przekierowanie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przekierowanie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przekierowanie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Eksperci: Należy zmienić system poboru opłat za drogi

  Eksperci: Należy zmienić system poboru opłat za drogi

  Odejście od ręcznego poboru opłat za drogi oraz objęcie ciężarówek opłatami za użytkowanie wszystkich dróg po to, by nie "uciekały" one na bezpłatne drogi niższej kategorii - przewidują m.in. propozycje zmian poboru myta autorstwa ekspertów Klubu Jagiellońskiego.

  czytaj więcej

 • Stadiony (już) nie potrzebują specjalnego nadzoru

  Stadiony (już) nie potrzebują specjalnego nadzoru

  Warto by wprowadzić nowe rozwiązania prawne dotyczące imprez niemasowych, które na gruncie polskiego ustawodawstwa są praktycznie nieuregulowane

  czytaj więcej

 • Kolej poszukuje inwestycyjnej lokomotywy

  Kolej poszukuje inwestycyjnej lokomotywy

  Rząd stara się przyspieszyć wydawanie pieniędzy. Pojawiły się też awaryjne pomysły przekierowania części środków.

  czytaj więcej

 • Pracownik musi się wstrzymać od konkurencji z własnym pracodawcą

  Pracownik musi się wstrzymać od konkurencji z własnym pracodawcą

  Jednym z obowiązków pracownika jest dbałość o dobro zakładu pracy. Naruszy ten obowiązek, jeśli podejmie działalność konkurencyjną w stosunku do swojego pracodawcy bez jego zgody. Brak klauzuli o zakazie konkurencji nie uprawnia jeszcze pracownika do podjęcia i prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec aktualnego pracodawcy. Jeśli dochodzi do zawarcia umowy o zakazie konkurencji, to może ona zostać potraktowana jako konkretyzacja ogólnego obowiązku dbałości o dobro zakładu pracy.

  czytaj więcej

 • Resort pracy chce szybkiej centralizacji PUP. Samorządy: To nie jest właściwa droga

  Resort pracy chce szybkiej centralizacji PUP. Samorządy: To nie jest właściwa droga

  Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w wywiadzie dla naszej redakcji ujawnił ostatnio (DGP nr 150 z 4 sierpnia br.), że resort przeprowadził szerokie konsultacje w zakresie zmian, które niedługo mają objąć rynek pracy. Z ustaleń tych wynika potrzeba opracowania nowych przepisów, a nie jedynie znowelizowania obecnych.

  czytaj więcej

 • Szymany i Radom skazane na porażkę? Oba lotniska zakończą sezon wynikami powyżej oczekiwań

  Szymany i Radom skazane na porażkę? Oba lotniska zakończą sezon wynikami powyżej oczekiwań

  Skazywane na porażkę lotniska przyciągnęły przewoźników i zakończą sezon wynikami powyżej oczekiwań. Ale ich budowa i tak nigdy się nie zwróci.

  czytaj więcej

 • Reklama nielegalnych bukmacherów słono kosztuje

  Reklama nielegalnych bukmacherów słono kosztuje

  Wiele wskazuje na to, że organy państwa wreszcie znalazły sposób na walkę z nielegalnymi bukmacherami. Postanowiły bowiem uderzyć w najsłabszy element układanki, czyli administratorów stron, którzy umieszczają na portalach reklamy poszczególnych firm.

  czytaj więcej

 • Tombarkiewicz z MZ: Nowela ustawy refundacyjnej może wejść w życie od stycznia

  Tombarkiewicz z MZ: Nowela ustawy refundacyjnej może wejść w życie od stycznia

  Ministerstwo Zdrowia liczy, że ostateczny kształt nowelizacji ustawy refundacyjnej, która może stać się szansą dla chorych cierpiących na rzadkie schorzenia, pojawi się do końca września, zaś cała nowela zacznie obowiązywać od początku 2017 r., poinformował wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

  czytaj więcej

 • Końcówka roku obfituje w nabory wniosków

  Końcówka roku obfituje w nabory wniosków

  PORADNIK Dotacje inwestycyjne dla firm cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem. Konkursy z nowej puli Funduszy Europejskich już ruszyły, warto się więc do nich dobrze przygotować.

  czytaj więcej

 • Link do zdjęcia bez zezwolenia autora narusza prawa autorskie

  Link do zdjęcia bez zezwolenia autora narusza prawa autorskie

  PROBLEM: Umieszczenie na stronie internetowej linku odsyłającego do utworów chronionych prawem autorskim i opublikowanych bez zezwolenia autora w innej witrynie internetowej nie stanowi publicznego udostępniania, ale tylko wtedy, gdy osoba umieszczająca link działa bez celu zarobkowego i bez wiedzy o niezgodności publikacji tych utworów z prawem – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku w sprawie GS Media, wydanym 8 września 2016 r. Inaczej mówiąc – osoba umieszczająca link w internecie nie narusza prawa, jeśli nie wie, że prowadzi on do pirackich treści, oraz nie działa w celu zarobkowym. Długo oczekiwane orzeczenie rodzi jednak wiele wątpliwości prawników i przedsiębiorców. Pojawiły się obawy, że wyrok jest wręcz szkodliwy, bo stwarza zbyt szerokie możliwości nadużywania prawa przez linkujących, zasłaniających się brakiem zarobku czy brakiem wiedzy. W efekcie ochrona praw twórców będzie jeszcze bardziej utrudniona.

  czytaj więcej

 • Kampania reklamowa: Niska klikalność bez wynagrodzenia

  Kampania reklamowa: Niska klikalność bez wynagrodzenia

  Jeżeli umowa nie zawiera precyzyjnych postanowień co do jej przedmiotu, to jedynym dowodem jej wykonania nie może być wewnętrzny dokument firmy, do którego kontrahent nie ma dostępu

  czytaj więcej

 • Wirtualna wizyta w realnym urzędzie

  Wirtualna wizyta w realnym urzędzie

  Od przyszłego tygodnia banki i telekomy będą pomagać w zakładaniu profili zaufanych. Potem swoje sprawy załatwimy bez wychodzenia z domu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników