przeprowadzenie audytu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przeprowadzenie audytu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przeprowadzenie audytu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Interaktywne terminale i kamery w europejskich miastach mogą stanowić łatwy cel dla hakerów. Wiele urządzeń takich, jak biletomaty, wypożyczalnie rowerów czy systemy monitoringu zawierają luki w zabezpieczeniach, które zagrażają prywatnym danym użytkowników. Złodzieje mogą wykorzystać je do przestępstwa, szpiegowania lub rozprzestrzeniania szkodliwego kodu. Ministerstwo Cyfryzacji jest świadome zagrożeń i przygotowuje regulacje prawne w zakresie projektowania systemów miasta, bo dzisiaj są one szczątkowe. Poza tym zapowiada stworzenie regionalnych klastrów bezpieczeństwa, które mają poprawić zabezpieczenia na poziomie samorządów. Jednak miasta wycieków się nie boją. Polegają na swoich rozwiązaniach i wierzą, że system bez dostępu do internetu to idealny model informatyczny. Nie jest to do końca prawda. Niemal każdy cyfrowy terminal publiczny zawiera przynajmniej jeden słaby punkt w zabezpieczeniach, który pozwala uzyskać dostęp do ukrytych funkcji systemu operacyjnego.

  czytaj więcej

 • Warszawski ratusz unieważnił przetarg na dokonanie audytu w sprawie reprywatyzacji

  Warszawski ratusz unieważnił przetarg na dokonanie audytu w sprawie reprywatyzacji

  Stołeczny ratusz unieważnił przetarg na przeprowadzenie audytu procesu reprywatyzacji nieruchomości w mieście; władze Warszawy odrzuciły jedyną ofertę złożoną w przetargu, ponieważ nie spełniła wymagań miasta – powiedział PAP we wtorek rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął zmiany opóźniające wejście w życie przepisów ws. CEPiK 2.0

  Rząd przyjął zmiany opóźniające wejście w życie przepisów ws. CEPiK 2.0

  We wtorek rząd przyjął projekt noweli ustawy o kierujących pojazdami oraz niektórych innych ustaw - podało CIR. Projekt zakłada, że system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) zostanie uruchomiony 4 czerwca 2018 r. Wcześniej zakładano, że będzie to 1 stycznia 2017 r.

  czytaj więcej

 • Gronkiewicz-Waltz: Miasto ponownie poszuka wykonawcy audytu

  Gronkiewicz-Waltz: Miasto ponownie poszuka wykonawcy audytu

  Warszawa ponownie rozpocznie poszukiwanie wykonawcy audytu procesu reprywatyzacji - zapowiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Mam nadzieję, że stanie się to szybko, w ciągu kilku dni - dodała. Ratusz odrzucił jedyną ofertę złożoną w przetargu, nie spełniła wymagań miasta.

  czytaj więcej

 • Zwolnienia lekarskie są nadużywane. Kto, kiedy i jak naciągał pracodawców w 2016 roku

  Zwolnienia lekarskie są nadużywane. Kto, kiedy i jak naciągał pracodawców w 2016 roku

  Pracownicy w większych firmach częściej korzystają ze zwolnień lekarskich, w mniejszych podmiotach poziom absencji chorobowych jest zaś niższy. Co ciekawe, w dużych aglomeracjach miejskich zatrudnieni przebywają na chorobowym krócej niż w mniejszych miejscowościach.

  czytaj więcej

 • Grono Kapituły poszerza się

  Grono Kapituły poszerza się

  Mirosław Bienioszek, szkoleniowiec, specjalista w przeprowadzaniu certyfikacji systemów zarządzania, dołączył do grona członków Kapituły Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®. Cieszymy się, że w naszym gremium znalazła się tak doświadczona osoba z ogromnymi pokładami wiedzy.

  czytaj więcej

 • PiS broni tajemnic ZUS-u. Nie dowiemy się, czy zgromadzone w nim dane milionów Polaków są bezpieczne

  PiS broni tajemnic ZUS-u. Nie dowiemy się, czy zgromadzone w nim dane milionów Polaków są bezpieczne

  Rząd Beaty Szydło nie zamierza upublicznić audytu o stanie systemu informatycznego ZUS. Eksperci są zaniepokojeni, tym bardziej że wkrótce zakład będzie największym dysponentem dokumentacji pracowniczej w Polsce.

  czytaj więcej

 • Warszawa: Ratusz ponownie ogłosił przetarg na wykonawcę audytu ws. reprywatyzacji

  Warszawa: Ratusz ponownie ogłosił przetarg na wykonawcę audytu ws. reprywatyzacji

  Miasto ogłosiło we wtorek po raz kolejny przetarg na przeprowadzenie audytu procesu reprywatyzacji nieruchomości w mieście - poinformował PAP rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk. W poprzednim przetargu wpłynęła jedna oferta, jednak miasto ją odrzuciło.

  czytaj więcej

 • Black Friday i Cyber Monday zgodnie z prawem: 7 wskazówek dla e-sprzedawców

  Black Friday i Cyber Monday zgodnie z prawem: 7 wskazówek dla e-sprzedawców

  Duże obniżki cen produktów w ramach Black Friday w sklepach stacjonarnych oraz Cyber Monday w sklepach internetowych zyskują na popularności w Polsce. Zasada jest prosta: w tym dniu w sklepach przez krótki okres czasu dostępne są produkty w znacznie obniżonej cenie. Decydując się na przeprowadzenie Cyber Monday trzeba pamiętać o konieczności przestrzegania zasad uczciwej konkurencji. Marcin Jędrzejak, specjalista ds. prawa w Trusted Shops, przedstawia 7 wskazówek dla e-sprzedawców.

  czytaj więcej

 • Błędy w rachunkowości: Zdarzenia po dacie bilansu trzeba ujawnić

  Błędy w rachunkowości: Zdarzenia po dacie bilansu trzeba ujawnić

  Jeżeli pozyskane w nowym roku obrotowym ważne informacje wpływają na niezatwierdzone sprawozdanie, trzeba je skorygować. Jeżeli dotyczą bieżącego okresu, też trzeba o nich wspomnieć.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników