pit 2k

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pit 2k. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pit 2k.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nieistniejące odliczenia rozliczymy jeszcze w PIT za rok 2009

  Nieistniejące odliczenia rozliczymy jeszcze w PIT za rok 2009

  Osoby, które w porę rozpoczęły inwestycje mieszkaniowe, nadal korzystają podatkowo, gdyż mogą odliczać nieobowiązujące ulgi: odsetkową i na kasę mieszkaniową.

  czytaj więcej

 • W poniedziałek ostatni dzień na złożenie PIT-28

  W poniedziałek ostatni dzień na złożenie PIT-28

  Podatnicy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych muszą złożyć roczny PIT-28. Ostatnim dniem na wysłanie PIT-28 za 2009 rok jest poniedziałek 1 lutego 2010 r. Podatnicy, którzy zapomną o terminowym rozliczeniu z fiskusem, zostaną ukarani.

  czytaj więcej

 • PIT-28: Dziś jest ostatni dzień na rozliczenie ryczałtu za 2011 rok

  PIT-28: Dziś jest ostatni dzień na rozliczenie ryczałtu za 2011 rok

  Podatnicy, którzy w ubiegłym roku uzyskiwali przychody opodatkowane ryczałtem, muszą najpóźniej dziś do północy złożyć zeznanie PIT-28.

  czytaj więcej

 • Jak prawidłowo skorzystać z ulg podatkowych, rozliczając się z fiskusem

  Jak prawidłowo skorzystać z ulg podatkowych, rozliczając się z fiskusem

  Odliczenia, które możemy uwzględnić w zeznaniu rocznym PIT, dzielą się na zmniejszające dochód bądź obniżające podatek. Korzystając z preferencji, trzeba uważać na limity i pamiętać o załącznikach.

  czytaj więcej

 • PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  PIT 2014: Jaki formularz wybrać i jak go wypełnić

  Już tylko miesiąc mają podatnicy na złożenie fiskusowi zeznań rocznych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Część podatników, osiągających dochody z różnych źródeł – pracy, działalności gospodarczej, zbycia nieruchomości, akcji na giełdzie - będzie musiało złożyć nawet dwa albo trzy formularze podatkowe. Przypominamy, jaki formularz złożyć w jakim przypadku oraz z jakich ulg skorzystać. Na szczególną uwagę w tym roku zasługuje znowelizowana ulga na dzieci. Podatnicy, posiadający co najmniej troje dzieci mogą więcej odliczyć od podatku niż rok wcześniej. Rewolucją jest jednak możliwość odzyskania kwoty ulgi, której podatnik nie odliczył. Chodzi o sytuację, gdy podatek do zapłaty wykazany w zeznaniu jest niższy niż kwota przysługującej ulgi na dzieci. Zgodnie z nowymi przepisami, urząd skarbowy zwróci podatnikowi również kwotę nieodliczoną od podatku.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników w kwietniu, czyli czas na rozliczenie PIT za 2015 rok

  Obowiązki podatników w kwietniu, czyli czas na rozliczenie PIT za 2015 rok

  Zeznanie roczne muszą złożyć wszyscy podatnicy, którzy osiągnęli przychody w 2015 r. Oznacza to w praktyce, że do 2 maja zeznanie roczne muszą złożyć podatnicy osiągający dochody z różnych źródeł.

  czytaj więcej

 • Sprawdź obowiązki płatików i podatników w kwietniu

  Sprawdź obowiązki płatików i podatników w kwietniu

  Kwiecień to tradycyjnie ostatni moment na rozliczenie PIT. W tym roku jednak podatnicy mają dwa dni więcej. 30 kwietnia, czyli ustawowy ostatni dzień na rozliczenie, przypada bowiem w niedzielę. W takiej sytuacji termin przesuwa się do najbliższego dnia roboczego, czyli wtorku 2 maja. I ta data to w 2017 r. ostateczny termin złożenia rocznych zeznań podatkowych za 2016 r.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników