podjęcia pracy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu podjęcia pracy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące podjęcia pracy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Na pomoc młodym bezrobotnym

  Na pomoc młodym bezrobotnym

  Młodzież, która nie uczy się i nie pracuje, może liczyć na wsparcie z Funduszy Europejskich, które pomoże im wyjść na prostą w dorosłym życiu. Bezrobocie wśród osób młodych jest problemem całej Unii Europejskiej. Szacuje się, że w 2013 roku bez pracy pozostawało blisko 5,7 mln osób poniżej 25. roku życia.

  czytaj więcej

 • Ministerstwo kontra samorząd: Kto powinien łożyć na zdrowie?

  Ministerstwo kontra samorząd: Kto powinien łożyć na zdrowie?

  KONFRONTACJE DGP: Czy forsowanie pomysłu finansowania świadczeń medycznych przez samorządy w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o działalności leczniczej ma sens? Piotr Warczyński TAK Jeżeli jakiś samorząd ma pieniądze i może je wykorzystać na ochronę zdrowia z korzyścią dla swoich mieszkańców, to nie ma powodu, by mu to odgórnie uniemożliwiać. Zresztą nie wszystkie jednostki są przeciwne temu rozwiązaniu. Patrzą na sprawę np. z perspektywy pacjenta i szpitala powiatowego. Gdy kontrakt zostanie wyczerpany, szpital udziela dalszych świadczeń, nie mając pewności kiedy i w jakiej części dostanie za nie zapłatę. Można więc wyobrazić sobie, że starosta czy burmistrz, widząc potrzeby mieszkańców, dokupuje określone świadczenia w NFZ, by były realizowane także po wyczerpaniu limitu lub robi to w celu skrócenia kolejek.

  czytaj więcej

 • Opieka zdrowotna kuleje: Brakuje lekarzy, pieniędzy i organizacji

  Opieka zdrowotna kuleje: Brakuje lekarzy, pieniędzy i organizacji

  Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka to tylko wierzchołek góry problemów w opiece zdrowotnej nad najmłodszymi. Brakuje pieniędzy, lekarzy i dobrej organizacji. Tylko z kardiochirurgii CZD w Międzylesiu ewakuowano kilkanaścioro dzieci. Część została odwieziona do innych warszawskich szpitali. Inne miały być przetransportowane do placówek blisko ich miejsca zamieszkania. Wstrzymano wszystkie planowane zabiegi. To decyzja dyrekcji Centrum w związku ze strajkiem pielęgniarek. W ramach protestu odeszły od łóżek pacjentów. Zostały tylko na oddziałach ratujących życie.

  czytaj więcej

 • Nieubezpieczona matka dostanie tysiąc złotych miesięcznie

  Nieubezpieczona matka dostanie tysiąc złotych miesięcznie

  RODZINA W marcu urodziłam pierwsze dziecko, które wychowuję wspólnie z jego ojcem, ale w związku z tym, że nie byłam zatrudniona – kończę właśnie studia – nie otrzymuję żadnego świadczenia z ZUS. Słyszałam jednak, że mogę się zgłosić do ośrodka pomocy społecznej, który wypłaca 1 tys. zł miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka. Czy jako studentka mogę otrzymać takie świadczenie – pyta pani Milena

  czytaj więcej

 • Rząd postanowił zaprowadzić porządek w śmieciach

  Rząd postanowił zaprowadzić porządek w śmieciach

  Jedną z planowanych zmian jest ujednolicenie zasady selektywnej zbiórki odpadów we wszystkich gminach. Resort środowiska narzuci im m.in. takie same kolory pojemników.

  czytaj więcej

 • Pracownicy socjalni rzadziej zabierali rodzicom stosującym przemoc. Dlaczego?

  Pracownicy socjalni rzadziej zabierali rodzicom stosującym przemoc. Dlaczego?

  W 2015 r. zmniejszyła się liczba małoletnich, którzy zostali zabrani od rodziców stosujących wobec nich przemoc. 1158 dzieci zostało w ubiegłym roku odebranych rodzicom w związku ze stosowaniem przemocy w rodzinie. Tak wynika z danych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej dotyczących korzystania z specjalnej procedury przewidzianej w art. 12a ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz.U. nr 180, poz. 1493 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Ekologia się opłaca. Nie trzeba wybierać między nią a PKB

  Ekologia się opłaca. Nie trzeba wybierać między nią a PKB

  Co sprawi, że nasze miasta będą zdrowe, obszary wiejskie – zielone, oceany – czyste, a przyszłość naszych dzieci – zapewniona? Inwestycje. Od 30 maja do 3 czerwca Komisja Europejska będzie gospodarzem Zielonego Tygodnia.

  czytaj więcej

 • Komisja Europejska poucza Polskę w sprawie TK. Robi to bezprawnie?

  Komisja Europejska poucza Polskę w sprawie TK. Robi to bezprawnie?

  Na linii Warszawa – Bruksela ciszej, ale możliwy kształt porozumienia wokół Trybunału Konstytucyjnego nadal nieznany.

  czytaj więcej

 • Trwa strajk pielęgniarek w CZD. Rozmowy o wynagrodzeniach wznowione

  Trwa strajk pielęgniarek w CZD. Rozmowy o wynagrodzeniach wznowione

  Dyrekcja Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz przedstawicielki pielęgniarek zatrudnionych w tym specjalistycznym szpitalu pediatrycznym wznowili w środę rozmowy na temat podwyżek. W placówce drugi dzień trwa strajk.

  czytaj więcej

 • GUS: Stopa bezrobocia w kwietniu na poziomie 9,5 proc.

  GUS: Stopa bezrobocia w kwietniu na poziomie 9,5 proc.

  Stopa bezrobocia w Polsce w kwietniu wyniosła 9,5 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. W marcu było to 10 proc.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Rząd przyjął projekt ustawy o integracji imigrantów

  Niemcy: Rząd przyjął projekt ustawy o integracji imigrantów

  Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy o integracji imigrantów, która ma ułatwić im naukę języka i znalezienie pracy, a dla azylantów, którzy odmawiają udziału w kursach integracyjnych, przewiduje sankcje. MSW zapewnia, że nie powstaną etniczne getta.

  czytaj więcej

 • CZD: Wciąż bez przełomu w sprawie podwyżek dla pielęgniarek

  CZD: Wciąż bez przełomu w sprawie podwyżek dla pielęgniarek

  Drugi dzień w stołecznym Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" trwa strajk pielęgniarek, które domagają się podwyżek i wskazują, że sióstr jest za mało. Negocjacje protestujących z dyrekcją wciąż nie doprowadziły do porozumienia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników