Polska Żegluga Morska

Polska Żegluga Morska (PŻM, też Polsteam, Polish Steamship Company) – szczecińskie, państwowe przedsiębiorstwo armatorskie; najstarsze w Polsce, posiadające własną flotę 75 statków o łącznej nośności ok 2,5 mln DWT.


 • Nowe obowiązki dla firmowych dronów

  Nowe obowiązki dla firmowych dronów

  Już jutro (7 września br.) wejdą w życie nowe przepisy regulujące ruch dronów. Wprowadzają one jasne rozróżnienie między używaniem ich do celów rekreacyjnych i sportowych a użyciem w celach komercyjnych (zarobkowych). Próba porządkowania rynku nie dziwi: liczba tego typu obiektów na polskim niebie rośnie w olbrzymim tempie. Równie szybko rośnie też liczba przedsiębiorców wykorzystujących bezzałogowe statki powietrzne do celów zarobkowych. Coraz częściej sięgają po nie filmowcy, kartografowie, firmy ochroniarskie, architekci, geodeci, a nawet rolnicy czy firmy wykonujące zdjęcia ślubne.

  czytaj więcej

 • Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  To będzie korekta, a nie rekonstrukcja rządu. Wszystko wskazuje na to, że dymisji może być pewien minister finansów. Premier Beata Szydło szykuje zmiany w gabinecie, ale najpierw rząd ma w ciągu dwóch dni przyjąć program „Mieszkanie plus” przygotowany przez szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, a następnie projekt ustawy budżetowej na 2017 r.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna: Nowy sposób nadzoru nad spółkami SP oznacza obsadzanie ich przez "Misiewiczów"

  Nowoczesna: Nowy sposób nadzoru nad spółkami SP oznacza obsadzanie ich przez "Misiewiczów"

  Proponowany przez rząd sposób nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa oznacza obsadzanie ich przez "nowych Misiewiczów" - uważa szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Aby rozwiązać problem spółek potrzebna jest prywatyzacja oraz przejrzyste kryteria konkursów - mówił.

  czytaj więcej

 • Kaczyński: Budując kanał przez Mierzeję Wiślaną, kończymy ostatecznie z zależnością od Rosji

  Kaczyński: Budując kanał przez Mierzeję Wiślaną, kończymy ostatecznie z zależnością od Rosji

  Budując kanał przez Mierzeję Wiślaną, kończymy ostatecznie z zależnością od Rosji - powiedział w środę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że inwestycja ta umożliwi powrót Elbląga do kategorii miast portowych i jego reindustrializację.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników