piwnego rynku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu piwnego rynku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące piwnego rynku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sprzedaż ferrari bez związku z działalnością gospodarczą

  Sprzedaż ferrari bez związku z działalnością gospodarczą

  O prowadzeniu profesjonalnego obrotu samochodami nie decyduje sama deklaracja, lecz jej faktyczne wykonywanie – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Idee zrodzone podczas krachu grynderskiego w XIX w. przyniosły Europie komunizm i faszyzm. Aż strach pomyśleć, co może się przydarzyć, jeśli Deutsche Bank na poważnie zachwieje się w swoich posadach.

  czytaj więcej

 • Giełdowe spółki walczą o wyższe obroty. I inwestują

  Giełdowe spółki walczą o wyższe obroty. I inwestują

  Po trzech kwartałach mniejsze firmy wypadają lepiej od narodowych czempionów pod względem wzrostu przychodów. Ale i one mają problem ze zwiększaniem sprzedaży.

  czytaj więcej

 • Czy rządowi uda się ochronić drobnych polskich producentów? [DEBATA DGP]

  Czy rządowi uda się ochronić drobnych polskich producentów? [DEBATA DGP]

  Projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi jest już po drugim czytaniu w Sejmie. Nowe regulacje miały w założeniu chronić mniejszych producentów przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez wielkie sieci handlowe. Jak się jednak okazuje, to, co zaproponował rząd, nie spełnia oczekiwań żadnej ze stron sporu

  czytaj więcej

 • Polacy mieli przepić 500 plus. Nie sprawdziło się

  Polacy mieli przepić 500 plus. Nie sprawdziło się

  Sceptycznie do efektów programu „Rodzina 500 plus” była nastawiona nawet część Polaków. Krótko przed jego startem, w sondażu zrobionym na zlecenie DGP, 12 proc. ankietowanych twierdziło, że pieniądze na wsparcie dzieci w rzeczywistości zostaną wydane na używki. Przed negatywnymi skutkami ostrzegali przeciwnicy programu, jak prof. Magdalena Środa, która mniej więcej rok temu w wywiadzie dla Krytyki Politycznej mówiła, że dodatki „będą trafiały do mężów, na ich potrzeby” i że „te pieniądze będą w większości przepijane”.

  czytaj więcej

 • Innowacyjne miasto z 800-letnim dorobkiem

  Innowacyjne miasto z 800-letnim dorobkiem

  Bogata historia Piotrkowa Trybunalskiego nierozerwalnie wiąże się z kształtowaniem państwowości polskiej. W roku 2017 mija 800 lat od zaistnienia tego nowoczesnego miasta na kartach historii państwa polskiego.

  czytaj więcej

 • Produkcja piwa spada pierwszy raz od siedmiu lat

  Produkcja piwa spada pierwszy raz od siedmiu lat

  Mniej pijemy w kraju, mniej sprzedajemy na eksport. Ale browary i tak wychodzą na swoje

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Obniżka akcyzy o 50 proc. dla browarów rzemieślniczych od początku 2018

  Morawiecki: Obniżka akcyzy o 50 proc. dla browarów rzemieślniczych od początku 2018

  Obniżka akcyzy o 50 proc. dla polskich browarów rzemieślniczych zacznie obowiązywać od początku 2018 r. - powiedział PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Według analizy resortu finansów na obniżce skorzysta ok. 150 browarów działających w Polsce.

  czytaj więcej

 • Reklama piwa dopiero po 23.00?

  Reklama piwa dopiero po 23.00?

  Resort zdrowia zamierza ograniczyć czas emisji piwnych spotów. Ma to być sposób na walkę z pijaństwem wśród młodzieży.

  czytaj więcej

 • Mniej piwnych reklam to mniej korektywy

  Mniej piwnych reklam to mniej korektywy

  Jednym z istotniejszych argumentów przytaczanych w dyskusji o nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości jest wpływ reklam piwa na... zajęcia sportowe dzieci i młodzieży. Otóż przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt przewiduje wydłużenie zakazu emisji reklam z telewizji z godzin 6–20 na 6–23. Tymczasem zgodnie z art. 132 ust. 1 podmioty „świadczące usługę będącą reklamą napojów alkoholowych” (czyli zarówno agencje reklamowe, jak i miejsca, w których widnieją reklamy, np. sklepy) powinny wnosić opłatę w wysokości 10 proc. podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, wynikającą z tej usługi. Środki te zasilają Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów. Z kolei z funduszu udzielane są dotacje dla organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego na organizowanie zajęć sportowych (np. nauki pływania). Głównie są to zajęcia przeznaczone dla dzieci z biedniejszych środowisk, szczególnie zagrożonych patologiami. Pieniądze te pozwalają też finansować zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla uczniów realizowane w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Zatem ograniczenie liczby reklam piwa w telewizji zmniejszy pulę środków na dziecięce zajęcia sportowe.

  czytaj więcej

 • Widmo bezkrólewia w polskich firmach. Młodzi potomkowie nie chcą budować biznesowych królestw

  Widmo bezkrólewia w polskich firmach. Młodzi potomkowie nie chcą budować biznesowych królestw

  „Tato, ale ja nie chcę!” – słyszą często polscy przedsiębiorcy, gdy chcą przekazać potomkom biznesowe królestwa. Szkoda. To wielopokoleniowe firmy rodzinne zbudowały sukces najbogatszych państw.

  czytaj więcej

 • Piwo z małą ilością słodu to też piwo. Polskie browary znowu wygrywają przed TSUE

  Piwo z małą ilością słodu to też piwo. Polskie browary znowu wygrywają przed TSUE

  Browary mogą zaoszczędzić na podatku, jeżeli zastąpią słód syropem glukozowym – potwierdził wczoraj Trybunał Sprawiedliwości UE. Z wyroku mogą się cieszyć producenci, ale niekoniecznie konsumenci.

  czytaj więcej

 • Warzy się przyszłość piwa

  Warzy się przyszłość piwa

  Wpływ wyzwań regulacyjnych, trendów konsumenckich oraz klimatycznych na sektor – pod takim hasłem odbył się w ubiegłym tygodniu trzeci Kongres Pracowników Branży Piwowarskiej

  czytaj więcej

 • Podwójny klincz akcyzowy

  Podwójny klincz akcyzowy

  Witold Włodarczyk: „Polska wódka” to marka, która mogła by być lokomotywą także dla innych produktów rolnych. Politycy w kuluarach przyznają nam rację, ale dalej nikt w tej sprawie nie robi nic

  czytaj więcej

 • Gospodarka traci na drogim alkoholu

  Gospodarka traci na drogim alkoholu

  Łotwa to kolejny po Estonii kraj, w którym obniżono akcyzę na napoje wyskokowe. Tymczasem polski rząd planuje na przyszły rok podwyżkę daniny o 3 proc. To może zwiększyć przemyt i nielegalną produkcję.

  czytaj więcej

 • Co dla frankowiczów oznaczają wyrok TSUE i zmiany w przepisach [WYWIAD]

  Co dla frankowiczów oznaczają wyrok TSUE i zmiany w przepisach [WYWIAD]

  - Na Węgrzech jedno orzeczenie wywołało lawinę i doprowadziło do istotnych zmian w prawie. Czy i w Polsce tak się stanie? Byłbym zdziwiony - mówi w wywiadzie dla DGP dr Andrzej Powierża, prawnik i analityk sektora bankowego w Domu Maklerskim Banku Handlowego.

  czytaj więcej

 • NPBP: Pamiętaj, chemiku młody [FELIETON]

  NPBP: Pamiętaj, chemiku młody [FELIETON]

  Co podatki mają wspólnego z chemią? Nie wymagamy od osób zajmujących się fiskalizmem wielkiej wiedzy z tej dziedziny, ale okazuje się, że przydatne są nawet podstawy. W tym przypadku chodzi o dwie znane ze szkoły substancje – wodę (H2O) i etanol (C2H5OH).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników