przeprowadzenie audytu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przeprowadzenie audytu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przeprowadzenie audytu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Od 25 maja 2018 r. trzeba będzie stosować ogólne rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych (RODO) do wszystkich procesów przetwarzania danych. Jest to wyzwanie nie tylko dla sektora prywatnego, lecz także dla administracji publicznej, w tym samorządowej. Częściowe wyjątki to tylko obszary obronności i porządku prawnego. Mimo że o obowiązkach związanych z RODO wiele się mówi i pisze, to materiały dostępne w internecie dotyczące sposobu wdrożenia unijnych obowiązków są bardzo ogólnikowe. Jednak jeszcze gorzej przedstawia się dostępność materiałów informacyjnych dotyczących wdrożenia RODO w administracji publicznej, szczególnie w jednostkach samorządu terytorialnego. Mimo że do wejścia w życie nowych obowiązków jest jeszcze kilka miesięcy, to już trzeba zacząć się przygotowywać, bo sprawa nie jest prosta, a za brak stosowania przepisów będą prawdopodobnie grozić surowe kary.

  czytaj więcej

 • PIP: Nielegalne zatrudnienie w co trzeciej kontrolowanej firmie

  PIP: Nielegalne zatrudnienie w co trzeciej kontrolowanej firmie

  Nielegalne zatrudnienie w co trzeciej kontrolowanej firmie, problemy z wypłatami wynagrodzeń i nierzetelne ewidencjonowanie czasu pracy - to niektóre z nieprawidłowości przedstawionych w sprawozdaniu z działalności Państwowej Inspekcji Pracy za 2016 r.

  czytaj więcej

 • Gronkiewicz-Waltz: Są wyniki audytu dot. reprywatyzacji. Wyślę je Jakiemu

  Gronkiewicz-Waltz: Są wyniki audytu dot. reprywatyzacji. Wyślę je Jakiemu

  Wewnętrzny audyt m.st. Warszawy dotyczący reprywatyzacji jest bardzo szeroki, obejmuje lata 1990-2016; jest ważny dla nas, ale i dla tych, którzy po nas przyjdą - powiedziała w piątek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że upubliczniony zostanie w przyszłym tygodniu.

  czytaj więcej

 • Posłowie PiS: Gronkiewicz-Waltz zaskarża decyzje komisji, której nie uznaje

  Posłowie PiS: Gronkiewicz-Waltz zaskarża decyzje komisji, której nie uznaje

  Z jednej strony prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie uznaje komisji weryfikacyjnej, z drugiej zaskarża jej decyzje; to pokazuje, że działania ratusza są niejasne; prezydent Warszawy pokazała się "w złym świetle jako prawnik" - ocenili posłowie PiS Paweł Lisiecki i Jan Mosiński.

  czytaj więcej

 • Ostatni dzwonek dla spółek giełdowych na komitety audytu

  Ostatni dzwonek dla spółek giełdowych na komitety audytu

  Koniec początkowej fazy przystosowania jednostek zainteresowania publicznego (JZP) do nowych regulacji dotyczących komitetów audytu oraz wyboru biegłego rewidenta już za pasem, bo w najbliższą sobotę 21 października 2017 r. Do tej daty JZP, w tym emitenci notowani na rynku regulowanym (regulacja nie dotyczy NewConnect), powinni dostosować bądź też ustanowić komitet audytu zgodnie z wymogami, które zawarto w ustawie z 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz.U. poz. 1089; dalej: ustawa o biegłych). A ten akt prawny wprowadził nie tylko nowe wymogi w zakresie składu komitetu. Nowości jest więcej. Na komitecie audytu spoczywa obowiązek opracowania m.in. polityki w zakresie świadczenia dodatkowych usług przez firmę audytorską lub też polityki w zakresie wyboru firmy audytorskiej.

  czytaj więcej

 • Błędy w przetargach na audytorów

  Błędy w przetargach na audytorów

  Wiele spółek, których sprawozdania podlegają badaniu, nie zorientowało się jeszcze, że od 21 czerwca br. obowiązują nowe przepisy dotyczące wyboru i współpracy z biegłymi rewidentami.

  czytaj więcej

 • Gołębiewski: Firmowy elementarz cyberbezpieczeństwa

  Gołębiewski: Firmowy elementarz cyberbezpieczeństwa

  W XXI wieku trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo funkcjonujące bez dostępu do internetu, urządzeń mobilnych czy nowoczesnych technologii. Taka firma po prostu nie ma szans na konkurencyjnym rynku. Rosnąca popularność internetu rzeczy, wchodzenie w wiek produkcyjny pokolenia ery cyfrowej, automatyzacja procesów czy nowe technologie przemysłowe niosą ze sobą wiele korzyści. Ale także ogromne zagrożenia.

  czytaj więcej

 • Przyłębska: Nie było "czystek" wśród pracowników Trybunału. Niektóre osoby nie chciały zostać, nie mam wpływu na ich decyzje [WYWIAD]

  Przyłębska: Nie było "czystek" wśród pracowników Trybunału. Niektóre osoby nie chciały zostać, nie mam wpływu na ich decyzje [WYWIAD]

  Kilku dawnych sędziów Trybunału Konstytucyjnego zawiesiło swój stan spoczynku sędziego TK, a polskie prawo nie zna takiej możliwości - mówi w wywiadzie dla PAP prezes Trybunału Julia Przyłębska. Podkreśla, że nie było żadnych "czystek" wśród pracowników TK.

  czytaj więcej

 • Stare umowy na tegoroczny audyt do zmiany

  Stare umowy na tegoroczny audyt do zmiany

  Kontrakt na badanie sprawozdania finansowego za 2017 r. musi być zawarty na dwa lata, nawet jeżeli został podpisany przed wejściem w życie nowych zasad. Potwierdził to w odpowiedzi na pytanie DGP resort finansów.

  czytaj więcej

 • Posypią się kary za audyty energetyczne

  Posypią się kary za audyty energetyczne

  URE nie ma danych, ile firm powinno się poddać kontroli. URE w połowie października otworzył rekrutację na specjalistę, którego obowiązki określono jako „prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawie wymierzania kar pieniężnych o nieskomplikowanym stanie faktycznym i prawnym”.

  czytaj więcej

 • Elżbieta II, Bono, Madonna zamieszani w skandal "Paradise Papers"

  Elżbieta II, Bono, Madonna zamieszani w skandal "Paradise Papers"

  Brytyjska królowa Elżbieta II, prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i piosenkarze Bono oraz Madonna są wśród 127 znanych osobistości zamieszanych w skandal związany z rajami podatkowymi - wynika ze śledztwa dziennikarskiego "Paradise Papers".

  czytaj więcej

 • Będą kary za zaniedbania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Te proponowane są niemal wirtualne

  Będą kary za zaniedbania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Te proponowane są niemal wirtualne

  Będą kary za zaniedbania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Ale – jak zgodnie podkreślają eksperci – te proponowane są niemal wirtualne.

  czytaj więcej

 • Szef MSWiA: Audyt pokazał zaniedbania i niedofinansowane BOR

  Szef MSWiA: Audyt pokazał zaniedbania i niedofinansowane BOR

  Powołanie Służby Ochrony Państwa w miejsce Biura Ochrony Rządu to konsekwencja audytu, który pokazał m.in. zaniedbania i niedofinansowane BOR - przekonywał w Sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zmiany popierają PiS i Kukiz'15, a krytykują PO, N. i PSL.

  czytaj więcej

 • Karczewski: Chciałbym, żeby Warszawa była liczącą się na świecie metropolią

  Karczewski: Chciałbym, żeby Warszawa była liczącą się na świecie metropolią

  Chciałbym, żeby Warszawa była metropolią, która liczy się na mapie Europy i świata - podkreślił we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak mówił zależy mu, aby w stolicy odbudowano Pałac Saski, rozwijano obiekty sportowe oraz budowano podziemne parkingi.

  czytaj więcej

 • Dwa w jednym

  Dwa w jednym

  Wysokosprawna technologia pozwala wytwarzać energię w sposób bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne metody, jednak nie jest tania. Wysokie koszty rekompensują w części unijne dotacje.

  czytaj więcej

 • Wygaszeni celnicy, czyli ofiary reformy KAS. Ustawa założyła pętlę na szyję celnikom i ich szefom

  Wygaszeni celnicy, czyli ofiary reformy KAS. Ustawa założyła pętlę na szyję celnikom i ich szefom

  Celnicy, którzy w wyniku reformy Krajowej Administracji Skarbowej stracili mundur, idą do sądu. Zapadły już pierwsze korzystne dla nich wyroki. A za chwilę na wokandę trafią kolejne skargi i odwołania.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników