pierwszy próg podatkowy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pierwszy próg podatkowy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pierwszy próg podatkowy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Francja: Dla socjalliberalnego Macrona wyzwaniem będzie gospodarka

  Francja: Dla socjalliberalnego Macrona wyzwaniem będzie gospodarka

  Emmanuel Macron uważany jest za socjalliberała, czyli zwolennika wolnego rynku przy zachowaniu pewnej interwencji państwa. Socjaliści liczą, że prezydent elekt Francji nie zapomni o aspekcie socjalnym takiej polityki, Republikanie - że będzie pamiętał o liberalizmie.

  czytaj więcej

 • Unia Europejska to kartel oligarchów. Warufakis: To euro jest winne zapaści w Grecji [WYWIAD]

  Unia Europejska to kartel oligarchów. Warufakis: To euro jest winne zapaści w Grecji [WYWIAD]

  - Że niby Grecy są sami sobie winni? To śmieszne. Gdyby nie było euro, o naszej recesji nikt by już nie pamiętał - mówi w wywiadzie dla DGP Janis Warufakis ekonomista i były minister finansów Grecji.

  czytaj więcej

 • Brexit i inne rozbieżności w przedwyborczej debacie

  Brexit i inne rozbieżności w przedwyborczej debacie

  Polityka zagraniczna i nakłady na obronność – są tylko dwie kwestie, w których brytyjskie partie polityczne zgadzają się ze sobą.

  czytaj więcej

 • Wszyscy jesteśmy więźniami nowych technologii i rozwoju gospodarczego

  Wszyscy jesteśmy więźniami nowych technologii i rozwoju gospodarczego

  Panoptykon istnieje. Powstał jako sprzężenie nowych technologii i rozwoju gospodarczego z niskim szacunkiem dla prywatności i zaborczością państwa.

  czytaj więcej

 • Sporządzanie dokumentacji cen transferowych

  Sporządzanie dokumentacji cen transferowych

  PROBLEM | O zmianach regulacji cen transferowych przedsiębiorcy słyszą od ponad roku. Wynika to z faktu, że część nowych przepisów zaczęła obowiązywać już w 2016 r., a kolejna – większa – część w 2017 r. Nie dziwią więc liczne publikacje, konferencje czy szkolenia prowadzone przez ekspertów podatkowych, którzy tłumaczą, jakie nowości się pojawiły, jak one wpłyną na przedsiębiorstwa i jak należy się do tych zmian przygotować.

  czytaj więcej

 • Jak rozciągała się siatka płac, czyli skąd się wzięły nierówności płacowe w Polsce

  Jak rozciągała się siatka płac, czyli skąd się wzięły nierówności płacowe w Polsce

  Szok zaaplikowany gospodarce po upadku komunizmu spowodował eksplozję zróżnicowania wynagrodzeń. A potem wcale nie było lepiej.

  czytaj więcej

 • Kontrowersyjne zwolnienie komorników z VAT

  Kontrowersyjne zwolnienie komorników z VAT

  Z broszury ministra finansów wynika, że komornicy, którzy mają małe kancelarie albo dopiero rozpoczynają działalność, mogą korzystać ze zwolnienia z VAT. Ale skorzystanie z tej rady może się źle skończyć – ostrzegano podczas ubiegłotygodniowej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Komorników Sądowych w Mikołajkach.

  czytaj więcej

 • Z pakietem wierzycielskim teraz nieco łatwiej dochodzić roszczeń

  Z pakietem wierzycielskim teraz nieco łatwiej dochodzić roszczeń

  OPIS SYTUACJI: ABC sp. z o.o. szuka możliwości wyegzekwowania roszczeń, jakie ma wobec dostawcy podzespołów do budowy linii produkcyjnej, XYZ sp. z o.o. Roszczenia wynikają z rękojmi. Po dostarczeniu zamówionego towaru okazało się, że część elementów ma wady ukryte, których nie można było wykryć podczas odbioru towaru. W efekcie – jako że nie zostały one naprawione – po długiej wymianie pism zarząd spółki ABC postanowił złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny wadliwych podzespołów. Obawiając się, że spółka XYZ dobrowolnie nie zwróci różnicy pomiędzy ceną sprzedaży towaru oraz jego faktyczną wartością, zarząd ABC zaczął poszukiwać sposobów przymuszenia sprzedawcy do zapłaty. W pierwszej kolejności zamierzano wpisać nielojalnego kontrahenta do rejestru długów prowadzonego przez biuro informacji gospodarczej. Rozważane jest także wystąpienie z powództwem cywilnym przeciwko dostawcy. Kwota roszczenia nabywcy to ok. 20 tys. zł. Zarząd spółki ABC niepokoi się, bo otrzymał również, na razie niesprawdzoną, informację o rzekomym znacznym zadłużeniu spółki, która dostarczyła jej towar. Posiada też informację, że XYZ sp. z o.o. jest użytkownikiem wieczystym atrakcyjnej nieruchomości w centrum miasta. Postanowiono zatem zbadać prawne możliwości zabezpieczenia się na tej nieruchomości, a także faktyczną skuteczność takiego zabezpieczenia. W szczególności zaś, czy możliwe będzie dokonanie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego przez XYZ spółkę z o.o. pomimo udzielenia zabezpieczenia na rzecz powoda przez sąd cywilny, które to miałoby mieć postać stosownego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości użytkowanej przez dłużnika.

  czytaj więcej

 • Elektryczne auta to przyszłość. Ale rząd nie powinien zapominać o gazie

  Elektryczne auta to przyszłość. Ale rząd nie powinien zapominać o gazie

  PROBLEM: Resort tak zapędził się z autami na prąd, że hamuje rozwój innych ekologicznych paliw. Tymczasem elektryfikacja transportu to tylko jedna z możliwych odsłon walki o miejską bezemisyjną komunikację przyszłości. A przy tym najbardziej radykalna, bo wymagająca największych nakładów. Czy jest to więc jedyna słuszna droga? Eksperci są podzieleni. Wielu z nich, podobnie jak samorządy, nie ma wątpliwości, że niezbędna jest dywersyfikacja źródeł zasilania ⒸⓅ

  czytaj więcej

 • 500 mln zł na opiekę żłobkową w 2018 r.

  500 mln zł na opiekę żłobkową w 2018 r.

  Uzyskanie świadczeń przez samotnych rodziców będzie uzależnione od posiadania alimentów na dziecko. Gminy będą też sprawdzać opiekunów, czy nie mieszkają za granicą.

  czytaj więcej

 • Senatorowie chcą podwyższenia kryteriów uprawniających do świadczeń alimentacyjnych

  Senatorowie chcą podwyższenia kryteriów uprawniających do świadczeń alimentacyjnych

  Podniesienie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z funduszu alimentacyjnego do 800 zł (z obecnych 725 zł) oraz podwyższenie maksymalnej kwoty tych świadczeń do 600 zł - przewiduje projekt senatorów PO. W środę senacka komisja rozpoczęła nad nim prace.

  czytaj więcej

 • Fiskus zabiera się do uszczelniania podatków dochodowych

  Fiskus zabiera się do uszczelniania podatków dochodowych

  Galerie handlowe będą płacić tzw. minimalny podatek. Wprowadzony zostanie limit na wydatki na usługi niematerialne, a zyski z kapitałów pieniężnych zostaną wyraźnie oddzielone od pozostałych źródeł przychodów

  czytaj więcej

 • Dzięki propozycjom zmian w ustawach podatkowych MF liczy na dodatkowe 27,5 mld zł w 10 lat [WYWIAD]

  Dzięki propozycjom zmian w ustawach podatkowych MF liczy na dodatkowe 27,5 mld zł w 10 lat [WYWIAD]

  Ministerstwo Finansów liczy, że planowane zmiany w ustawie o podatkach od osób prawnych i fizycznych, na tyle uszczelnią system podatkowy, że w ciągu 10 lat od ich wprowadzenia przyniosą w sumie dodatkowe 27,5 mld zł - poinformował PAP w wywiadzie Maciej Żukowski, dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów.

  czytaj więcej

 • Rząd ogłasza nową wojnę o podatki. Żukowski: Rocznie właściciele galerii i biurowców zapłacą 0,5 proc. ich wartości

  Rząd ogłasza nową wojnę o podatki. Żukowski: Rocznie właściciele galerii i biurowców zapłacą 0,5 proc. ich wartości

  Nie może być tak, że przedsiębiorstwo ma zysk, a nie płaci podatku dochodowego – uważa Ministerstwo Finansów. Po serii ostrzeżeń przygotowało przepisy, które mają być wymierzone w różne formy unikania opodatkowania przez firmy. W tym w te należące do międzynarodowych korporacji. Szykuje się nowa batalia, której celem jest jeszcze większa poprawa ściągalności danin. Szczegóły projektu ujawnia w dzisiejszym wywiadzie dla DGP Maciej Żukowski, dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów.

  czytaj więcej

 • Kto odpowie za składanie deklaracji kwartalnych VAT zamiast miesięcznych

  Kto odpowie za składanie deklaracji kwartalnych VAT zamiast miesięcznych

  Spółka z o.o. utraciła z początkiem 2017 r. możliwość składania deklaracji kwartalnych. Mimo to nie złożyła deklaracji VAT-7 za styczeń, luty i marzec 2017 r., lecz deklarację VAT-7K za I kwartał 2017 r. Czy z tego tytułu grozi jej odpowiedzialność karna skarbowa?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników