programu naprawczego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu programu naprawczego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące programu naprawczego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Oceny jednostek naukowych. Gowin: sygnał alarmowy dla nauk społecznych

  Oceny jednostek naukowych. Gowin: sygnał alarmowy dla nauk społecznych

  - Spośród 993 polskich jednostek naukowych poddanych parametryzacji 47 otrzymało najlepszą ocenę A+, a 147 najgorszą ocenę C. Mamy wyraźny regres w naukach społecznych - powiedział szef resortu nauki Jarosław Gowin. Minister podsumował wyniki najnowszej parametryzacji. Co cztery lata jednostki naukowe poddawane są ocenie, od której zależy m.in. to, ile pieniędzy otrzymają na badania.

  czytaj więcej

 • Badania naukowe na polskich uczelniach można ocenić tylko na trójkę

  Badania naukowe na polskich uczelniach można ocenić tylko na trójkę

  Niemal 15 proc. placówek naukowych prezentuje mierny poziom. Zaledwie 5 proc. może się pochwalić najwyższą oceną. Najgorzej wypadają placówki specjalizujące się w dyscyplinach społecznych – wynika z danych MNiSW

  czytaj więcej

 • KNF ustala, kto pomoże frankowiczom

  KNF ustala, kto pomoże frankowiczom

  Komisja sonduje, które banki bez trudu udźwigną koszt prezydenckiego projektu, a które mogą mieć z tym problemy. Z nieoficjalnych informacji DGP wynika, że jej przewodniczący Marek Chrzanowski zaprasza bankowców na indywidualne spotkania, na których ma się dowiedzieć, jak pomysły prezydenta wpłyną na ich biznes.

  czytaj więcej

 • Dotacje dla innowacyjnych firm

  Dotacje dla innowacyjnych firm

  Własne centrum badawczo-rozwojowe to duże ułatwienie dla firm, które stawiają na nowatorskie rozwiązania. Taka inwestycja wiąże się jednak z niemałymi wydatkami. Na szczęście polscy przedsiębiorcy po raz kolejny mają szansę zdobyć na ten cel unijne dofinansowanie.

  czytaj więcej

 • Dotacje dla innowacyjnych firm

  Dotacje dla innowacyjnych firm

  Własne centrum badawczo-rozwojowe to duże ułatwienie dla firm, które stawiają na nowatorskie rozwiązania. Taka inwestycja wiąże się jednak z niemałymi wydatkami. Na szczęście polscy przedsiębiorcy po raz kolejny mają szansę zdobyć na ten cel unijne dofinansowanie.

  czytaj więcej

 • Szef MSWiA: Audyt pokazał zaniedbania i niedofinansowane BOR

  Szef MSWiA: Audyt pokazał zaniedbania i niedofinansowane BOR

  Powołanie Służby Ochrony Państwa w miejsce Biura Ochrony Rządu to konsekwencja audytu, który pokazał m.in. zaniedbania i niedofinansowane BOR - przekonywał w Sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zmiany popierają PiS i Kukiz'15, a krytykują PO, N. i PSL.

  czytaj więcej

 • Bank Światowy uratuje polskie szpitale

  Bank Światowy uratuje polskie szpitale

  Jak wynika z informacji DGP i TOK FM, instytucja zaproponowała pomoc w oddłużeniu naszych lecznic. Ich łączne zobowiązania to 11,5 mld zł.

  czytaj więcej

 • Szatkowski: Mamy coś więcej niż gotowce od generałów

  Szatkowski: Mamy coś więcej niż gotowce od generałów

  Artykuł pt. „Spór o generałów jest niczym w porównaniu z zarządzaniem poprzez gotowce” redaktorów Macieja Miłosza i Zbigniewa Parafianowicza z 13.11.2017 r. przeczytałem z zainteresowaniem. Jak wiele tekstów pióra wspomnianych autorów. Opisany przez nich problem i oskarżenie wymierzone w cywilne kierownictwo MON (a szerzej: całą klasę polityczną w Polsce) są na tyle poważne, że czuję się upoważniony, aby wejść w polemikę.

  czytaj więcej

 • Hübner: Wspólna waluta albo marginalizacja

  Hübner: Wspólna waluta albo marginalizacja

  Euro, łącznie z Unią Bankową ustanowioną jako jego uzupełnienie i wzmocnienie jest najsilniejszym i najdalej sięgającym projektem politycznym Unii Europejskiej. Pozostawanie na zewnątrz tego projektu oznaczać będzie konsekwentną marginalizację Polski i stopniowe zmniejszanie wpływu rządu na kształt kluczowych polityk Unii. Chodzi nie tylko o politykę pieniężną, ale całość architektury funkcjonowania i zarządzania strefą euro, która tworzy stopniowo coraz silniejsze powiązania integracyjne państw członkowskich. Przyjęcie euro oznaczałoby udział w coraz głębszej integracji w obrębie tak pomyślanej Unii.

  czytaj więcej

 • Coraz lepsza Barbórka: Wysokie ceny węgla, mniejsze wydobycie

  Coraz lepsza Barbórka: Wysokie ceny węgla, mniejsze wydobycie

  Górnictwo węgla kamiennego zamknie 2017 rok zyskiem, po czterech latach generowania strat. Dzięki wyższym cenom węgla, restrukturyzacji oraz porozumieniom z wierzycielami branża złapała oddech i planuje inwestycje, bez których nie udałoby się zahamować spadku wydobycia i rosnącego importu węgla.

  czytaj więcej

 • Samorządy nie chcą wprowadzać nowoczesnych metod oceny urzędników

  Samorządy nie chcą wprowadzać nowoczesnych metod oceny urzędników

  Oceny okresowe urzędników samorządowych są robione schematycznie i w efekcie są nieporównywalne i często nieobiektywne. Włodarze gmin nie mają jednak ochoty modyfikować procedur. Chociaż – w przeciwieństwie do administracji państwowej – gminy mogłyby to zrobić już dziś. Kryteria weryfikacji pracy osób zatrudnionych ustalają bowiem we własnym zakresie, niepotrzebna jest do tego zmiana ustawy. Przy czym udało nam się dotrzeć do jednostki, która chce być pionierem zmian.

  czytaj więcej

 • Kiedy nadejdzie recesja? Czy konieczność wypłaty emerytur zatrze gospodarcze silniki

  Kiedy nadejdzie recesja? Czy konieczność wypłaty emerytur zatrze gospodarcze silniki

  Po 1989 r. nie zaliczyliśmy jeszcze ani jednej recesji. Politycy uznali, że to ich zasługa, i zaczęli balować na koszt tych, którzy ją napędzają.

  czytaj więcej

 • Ruch Śląsk przekazany do SRK. Sprawa kopalni Sośnica będzie analizowana po półroczu

  Ruch Śląsk przekazany do SRK. Sprawa kopalni Sośnica będzie analizowana po półroczu

  Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej, który z końcem ub. roku zakończył wydobycie węgla, został w środę przekazany do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK). To, czy w przyszłości może tam trafić także gliwicka kopalnia Sośnica, będzie analizowane w drugiej połowie roku - wynika z informacji PGG.

  czytaj więcej

 • KE zatwierdziła pomoc publiczną dla polskich kopalń

  KE zatwierdziła pomoc publiczną dla polskich kopalń

  Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że zatwierdziła wart 5 mld złotych program wsparcia dla zamykanych kopalni w Polsce. KE uznała, że potencjalne zaburzenia konkurencji w wyniku pomocy publicznej będą ograniczone.

  czytaj więcej

 • Głogów w oparach toksycznego arsenu

  Głogów w oparach toksycznego arsenu

  W mieście, gdzie działa należąca do KGHM huta miedzi, zawartość w powietrzu groźnego dla zdrowia pierwiastka nawet dziesięciokrotnie przekraczała normy. Rekordowe stężenia trującego pierwiastka mogą być efektem pracy pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów – wynika z informacji DGP.

  czytaj więcej

 • Koniunktura sprzyja bankom. Jednak niektóre proszą o wsparcie

  Koniunktura sprzyja bankom. Jednak niektóre proszą o wsparcie

  Już trzy instytucje zapowiedziały, że w najbliższym czasie mają zamiar przeprowadzić nowe emisje akcji w celu zwiększenia kapitału. Chodzi o Bank Ochrony Środowiska, Getin Noble Bank i BGŻ BNP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników