plan naprawczy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu plan naprawczy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące plan naprawczy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • PiS przekopuje górnictwo. A Makoszowy i tak do zamknięcia

  PiS przekopuje górnictwo. A Makoszowy i tak do zamknięcia

  Pod lupę kontrolerów PiS może trafić kolejna firma z branży węglowej: Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Niewykluczone są zmiany kadrowe. W ciągu 10 miesięcy od wyborów społeczni audytorzy – tak nazwano niepobierających wynagrodzenia za pracę członków zespołów kontrolujących państwowe firmy górnicze – sprawdzili Kompanię Węglową, Katowicki Holding Węglowy i Jastrzębską Spółkę Węglową.

  czytaj więcej

 • Polskie pociągi trafią do Włoch i Bułgarii. Newag rozpoczął produkcję nowych impulsów

  Polskie pociągi trafią do Włoch i Bułgarii. Newag rozpoczął produkcję nowych impulsów

  Pojazdy z Nowego Sącza wożą pasażerów wokół wulkanu Etna, a wkrótce trafią do Bari i Sofii. W Nowym Sączu trwa produkcja pasażerskich impulsów dla przewoźnika FSE z położonego nad Adriatykiem włoskiego miasta Bari. Umowa z grudnia 2015 r. zakłada dostawę pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych za ponad 20 mln euro, a to wcale nie musi być koniec. Kontrakt ma charakter ramowy: odbiorca ma opcję zamówienia kolejnych 10 składów, zwiększając tym wartość umowy do ponad 60 mln euro.

  czytaj więcej

 • PO: PiS likwiduje górnictwo. PiS: Rząd walczy o miejsca pracy w górnictwie

  PO: PiS likwiduje górnictwo. PiS: Rząd walczy o miejsca pracy w górnictwie

  PiS sięgnęło po dodatkowe 4 mld zł, które przeznaczy na likwidację kopalń – oświadczyli w czwartek śląscy posłowie PO. Górnicy i mieszkańcy Śląska są dumni z rządu PiS, że z taką determinacją walczy o miejsca pracy w górnictwie – ripostowali posłowie PiS.

  czytaj więcej

 • Słabe uczelnie do likwidacji. Nie pomoże już nawet rektor

  Słabe uczelnie do likwidacji. Nie pomoże już nawet rektor

  Rząd zamierza zamknąć niektóre publiczne szkoły wyższe. Z naszych ustaleń wynika, że na pierwszy ogień może pójść Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sandomierzu. Po niej pod nóż trafią kolejne?

  czytaj więcej

 • Upadłość komunalna? Lokalne władze chcą mieć prawo do porażki

  Upadłość komunalna? Lokalne władze chcą mieć prawo do porażki

  Rząd jest namawiany do wprowadzenia nowego mechanizmu w postaci tzw. upadłości komunalnej. Jak wynika z ustaleń DGP, taka propozycja padła w trakcie obrad jednego z zespołów roboczych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

  czytaj więcej

 • Gowin: Najpierw granty, potem Noble [WYWIAD]

  Gowin: Najpierw granty, potem Noble [WYWIAD]

  - Reforma, którą planujemy, powinna w ciągu 8–10 lat doprowadzić do wyłonienia uczelni, które będą miały szanse rywalizować z najlepszymi. Może jeszcze nie ze Stanów Zjednoczonych, ale z Europy jak najbardziej - mówi Jarosław Gowin.

  czytaj więcej

 • Premier Węgier miał rację, ale UE wolała go krytykować. Dziś to Bruksela mówi Orbanem

  Premier Węgier miał rację, ale UE wolała go krytykować. Dziś to Bruksela mówi Orbanem

  Wynik niedzielnego referendum na temat obowiązkowego rozdziału uchodźców będzie tylko formalnym ukoronowaniem zwycięstwa, jakie Viktor Orbán już odniósł w tej sprawie. Zresztą jednego z kilku, jakie odsądzany w Brukseli od czci i wiary węgierski premier osiągnął w ostatnim czasie.

  czytaj więcej

 • Szybka restrukturyzacja, ale zyski będą zależeć od ceny węgla

  Szybka restrukturyzacja, ale zyski będą zależeć od ceny węgla

  Jas-Mos to część tzw. kopalni zespolonej Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, która wraz z 1,6 tys. załogi trafiła w weekend do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. To jeden z elementów planu naprawczego JSW oraz porozumienia z bankami dotyczącego restrukturyzacji zadłużenia firmy. Kolejna kopalnia giełdowej spółki, która ma trafić do SRK w 2017 r., to Krupiński (załoga liczy ponad 2 tys. osób), choć o jej przejęcie wciąż stara się niemiecka firma HMS Bergbau.

  czytaj więcej

 • Kaczyński: Zmiana premiera? Jedynym kandydatem mógłbym być ja

  Kaczyński: Zmiana premiera? Jedynym kandydatem mógłbym być ja

  Wariant zmiany premiera na poważnie nie był rozważany, bo jedynym kandydatem mógłbym być ja, a ja takich planów nie mam - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodaje, na razie nie ma przesłanek nawet do zastanawiania się nad takim scenariuszem.

  czytaj więcej

 • Przemysł: Requiem dla Sośnicy i Halemby. PGG odda dwie kopalnie do restrukturyzacji

  Przemysł: Requiem dla Sośnicy i Halemby. PGG odda dwie kopalnie do restrukturyzacji

  Polska Grupa Górnicza chce przekazać na początku 2017 r. do Spółki Restrukturyzacji Kopalń dwa zakłady wydobywcze z Rudy Śląskiej i Gliwic. Dla miasta to duży problem. Podobnie jak brak współpracy z rządem.

  czytaj więcej

 • Spółek węglowych nie stać już na eksperymenty

  Spółek węglowych nie stać już na eksperymenty

  - Są kopalnie od lat generujące milionowe straty, ciągnące w dół także te generujące zyski. Utrzymując kilkaset miejsc pracy w jednej, krzywdzi się jednocześnie kilka tysięcy górników z innych, zyskownych zakładów - uważa Sławomir Obidziński, prezes Węglokoksu. 

  czytaj więcej

 • Centralny Ośrodek Informatyki: Zamiast czempiona mamy kłopoty

  Centralny Ośrodek Informatyki: Zamiast czempiona mamy kłopoty

  Centralny Ośrodek Informatyki (COI) miał być narodowym potentatem w branży. Na razie jednak boryka się z poważnymi problemami finansowymi i kadrowymi. Powołując COI do życia w latach 2010–2011, ówczesny rząd liczył, że państwo samo sobie będzie w stanie produkować i dostarczać produkty informatyczne na potrzeby budowy polskiej e-administracji.

  czytaj więcej

 • Kurski: Wprowadziłem nowe formaty, skonsolidowałem przekazy on-line w TVP

  Kurski: Wprowadziłem nowe formaty, skonsolidowałem przekazy on-line w TVP

  Wprowadzenie nowych formatów, rozpoczęcie odbudowy infrastruktury nadawczej i rozwój przekazów on-line - to niektóre działania, które prezes TVP Jacek Kurski wymienił jako swoje inicjatywy podczas pracy w telewizji publicznej.

  czytaj więcej

 • KHW dryfuje. Bez pilnej pomocy utonie

  KHW dryfuje. Bez pilnej pomocy utonie

  270 mln zł straty na sprzedaży węgla odnotuje w tym roku Katowicki Holding Węglowy – dowiedział się DGP. Spółka funkcjonuje tylko dzięki przedpłatom za paliwo. Katowicki Holding Węglowy potrzebuje już nie 700 mln zł, ale ponad 1 mld zł dokapitalizowania, by stanąć na nogi – ustalił DGP. Z naszych informacji wynika również, że spółka utraciłaby całkowicie płynność finansową, gdyby nie ratujące ją kilkusetmilionowe przedpłaty za węgiel, m.in. z Węglokoksu, ale i z energetyki.

  czytaj więcej

 • Ta strategia ma postawić branżę węglową na nogi

  Ta strategia ma postawić branżę węglową na nogi

  W Sejmie przedstawiony zostanie projekt programu dla sektora węgla kamiennego na lata 2016–2030. Ma być przyjęty do końca roku. Kilkanaście celów szczegółowych z propozycjami działań, bilans złóż, perspektywy zapotrzebowania i cen surowca (energetycznego i koksowego) – ponad 70-stronicowy dokument to kontynuacja strategii dla sektora, która obowiązywała do ubiegłego roku.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników