przekierowanie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przekierowanie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przekierowanie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Końcówka roku obfituje w nabory wniosków

  Końcówka roku obfituje w nabory wniosków

  PORADNIK Dotacje inwestycyjne dla firm cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem. Konkursy z nowej puli Funduszy Europejskich już ruszyły, warto się więc do nich dobrze przygotować.

  czytaj więcej

 • Link do zdjęcia bez zezwolenia autora narusza prawa autorskie

  Link do zdjęcia bez zezwolenia autora narusza prawa autorskie

  PROBLEM: Umieszczenie na stronie internetowej linku odsyłającego do utworów chronionych prawem autorskim i opublikowanych bez zezwolenia autora w innej witrynie internetowej nie stanowi publicznego udostępniania, ale tylko wtedy, gdy osoba umieszczająca link działa bez celu zarobkowego i bez wiedzy o niezgodności publikacji tych utworów z prawem – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku w sprawie GS Media, wydanym 8 września 2016 r. Inaczej mówiąc – osoba umieszczająca link w internecie nie narusza prawa, jeśli nie wie, że prowadzi on do pirackich treści, oraz nie działa w celu zarobkowym. Długo oczekiwane orzeczenie rodzi jednak wiele wątpliwości prawników i przedsiębiorców. Pojawiły się obawy, że wyrok jest wręcz szkodliwy, bo stwarza zbyt szerokie możliwości nadużywania prawa przez linkujących, zasłaniających się brakiem zarobku czy brakiem wiedzy. W efekcie ochrona praw twórców będzie jeszcze bardziej utrudniona.

  czytaj więcej

 • Kampania reklamowa: Niska klikalność bez wynagrodzenia

  Kampania reklamowa: Niska klikalność bez wynagrodzenia

  Jeżeli umowa nie zawiera precyzyjnych postanowień co do jej przedmiotu, to jedynym dowodem jej wykonania nie może być wewnętrzny dokument firmy, do którego kontrahent nie ma dostępu

  czytaj więcej

 • Wirtualna wizyta w realnym urzędzie

  Wirtualna wizyta w realnym urzędzie

  Od przyszłego tygodnia banki i telekomy będą pomagać w zakładaniu profili zaufanych. Potem swoje sprawy załatwimy bez wychodzenia z domu.

  czytaj więcej

 • Ze stolicy do Łodzi: Spór o tabor i formułę zakupu

  Ze stolicy do Łodzi: Spór o tabor i formułę zakupu

  Najruchliwsza linia pasażerska potrzebuje decyzji, które pozwoliłyby wykorzystać jej potencjał zbudowany za miliardy złotych.

  czytaj więcej

 • Dyplomacja Clinton oznacza genderyzm w praktyce

  Dyplomacja Clinton oznacza genderyzm w praktyce

  Jeżeli Hillary Clinton zostanie prezydentem, uwieńczy to długą drogę emancypacji kobiet w amerykańskiej polityce. Ale będzie też miało niebagatelne znaczenie w polityce międzynarodowej.

  czytaj więcej

 • Jakie urzędowe sprawy załatwimy przez internet?

  Jakie urzędowe sprawy załatwimy przez internet?

  Słyszałam, że profil zaufany, niezbędny do korzystania z oferowanych przez urzędy usług online, można wyrobić, będąc klientem banku. Logując się do bankowości elektronicznej, nie widzę jednak tego typu opcji. Kompletnie nie wiem, od czego zacząć. Zastanawiam się, czy za założenie profilu bank pobierze opłatę oraz jak dużo czasu zajmie załatwianie formalności – pisze pani Grażyna. – Nie wiem również, w czym tak dokładnie może mi pomóc posiadanie profilu zaufanego – dodaje czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Oszczędzanie energii: Znamy szczegóły programu "Region"

  Oszczędzanie energii: Znamy szczegóły programu "Region"

  Program "Region" stworzy możliwość finansowania wszystkich typów przedsięwzięć służących oszczędzaniu energii w formie niskooprocentowanej pożyczki. Dofinansowywanie będzie udzielane głównie na działania o charakterze lokalnym, które nie mogłyby zostać sfinansowane w ramach programów z aktualnej oferty NFOŚiGW.

  czytaj więcej

 • Mgła opóźnia samoloty na Lotnisku Chopina w Warszawie

  Mgła opóźnia samoloty na Lotnisku Chopina w Warszawie

  Z powodu mgły utrzymującej się w Warszawie, w piątek pasażerowie podróżujący z Lotniska Chopina mogą spodziewać się utrudnień do godziny 13.00 - powiedział PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski. Od godzin porannych starty i lądowania samolotów są opóźnione.

  czytaj więcej

 • Duda i Poroszenko krytykują decyzję KE ws. gazociągu OPAL

  Duda i Poroszenko krytykują decyzję KE ws. gazociągu OPAL

  Polska i Ukraina zostały dotknięte decyzją KE ws. gazociągu OPAL, która umożliwia Gazpromowi zwiększenie przesyłu gazu z Europy, z pominięciem Ukrainy – głosi wspólne oświadczenie prezydentów Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki przyjęte w piątek w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Duda i Poroszenko krytykują decyzję KE ws. gazociągu OPAL

  Duda i Poroszenko krytykują decyzję KE ws. gazociągu OPAL

  Polska i Ukraina zostały dotknięte decyzją KE ws. gazociągu OPAL, która umożliwia Gazpromowi zwiększenie przesyłu gazu do Europy, z pominięciem Ukrainy – głosi wspólne oświadczenie prezydentów Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki przyjęte w piątek w Warszawie.

  czytaj więcej

 • PGNiG skarży Komisję Europejska ws. Opalu

  PGNiG skarży Komisję Europejska ws. Opalu

  Spółka zależna PGNiG złożyła do Trybunału Sprawiedliwości UE pozew przeciwko KE ws. wyłączenia gazociągu Opal spod wymogów trzeciego pakietu energetycznego - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak. Zdaniem PGNiG decyzja ta narusza unijne przepisy m.in. o konkurencji.

  czytaj więcej

 • Rodzice wydają, przedsiębiorcy zarabiają

  Rodzice wydają, przedsiębiorcy zarabiają

  Oprócz rodzin na programie 500+ zyskali producenci ubrań, zabawek i turystyka.

  czytaj więcej

 • Służba Geologiczna podkopie finansowe fundamenty gmin górniczych

  Służba Geologiczna podkopie finansowe fundamenty gmin górniczych

  Wstrzymane inwestycje środowiskowe i dziury w budżetach – w takiej rzeczywistości mogą się obudzić najmniejsze samorządy górnicze. I to już w przyszłym roku.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników