postęp technologiczny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu postęp technologiczny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące postęp technologiczny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Współczesna ekonomia to bankrut, ślepiec, który nie dostrzega, że narzędzia i pojęcia, które wytwarza, są już nieprzydatne do opisu świata. Z czego to wynika? Ze ślepego naśladownictwa fizyki newtonowskiej. Że akcji odpowiada reakcja. Że skoro jest podaż, to musi być popyt.

  czytaj więcej

 • Niskie bezrobocie? Ze znalezieniem pracy wciąż jest problem. Zobacz, gdzie popełniasz błędy

  Niskie bezrobocie? Ze znalezieniem pracy wciąż jest problem. Zobacz, gdzie popełniasz błędy

  Ponad połowa Polaków uważa, że znalezienie pracy w Polsce jest bardzo trudne – wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska. W lipcu stopa bezrobocia była natomiast najniższa od 1991 roku. Problemem okazuje się nie brak ofert, ale odpowiednie sprofilowanie i nastawienie kandydatów. - Nie potrafimy prawidłowo ocenić mechanizmów rządzących procesem zatrudnienia. Zbyt mało uwagi przykładamy wizerunkowi w mediach społecznościowych oraz nie wykorzystujemy w pełni posiadanej sieci kontaktów – oceniają eksperci od zarządzania karierą z Lee Hecht Harrison DBM Polska.

  czytaj więcej

 • Pokemony przesadzają z inwigilowaniem użytkowników

  Pokemony przesadzają z inwigilowaniem użytkowników

  Nieograniczony postęp technologiczny i pełna informatyzacja jest znakiem naszych czasów, czymś, czego zatrzymać zwyczajnie się już nie da. Ostatnie miesiące dostarczyły nam tylko kolejnego dowodu na tempo tego rozwoju. Od niedawna w Europie oraz Polsce dostępna jest bowiem gra na urządzenia mobilne (zarówno na iOS, jak i Androidzie), pozwalająca łapać pokemonowe stworki zlokalizowane w rzeczywistych miejscach. Aplikacja przeniosła więc znaną historię pokemonów do świata rozszerzonej rzeczywistości.

  czytaj więcej

 • Fala demokracji w odwrocie. Czas na suwerenność?

  Fala demokracji w odwrocie. Czas na suwerenność?

  Ćwierć wieku po premierze eseju Samuela Huntingtona nastroje Zachodu są przeciwieństwem atmosfery, która zrodziła idee „Trzeciej fali demokratyzacji”. Dyskusja toczy się nie wokół tego, jak szybko rozwinie się nasz ustrój, lecz raczej jak w ogóle ją zachować – i to nie na peryferiach świata, lecz również w jego centrum.

  czytaj więcej

 • Morawski: Stop bankowemu zacofaniu

  Morawski: Stop bankowemu zacofaniu

  Prawie trzydzieści lat temu pewien amerykański ekonomista dostrzegł, że rozpowszechniające się wszędzie komputery mają zaskakująco mały wpływ na wydajność ludzi.

  czytaj więcej

 • Bąk: Twoje życie jest w rękach pana Intela

  Bąk: Twoje życie jest w rękach pana Intela

  Wszechobecna elektronizacja naszego życia na początku mnie fascynowała, później przerażała, a teraz doprowadza mnie do wściekłości. Jeżeli macie w domu nowoczesny router wi-fi, to będziecie wiedzieli, o czym mówię.

  czytaj więcej

 • Nie mamy wyjścia: Musimy pokochać roboty

  Nie mamy wyjścia: Musimy pokochać roboty

  Głównym tematem Europejskiego Forum Nowych Idei będzie praca, a raczej jej przyszłość. Zdaniem ekonomistów na skutek postępu będzie jej coraz mniej. Przykładem wypierania ludzi z tradycyjnych miejsc pracy jest japoński hotel Henn-na w Nagasaki.

  czytaj więcej

 • Współpraca szkół i przedsiębiorstw się opłaca

  Współpraca szkół i przedsiębiorstw się opłaca

  Szkoły – szczególnie zawodowe – są bardzo otwarte na współpracę z pracodawcami. Dzięki Funduszom Europejskim są pieniądze na organizację staży, warsztatów, szkoleń czy udział przedsiębiorców w procesie kształcenia.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Na co dzień tylko niejako mimochodem dostrzegamy zachodzące z biegiem czasu różnice w naszych zachowaniach. Zauważamy wtedy, że wiele rzeczy, które były normalnością w czasach młodości starszych z nas, potraktowano by dzisiaj z pewnością jako dziwactwo. I odwrotnie – wiele dzisiejszych zachowań niełatwo jest zaakceptować osobom pamiętającym czasy wcale nie tak odległe, choćby tylko dwie czy trzy dekady wstecz.

  czytaj więcej

 • Coraz lepiej pasujemy do globalnej gospodarki. Krajowi biznesmeni myślą o przejmowaniu zagranicznych konkurentów

  Coraz lepiej pasujemy do globalnej gospodarki. Krajowi biznesmeni myślą o przejmowaniu zagranicznych konkurentów

  Coraz lepiej pasujemy do globalnej gospodarki. Ponieważ są przedsiębiorstwa, które mają spore nadwyżki kapitału, krajowi biznesmeni myślą o przejmowaniu zagranicznych konkurentów.

  czytaj więcej

 • Oded Galor: O bogactwie narodów decyduje ewolucja

  Oded Galor: O bogactwie narodów decyduje ewolucja

  Pewne cechy wykształcone u zarania dziejów człowieka nie zostały równo rozdystrybuowane. Jeśli masz gen niecierpliwości, to nie osiągniesz sukcesu w biznesie. Jeśli masz gen uporu, sukces jest kwestią czasu

  czytaj więcej

 • Od reklamy do gwiazd. Szalony wizjoner i ekspedycja w kosmos

  Od reklamy do gwiazd. Szalony wizjoner i ekspedycja w kosmos

  Aby ludzie postawili stopę na Marsie, niezbędne są dwie rzeczy: odpowiednia promocja i groźna konkurencja. No i jeszcze szalony wizjoner, taki jak Wernher von Braun lub Elon Musk. Bywa, że czyimś przeznaczeniem są inne planety. Tylko nie ma szans, by na nie polecieć. Wówczas można się poddać lub spróbować przyśpieszyć bieg dziejów. Elon Musk wybrał to drugie. Zorganizowana przez niego w zeszłym tygodniu konferencja prasowa dowiodła, że jego życiowym celem jest zainicjowanie podróży międzyplanetarnych. Deklarację tę łatwo uznać za wizję szaleńca, gdyby nie biznesowe sukcesy Muska.

  czytaj więcej

 • Kompetencje i mobilność – tego wymaga rynek pracy

  Kompetencje i mobilność – tego wymaga rynek pracy

  Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – to przysłowie traci na aktualności. Podobnie jak to o nieprzesadzaniu starych drzew. Kluczem do sukcesu jest dziś bowiem nauka przez całe życie i gotowość na zmiany.

  czytaj więcej

 • Klasa na stopach (procentowych)

  Klasa na stopach (procentowych)

  Bank jest do przechowywania i wydawania pieniędzy. Inflacja jest zła, a dług publiczny to wstyd dla Polski. Nastolatki może nie do końca bezbłędnie recytują książkowe definicje, ale o ekonomii wiedzą sporo. Tyle że raczej nie ze szkoły.

  czytaj więcej

 • Technologiczne spółki rządzą na giełdach

  Technologiczne spółki rządzą na giełdach

  Liderami hossy, która na najważniejszych globalnych rynkach trwa od 2009 r., są spółki reprezentujące sektor zaawansowanych technologii. Wzrost kursów w tej branży nie omija także krajowych firm – CD Projektu czy LiveChat.

  czytaj więcej

 • Sebastian Mikosz: Samochód Jamesa Bonda - odjazd w przyszłość

  Sebastian Mikosz: Samochód Jamesa Bonda - odjazd w przyszłość

  Aston Martin. Legenda. Symbol luksusu. Auto Jamesa Bonda. Jeden z ostatnich samochodów produkowanych na terenie Wielkiej Brytanii, i to w tradycyjny sposób, staje się właśnie ikoną nieuniknionej transformacji, która czeka każdy biznes, nawet ten już teraz tak nowoczesny

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników