postęp technologiczny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu postęp technologiczny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące postęp technologiczny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Gorzka prawda o Chinach. "Nawet góry przeminą" w kinach

  Gorzka prawda o Chinach. "Nawet góry przeminą" w kinach

  Chiny są bardzo zróżnicowane wewnętrznie, czasem można odnieść wrażenie, jakby stanowiły wypadkową kilku równoległych rzeczywistości – opowiada Jia Zhangke, reżyser filmu „Nawet góry przeminą”

  czytaj więcej

 • Raper Czeski o "Bitwie prawnej": Pokażemy do czego może prowadzić łamanie prawa [WYWIAD]

  Raper Czeski o "Bitwie prawnej": Pokażemy do czego może prowadzić łamanie prawa [WYWIAD]

  - Tegoroczna edycja „Bitwy Prawnej” ma ostrzec przed konsekwencjami korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. W naszych spotach pokazujemy do jakich tragedii może doprowadzić łamanie prawa - mówi raper Jacek „Czeski” Łyczewski, dyrektor artystyczny „Bitwy Prawnej”.

  czytaj więcej

 • Tinder: Jeszcze więcej miłości

  Tinder: Jeszcze więcej miłości

  Największymi zaletami Tindera są prostota i efektywność. Można na nim znaleźć uczucie lub przyjaźń. Choć przyjęło się, że szuka się tam głównie szybkiego seksu.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Jazda bez trzymanki

  Lewestam: Jazda bez trzymanki

  Miało być – jak zawsze i wszędzie – o Jarosławie Kaczyńskim, lecz jak człowiek obejrzy przed snem nie to, co trzeba, to go nad ranem budzą Zupełnie Nowe Problemy. Ja nieroztropnie obejrzałam wywiad z szefem Ubera Travisem Kalanickiem. Opowiadał on z werwą o samochodach, które potrafią jeździć bez kierowcy. Same jeżdżą, mówił radośnie.

  czytaj więcej

 • Główny Geolog Kraju: Ułatwimy inwestorom życie

  Główny Geolog Kraju: Ułatwimy inwestorom życie

  - Jedną z opcji jest to, że będziemy chcieli być udziałowcem. Udział będzie zależał od rodzaju złoża i konkretnej sytuacji - uważa prof. Mariusz Orion Jędrysek, wiceminister środowiska, główny geolog kraju.

  czytaj więcej

 • Atom pod znakiem zapytania: Koszty i wieczne opóźnienia zniechęcają do elektrowni jądrowych

  Atom pod znakiem zapytania: Koszty i wieczne opóźnienia zniechęcają do elektrowni jądrowych

  To nie obawy o bezpieczeństwo, tylko rosnące koszty i wieczne opóźnienia mogą przekreślić plany rozwoju elektrowni jądrowych. Średni czas budowy obiektu to 10 lat i trudno uzyskać na niego finansowanie

  czytaj więcej

 • Szałamacha: PO dopuściło do sytuacji, w której unikanie podatków stało się sportem

  Szałamacha: PO dopuściło do sytuacji, w której unikanie podatków stało się sportem

  W przyszłym roku raczej nie będzie powrotu do niższych stawek VAT. Nie zarekomenduję takiego rozwiązania. Najpierw musimy odbudować dochody podatkowe. Przez kilka miesięcy nie da się tego zrobić. Nie da się odwrócić procesów, które trwały 8 lat – mówi minister finansów Paweł Szałamacha.

  czytaj więcej

 • Ameryka: Ojczyzna najbardziej optymistycznych ludzi na świecie. Nieprzypadkowo najbogatszych

  Ameryka: Ojczyzna najbardziej optymistycznych ludzi na świecie. Nieprzypadkowo najbogatszych

  O tym, że wiele można Ameryce zarzucić, lecz jednego należy jej zazdrościć. Pozostaje ojczyzną najbardziej optymistycznych ludzi na świecie. Nieprzypadkowo najbogatszych.

  czytaj więcej

 • Zakaz agitacji w dniu wyborów. Nadszedł czas na zmiany

  Zakaz agitacji w dniu wyborów. Nadszedł czas na zmiany

  Cisza wyborcza. Czy należy zmniejszyć jej rygory, czy też utrzymać? Co zrobić z mediami społecznościowymi, w których w dniu głosowania aż się roi od wszelkiego rodzaju opinii, komentarzy i memów zachęcających do poparcia danego ugrupowania? Co powinno się zmieniać w przepisach do kolejnego plebiscytu? Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty Dziennika Gazety Prawnej

  czytaj więcej

 • Kleiber: Zielona energia tanieje, więc będzie nas stać, aby walczyć ze zmianami klimatu

  Kleiber: Zielona energia tanieje, więc będzie nas stać, aby walczyć ze zmianami klimatu

  Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w całej historii pomiaru temperatury na naszej planecie. Co prawda ten i wiele innych faktów i tak nie przekonają sceptyków, ale dla większości z nas sprawa jest jasna – anomalie pogodowe, wywoływane globalnymi zmianami klimatu, stają się coraz bardziej poważnym zagrożeniem dla świata. Dzisiejszy problem Europy z uchodźcami z Afryki i Bliskiego Wschodu niedługo może się okazać niczym w porównaniu z dziesiątkami milionów osób zmuszonych do opuszczenia swoich krajów i wędrówki na północ z powodu braku wody i zmniejszających się obszarów uprawnych.

  czytaj więcej

 • Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Poprosiłem moich studentów o posłuchanie/obejrzenie dowolnej prezentacji wideo związanej z zagadnieniami ekonomii lub psychologii ekonomicznej oraz napisanie jej streszczenia. Bardzo mnie ciekawiło, co wybiorą, bo przecież ci młodzi ludzie należą do pokolenia, które w 2050 r. będzie zajmowało kluczowe stanowiska kierownicze. Dlatego starałem się im ani nie podpowiadać, ani niczego im nie sugerować (choć każdy nauczyciel akademicki przyzna, że bezwzględny obiektywizm jest równie możliwy co istnienie jednorożców i rusałek).

  czytaj więcej

 • Powody, dla których drożeje ropa

  Powody, dla których drożeje ropa

  Tempo, w jakim kanadyjscy nafciarze przywrócą produkcję, zależy od postępów walki z pożarami trawiącymi lasy w prowincji Alberta. Mimo niekorzystnych prognoz pogoda w Kanadzie sprzyja ostatnio walce z żywiołem, przez co sytuacja wygląda bardziej optymistycznie niż pod koniec ubiegłego tygodnia. Chociaż ewakuowano mieszkańców naftowego miasteczka Fort McMurray, to infrastruktura naftowa nie ucierpiała, jednak straty będą możliwe do oszacowania dopiero, kiedy warunki w okolicy poprawią się na tyle, aby ludzie mogli bezpiecznie tam wrócić.

  czytaj więcej

 • Glapiński: Repolonizacja banków i uporządkowanie kredytów frankowych to najważniejsze wyzwania dla sektora finansowego

  Glapiński: Repolonizacja banków i uporządkowanie kredytów frankowych to najważniejsze wyzwania dla sektora finansowego

  Nie jestem pistoletem, jeśli coś działa dobrze, nie jestem skłonny, by to jeszcze poprawiać – mówi DGP Adam Glapiński, kandydat na prezesa NBP. To będzie modelowe przejęcie władzy. Kandydat na nowego prezesa Narodowego Banku Polskiego nie tylko dał się dobrze poznać analitykom w czasie swojej sześcioletniej kadencji w Radzie Polityki Pieniężnej.

  czytaj więcej

 • Zawodówkom brakuje sprzętu. Nawet podstawowego

  Zawodówkom brakuje sprzętu. Nawet podstawowego

  Co siódmy nauczyciel szkoły zawodowej przyznaje, że jego placówka nie ma odpowiedniego wyposażenia specjalistycznego. Brakuje też zwykłych urządzeń wspierających dydaktykę. Aby efektywnie przygotowywać przyszłych fachowców, potrzebne jest zwłaszcza dobre wyposażenie pracowni przedmiotowych. Tymczasem dyrektorzy i nauczyciele pytani o trudności dotyczące realizacji podstawy programowej w zawodach na pierwszym miejscu wskazują kłopoty ze sprzętem.

  czytaj więcej

 • Akcyza na alkohol: To jasne przepisy powinny decydować o podatku

  Akcyza na alkohol: To jasne przepisy powinny decydować o podatku

  Obserwując doświadczenia różnych producentów napojów alkoholowych, niekiedy odnoszę wrażenie, że jedynie produkcja alkoholu etylowego nie wiąże się z ryzykiem przeklasyfikowania do innego kodu CN. Przyczyna jest prosta – w tym przypadku akcyza już jest najwyższa. Natomiast w odniesieniu do pozostałych rodzajów napojów alkoholowych, przy obecnym podejściu organów, ryzyko istnieje - mówi w wywiadzie dla DGP Karolina Han prawnik, starszy konsultant w KDCP.

  czytaj więcej

 • Smart Industry: Czy polskie firmy są gotowe na technologiczną rewolucję?

  Smart Industry: Czy polskie firmy są gotowe na technologiczną rewolucję?

  Zarówno branża przemysłowa jak i cała gospodarka potrzebują nowych impulsów rozwoju nie tylko w sferze technologicznej, ale także w obszarze koncepcji, pomagających w lepszym rozumieniu rynku i potrzeb klientów. Aby sprostać tym wyzwaniom tworzone są nowe koncepcje, takie jak m.in. Smart Industry.

  czytaj więcej

 • Na poczcie będzie można płacić kartą. Od wakacji terminale będą w każdej placówce

  Na poczcie będzie można płacić kartą. Od wakacji terminale będą w każdej placówce

  Narodowy operator rusza z oczekiwaną od lat rewolucją: będzie można płacić kartą. Na razie pilotażowo, ale od wakacji terminale będą wszędzie. Poczta podpisała umowę z konsorcjum eService i PKO BP na dzierżawę terminali POS oraz obsługę transakcji kartami płatniczymi.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników