producent obuwia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu producent obuwia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące producent obuwia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dropshipping jest opodatkowany. Także pośrednik rozlicza się z fiskusem

  Dropshipping jest opodatkowany. Także pośrednik rozlicza się z fiskusem

  Pan Marek założył właśnie sklep internetowy i zamierza zająć się pośrednictwem w imporcie elektroniki, obuwia oraz odzieży z Chin i Tajlandii. Na pomysł wpadł po rozmowie z przyjaciółmi, od których dowiedział się, jak wielki popyt na tanie azjatyckie towary istnieje w jego mieście. Przedsiębiorca chce być klasycznym pośrednikiem, tj. zbierać zamówienia na zagraniczne produkty i oferować je na sprzedaż na stronie internetowej swojego sklepu. Kupiony towar byłby jednak wysyłany do Polski przez zagranicznego producenta. To on też załatwiałby inne formalności związane z transakcją. – Zastanawiam się, czy przychody z takiej aktywności trzeba rozliczyć z fiskusem. Czy będzie musiał to zrobić także mój klient

  czytaj więcej

 • Fiskus ujawnił, kogo weźmie pod lupę w 2016 roku

  Fiskus ujawnił, kogo weźmie pod lupę w 2016 roku

  W przyszłym roku pod ostrzałem znajdą się m.in.: usługi finansowe i ubezpieczeniowe, doradztwo podatkowe i prawne. Na cenzurowanym będą też m.in. e-handel, handel elektroniką, produktami spożywczymi i tytoniem, paliwa, motoryzacja czy nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Dobrze się sprzedać można też w sieci

  Dobrze się sprzedać można też w sieci

  W tym roku obroty sklepów online z odzieżą i obuwiem będą o połowę większe niż trzy lata temu.

  czytaj więcej

 • W Azji dużo szans i zagrożeń

  W Azji dużo szans i zagrożeń

  Wietnam nie tylko odnotowuje silny wzrost eksportu – w 2014 r. o ponad 14 proc. w ujęciu rok do roku – ale staje się również coraz bardziej znaczącym importerem. Korzystają na tym polscy producenci.

  czytaj więcej

 • Czas to pieniądz. Firmy liczą koszty transportu z Chin do Europy

  Czas to pieniądz. Firmy liczą koszty transportu z Chin do Europy

  W okresie świątecznym firmy chętnie decydowały się na transport lądem z Dalekiego Wschodu. Bo zleceń jest dużo i liczy się czas. Ale na co dzień barierą są koszty w przeliczeniu na kontener

  czytaj więcej

 • Polskie firmy stawiają na eksport

  Polskie firmy stawiają na eksport

  80 proc. sprzedawanych przez Polskę za granicę towarów trafia do UE. Jeśli chcemy się dalej rozwijać, musimy wyjść poza Stary Kontynent. Wicepremier Morawiecki zapowiada powołanie nowej agencji wsparcia handlu zagranicznego.

  czytaj więcej

 • Chiny już za drogie. Produkcja ubrań wraca do Europy

  Chiny już za drogie. Produkcja ubrań wraca do Europy

  Niesprzyjająca aura i dolar podkopały finanse firm produkujących ubrania. Szukają sposobów na ratunek

  czytaj więcej

 • Śmiertelna moda: Od tysiącleci bycie modnym oznaczało niebezpieczeństwo

  Śmiertelna moda: Od tysiącleci bycie modnym oznaczało niebezpieczeństwo

  Od tysiącleci bycie modnym oznaczało narażanie się na ciężką chorobę lub nawet zgon. Pamiętacie tę scenę z „Przeminęło z wiatrem”, w której Scarlett, mimo żałoby, przymierza podarowany przez Rhetta czepek w modnym kolorze szmaragdowej zieleni? W XIX w. ten odcień stał się ogromnie popularny, bo nasączone zielonym barwnikiem tkaniny dobrze wyglądały zarówno w świetle dnia, jak i w mdłym oświetleniu lamp gazowych i świec.

  czytaj więcej

 • Pieniądze są tanie, można przejmować

  Pieniądze są tanie, można przejmować

  Liczba transakcji z udziałem polskich spółek była w 2015 r. o ponad 40 proc. większa niż w poprzednim. Polski rynek fuzji i przejęć zakończył ubiegły rok z 223 transakcjami – wynika z wyliczeń spółek Navigator Capital oraz Fordata. Najbardziej spektakularne to m.in. przejęcie 52,7 proc. TVN przez amerykański Scripps Networks za 2,416 mld zł, PKP Energetyka przez CVC Capital Partners za niemal 2 mld zł, LW Bogdanka przez energetyczną Eneę za niemal 1,5 mld zł oraz 41,6 proc. akcji nieruchomościowego Echo Investment przez fundusz Griffin Real Estate i PIMCO za 1,12 mld zł.

  czytaj więcej

 • TSUE: Adidas może zwalczać dwa paski u innych producentów

  TSUE: Adidas może zwalczać dwa paski u innych producentów

  Adidas może sprzeciwić się rejestracji jako wspólnotowego znaku towarowego równoległych pasków umieszczonych na bocznej stronie obuwia sportowego. Uznał tak w opublikowanym dzisiaj wyroku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. I bez znaczenia jest to, ile ukośnych pasków znajduje się na obuwiu.

  czytaj więcej

 • Rodzime marki podążają za diasporą. Trwa ekspansja polskich producentów

  Rodzime marki podążają za diasporą. Trwa ekspansja polskich producentów

  Polscy producenci butów i ubrań przyspieszają ekspansję zagraniczną. Otworzą w tym roku ok. 300 salonów, o 10 proc. więcej niż w 2015 r.

  czytaj więcej

 • Eksport polskiej żywności zagrożony. Przez Brukselę

  Eksport polskiej żywności zagrożony. Przez Brukselę

  Komisja Europejska chce, aby na niektórych produktach pojawiły się oznaczenia informujące o tym, w jakim stopniu szkodliwe dla środowiska było ich wytworzenie.

  czytaj więcej

 • Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Po latach zachłyśnięcia się konsumpcjonizmem wolimy kupować mniej, lecz za to z głową. I ze smakiem. Do łask wracają bazary oraz manufaktury. Farmy, gdzie każdy mieszczuch kupuje niepryskane ziemniaki, pomidory lub truskawki. Hodowle kur z wolnego wybiegu, małe mleczarnie. I tylko jeden warunek. Przed zakupem trzeba samemu sobie wszystko zebrać. Wykopać ziemniaki, zebrać truskawki, jajka czy wydoić krowę.

  czytaj więcej

 • Sponsorzy: W sporcie by wyjąć, trzeba włożyć

  Sponsorzy: W sporcie by wyjąć, trzeba włożyć

  Sponsorami dużych imprez zostają najwięksi międzynarodowi gracze biznesu. Znakomicie na tym zarabiają. Innych nie stać na tego rodzaju inwestycje i muszą się zadowolić lokalnymi wydarzeniami.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników