popularne słowo

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu popularne słowo. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące popularne słowo.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Idee zrodzone podczas krachu grynderskiego w XIX w. przyniosły Europie komunizm i faszyzm. Aż strach pomyśleć, co może się przydarzyć, jeśli Deutsche Bank na poważnie zachwieje się w swoich posadach.

  czytaj więcej

 • Firma zmusi cię do wszystkiego. Bo myślisz, że chodzi o zabawę

  Firma zmusi cię do wszystkiego. Bo myślisz, że chodzi o zabawę

  Ta technika promocji wygląda niewinnie, bo bazuje na zasadach gier planszowych czy komputerowych. Jednak niech każdy, kto nie rozumie jej reguł, ma się na baczności.

  czytaj więcej

 • Watykan: "L'Osservatore Romano" o wyjątkowości polskiego kina

  Watykan: "L'Osservatore Romano" o wyjątkowości polskiego kina

  Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" pisze w czwartek, że nagroda Złotego Lwa za całokształt twórczości, jaką Jerzy Skolimowski otrzyma na festiwalu w Wenecji, jest także "uhonorowaniem" polskiego kina, często - jak dodaje - zapominanego.

  czytaj więcej

 • Wola'44. Zbrodnia zapomniana

  Wola'44. Zbrodnia zapomniana

  Udało się ustalić nazwiska ponad 57 tys. osób zamordowanych przez hitlerowców. Znaczna część z nich to mieszkańcy Woli.

  czytaj więcej

 • Dobra osobiste bohatera ważniejsze niż swoboda twórcza. Rodzina Szpilmana wygrała w sądzie

  Dobra osobiste bohatera ważniejsze niż swoboda twórcza. Rodzina Szpilmana wygrała w sądzie

  Rodzina Władysława Szpilmana ma być przeproszona przez Agatę Tuszyńską i Wydawnictwo Literackie za stwierdzenia z książki Tuszyńskiej o piosenkarce Wierze Gran, w której przytoczono jej opinię, jakoby słynny pianista w czasie wojny służył w żydowskiej policji w warszawskim getcie.

  czytaj więcej

 • Dr Leśniewski: W Londynie obawiano się, że zwycięstwo bolszewików nad Polską wywoła chaos [WYWIAD]

  Dr Leśniewski: W Londynie obawiano się, że zwycięstwo bolszewików nad Polską wywoła chaos [WYWIAD]

  „W Londynie raczej nie uważano, że Armia Czerwona będzie w stanie dotrzeć do Renu. Bardziej obawiano się, że zwycięstwo bolszewików nad Polską wywoła chaos, który rozleje się na całą Europę” - mówi w wywiadzie dla PAP dr hab. Michał Leśniewski z Instytutu Historycznego UW.

  czytaj więcej

 • Jurydyzujemy nawet karmienie piersią

  Jurydyzujemy nawet karmienie piersią

  Funkcje, które spełniały w przeszłości normy zwyczajowe, religijne i etyczne, wypełnia dziś prawo pozytywne. Stało się ono jedynym wiarygodnym wzorcem akceptowalnych zachowań

  czytaj więcej

 • "FAZ": Coraz większe różnice między Steinmeierem a Merkel w polityce wobec Rosji

  "FAZ": Coraz większe różnice między Steinmeierem a Merkel w polityce wobec Rosji

  W polityce Niemiec wobec Rosji widoczne są coraz większe różnice między kanclerz Angelą Merkel a szefem dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem - pisze w czwartek dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

  czytaj więcej

 • Fala demokracji w odwrocie. Czas na suwerenność?

  Fala demokracji w odwrocie. Czas na suwerenność?

  Ćwierć wieku po premierze eseju Samuela Huntingtona nastroje Zachodu są przeciwieństwem atmosfery, która zrodziła idee „Trzeciej fali demokratyzacji”. Dyskusja toczy się nie wokół tego, jak szybko rozwinie się nasz ustrój, lecz raczej jak w ogóle ją zachować – i to nie na peryferiach świata, lecz również w jego centrum.

  czytaj więcej

 • W Polsce nie ma elit. Są tylko intelektualni celebryci

  W Polsce nie ma elit. Są tylko intelektualni celebryci

  Modlitwy są dobre w kościele. Rzeczywistością należy zarządzać. Zważając na wartości, ale nie trzymając się kurczowo ideologicznych haseł. Ale aby dostosować się do zmieniającego świata, potrzeba elit. A tych nie mamy. Pełno za to na każdym kroku intelektualnych celebrytów suflujących maluczkim swoją narrację. Mającą na celu nie postęp, ale obronę status quo

  czytaj więcej

 • Baca-Pogorzelska: Górnictwo w rozkroku, bo brakuje pomysłu i odwagi

  Baca-Pogorzelska: Górnictwo w rozkroku, bo brakuje pomysłu i odwagi

  Próbuję poskładać w całość tę węglową układankę. Nie mogę się z nią uporać (i nie tylko ja) od ponad półtora roku i ciągle mi nie wychodzi. Cały czas w tym zestawie puzzli albo coś nie pasuje, albo czegoś brakuje.

  czytaj więcej

 • Starcie tytanów w tureckim stylu: Sułtan kontra Imam

  Starcie tytanów w tureckim stylu: Sułtan kontra Imam

  Oto starcie tytanów w tureckim stylu. Po jednej stronie ringu stoi premier Recep Tayyip Erdogan. Po drugiej Fethullah Gülen, duchowny i twórca jednej z najpotężniejszych organizacji pozarządowych w świecie muzułmańskim. Obaj walczą o rząd dusz nad Bosforem.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Z propagandą mocarstwową bywa tak, że najpierw uwierzą w nią obywatele, potem media, a na końcu sami jej autorzy. Tylko wróg jakoś nie daje się nabrać. Nie minął rok rządów Prawa i Sprawiedliwości, a Rzeczpospolita już wyrasta militarnie na regionalne mocarstwo. Jeszcze w maju 2016 r. minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, przedstawiając Sejmowi wyniki audytu, mówił: „Gdy obejmowaliśmy rządy jesienią 2015 r., Siły Zbrojne RP nie posiadały zdolności zapewnienia bezpieczeństwa: ani terytorium i całości Rzeczpospolitej Polskiej, ani narodowego obszaru powietrznego, ani obiektów kluczowych dla kierowania państwem, ani też w cyberprzestrzeni”.

  czytaj więcej

 • Jednolity Rynek Cyfrowy - co to oznacza dla Polski i Europy?

  Jednolity Rynek Cyfrowy - co to oznacza dla Polski i Europy?

  Przyjdzie Unia i wyrówna. Tym razem w internecie. I to tak, że pozycja Polski i naszej gospodarki może spaść do poziomu biednego i peryferyjnego Idaho czy innej Montany.

  czytaj więcej

 • Korzycki: Trump ciągnie w dół partyjnych kolegów

  Korzycki: Trump ciągnie w dół partyjnych kolegów

  Nastroje w Trump Tower są ostatnio raczej minorowe. Najbliżsi doradcy republikańskiego kandydata martwią się o niego. The Donald jest podobno wycieńczony, sfrustrowany i powoli traci wiarę w sens kampanii. To, co tak znakomicie mu szło w czasie prawyborów i zapewniło nominację prawicowego stronnictwa, zupełnie nie działa na obecnym etapie prezydenckiego wyścigu.

  czytaj więcej

 • Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Paradoks: w kraju, gdzie czytelnictwo jest na dolnych poziomach skali europejskiej, obowiązuje tabu mówiące o zakazie wyrzucania czy niszczenia książek. Choć większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci. Trudno się dziwić: każdego dnia na księgarskie półki trafiają 74 nowe tytuły. Arcydzieła?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników