pośrednik finansowy

Pośrednik finansowy – szczególny rodzaj podmiotu działającego na rynku finansowym.


 • Koszt będzie dopiero wtedy, gdy obciąży wynik finansowy

  Koszt będzie dopiero wtedy, gdy obciąży wynik finansowy

  Firmy będą odliczać wstępną opłatę leasingową, prowizje i inne koszty pośrednie w tym samym momencie, w którym potrącą je dla celów bilansowych. A więc zasadniczo rozliczą je w czasie, a nie jak dziś jednorazowo.

  czytaj więcej

 • Uważaj, w co klikasz w internecie. Boty potrafią rozpoznawać klienta z imienia i nazwiska

  Uważaj, w co klikasz w internecie. Boty potrafią rozpoznawać klienta z imienia i nazwiska

  Targetowanie reklam to nic nowego. Reklama, aby była skuteczna musi dotrzeć do odpowiedniej osoby. Karma dla psów musi pojawić się w przeglądarce osoby, która posiada psa, a ubezpieczenie samochodu nie może trafić do osoby, która go nie posiada. Specjaliści od marketingu prześcigają się w tworzeniu narzędzi, które przyspieszą i ulepszą proces dobierania odpowiednich reklam. Na rynku pojawiło się właśnie nowe rozwiązanie.

  czytaj więcej

 • Nowy prezes w Alior Banku. U cyfrowego buntownika nie będzie rewolucji

  Nowy prezes w Alior Banku. U cyfrowego buntownika nie będzie rewolucji

  Nowy prezes Alior Banku nie planuje zmian w strategii. Ale chce mocniejszego wejścia w obsługę małych i średnich przedsiębiorstw.

  czytaj więcej

 • Reklamy chwilówek nie będą już wprowadzały w błąd

  Reklamy chwilówek nie będą już wprowadzały w błąd

  Eksperci zwracają uwagę, że nowa ustawa wcale nie zwiększy bezpieczeństwa konsumentów. Wyraźnie zmniejszyć może się za to sama liczba spotów reklamujących krótkoterminowe pożyczki.

  czytaj więcej

 • „List pasterski”, czyli szkolne pseudopolisy do poprawki

  „List pasterski”, czyli szkolne pseudopolisy do poprawki

  Komisja Nadzoru Finansowego chce skończyć z patologiami w grupowych ubezpieczeniach dla uczniów. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym dla towarzystw oferujących popularne polisy szkolne był niedawny komunikat nadzoru, w którym KNF zwróciła uwagę na nieprawidłowości w tych produktach.

  czytaj więcej

 • GIODO sprawdzi bazy danych pracowników tymczasowych

  GIODO sprawdzi bazy danych pracowników tymczasowych

  Wprowadzenie limitu zatrudnienia tymczasowego nie tylko przez agencję pracy, lecz także przez pracodawców użytkowników spowodowało u tych drugich lawinowy wzrost biurokracji. Muszą oni kontrolować, czy nie korzystali z pracy danej osoby więcej niż 18 w ciągu kolejnych 36 miesięcy oraz prowadzić i przechowywać ewidencję pracowników tymczasowych obejmującą informację o dacie rozpoczęcia i zakończenia przez nich pracy. Za naruszenie tych przepisów grożą kary.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie plus jeszcze nie działa, pośrednicy już tak

  Mieszkanie plus jeszcze nie działa, pośrednicy już tak

  W sieci pojawiły się portale zawierające wątpliwe informacje o rządowym programie. Zbierane za ich pomocą dane trafiają do pośredników kredytowych

  czytaj więcej

 • Trzeba się pospieszyć, by uzyskać białe certyfikaty

  Trzeba się pospieszyć, by uzyskać białe certyfikaty

  2 października br. mija ostatecznie termin składania wniosków o przyznanie świadectw efektywności energetycznej za modernizacje wykonane od 1 stycznia 2014 r. do 30 września 2016 r.

  czytaj więcej

 • Złoto pustyni w wydaniu ISIS

  Złoto pustyni w wydaniu ISIS

  W cieniu walki o resztkę zajmowanych przez siebie terenów dżihadyści toczą ważniejszą bitwę: o zabezpieczenie finansowej przyszłości. Państwo Islamskie jest najbogatszą organizacją terrorystyczną na świecie. Chociaż kurczące się terytorium oraz trwające od września 2015 r. naloty uszczupliły jego wpływy, to według szacunków Międzynarodowego Centrum Badań nad Radykalizacją (ICSR) w Londynie dochody ISIS w ub.r. i tak wyniosły pomiędzy 520 a 870 mln dol.

  czytaj więcej

 • Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Nie wszystkie pozostałości produkcyjne muszą być w myśl prawa odpadami. Część z nich ma szansę być uznana za produkt uboczny. Takie zakwalifikowanie może być dla przedsiębiorcy atrakcyjne z prostego powodu: skoro produkt uboczny nie jest odpadem, to nie podlega rygorom szeroko pojętego prawa odpadowego. A to przekłada się na oszczędności, korzyści i generalnie większą wygodę, np. brak obowiązków sprawozdawczych i innych wynikających z przepisów środowiskowych. Aby jednak zakwalifikować pozostałości produkcyjne jako produkt uboczny, trzeba najpierw dokonać zgłoszenia marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce ich wytwarzania. Problem w tym, że powinny być przy tym spełnione określone w ustawie warunki. Jak się okazuje w praktyce, wykazanie przed organami administracji publicznej, że mamy do czynienia z produktem ubocznym, a nie odpadem, nie jest wcale zadaniem łatwym, nie tylko ze względu na brak rozporządzenia (które powinno zostać wydane na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy o odpadach), ale i z powodu wątpliwości interpretacyjnych, jakie niosą za sobą te relatywnie nowe przepisy. Jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda procedura i jak zwiększyć szansę na uznanie produktu za uboczny?

  czytaj więcej

 • Lidl Podróże: TU Europa będzie oferować ubezpieczenia turystyczne

  Lidl Podróże: TU Europa będzie oferować ubezpieczenia turystyczne

  Nowym partnerem Grupy Ubezpieczeniowej Europa został Lidl, który rozpoczyna sprzedaż zagranicznych i krajowych usług turystycznych pod marką Lidl Podróże, podało TU Europa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników