procedury badania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu procedury badania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące procedury badania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bitwa Prawna: Bejf i Vixen uczą procedury karnej [WIDEO]

  Bitwa Prawna: Bejf i Vixen uczą procedury karnej [WIDEO]

  - Obejrzałem dziś klip #bitwaprawna dwóch raperów, Bejfa i Vixena, opowiadający historię wypadku drogowego, w którym pokrzywdzoną/ofiarą była Basia. Takie historie niestety są naszą codziennością. Polecam jednak ten klip jako bezpieczną lekcję prawa. Bezpieczną, bo nie na sobie lub osobie bliskiej, a na fikcyjnej sprawie, możemy nauczyć się prawa i zasad panujących w procedurze karnej- mówi adwokat Grzegorz Prigan.

  czytaj więcej

 • Sondaż: Polacy zaniepokojeni Brexitem, ale nie chcą wracać

  Sondaż: Polacy zaniepokojeni Brexitem, ale nie chcą wracać

  Aż 62 procent Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii jest zaniepokojonych ryzykiem wyjścia tego kraju z UE - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS. Zdecydowana większość liczy jednak na to, że nie będą musieli wrócić do Polski.

  czytaj więcej

 • MF spóźnia się z reformą ustawy o biegłych rewidentach

  MF spóźnia się z reformą ustawy o biegłych rewidentach

  W piątek minął czas na wdrożenie do ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie zmian w dyrektywie i unijnym rozporządzeniu zmieniających rynek audytu jednostek zainteresowania publicznego (JZP).

  czytaj więcej

 • Prezydenci Polski i Chin podpisali oświadczenie o strategicznym partnerstwie

  Prezydenci Polski i Chin podpisali oświadczenie o strategicznym partnerstwie

  Polska i Chiny postrzegają siebie nawzajem jako długoterminowych i stabilnych partnerów strategicznych – głosi oświadczenie podpisane w poniedziałek w Warszawie przez prezydenta Andrzeja Dudę i przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga.

  czytaj więcej

 • Pielgrzymi kontra groźna legionella. Baza noclegowa na ŚDM nadaje się do remontu

  Pielgrzymi kontra groźna legionella. Baza noclegowa na ŚDM nadaje się do remontu

  Małopolscy inspektorzy sanitarni od początku roku weryfikują obiekty noclegowe, gastronomiczne i użyteczności publicznej w Krakowie i okolicach. Pod lupę biorą nie tylko hotele, motele, pole biwakowe i szkoły, ale też restauracje, puby, publiczne toalety, środki komunikacji miejskiej czy dworce autobusowe i kolejowe, z których korzystać będą pielgrzymi. Z uwagi na ŚDM kontroli jest kilkanaście procent więcej niż przed rokiem.

  czytaj więcej

 • Jasiński: W lipcu propozycje uszczelnienia VAT w kolejnych branżach

  Jasiński: W lipcu propozycje uszczelnienia VAT w kolejnych branżach

  W lipcu resort finansów zaprezentuje propozycje rozwiązań uszczelniających VAT m.in. w branży budowlanej czy elektronicznej - zapowiedział w rozmowie z PAP wiceminister finansów Wiesław Jasiński. Wskazał, że resort rozważa opodatkowanie akcyzą e-papierosów.

  czytaj więcej

 • Brexit: Jedyna rzecz pewna na świecie to zmiana

  Brexit: Jedyna rzecz pewna na świecie to zmiana

  Przymierzając się do napisania artykułu o konsekwencjach, jakie miałoby dla relacji polsko-brytyjskich wyjście Zjednoczonego Królestwa z UE, oraz o prawdopodobieństwie takiej decyzji, chciałem napisać coś lekkiego i przedstawić znane mi fakty i informacje. Jednak w związku ze śmiercią wybitnej młodej polityk Jo Cox, posłanki do parlamentu z okręgu Batley and Spen, wymagany jest dużo poważniejszy ton, chociażby po to, by uczcić pamięć matki dzieci zmarłej godzinę po postrzale i ugodzeniu nożem przez fanatyka, który podobno wykrzykiwał nacjonalistyczne hasła.

  czytaj więcej

 • Absolwenci po niepublicznych uczelniach mają większe pieniądze

  Absolwenci po niepublicznych uczelniach mają większe pieniądze

  Absolwenci prywatnych uczelni zarabiają więcej niż po szkołach publicznych. I szybciej też znajdują pracę. Na 3,6 tys. zł brutto mogą liczyć od razu po studiach absolwenci prawa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Szpitale mają za dużo pracy? Coraz częściej zlecają podmiotom zewnętrznym świadczenie usług medycznych

  Szpitale mają za dużo pracy? Coraz częściej zlecają podmiotom zewnętrznym świadczenie usług medycznych

  Szpitale publiczne coraz częściej zlecają zewnętrznym wykonawcom zarówno swoje podstawowe zadania, czyli udzielanie świadczeń medycznych, jak i usługi niemedyczne, takie jak sprzątanie, pranie, żywienie pacjentów czy transport sanitarny. Przeznaczają na te cele spore kwoty: 11 skontrolowanych szpitali wydawało na usługi zewnętrzne w kontrolowanym okresie (2012-2014) co roku od niemal 4 mln zł do 77 mln zł, co stanowiło nawet ponad 30% kosztów ich działalności.

  czytaj więcej

 • BGK spłaci firmom część kredytu na innowacje

  BGK spłaci firmom część kredytu na innowacje

  Pół miliarda złotych – tyle łącznie przeznaczono dla mikro, małych i średnich firm w ramach II edycji konkursu „Kredyt na innowacje technologiczne”. Nabór wniosków BGK rozpocznie 28 lipca.

  czytaj więcej

 • Warchoł: Strasburg dopuszcza konfiskatę rozszerzoną [WYWIAD]

  Warchoł: Strasburg dopuszcza konfiskatę rozszerzoną [WYWIAD]

  - Europejski Trybunał Praw Człowieka kilkukrotnie stwierdzał, że przepadek mienia wobec osób trzecich, które nie były zaangażowane w popełnienie przestępstwa, nie stanowi naruszenia prawa własności ani domniemania niewinności - mówi w wywiadzie dla DGP wiceminister sprawiedliwości Dr Marcin Warchoł wiceminister sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • NSA: brak błędów formalnoprawnych to za mało, by zezwolić na budowę biogazowni

  NSA: brak błędów formalnoprawnych to za mało, by zezwolić na budowę biogazowni

  Samorządowe kolegium odwoławcze nie może się ograniczać do kontroli formalnoprawnej decyzji. Powinno ponownie przeprowadzić postępowanie dowodowe i merytorycznie odnieść się do zarzutów mieszkańców

  czytaj więcej

 • Europejski nakaz zapłaty pomoże odzyskać pieniądze

  Europejski nakaz zapłaty pomoże odzyskać pieniądze

  Pół roku temu sprzedałem meble czeskiemu przedsiębiorcy – pisze pan Radosław. – Na fakturze wskazałem termin zapłaty – dwa miesiące. Pieniędzy nie dostałem do dziś. Wysłałem oficjalne wezwanie, jednak nie ma żadnego odzewu. W jaki sposób odzyskać należność? Czy muszę pisać pozew do czeskiego sądu? Nie znam tego języka. A może istnieje prostsze rozwiązanie, przecież jesteśmy w Unii Europejskiej – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników