postęp technologiczny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu postęp technologiczny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące postęp technologiczny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Realizacja unijnego projektu wymaga precyzji i staranności

  Realizacja unijnego projektu wymaga precyzji i staranności

  Napisanie dobrego wniosku o dotację to dopiero pierwsze z wyzwań, przed jakimi stoi przedsiębiorca korzystający z unijnego wsparcia. Później trzeba spełnić jeszcze wiele restrykcyjnych wymogów

  czytaj więcej

 • ZUS będzie sprawdzać emerytury pomostowe

  ZUS będzie sprawdzać emerytury pomostowe

  Resort pracy chce ograniczyć dwutorowe orzekanie o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze zarówno przez sądy powszechne, jak i administracyjne. A to może oznaczać przekazanie pełni władzy organowi rentowemu.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Wyzwaniem dla Glapińskiego w NBP będzie deflacja i frankowicze [WIDEO]

  Eksperci: Wyzwaniem dla Glapińskiego w NBP będzie deflacja i frankowicze [WIDEO]

  Wyzwaniem dla Adama Glapińskiego jako szefa NBP może być przede wszystkim pomoc frankowiczom, a nie deflacja i wzrost PKB - uważa ekonomista Piotr Kuczyński. Odmiennego zdania jest prof. Elżbieta Mączyńska - według niej Glapiński nie zaangażuje się w pomoc frankowiczom, a wyzwaniem będzie właśnie deflacja.

  czytaj więcej

 • Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  - Niezbędny jest nowy koszyk procedur kardiologii inwazyjnej, który uwzględni nowe technologie i protokoły wykonywania świadczeń. Wszystko po to, by stale poprawiać ich jakość oraz skuteczność i tym samym jak najlepiej pomagać Polakom - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Paweł Buszman, prezes zarządu AHP SA.

  czytaj więcej

 • Prawnicy dyskutuja o reformach w zawodach: Naukowo, ale o bieżących problemach

  Prawnicy dyskutuja o reformach w zawodach: Naukowo, ale o bieżących problemach

  Kompetencje komorników i status Krajowej Rady Sądownictwa – to zagadnienia, które wzbudziły najżywszą dyskusję podczas konferencji „Wykonywanie zawodów prawniczych w obliczu planowanych reform”.

  czytaj więcej

 • Pięciu jeźdźców apokalipsy: Czy Brexit to początek końca UE?

  Pięciu jeźdźców apokalipsy: Czy Brexit to początek końca UE?

  Upadek dużego organizmu politycznego – nie tylko takiego jak Unia Europejska, ale i takich jak dziesiątki innych przed nią w historii – można przewidzieć - mówi w wywiadzie dla DGP Ian Morris profesor Uniwersytetu Stanforda, brytyjski historyk, badacz dziejów antycznych i archeolog.

  czytaj więcej

 • Zbyt lewicowy i zbyt liberalny. Czy papież Franciszek zostanie w Polsce odpowiednio przyjęty?

  Zbyt lewicowy i zbyt liberalny. Czy papież Franciszek zostanie w Polsce odpowiednio przyjęty?

  Polska ziemia podczas Światowych Dni Młodzieży może być dla Franciszka niegościnna. Bo Polska lewaków nie lubi, bo Polska od zachodnich mód stroni, bo w Polsce szaleje „zemsta Boga”.

  czytaj więcej

 • Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Współczesna ekonomia to bankrut, ślepiec, który nie dostrzega, że narzędzia i pojęcia, które wytwarza, są już nieprzydatne do opisu świata. Z czego to wynika? Ze ślepego naśladownictwa fizyki newtonowskiej. Że akcji odpowiada reakcja. Że skoro jest podaż, to musi być popyt.

  czytaj więcej

 • Niskie bezrobocie? Ze znalezieniem pracy wciąż jest problem. Zobacz, gdzie popełniasz błędy

  Niskie bezrobocie? Ze znalezieniem pracy wciąż jest problem. Zobacz, gdzie popełniasz błędy

  Ponad połowa Polaków uważa, że znalezienie pracy w Polsce jest bardzo trudne – wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska. W lipcu stopa bezrobocia była natomiast najniższa od 1991 roku. Problemem okazuje się nie brak ofert, ale odpowiednie sprofilowanie i nastawienie kandydatów. - Nie potrafimy prawidłowo ocenić mechanizmów rządzących procesem zatrudnienia. Zbyt mało uwagi przykładamy wizerunkowi w mediach społecznościowych oraz nie wykorzystujemy w pełni posiadanej sieci kontaktów – oceniają eksperci od zarządzania karierą z Lee Hecht Harrison DBM Polska.

  czytaj więcej

 • Pokemony przesadzają z inwigilowaniem użytkowników

  Pokemony przesadzają z inwigilowaniem użytkowników

  Nieograniczony postęp technologiczny i pełna informatyzacja jest znakiem naszych czasów, czymś, czego zatrzymać zwyczajnie się już nie da. Ostatnie miesiące dostarczyły nam tylko kolejnego dowodu na tempo tego rozwoju. Od niedawna w Europie oraz Polsce dostępna jest bowiem gra na urządzenia mobilne (zarówno na iOS, jak i Androidzie), pozwalająca łapać pokemonowe stworki zlokalizowane w rzeczywistych miejscach. Aplikacja przeniosła więc znaną historię pokemonów do świata rozszerzonej rzeczywistości.

  czytaj więcej

 • Fala demokracji w odwrocie. Czas na suwerenność?

  Fala demokracji w odwrocie. Czas na suwerenność?

  Ćwierć wieku po premierze eseju Samuela Huntingtona nastroje Zachodu są przeciwieństwem atmosfery, która zrodziła idee „Trzeciej fali demokratyzacji”. Dyskusja toczy się nie wokół tego, jak szybko rozwinie się nasz ustrój, lecz raczej jak w ogóle ją zachować – i to nie na peryferiach świata, lecz również w jego centrum.

  czytaj więcej

 • Morawski: Stop bankowemu zacofaniu

  Morawski: Stop bankowemu zacofaniu

  Prawie trzydzieści lat temu pewien amerykański ekonomista dostrzegł, że rozpowszechniające się wszędzie komputery mają zaskakująco mały wpływ na wydajność ludzi.

  czytaj więcej

 • Bąk: Twoje życie jest w rękach pana Intela

  Bąk: Twoje życie jest w rękach pana Intela

  Wszechobecna elektronizacja naszego życia na początku mnie fascynowała, później przerażała, a teraz doprowadza mnie do wściekłości. Jeżeli macie w domu nowoczesny router wi-fi, to będziecie wiedzieli, o czym mówię.

  czytaj więcej

 • Nie mamy wyjścia: Musimy pokochać roboty

  Nie mamy wyjścia: Musimy pokochać roboty

  Głównym tematem Europejskiego Forum Nowych Idei będzie praca, a raczej jej przyszłość. Zdaniem ekonomistów na skutek postępu będzie jej coraz mniej. Przykładem wypierania ludzi z tradycyjnych miejsc pracy jest japoński hotel Henn-na w Nagasaki.

  czytaj więcej

 • Współpraca szkół i przedsiębiorstw się opłaca

  Współpraca szkół i przedsiębiorstw się opłaca

  Szkoły – szczególnie zawodowe – są bardzo otwarte na współpracę z pracodawcami. Dzięki Funduszom Europejskim są pieniądze na organizację staży, warsztatów, szkoleń czy udział przedsiębiorców w procesie kształcenia.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Na co dzień tylko niejako mimochodem dostrzegamy zachodzące z biegiem czasu różnice w naszych zachowaniach. Zauważamy wtedy, że wiele rzeczy, które były normalnością w czasach młodości starszych z nas, potraktowano by dzisiaj z pewnością jako dziwactwo. I odwrotnie – wiele dzisiejszych zachowań niełatwo jest zaakceptować osobom pamiętającym czasy wcale nie tak odległe, choćby tylko dwie czy trzy dekady wstecz.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników