzą przedsiębiorcy przepytani w tej sprawie przez Krajowy Rejestr Długów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników