planowane inwestycje

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu planowane inwestycje. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące planowane inwestycje.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Koniec domów daleko od szosy. Już za dwa lata

  Koniec domów daleko od szosy. Już za dwa lata

  Nowe przepisy mają przyspieszyć inwestycje i jednocześnie chronić samorządy przed ponoszeniem kosztów projektowania i budowy infrastruktury potrzebnej nowym mieszkańcom. Rząd chce, żeby te rozwiązania weszły w życie już w 2018 r.

  czytaj więcej

 • Jakość usług wymaga wyższej premii dla lekarzy rodzinnych

  Jakość usług wymaga wyższej premii dla lekarzy rodzinnych

  Resort zdrowia chce, by placówki medyczne podnosiły standardy opieki. Ich poziom ocenia publiczna instytucja wydająca certyfikaty jakości świadczeń. Tej jednak brakuje pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Rewolucja planistyczna: Akt pierwszy

  Rewolucja planistyczna: Akt pierwszy

  Wejście w życie kodeksu urbanistyczno-budowlanego (w wersji z 30 września 2016 r.) oznaczałoby ogromną rewolucję. Można przyjąć, że jedną z najbardziej radykalnych, całościowych zmian w prawie w ostatnich latach, a także w ramach historii regulacji związanych z planowaniem przestrzennym. [tabela] Pamiętać trzeba o tym, że to nie jest jeszcze ostateczna wersja. Niemniej jednak, chociażby z uwagi na zakres zmian, samorządy już teraz powinny pilnie śledzić i obserwować toczące się prace. Później czasu może być już zbyt mało.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: Nadzór nad spółkami Skarbu Państwa powinien być w kancelarii premiera

  Kowalczyk: Nadzór nad spółkami Skarbu Państwa powinien być w kancelarii premiera

  Nadzór nad spółkami Skarbu Państwa musi być dokładniejszy, a oprócz tego, że ministrowie będą zarządzać merytorycznie swoimi spółkami, nadzór finansowy i kadrowy powinien być w kancelarii premiera, żeby uniknąć nieporozumień - powiedział w środę szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

  czytaj więcej

 • Wassermann: Pierwsi świadkowie przed komisją ds. Amber Gold - w listopadzie

  Wassermann: Pierwsi świadkowie przed komisją ds. Amber Gold - w listopadzie

  W pierwszej dekadzie listopada rozpoczną się przesłuchania świadków przed komisją śledczą ds. Amber Gold - poinformowała w środę szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Dodała, że planowane jest też przesłuchanie przez komisję twórców Amber Gold Marcina i Katarzyny P. w Gdańsku.

  czytaj więcej

 • Inwestycje na właściwym torze. Przewozy Regionalne kupują nowe pociągi

  Inwestycje na właściwym torze. Przewozy Regionalne kupują nowe pociągi

  Przewozy Regionalne ogłoszą dziś dwa przetargi. Źródłem finansowania są kredyty m.in. z BGK. W ramach tych postępowań przewoźnik chce wydać 140 mln zł – dowiedział się DGP. Oba dotyczą nowych pociągów pasażerskich. Siedmiu składów elektrycznych i trzech spalinowych szynobusów. Do tego ostatniego zlecenia spółka podchodzi po raz drugi, bo oferenci mieli zastrzeżenia do stawianych wcześniej warunków.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: Po ogłoszeniu wyników audytu możliwe zmiany w zarządach spółek SP

  Kowalczyk: Po ogłoszeniu wyników audytu możliwe zmiany w zarządach spółek SP

  Po ogłoszeniu wyników audytu w spółkach Skarbu Państwa możliwe są zmiany w zarządach największych spółek; nie będziemy z tymi zmianami czekać do grudnia - mówi PAP szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, nadzorujący likwidację MSP Henryk Kowalczyk.

  czytaj więcej

 • Ekoterroryści wyłudzają pieniądze od deweloperów. To biznes na wielką skalę

  Ekoterroryści wyłudzają pieniądze od deweloperów. To biznes na wielką skalę

  Co drugi przedsiębiorca był zmuszony do zapłacenia organizacji ekologicznej za odstąpienie od postępowania dotyczącego jego budowy – przyznaje Polski Związek Firm Deweloperskich.

  czytaj więcej

 • Kiedy rozpoznać przychody ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnej

  Kiedy rozpoznać przychody ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnej

  Moja firma działa w branży nieruchomości. Posiadam grunt, na którym chcę wybudować nieruchomość mieszkalną. Sprzedaż mieszkań planuję rozpocząć po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Budowa nieruchomości będzie finansowana w części kredytem udzielonym przez bank, a częściowo wpłatami otrzymanymi od kupujących. W którym momencie należy rozpoznać przychód ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnej dla potrzeb księgowych, a w którym dla celów podatkowych?

  czytaj więcej

 • Wsparcie na innowacje może nie trafić do firm

  Wsparcie na innowacje może nie trafić do firm

  Nawet małe przedsiębiorstwo mające udziałowca będzie miało poważne problemy ze skorzystaniem z preferencji. Wszystko przez to, że świadczenie to zacznie być zaliczane do obarczonej limitami pomocy publicznej

  czytaj więcej

 • Polityczny niepokój szkodzi Turcji

  Polityczny niepokój szkodzi Turcji

  Rząd wyraźnie zmniejszył prognozy wzrostu gospodarczego, choć zdaniem analityków nadal mogą być one trudne do zrealizowania. Przybywa bowiem czynników ryzyka. Przedłużono stan wyjątkowy, aresztowania trwają.

  czytaj więcej

 • Polscy konkwistadorzy światowego rynku IT

  Polscy konkwistadorzy światowego rynku IT

  Gry, oprogramowanie, usługi zdalne – tym podbijamy zagranicę. Zmieniamy wizerunek z taniego podwykonawcy na jakościowego twórcę.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

  Rynki finansowe: Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

  - Nałożenie przez KNF na dziesięć banków dodatkowych buforów kapitałowych instytucji o znaczeniu systemowym, może mieć pozytywny wpływ na ratingi, bowiem wzmocni to ich zdolność do absorbcji strat - uważają analitycy agencji Moody's.

  czytaj więcej

 • PKP Intercity jedzie na zakupy. Będzie tabor za 2,5 mld

  PKP Intercity jedzie na zakupy. Będzie tabor za 2,5 mld

  Spółka do 2020 r. planuje kupić i zmodernizować ponad pół tysiąca wagonów, 60 lokomotyw i wyremontować 15 stacji serwisowych.

  czytaj więcej

 • CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  CETA stworzy szansę dla nielicznych branż

  Umowa CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) budzi olbrzymie kontrowersje. Porozumienie ma znieść prawie wszystkie cła i bariery celne oraz zliberalizować handel między UE i Kanadą. Głośno jest o tym, że przysporzy polskim firmom więcej problemów niż korzyści. Zagrożeni są nie tylko rolnicy, o czym się powszechnie mówi, ale i producenci żywności, o czym mówi się mniej. Ulicami Berlina, Paryża i Brukseli przeszły już masowe protesty, sprzeciwiające się tej umowie, ale także porozumieniu TTIP (Transatlantyckiemu Partnerstwu w dziedzinie Handlu i Inwestycji) – negocjowanemu ze Stanami Zjednoczonymi. 15 października planowana jest demonstracja w Warszawie przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zdaniem ekspertów są jednak branże, które na umowie nie tylko nie stracą, ale wręcz może ona dać im wiatr w żagle. – Przyjęcie umowy handlowej z Kanadą może zrodzić olbrzymie kłopoty dla rolnictwa i firm spożywczych. Ale dla eksporterów np. części do maszyn, mebli, nowych technologii to gigantyczna szansa – uważają specjaliści. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników