prywatna kamienica

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prywatna kamienica. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prywatna kamienica.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sejm: Komisja za wypłatą z budżetu Warszawy odszkodowań pokrzywdzonym lokatorom

  Sejm: Komisja za wypłatą z budżetu Warszawy odszkodowań pokrzywdzonym lokatorom

  Warszawa miałaby wypłacać odszkodowania lokatorom poszkodowanym w związku z nieprawidłowościami reprywatyzacyjnymi - zakłada poprawka zaproponowana w środę przez sejmową komisję ustawodawczą do projektu ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną.

  czytaj więcej

 • Czy Dolnośląskie Centrum Developerskie SA, obok KGHM SA, stanie się kołem napędowym dolnośląskiego rynku nieruchomości?

  Czy Dolnośląskie Centrum Developerskie SA, obok KGHM SA, stanie się kołem napędowym dolnośląskiego rynku nieruchomości?

  Nieruchomości są i będą doskonałą inwestycją. W Krakowie kwitną wieżowce i apartamenty. Bielany Wrocławskie zamieniają się w Ursynów Warszawski. W Łodzi powstaje prawdziwe eldorado. We Wrocławiu, centrum Dolnego Śląska, część inwestycji powstaje w lukach między zabytkową, przedwojenną zabudową oraz buduje się nowe mieszkania i apartamentowce w przedwojennych kamienicach. Ponadto w miejscowościach turystycznych domy są doskonałą inwestycją na lata. Na nieruchomościach się nie traci. Czy warto jeszcze inwestować w mieszkania? Na pewno, zwłaszcza gdy strategiczne cele działalności developera wpisują się w nadrzędny dla gminy cel rozwoju społeczno-gospodarczy i fakt niedawno uchwalonego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Lubin, należącej do 100 najbogatszych gmin w Polsce.

  czytaj więcej

 • Martwe płody szokują w Chojnicach. Usunięcie bulwersującego billboardu nie jest łatwe

  Martwe płody szokują w Chojnicach. Usunięcie bulwersującego billboardu nie jest łatwe

  PROBLEM: Wkrótce Chojnice mogą kojarzyć się wszystkim z krucjatą antyaborcyjną. A to za sprawą kontrowersyjnych billboardów z martwymi płodami tuż przy ruchliwej trasie wojewódzkiej. Ustawione są jednak na prywatnej działce, poza pasem drogowym. Zdaniem włodarzy miasta i powiatu to wiąże ręce samorządowi. I choć reklamy są w odbiorze drastyczne dla mieszkańców i rozpraszają kierowców, to nie ma podstaw prawnych do ich usunięcia. Prawnicy twierdzą, że zadanie faktycznie jest trudne, ale posłużyć się można różnymi przepisami – poczynając od prawa budowlanego, przez ustawę o drogach publicznych, po zgłoszenie do prokuratury i... regulacje o immisjach. Kłopotów przysporzyć może natomiast próba skorzystania z ustawy krajobrazowej. Opisywana przez nas sytuacja to tylko punkt wyjścia do rozważań na temat tego, jak samorządy mogą walczyć z banerami o kontrowersyjnych treściach oraz reklamą audiowizualną, która umieszczona przy drogach często rozprasza kierowców animacją świetlną.

  czytaj więcej

 • Drugie życie kwaterunku, czyli i deweloper syty, i lokatorzy cali

  Drugie życie kwaterunku, czyli i deweloper syty, i lokatorzy cali

  Na dniach ma dojść do podpisania pierwszych porozumień między burmistrzem Pragi-Północ a inwestorami będącymi właścicielami dekretowych nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Pomysł na reprywatyzację przyjęty bez entuzjazmu

  Pomysł na reprywatyzację przyjęty bez entuzjazmu

  Zagwarantowanie lokatorom możliwości dalszego mieszkania w zwracanych kamienicach nie zlikwiduje napięć i patologii. Projekt nie satysfakcjonuje ani ich, ani właścicieli.

  czytaj więcej

 • Szydło: PO podsyca histerię nt. rzekomej masowej wycinki drzew

  Szydło: PO podsyca histerię nt. rzekomej masowej wycinki drzew

  Dziś kłamliwie alarmujecie, że lasy są zagrożone, a tak naprawdę wiecie, że nowe przepisy dotyczą tylko prywatnych działek i prawa Polaków do decydowania o tym, co dzieje się w ich ogródkach; to "fake news" - mówiła do opozycji premier Beata Szydło w czwartek w Sejmie.

  czytaj więcej

 • Rabiej: Nie będę budował kampanii wyborczej na tym, że jestem gejem

  Rabiej: Nie będę budował kampanii wyborczej na tym, że jestem gejem

  - Cenię Roberta Biedronia i wiem, że jest dobrym włodarzem. Wiem też, że to, co mu pomogło wygrać, to rys gejostwa. (...) Chciałbym zostać prezydentem Warszawy - mówi Paweł Rabiej, członek zarządu partii Nowoczesna, dziennikarz i publicysta.

  czytaj więcej

 • Bartosz Pilitowski z Court Watch: Presja korupcyjna w zawodzie sędziego jest niesamowita

  Bartosz Pilitowski z Court Watch: Presja korupcyjna w zawodzie sędziego jest niesamowita

  - Wymiar sprawiedliwości to nie teatr jednego aktora, lecz praca zespołowa. I nieustanny kontakt z ludźmi. To nie jest tak, że wszyscy są źli, ale jeden zły sędzia jest w stanie zepsuć wizerunek wszystkich - mówi Bartosz Pilitowski z Court Watch.

  czytaj więcej

 • Kodeksem cywilnym w dopalacze? Ryzykowny pomysł

  Kodeksem cywilnym w dopalacze? Ryzykowny pomysł

  Urzędnicy wyszukują coraz to nowe metody walki ze sprzedawcami dopalaczy. Najnowszy pomysł, autorstwa radców z łódzkiego magistratu, to sięgnięcie po przepisy kodeksu cywilnego dotyczące immisji, czyli pewnego legalnego działania właściciela nieruchomości, którego negatywne skutki są odczuwalne na sąsiednich posesjach (art. 144 k.c.). Korzystanie z nich może więc zostać w ten sposób utrudnione.

  czytaj więcej

 • To miały być święta bez narzekania i liczenia się z każdym groszem. A jakie będą?

  To miały być święta bez narzekania i liczenia się z każdym groszem. A jakie będą?

  Program „Rodzina 500 plus”, ozusowanie umów-zleceń, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, niskie bezrobocie. To miały być zupełnie inne święta. Bez narzekania i liczenia się z każdym groszem. A jakie będą?

  czytaj więcej

 • Ziobro o uchwale SN ws. nieruchomości: Jeśli zajdzie potrzeba, zmienię prawo

  Ziobro o uchwale SN ws. nieruchomości: Jeśli zajdzie potrzeba, zmienię prawo

  Jeśli zajdzie potrzeba, zmienię prawo - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się do uchwały Sądu Najwyższego, zgodnie z którą będzie można domagać się wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości od lokatorów zwracanych kamienic, a nie od władz Warszawy.

  czytaj więcej

 • SN: Uchwała w sprawie gruntów warszawskich nie oznacza odpowiedzialności lokatorów

  SN: Uchwała w sprawie gruntów warszawskich nie oznacza odpowiedzialności lokatorów

  Ostatnia uchwała Sądu Najwyższego w sprawie gruntów warszawskich nie oznacza, że właściciele odzyskanych kamienic mogą domagać się wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości od lokatorów - wskazał w poniedziałek rzecznik prasowy SN Michał Laskowski.

  czytaj więcej

 • Dolewanie oliwy do reprywatyzacyjnego ognia

  Dolewanie oliwy do reprywatyzacyjnego ognia

   „Brak jest podstaw do obaw wyrażanych w mediach i smutku Pana Ministra, jakoby lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mieszkali w nich w dobrej wierze i wynajmowali lokal od miasta, byli zmuszani przez czyścicieli kamienic do tego, żeby płacić zaległe, wieloletnie zobowiązania za okres, gdy zajmowali oni lokal w zwracanej prywatnej osobie nieruchomości” – napisał sędzia Michał Laskowski, rzecznik prasowy Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej

 • Ziobro: Straty związane z mafią reprywatyzacyjną to kilka miliardów zł

  Ziobro: Straty związane z mafią reprywatyzacyjną to kilka miliardów zł

  W wyniku działania mafii w Warszawie osoby prywatne i Skarb Państwa mogły stracić nawet kilka miliardów złotych - mówił w piątek w TVP1 minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wyraził nadzieję, że winni trafią do więzienia na wiele lat.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników