Piotr Czapski

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Piotr Czapski. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Piotr Czapski.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rozpoczęły się II Warszawskie Targi Książki

  Rozpoczęły się II Warszawskie Targi Książki

  569 wystawców z 14 krajów uczestniczy w otwartych w czwartek II Warszawskich Targach Książki w Pałacu Kultury i Nauki. "Książka to najlepsza inwestycja" - powiedział podczas inauguracji targów minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.

  czytaj więcej

 • Od piątku Warszawskie Targi Sztuki

  Od piątku Warszawskie Targi Sztuki

  1000 dzieł: obrazy i rzeźby współczesne, fotografie, numizmaty, książki i albumy będą wystawione na sprzedaż podczas 14. Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie od piątku do niedzieli.

  czytaj więcej

 • MEN opublikowało nową listę lektur do liceum i technikum. Co się zmieni?

  MEN opublikowało nową listę lektur do liceum i technikum. Co się zmieni?

  Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach prekonsultacji publicznych rozpoczęło przekazywanie do zaopiniowania wszystkim zainteresowanym osobom i podmiotom projekt podstawy programowej poszczególnych przedmiotów przewidzianych w ramowych planach nauczania dla publicznych szkół ponadpodstawowych.

  czytaj więcej

 • Gliński: Pilecki był jednym z największych bohaterów w polskich dziejach

  Gliński: Pilecki był jednym z największych bohaterów w polskich dziejach

  Rtm. Witold Pilecki był bez wątpienia jednym z największych bohaterów w polskich dziejach - powiedział minister kultury prof. Piotr Gliński w trakcie niedzielnych uroczystości upamiętniających 116. rocznicę urodzin rtm. Pileckiego w Warszawie. Jego świadectwo powinno nam towarzyszyć do dzisiaj - dodał.

  czytaj więcej

 • MEN: Nowakowski, Dukaj, Stasiuk i Tokarczuk na liście lektur szkolnych

  MEN: Nowakowski, Dukaj, Stasiuk i Tokarczuk na liście lektur szkolnych

  Utwory Marka Nowakowskiego, Jacka Dukaja, Antoniego Libery, Andrzeja Stasiuka, Olgi Tokarczuk, a także utwory Jacka Kaczmarskiego, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej - znalazły się w projekcie przygotowanej przez MEN listy lektur obowiązkowych dla liceum i technikum.

  czytaj więcej

 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Warszawskie Targi Sztuki ruszają w Arkadach Kubickiego

  Warszawskie Targi Sztuki ruszają w Arkadach Kubickiego

  60 wybranych galerii i antykwariatów bierze udział w 15. Warszawskich Targach Sztuki, które odbywać się będą od piątku do niedzieli w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Lustracja listopadowa: Zdrajców nienawidzimy, ale nie potrafimy ich rozliczyć

  Lustracja listopadowa: Zdrajców nienawidzimy, ale nie potrafimy ich rozliczyć

  Donosicieli, szpicli i zdrajców szczerze nienawidzimy, lecz gdy trafi się okazja, by ich rozliczyć, wówczas zrobimy wszystko, by ideę skompromitować.

  czytaj więcej

 • Google Arts & Culture pokaże krakowskie arcydzieła Muzeum Narodowego

  Google Arts & Culture pokaże krakowskie arcydzieła Muzeum Narodowego

  Muzeum Narodowe jest pierwszą instytucją kultury w Krakowie, której galerie i zbiory będą prezentowane na platformie Google Arts&Culture. "Dla nas to niesamowita szansa na przyciągniecie nowych widzów” – mówił w poniedziałek dyrektor MNK Andrzej Betlej.

  czytaj więcej

 • Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  - Zawodowo zajmujemy się sprawieniem radości poprzez czytanie i w tym roku doprowadzamy to rzemiosło do zenitu – żartują Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, twórczynie Big Book Festival. Festiwal odbędzie się w weekend 21-23 czerwca, potrwa od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczora na Starym Mokotowie w Warszawie. W ramach festiwalu odbędzie się łącznie 56 wydarzeń.

  czytaj więcej

 • Naukowcy z PAN piszą do prezydenta: Przyjęta nowelizacja kodeksu karnego cofa nas o co najmniej wiek wstecz

  Naukowcy z PAN piszą do prezydenta: Przyjęta nowelizacja kodeksu karnego cofa nas o co najmniej wiek wstecz

  Jako prawnicy zdajemy sobie sprawę z wadliwości i społecznej szkodliwości wprowadzanych tą ustawą uregulowań, z kłamliwości jej publicznych uzasadnień, jak i z tego, że ustawa uchwalana była w niedopuszczalnym trybie, bez żadnej rzeczowej konsultacji, bez wysłuchania ekspertów, w warunkach paniki moralnej i silnych społecznych emocji. Taki sposób zmiany prawa gwałci zasady poprawnej legislacji koniecznej w państwie prawa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników