Polska Żegluga Morska

Polska Żegluga Morska (PŻM, też Polsteam, Polish Steamship Company) – szczecińskie, państwowe przedsiębiorstwo armatorskie; najstarsze w Polsce, posiadające własną flotę 75 statków o łącznej nośności ok 2,5 mln DWT.


 • Drugie otwarcie w planie Junckera: Polski rząd idzie do Europy po pieniądze na inwestycje

  Drugie otwarcie w planie Junckera: Polski rząd idzie do Europy po pieniądze na inwestycje

  Będzie drugie otwarcie w planie Junckera. Na liście znalazło się 47 propozycji. Gros projektów na liście inwestycji, które mają być zgłoszone do finansowania w ramach Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFIS) będącego najważniejszą instytucją odpowiedzialną za realizację planu Junckera ma związek z energetyką – wynika z informacji DGP. Są także duże projekty infrastrukturalne dotyczące kolei czy rozbudowy dróg wodnych.

  czytaj więcej

 • Wiceminister gospodarki morskiej: Jeśli KE nie notyfikuje ustawy stoczniowej będzie to decyzja polityczna

  Wiceminister gospodarki morskiej: Jeśli KE nie notyfikuje ustawy stoczniowej będzie to decyzja polityczna

  Liczymy na to, że do końca września Komisja Europejska wyda decyzję ws. notyfikacji ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego - mówi wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Krzysztof Kozłowski. Podkreśla, że nie wyobraża sobie, by nie była ona pozytywna.

  czytaj więcej

 • Gdańsk: Bursztynnik Lucjan Myrta otrzymał srebrny medal Gloria Artis

  Gdańsk: Bursztynnik Lucjan Myrta otrzymał srebrny medal Gloria Artis

  Znany trójmiejski bursztynnik Lucjan Myrta otrzymał w niedzielę srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Największym dziełem artysty jest "Bursztynowy Skarbiec", czyli ważąca 825 kg szkatuła zdobiona płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z życia Chrystusa.

  czytaj więcej

 • W Szczecinie odbyły się uroczystości pogrzebowe wojewody Piotra Jani

  W Szczecinie odbyły się uroczystości pogrzebowe wojewody Piotra Jani

  Piotr Jania dobrze zasłużył się ojczyźnie całym swoim zbyt krótkim życiem; był polskim patriotą i patriotą tej ziemi - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, żegnając w piątek w Szczecinie zmarłego kilka dni temu wojewodę zachodniopomorskiego.

  czytaj więcej

 • Pieszo przez morze z Kuźnicy do Rewy w "Marszu Śledzia"

  Pieszo przez morze z Kuźnicy do Rewy w "Marszu Śledzia"

  100 osób z całej Polski weźmie udział w sobotę w 16. "Marszu Śledzia" przez Zatokę Pucką z Kuźnicy na półwyspie Helskim do Rewy k. Gdyni. Większość 12,5 kilometrowej wiedzie płyciznami, ale są też odcinki, gdzie woda ma głębokość kilku metrów.

  czytaj więcej

 • Nowe obowiązki dla firmowych dronów

  Nowe obowiązki dla firmowych dronów

  Już jutro (7 września br.) wejdą w życie nowe przepisy regulujące ruch dronów. Wprowadzają one jasne rozróżnienie między używaniem ich do celów rekreacyjnych i sportowych a użyciem w celach komercyjnych (zarobkowych). Próba porządkowania rynku nie dziwi: liczba tego typu obiektów na polskim niebie rośnie w olbrzymim tempie. Równie szybko rośnie też liczba przedsiębiorców wykorzystujących bezzałogowe statki powietrzne do celów zarobkowych. Coraz częściej sięgają po nie filmowcy, kartografowie, firmy ochroniarskie, architekci, geodeci, a nawet rolnicy czy firmy wykonujące zdjęcia ślubne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników