popularne słowo

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu popularne słowo. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące popularne słowo.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • W Polsce nie ma elit. Są tylko intelektualni celebryci

  W Polsce nie ma elit. Są tylko intelektualni celebryci

  Modlitwy są dobre w kościele. Rzeczywistością należy zarządzać. Zważając na wartości, ale nie trzymając się kurczowo ideologicznych haseł. Ale aby dostosować się do zmieniającego świata, potrzeba elit. A tych nie mamy. Pełno za to na każdym kroku intelektualnych celebrytów suflujących maluczkim swoją narrację. Mającą na celu nie postęp, ale obronę status quo

  czytaj więcej

 • Baca-Pogorzelska: Górnictwo w rozkroku, bo brakuje pomysłu i odwagi

  Baca-Pogorzelska: Górnictwo w rozkroku, bo brakuje pomysłu i odwagi

  Próbuję poskładać w całość tę węglową układankę. Nie mogę się z nią uporać (i nie tylko ja) od ponad półtora roku i ciągle mi nie wychodzi. Cały czas w tym zestawie puzzli albo coś nie pasuje, albo czegoś brakuje.

  czytaj więcej

 • Starcie tytanów w tureckim stylu: Sułtan kontra Imam

  Starcie tytanów w tureckim stylu: Sułtan kontra Imam

  Oto starcie tytanów w tureckim stylu. Po jednej stronie ringu stoi premier Recep Tayyip Erdogan. Po drugiej Fethullah Gülen, duchowny i twórca jednej z najpotężniejszych organizacji pozarządowych w świecie muzułmańskim. Obaj walczą o rząd dusz nad Bosforem.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Z propagandą mocarstwową bywa tak, że najpierw uwierzą w nią obywatele, potem media, a na końcu sami jej autorzy. Tylko wróg jakoś nie daje się nabrać. Nie minął rok rządów Prawa i Sprawiedliwości, a Rzeczpospolita już wyrasta militarnie na regionalne mocarstwo. Jeszcze w maju 2016 r. minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, przedstawiając Sejmowi wyniki audytu, mówił: „Gdy obejmowaliśmy rządy jesienią 2015 r., Siły Zbrojne RP nie posiadały zdolności zapewnienia bezpieczeństwa: ani terytorium i całości Rzeczpospolitej Polskiej, ani narodowego obszaru powietrznego, ani obiektów kluczowych dla kierowania państwem, ani też w cyberprzestrzeni”.

  czytaj więcej

 • Jednolity Rynek Cyfrowy - co to oznacza dla Polski i Europy?

  Jednolity Rynek Cyfrowy - co to oznacza dla Polski i Europy?

  Przyjdzie Unia i wyrówna. Tym razem w internecie. I to tak, że pozycja Polski i naszej gospodarki może spaść do poziomu biednego i peryferyjnego Idaho czy innej Montany.

  czytaj więcej

 • Korzycki: Trump ciągnie w dół partyjnych kolegów

  Korzycki: Trump ciągnie w dół partyjnych kolegów

  Nastroje w Trump Tower są ostatnio raczej minorowe. Najbliżsi doradcy republikańskiego kandydata martwią się o niego. The Donald jest podobno wycieńczony, sfrustrowany i powoli traci wiarę w sens kampanii. To, co tak znakomicie mu szło w czasie prawyborów i zapewniło nominację prawicowego stronnictwa, zupełnie nie działa na obecnym etapie prezydenckiego wyścigu.

  czytaj więcej

 • Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Paradoks: w kraju, gdzie czytelnictwo jest na dolnych poziomach skali europejskiej, obowiązuje tabu mówiące o zakazie wyrzucania czy niszczenia książek. Choć większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci. Trudno się dziwić: każdego dnia na księgarskie półki trafiają 74 nowe tytuły. Arcydzieła?

  czytaj więcej

 • Andrzej Szpilman: Hołota przyzwyczaiła się, że Żyd to ktoś gorszy, kim można bezkarnie pomiatać

  Andrzej Szpilman: Hołota przyzwyczaiła się, że Żyd to ktoś gorszy, kim można bezkarnie pomiatać

  - To, że Polska była świadkiem mordu na Żydach, rodzi szczególne zobowiązania. Dam taki przykład: gdyby w pani kuchni jakieś dziecko bardzo się poparzyło, może z powodu pani nieuwagi, to następnym razem bardzo by pani się starała, uważała, żeby nie doszło ponownie do nieszczęścia. Niestety, w Polsce fakt, że na jej terenie zostały wymordowane trzy miliony polskich obywateli pochodzenia żydowskiego, nie skłania niektórych do uwagi ani do współczucia - mówi Andrzej Szpilman.

  czytaj więcej

 • USA: Po pierwszej debacie 1:0 dla Clinton

  USA: Po pierwszej debacie 1:0 dla Clinton

  Media wytykają Donaldowi Trumpowi, że mijał się z prawdą, zbyt często przerywał, krzyczał i miał niewiele do zaproponowania. Amerykańskie media są w zasadzie zgodne, że to Hillary Clinton wygrała poniedziałkową, pierwszą debatę prezydencką z Donaldem Trumpem. Nawet te sympatyzujące z republikanami przyznają, że kandydat tej partii był znacznie słabiej przygotowany, kilka razy dał się zepchnąć na tematy, w których gorzej się czuje, i nie wykorzystywał okazji do ataku.

  czytaj więcej

 • "Financial Times": Sarkozy zaoferuje Londynowi szansę nowego traktatu UE

  "Financial Times": Sarkozy zaoferuje Londynowi szansę nowego traktatu UE

  Kandydat na prezydenta Francji Nicolas Sarkozy, w przypadku zwycięstwa, zaoferuje Wielkiej Brytanii, przy wsparciu Niemiec, szansę wycofania się z Brexitu w postaci wynagocjowania nowego traktatu UE - poinformował w środę dziennik "Financial Times".

  czytaj więcej

 • Hejty, roasty, przemoc. Popkultura pogardy i upokorzenia ma się bardzo dobrze

  Hejty, roasty, przemoc. Popkultura pogardy i upokorzenia ma się bardzo dobrze

  Rozpacz i strach, spod których wyziera nieśmiało nadzieja. Trzęsące się ręce, łzy. Uczestnicy medialnych produkcji przypominają skazanych na śmierć. Ich oprawcy pławią się w poczuciu wszechmocy. Dookoła wrzeszczący tłum.Widownia chce jeszcze więcej bólu

  czytaj więcej

 • Włosi żegnają Andrzeja Wajdę: Człowiek z żelaza polskiego kina

  Włosi żegnają Andrzeja Wajdę: Człowiek z żelaza polskiego kina

  Włoskie media żegnają zmarłego Andrzeja Wajdę, podkreślając, że oczekiwany był na festiwalu w Rzymie, na którym w piątek zostanie zaprezentowany jego film „Powidoki”. Na sobotę zapowiadano spotkanie z reżyserem, nazwanym "Człowiekiem z żelaza polskiego kina".

  czytaj więcej

 • Dziennikarz śledczy: Trump to kanciarz bez przyjaciół i miliardów

  Dziennikarz śledczy: Trump to kanciarz bez przyjaciół i miliardów

  Nikt piszący o Donaldzie Trumpie nie doszukał się choćby jednego jego przyjaciela; to kanciarz, który wykorzystuje ludzi i jest znacznie mniej bogaty, niż twierdzi – mówi PAP dziennikarz śledczy David Cay Johnston, który od 30 lat śledzi poczynania biznesmena.

  czytaj więcej

 • Nie każdy bankier to bankster

  Nie każdy bankier to bankster

  Bankowość to jedna z najwspanialszych innowacji w historii ludzkości. Jeśli jednak ten sektor nie dokona autoreformy, biznes przejmie Google, Facebook i inne przedsiębiorstwa cyfrowej epoki.

  czytaj więcej

 • Węgierska władza pokazuje jak się pozbyć wolnych mediów

  Węgierska władza pokazuje jak się pozbyć wolnych mediów

  Największy opozycyjny dziennik na Węgrzech miał kłopoty finansowe. Ale to nie dlatego został zamknięty. Sobota 8 października musiała być dziwnym dniem dla pracownic i pracowników największego opozycyjnego dziennika na Węgrzech „Népszabadság”.

  czytaj więcej

 • Złote Glany dla twórców niezależnych - Majchrzaka i Skolimowskiego

  Złote Glany dla twórców niezależnych - Majchrzaka i Skolimowskiego

  Reżyser Jerzy Skolimowski oraz aktor Krzysztof Majchrzak otrzymają tegoroczne Złote Glany - nagrodę przyznawaną w ramach 21. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia twórcom niezależnym, przeciwstawiającym się modom i trendom dominującym w kulturze popularnej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników