prezesa nafty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prezesa nafty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prezesa nafty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Davos: Tutaj targów dobija się w kuluarach

  Davos: Tutaj targów dobija się w kuluarach

  Debaty o problemach świata są tylko pretekstem do załatwienia w szwajcarskim kurorcie konkretnych interesów. Wielki biznes spotka się tu z dużą polityką

  czytaj więcej

 • Jak Rockefeller bił po łbie Żydów

  Jak Rockefeller bił po łbie Żydów

  Gdy Dusiciel z Cleveland pomnażał fortunę, niszcząc konkurentów, stał się najbardziej znienawidzonym człowiekiem w USA. Ale w końcu Ameryka pokochała Rockefellera, bo potrafił kupić sobie wybaczenie

  czytaj więcej

 • Skarb Państwa konsoliduje polską chemię: Są plany połączenia Grupy Azoty i Anwilu

  Skarb Państwa konsoliduje polską chemię: Są plany połączenia Grupy Azoty i Anwilu

  Zakłady Grupy Azoty i Anwil mają się znaleźć w jednej grupie kapitałowej. Planowana fuzja skonsoliduje branżę w grupie podporządkowanej Ministerstwu Skarbu Państwa.

  czytaj więcej

 • PBG i Polimex próbują wrócić na plac budowy

  PBG i Polimex próbują wrócić na plac budowy

  Dwaj giganci branży budowlanej liżą rany po kryzysie. Teraz będą trzymali się z dala od dróg.

  czytaj więcej

 • Polimex i kontrakty energetyczne uratowane

  Polimex i kontrakty energetyczne uratowane

  Wielka grupa budowlana stała nad przepaścią, ale nie zrobiła kroku w przód. Przedstawiła uzgodnioną z wierzycielami strategię wyjścia na prostą.

  czytaj więcej

 • Miliarder Donald Trump straszy Wall Street

  Miliarder Donald Trump straszy Wall Street

  Zazwyczaj wielki biznes wspierał republikanów. Nie tym razem

  czytaj więcej

 • Wołomin: Miasto mafii i upadłych banków

  Wołomin: Miasto mafii i upadłych banków

  Wołomin do tej pory był kojarzony z gangami. Ale kiedy w świetle jupiterów policja dobijała bandytów, bez rozgłosu rozwijała się inna ośmiornica: finansowa. Zdaniem prokuratury gang białych kołnierzyków może zawstydzić bandziorów skalą działania.

  czytaj więcej

 • Mirosław Kochalski i Zbigniew Leszczyński weszli do zarządu PKN Orlen

  Mirosław Kochalski i Zbigniew Leszczyński weszli do zarządu PKN Orlen

  Rada nadzorcza PKN Orlen powołała Mirosława Kochalskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu oraz Zbigniewa Leszczyńskiego na stanowisko członka zarządu koncernu, podała spółka. Jednocześnie z pełnienia dotychczasowej funkcji odwołany został członek zarządu ds. sprzedaży Marek Podstawa.

  czytaj więcej

 • Jeśli wejdzie TTIP, europejskie rolnictwo nie ma szans w konfrontacji z amerykańskim [Wywiad z Marią Świetlik]

  Jeśli wejdzie TTIP, europejskie rolnictwo nie ma szans w konfrontacji z amerykańskim [Wywiad z Marią Świetlik]

  -Rolą władz publicznych nie jest dbanie, by bogatsi byli jeszcze bogatsi, tylko żeby ogół społeczeństwa miał perspektywy godnego życia, w tym pracy i płacy. Umowy o wolnym handlu, takie jak CETA czy TTIP, tworzą kolejne przywileje dla wybranych. Będą pogłębiać nierówności, widoczne po obu stronach Atlantyku szczególnie od czasów kryzysu - mówi Maria Świetlik z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

  czytaj więcej

 • Biznes dyktuje prawo: Maude Barlow o umowach handlowych NAFTA, TTIP i CETA [Wywiad]

  Biznes dyktuje prawo: Maude Barlow o umowach handlowych NAFTA, TTIP i CETA [Wywiad]

  Za sprawą umów TTIP i CETA na decyzje samorządów dotyczące zamówień publicznych zyskają wpływ korporacje. Będą mogły blokować wykorzystywanie wydatków publicznych na ważne cele społeczne, np. na wodociągi, zdrowie czy edukację, uzasadniając to zagrożeniem dla ich spodziewanych zysków.

  czytaj więcej

 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Trumpa popiera wykluczona część społeczeństwa USA. To nie rasiści i radykałowie [WYWIAD]

  Trumpa popiera wykluczona część społeczeństwa USA. To nie rasiści i radykałowie [WYWIAD]

  - Teza, że na Trumpa głosują rasiści, radykałowie i prowincja, jest zbyt prosta. Za jego sukcesem stoją Stany, o których syta i bezpieczna część USA nie chce słyszeć. Współcześni wykluczeni, którzy nie zamierzają dłużej być niewolnikami poprawności politycznej - uważa Alexander Zaitchik amerykański dziennikarz i publicysta.

  czytaj więcej

 • CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  Umowa CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) budzi olbrzymie kontrowersje. Porozumienie ma znieść prawie wszystkie cła i bariery celne oraz zliberalizować handel między UE i Kanadą. Głośno jest o tym, że przysporzy polskim firmom więcej problemów niż korzyści. Zagrożeni są nie tylko rolnicy, o czym się powszechnie mówi, ale i producenci żywności, o czym mówi się mniej. Ulicami Berlina, Paryża i Brukseli przeszły już masowe protesty, sprzeciwiające się tej umowie, ale także porozumieniu TTIP (Transatlantyckiemu Partnerstwu w dziedzinie Handlu i Inwestycji) – negocjowanemu ze Stanami Zjednoczonymi. 15 października planowana jest demonstracja w Warszawie przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zdaniem ekspertów są jednak branże, które na umowie nie tylko nie stracą, ale wręcz może ona dać im wiatr w żagle. – Przyjęcie umowy handlowej z Kanadą może zrodzić olbrzymie kłopoty dla rolnictwa i firm spożywczych. Ale dla eksporterów np. części do maszyn, mebli, nowych technologii to gigantyczna szansa – uważają specjaliści. 

  czytaj więcej

 • Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Załoga PWPW pod specjalnym nadzorem

  Pracownicy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych mieli w tym roku wiele okazji, aby przekonać się, że nowe kierownictwo jest hojne dla lojalnych i bezwzględne dla tych, którym nie ufa. Przypomniały też o swoim istnieniu osłaniające Wytwórnię służby kontrwywiadu. A w tle tego wszystkiego są nowe, zagraniczne kontrakty polskiego producenta, zwłaszcza współpraca z Armenią.

  czytaj więcej

 • Kosiniak-Kamysz sceptycznie o CETA: GMO jest śmiertelnym zagrożeniem dla zdrowia i życia

  Kosiniak-Kamysz sceptycznie o CETA: GMO jest śmiertelnym zagrożeniem dla zdrowia i życia

  - To jest zagrożenie dla zdrowia, życia naszych obywateli, zagrożenie dla przedsiębiorstw. Nie przesadzamy, to śmiertelne zagrożenie - ostrzega Władysław Kosiniak-Kamysz w kontekście zapisów na temat żywności genetycznie modyfikowanej w umowie o wolnym handlu w Kanadą (CETA).Były minister uważa, że rząd nie powinien podpisywać umowy CETA, ponieważ niesie ona za sobą więcej strat niż korzyści. Porównuje ją do umowy między Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi i Kanadą (NAFTA), która zniszczyła meksykańskie drobne rolnictwo. Kosiniak-Kamysz powołuje się na ekspertów, przyznając, że sam umowy CETA nie czytał. - Trzeba bronić polskiego jedzenia i polskiego zdrowia - dodał.CETA to wynegocjowane w 2014 r. Całościowe Gospodarcze i Handlowe Porozumienie, które proponuje zniesienie niemal wszystkich ceł i barier pozataryfowych oraz liberalizację handlu usługami między Unią Europejską a Kanadą. Porozumienie ma być zawarte w październiku podczas szczytu UE-Kanada. Komisja Europejska zdecydowała, że część zapisów umowy wymaga zgody państw członkowskich. Polski rząd ogłosił, że poprze podpisanie CETA.

  czytaj więcej

 • Trump zwycięża w wyborach. Możliwe zmiany w Fed i w polityce handlowej USA

  Trump zwycięża w wyborach. Możliwe zmiany w Fed i w polityce handlowej USA

  Donald Trump może nie przedłużyć kadencji prezes Fed Janet Yellen oraz wprowadzić zmiany w polityce handlowej USA - oceniają analitycy. Dodają jednak, iż w krótkim terminie jego wygrana nie wpłynie na wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych.

  czytaj więcej

 • Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Z tych wyborów obie główne partie USA wychodzą poobijane. Demokraci długo nie poradzą sobie z porażką. Wszystkie wskaźniki i historyczne tendencje ich faworyzowały. Bezrobocie było rekordowo niskie, a urzędujący prezydent wyjątkowo popularny. Clinton walczyła o trzecią kadencję Obamy i przegrała z kretesem. Centrolewica musi przeprowadzić serię rozliczeń. Wielki przegrany prawyborów Bernie Sanders, jak wskazywały nawet jesienią symulacyjne sondaże, rozgromiłby Trumpa. Faworyzowanie przez establishment Clinton pomimo jej oczywistych słabości jako kandydata skończyło się katastrofą. Czas przemyśleć partyjne procedury i zwyczaje, żeby na długie lata nie oddać pola republikanom. Tymczasem Partia Republikańska też kończy tę kampanię wewnętrznie rozdarta. Do nowego Kongresu dostało się wielu kandydatów, którzy otwarcie krytykowali Trumpa. Senatorowie i kongresmeni elekci znaleźli się w wyjątkowo trudnym położeniu.

  czytaj więcej

 • USA: Zespół Trumpa przygotowuje przejęcie administracji USA

  USA: Zespół Trumpa przygotowuje przejęcie administracji USA

  Pod przewodnictwem gubernatora New Jersey Chrisa Christiego pracuje zespół przygotowujący przejęcie administracji USA przez Donalda Trumpa. Wśród priorytetów prezydenta elekta jest walka z nielegalną imigracją, reforma służby zdrowia i nowe miejsca pracy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników