Protest rodziców

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Protest rodziców. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Protest rodziców.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Broniarz: Żądamy wycofania reformy edukacji

  Broniarz: Żądamy wycofania reformy edukacji

  Żądamy wycofania reformy edukacji - oświadczył w środę prezes ZNP Sławomir Broniarz na debacie nt. oświaty. "Jeżeli rząd uważa, że jest ona niezbędna w zakresie realizacji, to w zupełnie innym tempie, innym czasie, innymi metodami i z innym ministrem" - dodał.

  czytaj więcej

 • Nie dla "dobrej zmiany" w szkole: Reforma nie będzie korzystna dla uczniów

  Nie dla "dobrej zmiany" w szkole: Reforma nie będzie korzystna dla uczniów

  Reforma edukacji nie jest korzystna dla uczniów, zwłaszcza z niektórych roczników i z niektórych środowisk, np. wiejskich - przekonywali uczestnicy niedzielnej debaty w Sejmie "Nie dla +dobrej zmiany+ w szkole". Według nich koszty, nie tylko finansowe, poniosą też samorządy.

  czytaj więcej

 • Reforma bez pomysłu na szóstoklasistów: Uczniowie nie mają się czego uczyć przez cały II semestr

  Reforma bez pomysłu na szóstoklasistów: Uczniowie nie mają się czego uczyć przez cały II semestr

  374 tys. uczniów nie ma czego się uczyć przez cały II semestr. Powinni szykować się do egzaminu do gimnazjum, ale tego już nie będzie. W szkole marazm. Nauczyciele nie wiedzą, jak uczyć, uczniowie stracili do nauki motywację. Nikt nie ma pewnych informacji o reformie.

  czytaj więcej

 • Polityka społeczna PiS: Wysoki koszt spełnionych obietnic

  Polityka społeczna PiS: Wysoki koszt spełnionych obietnic

  Rodzina 500+, likwidacja gimnazjów i darmowe leki dla seniorów – to flagowe obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości w sferze społecznej. W pierwszym roku rządów w większości zostały spełnione.

  czytaj więcej

 • "Nie dla chaosu w szkole". Przed Sejmem pikieta przeciw reformie edukacji

  "Nie dla chaosu w szkole". Przed Sejmem pikieta przeciw reformie edukacji

  Pod hasłem "Nie dla chaosu w szkole" kilkuset nauczycieli, rodziców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, ekspertów i pracowników akademickich protestowało we wtorek przed Sejmem. Chcą odwołania zapowiedzianej reformy edukacji, w tym likwidacji gimnazjów.

  czytaj więcej

 • „Stop dla chaosu w szkole”. Protest rodziców i nauczycieli przed Sejmem

  „Stop dla chaosu w szkole”. Protest rodziców i nauczycieli przed Sejmem

  W Warszawie przed Sejmem zebrało się kilkadziesiąt osób, które protestowały przeciwko reformie szkolnictwa. W ramach reformy minister edukacji Anna Zalewska zapowiedziała m.in. likwidację gimnazjów. Protestujący przynieśli ze sobą transparenty z napisem „Stop dla chaosu w szkole” czy „Robert Lewandowski chodził do gimnazjum”. Nie zabrakło również przemówień nauczycieli i rodziców. Uczestnicy mieli na sobie także specjalne nosy Pinokia. Zebrani podkreślili, że pikieta nie jest ich ostatnim słowem. Wielka manifestacja przeciwko likwidacji gimnazjów odbędzie się 19 listopada na placu Piłsudskiego.

  czytaj więcej

 • PO: Minister Zalewska burzy system edukacji i szkodzi uczniom

  PO: Minister Zalewska burzy system edukacji i szkodzi uczniom

  Minister edukacji Anna Zalewska burzy budowany mozolnie system edukacji przez "nierozsądnie pomyślaną, niepoliczoną i chaotyczną reformę", nie słucha protestów nauczycieli i samorządowców - przekonywały w środę posłanki PO.

  czytaj więcej

 • Wittenberg: Brakuje Elbanowskich bis

  Wittenberg: Brakuje Elbanowskich bis

  We wtorek do Sejmu wpłynął projekt zakładający: likwidację gimnazjów, powołanie 4-letniego liceum i 5-letniego technikum oraz dwustopniowej szkoły branżowej w miejsce zawodówek. Posłowie mają zająć się nim na posiedzeniu 2 9 l istopada. Na sobotę zapowiedziano protesty przeciw tej zmianie.

  czytaj więcej

 • W Warszawie w sobotę protest przeciwko zmianom w edukacji

  W Warszawie w sobotę protest przeciwko zmianom w edukacji

  Pod hasłem "Nie dla chaosu w szkole" w Warszawie w sobotę protestować zamierzają nauczyciele, rodzice, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i eksperci - zapowiedzieli na piątkowej konferencji prasowej organizatorzy demonstracji.

  czytaj więcej

 • Broniarz: Manifestacja to obywatelski protest wobec chaosu w oświacie

  Broniarz: Manifestacja to obywatelski protest wobec chaosu w oświacie

  Manifestacja Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz organizacji i stowarzyszeń jest wyrazem obywatelskiego protestu wobec chaosu, jaki spowoduje uchwalenie złożonych przez rząd do parlamentu projektów zmian w oświacie – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz.

  czytaj więcej

 • Broniarz do rządu: Nie burzcie tego, co mamy

  Broniarz do rządu: Nie burzcie tego, co mamy

  Apelujemy do pani premier Beaty Szydło: nie burzcie tego, co mamy - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas sobotniej manifestacji będącej wyrazem sprzeciwu wobec planowanych zmian w oświacie.

  czytaj więcej

 • "Nie wolno eksperymentować na dzieciach". Protest przeciwko reformie systemu edukacji

  "Nie wolno eksperymentować na dzieciach". Protest przeciwko reformie systemu edukacji

  Protestujących przeciwko reformie systemu edukacji wsparli m.in. rodzice, samorządowcy oraz partie polityczne. - Nie ma naszej zgody na wprowadzanie zabójczych dla edukacji zmian w zabójczym tempie - mówiła Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Partii Razem w czasie przemówień na pl. Piłsudskiego. - Jak długo można mówić, że polska szkoła jest zła, że polski uczeń nie jest mądry. Nam się wmawia, że jako samorządy tylko liczymy pieniądze. Tak, bo chcemy dać środki finansowe na dodatkowe lekcje, nie na kolejne przemeblowanie w szkołach - dodał prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Protestujący domagają się zaniechania zapowiedzianej reformy edukacji, w tym likwidacji gimnazjów.

  czytaj więcej

 • Przeciwnicy zmian w oświacie złożyli petycję do prezydenta

  Przeciwnicy zmian w oświacie złożyli petycję do prezydenta

  Delegacja przedstawicieli wszystkich środowisk biorących udział w sobotniej manifestacji przeciw zapowiedzianej reformie edukacji złożyła w Pałacu Prezydenckim petycję do prezydenta Andrzeja Dudy. Apelują w niej o zawetowanie ustaw wprowadzających reformę.

  czytaj więcej

 • Magierowski: Prezydent Duda czeka na ostateczny efekt prac nad reformą systemu edukacji

  Magierowski: Prezydent Duda czeka na ostateczny efekt prac nad reformą systemu edukacji

  Prezydent Andrzej Duda czeka na ostateczny efekt prac nad reformą systemu edukacji, wówczas podejmie decyzję dotyczącą podpisania ustawy w tej sprawie - powiedział szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Ocenił, że reforma jest oczekiwana przez miliony Polaków.

  czytaj więcej

 • Woś: Precz z pracą domową

  Woś: Precz z pracą domową

  Być może już państwo słyszeli, że w Hiszpanii trwa strajk... rodziców. Protest polega na tym, że zabrania się dzieciom chodzącym do szkoły odrabiania prac domowych. Rodzice próbują w ten sposób walczyć z fatalnym ich zdaniem zwyczajem zadawania do domu zbyt dużej porcji nauki. Zwłaszcza na weekendy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników