półkach sklepowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu półkach sklepowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące półkach sklepowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  TTIP: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-USA, a powinniście

  Ta kontrowersyjna umowa, negocjowana pomiędzy Unią Europejską a USA, dotyczy także nas, bo jeśli zostanie podpisana, w istotny sposób wpłynie na rynek pracy, bezpieczeństwo żywności czy ochronę danych osobowych. Pytanie: w jaki sposób wpłynie - jest otwarte, bo nadal, pozbawieni dostępu do szczegółowych informacji, poruszamy się w sferze domniemań i informacji z przecieków. Byle się nie okazało, że gdy już poznamy treść umowy, będzie za późno na reakcję, a ACTA przy TTIP okaże się drobiazgiem.

  czytaj więcej

 • Eureka DGP: Zabić bakterie

  Eureka DGP: Zabić bakterie

  Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że przyprawy – jak każdy inny produkt spożywczy – też wymagają sterylizacji. Nowatorskie rozwiązanie tego problemu zaproponował zespół naukowców z Zachodnio-pomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

  czytaj więcej

 • Ministerstwo Rozwoju o TTIP: „Tak” dla handlu, arbitraż inwestycyjny mocno niepokojący

  Ministerstwo Rozwoju o TTIP: „Tak” dla handlu, arbitraż inwestycyjny mocno niepokojący

  - Nie jesteśmy zero-jedynkowo nastawieni w sprawie TTIP. Staramy się być pragmatyczni, dostrzegać szanse, trendy, ale i obszary zagrożenia. Korzyści z TTIP dla nas to otwarcie na rynki, ale inwestycje budzą nasze obawy i każda dyskusja odnośnie sposobów rozstrzygania sporów inwestor –państwo wzbudza naszą czujność. Wiemy, że siła amerykańskich korporacji, które funkcjonują w kulturze prawnej opartej na sporach sądowych, jest zagrożeniem i wyzwaniem dla firm europejskich. Polskich szczególnie, bo my jesteśmy głównie biorcą inwestycji, a nie ich eksporterem - mówi w wywiadzie dla gazetaprawna.pl wiceminister rozwoju Radosław Domagalski.

  czytaj więcej

 • Bankructwo państwa można przewidzieć

  Bankructwo państwa można przewidzieć

  PKB rośnie, bankowcy ochoczo i z uśmiechem wciskają nam kredyty, a Unia sypie forsą na nowe przedsięwzięcia? Czas poszukać dziury w całym. Gdy gospodarcze słońce jest w zenicie, bywamy ślepi na nadchodzącą burzę. Jest jednak metoda przewidywania kryzysów

  czytaj więcej

 • Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Po latach zachłyśnięcia się konsumpcjonizmem wolimy kupować mniej, lecz za to z głową. I ze smakiem. Do łask wracają bazary oraz manufaktury. Farmy, gdzie każdy mieszczuch kupuje niepryskane ziemniaki, pomidory lub truskawki. Hodowle kur z wolnego wybiegu, małe mleczarnie. I tylko jeden warunek. Przed zakupem trzeba samemu sobie wszystko zebrać. Wykopać ziemniaki, zebrać truskawki, jajka czy wydoić krowę.

  czytaj więcej

 • Ekspert: Brexit z pewnością wpłynie na polskie rolnictwo. Nie wiemy jednak jak

  Ekspert: Brexit z pewnością wpłynie na polskie rolnictwo. Nie wiemy jednak jak

  "Wpływ Brexitu na europejską i globalną gospodarkę zapewne jeszcze nie raz odsłoni wcześniej nieprzewidziane aspekty. Ciężko jest w tym momencie, czyli raptem kilka tygodni od wyrażenia politycznej woli narodu w referendum, przeanalizować skutek, jaki rozstanie Zjednoczonego Królestwa z UE przyniesie polskiemu rolnictwu. Możemy jednak z pewną dozą pewności estymować przyszłe scenariusze" - mówi Szczepan Wójcik, prezes Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA.

  czytaj więcej

 • Tusk niczym Gierek. A Kaczyński to drugi Gomułka

  Tusk niczym Gierek. A Kaczyński to drugi Gomułka

  Wypieramy ze świadomości społecznej wszelkie pozytywne aspekty gospodarki PRL. Nie tylko dlatego, że był to chybiony system. Bardziej z tego powodu, że współcześni politycy zdają sobie sprawę, iż na zamazanym, pochlapanym czerwoną farbą historycznym tle ich poczynania będą prezentowały się lepiej niż w rzeczywistości

  czytaj więcej

 • Podatek handlowy zapłacą nie sklepy, tylko ich dostawcy

  Podatek handlowy zapłacą nie sklepy, tylko ich dostawcy

  Nowa danina startuje 1 września. Część sieci szantażuje producentów: albo schodzicie z cen, albo koniec współpracy.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Samsung ogłosi wycofanie smartfonów Galaxy Note 7 na świecie

  Samsung ogłosi wycofanie smartfonów Galaxy Note 7 na świecie

  Gigant branży elektronicznej Samsung Electronics ogłosił w piątek, że wycofuje ze sprzedaży smartfony Galaxy Note 7, gdyż niektóre zapaliły się lub eksplodowały podczas ładowania. Firma przygotuje urządzenia zastępcze dla klientów, którzy nabyli wadliwy model.

  czytaj więcej

 • Stanisław Kowalczyk: Żołądek i portfel konsumenta nie powinny cierpieć, ale często tak jest [WYWIAD]

  Stanisław Kowalczyk: Żołądek i portfel konsumenta nie powinny cierpieć, ale często tak jest [WYWIAD]

  - W przypadku bezpieczeństwa żywności nie chodzi tylko o to, by mieć pewność, że po jej zjedzeniu nie zatrujemy się. Dziś to za mało. Istotne jest też, by produkt, który oferuje się klientowi, nie był zafałszowany. By nie cierpiał i żołądek, i portfel konsumenta. A często niestety tak nie jest - mówi w rozmowie z gazetaprawna.pl prof. Stanisław Kowalczyk, autor książki „Bezpieczeństwo i jakość żywności”.

  czytaj więcej

 • Pieniądze, złoto i zbytki. Wystawa "Bogactwo" w Zachęcie

  Pieniądze, złoto i zbytki. Wystawa "Bogactwo" w Zachęcie

  GALERIA | Wystawa w Zachęcie tropi motywy rodzimego „bogactwa”, demaskując przy okazji fakt, że polska ikonografia splendoru jest niezwykle uboga

  czytaj więcej

 • Druk w firmie nie musi być drogi

  Druk w firmie nie musi być drogi

  Komputery bardzo ułatwiły nam magazynowanie informacji – kiedyś byliśmy zmuszeni korzystać z przepastnych archiwów, w których zalegały tony papieru, dziś więcej danych możemy zmieścić na nośnikach wielkości paznokcia. Mimo to przy wielu procedurach nadal musimy sięgać po tradycyjne wydruki.

  czytaj więcej

 • Samsung wstrzymał produkcję smartfonów Galaxy Note 7

  Samsung wstrzymał produkcję smartfonów Galaxy Note 7

  Południowokoreański koncern Samsung poinformował we wtorek o wstrzymaniu produkcji smartfonów Galaxy Note 7 w związku z obawami o bezpieczeństwo klientów. Według agencji Reutera firma prawdopodobnie na stałe wstrzyma sprzedaż tego urządzenia.

  czytaj więcej

 • Nowa Zelandia: Trzęsienie ziemi wywołało tsunami. Fale mogą być jeszcze wyższe

  Nowa Zelandia: Trzęsienie ziemi wywołało tsunami. Fale mogą być jeszcze wyższe

  Silne trzęsienie ziemi nawiedziło w niedzielę środkową część Nowej Zelandii, niszcząc budynki i wywołując tsunami. Pierwsze fale miały 2 metry wysokości, ale władze ostrzegają, że kolejne mogą być nawet pięciometrowe. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy.

  czytaj więcej

 • Jadalne owady to nie tylko dobry biznes, ale i szansa dla środowiska

  Jadalne owady to nie tylko dobry biznes, ale i szansa dla środowiska

  W Azji na targowiskach sprzedawana jest jak w Europie jabłka czy pomidory, w Polsce – żywność z owadów jeszcze się nie przyjęła. Mimo to krajowe firmy już zwietrzyły interes.

  czytaj więcej

 • CETA: Początek kanadyjsko-unijnego sojuszu z łososiem GMO w tle

  CETA: Początek kanadyjsko-unijnego sojuszu z łososiem GMO w tle

  Parlament Europejski głosuje dziś nad przyjęciem Kompleksowej Umowy Gospodarczo-Handlowej CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement). Wynik głosowania jest przesądzony, dokument wejdzie w życie wiosną.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników