pośrednik finansowy

Pośrednik finansowy – szczególny rodzaj podmiotu działającego na rynku finansowym.


 • Senat: Pół roku dla KNF na rejestrację pośredników kredytowych

  Senat: Pół roku dla KNF na rejestrację pośredników kredytowych

  KNF będzie miała pół roku na rejestracje pośredników kredytowych - zdecydował Senat, proponując trzy poprawki do ustawy o kredycie hipotecznym.

  czytaj więcej

 • Start-upy to nie tylko domena młodych. Dojrzali przedsiębiorcy podbijają branżę

  Start-upy to nie tylko domena młodych. Dojrzali przedsiębiorcy podbijają branżę

  Im starszy człowiek zabiera się do biznesu startupowego, tym trudniej wymyślić mu coś odkrywczego i jeszcze na tym zarobić. Ale wciąż nie brakuje seniorów, którzy chętnie rzucają wyzwanie młodszej konkurencji.

  czytaj więcej

 • Majster ma lepiej niż magister. Fach w ręku ważniejszy od znajomości języków

  Majster ma lepiej niż magister. Fach w ręku ważniejszy od znajomości języków

  Fizyczny, ciężarowiec, nieuk. Tak o nim mawiano. Od zapchanych kibli, od zapleśniałych fug, od tej uszczelki, której samemu wymienić nie można. Tyle że dzisiaj to właśnie on nie może opędzić się od zleceń, podczas gdy kolejni magistrowie zasilają grono bezrobotnych. Bo znają kilka języków, ale nie mają fachu w ręku. W przeciwieństwie do złotej rączki.

  czytaj więcej

 • Polityczna niewiadoma w OC: Ceny ubezpieczeń wyhamują?

  Polityczna niewiadoma w OC: Ceny ubezpieczeń wyhamują?

  Następca Michała Krupińskiego w PZU może wyhamować z podwyżkami cen polis komunikacyjnych. K onkurenci zapowiadają, że nie pójdą w tym samym kierunku, ale pośrednicy i analitycy niezbyt im wierzą.

  czytaj więcej

 • Ceny ubezpieczeń: Posłowie kończą prace nad projektem ustawy. Kontrowersyjnym

  Ceny ubezpieczeń: Posłowie kończą prace nad projektem ustawy. Kontrowersyjnym

  Posłowie po kilku miesiącach prac mają zaproponować rządowi sposób na tańsze ubezpieczenia. Dość kontrowersyjny.

  czytaj więcej

 • Drobni akcjonariusze pod unijnym parasolem

  Drobni akcjonariusze pod unijnym parasolem

  ZMIANA PRAWA: Unia Europejska chce, aby akcjonariusze mniejszościowi mieli więcej praw i byli lepiej chronieni. Dlatego proponuje m.in. wprowadzenie większej przejrzystości w zasadach ustalania wynagrodzeń dla dyrektorów, większej transparentności w działaniach spółki i działalności pośredników, pełną identyfikację akcjonariuszy. To tylko część propozycji zawartych w projekcie nowelizacji dyrektywy 2007/36/WE z 11 lipca 2007 r. w sprawie wykonywania niektórych praw akcjonariuszy spółek notowanych na rynku regulowanym (Dz.Urz. UE z 2007 r. L 184, s. 17) oraz dyrektywy 2013/34/UE z 26 czerwca 2013 r. w sprawie rocznych sprawozdań finansowych [...] (Dz.Urz. UE z 2013 r. L 182, s. 19). W marcu rezolucję w tej sprawie przyjął Parlament Europejski. Bezpośrednim impulsem do stworzenia nowego prawa był kryzys finansowy, który w ocenie parlamentarzystów spowodowany został m.in. przez to, że w wielu spółkach akcjonariusze skupili się na krótkodystansowym zaangażowaniu w firmę. Spekulanci nie identyfikowali się ze spółką i w momencie kryzysu wyprzedawali akcje, co prowadziło do dodatkowego pogorszenia jej sytuacji. – Proponowane zmiany mają ułatwić drobnym inwestorom realizację uprawnień korporacyjnych, a jednocześnie zwiększą transparentność działań profesjonalistów działających na rynku kapitałowym – oceniają eksperci. Ich zdaniem kierunek zmian jest dobry. Kluczowa będzie transpozycja przepisów przez państwa członkowskie i rzeczywiste egzekwowanie wymogów transparentności od uczestników rynku. Stanowisko parlamentu zostanie teraz przekazane Radzie UE. Jeśli przyjmie ona dokument, Polska będzie miała 24 miesiące na wdrożenie nowych przepisów w życie. Przedstawiamy najważniejsze proponowane zmiany.

  czytaj więcej

 • Sygnaliści bezpiecznie doniosą Unii o kartelach

  Sygnaliści bezpiecznie doniosą Unii o kartelach

  Pracownicy przedsiębiorstw, które uczestniczą w zmowach cenowych lub w inny sposób naruszają unijne prawo ochrony konkurencji, mogą już bezpiecznie i anonimowo powiadomić o tym Komisję Europejską.

  czytaj więcej

 • ZBP: Ustawa o kredycie hipotecznym to dobry krok

  ZBP: Ustawa o kredycie hipotecznym to dobry krok

  Przyjęta ostatnio przez parlament ustawa o kredycie hipotecznym, to krok w dobrym kierunku - uważają przedstawiciele Związku Banków Polskich (ZBP). "Jesteśmy przekonani, że te nowe rozwiązania wpłyną pozytywnie na akcję kredytową" - powiedział we wtorek wiceprezes ZBP Jerzy Bańka.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Mieszana sesja na Wall Street i problemy EBC z komunikacją z rynkiem

  Rynki finansowe: Mieszana sesja na Wall Street i problemy EBC z komunikacją z rynkiem

  Indeksy giełdy w Stanach Zjednoczonych notują niewielkie zmiany wartości. W centrum uwagi rynków znajdują się gołębie sygnały docierające z otoczenia EBC, które osłabiają euro. W środę Wlk. Brytania formalnie rozpoczęła proces wychodzenia z Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Kosztowny błąd prawnika Open Finance

  Kosztowny błąd prawnika Open Finance

  Kilka miesięcy handlowano prawami do akcji nowej emisji, której spółka nie zdołała zarejestrować.

  czytaj więcej

 • Rekrutacja ustawiczna czyli lista grzechów agencji zatrudnienia

  Rekrutacja ustawiczna czyli lista grzechów agencji zatrudnienia

  Szukasz pracy? Ona znajdzie ciebie. Agencje zatrudnienia cały czas tropią pracowników dla swoich klientów. Nikt nie dzwoni? Pewnie znaleźli kogoś lepszego albo przestali szukać, bo pracodawca wstrzymał rekrutację, żeby nie płacić kilku firmom za tego samego kandydata

  czytaj więcej

 • Inwestycje w surowce AD 2017 – czy to się opłaca? Fundusze surowcowe BPH

  Inwestycje w surowce AD 2017 – czy to się opłaca? Fundusze surowcowe BPH

  Akcje, obligacje, waluty, surowce, fundusze inwestycyjne? W co najlepiej zainwestować kapitał w bieżącym roku? Jednym z typów na inwestycje AD 2017 jest rynek surowców. Jak inwestować w surowce – i w które?

  czytaj więcej

 • Antykryzysowe reformy to żart. Amerykańskie banki mają jeszcze większe aktywa. I mogą runąć

  Antykryzysowe reformy to żart. Amerykańskie banki mają jeszcze większe aktywa. I mogą runąć

  Jak tam antykryzysowe reformy? Czy politykom udało się, jak obiecali, zaszczepić światową gospodarkę przeciw kolejnym kryzysom? Nie. Jest na nie jeszcze bardziej podatna niż przed 2008 r.

  czytaj więcej

 • Państwo odcięte od sieci. Girek: Urzędnicy muszą polubić internet [WYWIAD]

  Państwo odcięte od sieci. Girek: Urzędnicy muszą polubić internet [WYWIAD]

  Instytucje państwowe mają budżety na informatyzację, a nie mają przemyślanego zamówienia. A jak nie wiedzą, czego chcą, dostają to, co zaproponuje wykonawca.

  czytaj więcej

 • Rozlewnia „Ludwika” i pastwisko w mieście. Poznaj Warszawę wczoraj i dziś

  Rozlewnia „Ludwika” i pastwisko w mieście. Poznaj Warszawę wczoraj i dziś

  Ile twarzy ma Warszawa? Historyczną i nowoczesną, biznesową i kulturalną, kojarzoną z rozwojem i tę, na której widać socmodernistyczne rysy. Modernizacyjny rozmach uczynił z Warszawy najnowocześniejsze miasto w kraju i centrum biznesowo-kulturalne. To tu powstały pierwsze ruchome schody w Polsce, oddano do użytku pierwszy klimatyzowany budynek z automatycznie otwieranymi drzwiami, a na dworcu, w latach 70., stworzono strefę VIP. Co jeszcze skrywają warszawskie budynki i historia miasta? Które warszawskie pastwisko stało się najsłynniejsze? Oto kilka warszawskich miejsc na mapie miasta wczoraj i dziś oraz ciekawostki z nimi związane.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników