piękny romans

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu piękny romans. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące piękny romans.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Profesjonaliści i fanatycy. Kryminały na wakacje

  Profesjonaliści i fanatycy. Kryminały na wakacje

  Na półmetku wakacji warto sięgnąć po dobrą literaturę popularną – oto trzy kryminały, które udanie eksperymentują z utartymi konwencjami gatunku

  czytaj więcej

 • Zmierzch karnawałowej fety to niepokojący symptom nowych czasów

  Zmierzch karnawałowej fety to niepokojący symptom nowych czasów

  Triumfalny pochód karnawału przez Europę zwiastował niegdyś nadejście ery demokracji. Zmierzch ludowej fety jest kolejnym z niepokojących symptomów początku zupełnie nowych czasów. Wiele wskazuje na to, że w miastach Zachodu nadchodzący karnawał odbywać się będzie wedle zasady „armlange”. Sformułowała ją pani burmistrz Kolonii Henriette Reker, gdy zaczęła wychodzić na jaw skala nadużyć seksualnych i rabunków podczas sylwestrowej nocy w tym mieście.

  czytaj więcej

 • Laureat Oscara Hans Zimmer: Cieszę się z powrotu do Krakowa

  Laureat Oscara Hans Zimmer: Cieszę się z powrotu do Krakowa

  Cieszę się, że mogę wrócić do Krakowa - podkreślił w rozmowie z PAP laureat Oscara Hans Zimmer, autor muzyki do "Gladiatora", "Mission: Impossible II", "Pearl Harbor" i "Interstellar". Artysta wystąpi z koncertem w Tauron Arena 3 maja, wcześniej - w Gdańsku i Łodzi.

  czytaj więcej

 • Dzieci komentują: Libri amici, libri magistri

  Dzieci komentują: Libri amici, libri magistri

  Literatura to nic innego, jak wyrażanie emocji poprzez słowa, które zapisujemy na kartkach papieru. Dla wielu ludzi książki stanowią niebotycznie ważną część w ich życiu. Pomagają odizolować się od banalnej rzeczywistości i przenieść w świat, w którym dana osoba pragnie się znaleźć. (Zuzanna Lisowska, 16 lat)

  czytaj więcej

 • „Święto trąbek”: Seks i relacje polsko-żydowskie

  „Święto trąbek”: Seks i relacje polsko-żydowskie

  WYWIAD | Zawsze słyszeliśmy, że cierpienie uszlachetnia, i czasem chcielibyśmy zdobyć złoty medal w tym cierpieniu – mówi Marta Masada, autorka powieści „Święto trąbek”

  czytaj więcej

 • Premiery DVD: „Płatonow” Domalika i „Krawiec” Kwiecińskiego

  Premiery DVD: „Płatonow” Domalika i „Krawiec” Kwiecińskiego

  PREMIERA DVD | W serii Złota Setka Teatru Telewizji ukazały się dwie ważne nowości: „Płatonow” Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Domalika oraz „Krawiec” Sławomira Mrożka w inscenizacji Michała Kwiecińskiego

  czytaj więcej

 • "Wszystko jak chcesz": Jerzy, czyli ostatnia miłość Iwaszkiewicza [WYWIAD]

  "Wszystko jak chcesz": Jerzy, czyli ostatnia miłość Iwaszkiewicza [WYWIAD]

  252 nieznane dotąd listy Jarosława Iwaszkiewicza do jego ostatniej wielkiej miłości Jerzego Błeszyńskiego zebrano w książce "Wszystko jak chcesz". "Układają się one w uniwersalną opowieść o miłości we wszystkich jej aspektach" - uważa Anna Król, autorka opracowania listów.

  czytaj więcej

 • Kinowe nowości: "Piękna i Bestia" i "Wszystko albo nic" [ZOBACZ]

  Kinowe nowości: "Piękna i Bestia" i "Wszystko albo nic" [ZOBACZ]

  Premierowy weekend w kinach zapowiada się bardzo interesująco. Piękna Emma Watson stanie oko w oko z Bestią w klasycznej opowieści o zamku, księżniczce i młodym księciu. W atmosferę wielkich pieniędzy, Wall Street i gorączki złota wprowadzi widzów Stephen Gaghan. Z pozoru zwyczajna paryżanka Maureen kryje w sobie mroczną historię. Jej sekret wpląta ją w bardzo niebezpieczną grę. Na duże ekrany wchodzi także "Stado" Beaty Gårdeler, gdzie nastoletnia Jennifer musi stawić czoła całej wiosce, która nie wierzy, że została zgwałcona. Z kolei w zupełnie lekkie, nieco pikantne, romantyczne klimaty damsko-męskie z dodatkiem humoru zabierze kinomanów komedia "Wszystko albo nic". Warto zobaczyć!

  czytaj więcej

 • Obsypany nagrodami "Szogun" z Richardem Chamberlainem w kwietniu na CBS Europa

  Obsypany nagrodami "Szogun" z Richardem Chamberlainem w kwietniu na CBS Europa

  Początek XVII w. Na skutek gwałtownej burzy holenderski okręt rozbija się u wybrzeży Japonii. Młody nawigator, Anglik John Blackthorne, zostaje wzięty do niewoli. Wkrótce zostaje wplątany w misterne intrygi, knute zarówno przez japońskich możnowładców, jak i jezuickich księży, którzy chcą zachować roztoczoną przez siebie nad Japonią sieć wpływów… Na zrealizowany z rozmachem 12-odcinkowy serial historyczny, który zdobył wiele nagród, w tym trzy Złote Globy, kanał CBS Europa zaprasza od 10 do 15 kwietnia od 18:55 (po dwa odcinki).

  czytaj więcej

 • Moc filmowych premier. Kinowy urodzaj po Wielkanocy [ZOBACZ]

  Moc filmowych premier. Kinowy urodzaj po Wielkanocy [ZOBACZ]

  FILM | Na wygłodniałych po świątecznej przerwie kinomanów czeka prawdziwa uczta. 13 produkcji, w tym co najmniej dwie długo oczekiwane. W najbliższy piątek wchodzi do kin kolejna odsłona turbo-przygód z szybkimi autami i pięknymi kobietami pt. "Szybcy i wściekli 8". Ponadto widzowie zobaczą długo oczekiwanego i obsypanego nagrodami "Klienta" Farhadiego. Na tym jednak lista się nie kończy.

  czytaj więcej

 • Bon vivant i casanova w roli tatusia. "Jutro będziemy szczęśliwi" w kinach

  Bon vivant i casanova w roli tatusia. "Jutro będziemy szczęśliwi" w kinach

  KINO | Samuel to znawca i degustator dobrych drinków oraz pięknych turystek na jedną noc. Tygodnie na Francuskiej Riwierze wypełniają mu imprezy, koktajle, przejażdżki motorówką oraz przede wszystkim flirtowanie z nowo poznanymi przyjaciółkami.

  czytaj więcej

 • 10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  Czy z hotelowego łóżka można zmienić świat? O jakim hotelu mówi się, że jest galerią sztuki? Czy rzeczywiście ściany hoteli skrywają tyle tajemnic? O hotelowych historiach można rozmawiać godzinami – kryminalne tajemnice, wielkie romanse, piękne wnętrza – niektóre z tych faktów mogą naprawdę zaskoczyć. Przygotowaliśmy 10 najbardziej niecodziennych ciekawostek o hotelach z całego świata. Ciekawe, ile z nich już znałeś!Istnieją na świecie hotele, które stały się legendarne – napisano o nich książki, nakręcono filmy, a nawet nagrano piosenki. Inne były ulubionymi miejscami znanych gwiazd lub odznaczają się wyjątkowym designem czy formą. W zestawieniu przygotowanym przez sieć hoteli AccorHotels znajdują się najciekawsze z nich.

  czytaj więcej

 • Ojcowie przodownicy pracy: Jedyne, co czują, to zmęczenie

  Ojcowie przodownicy pracy: Jedyne, co czują, to zmęczenie

  Wstają o świcie, pędzą do pracy i znikają na cały dzień. Czas dla rodziny odmierzają liczbą nadgodzin, a w dni wolne dorabiają na drugim etacie. Sami tego chcieli.

  czytaj więcej

 • "Rudowłosa" - nowa powieść noblisty Orhana Pamuka

  "Rudowłosa" - nowa powieść noblisty Orhana Pamuka

  KSIĄŻKI | W małej miejscowości pod Stambułem pewien licealista doświadcza wstrząsającej miłości i popełnia wielką zbrodnię… Nowa powieść noblisty, piękna i porażająca, a w niej pytanie: co wyznacza nasz los – pierwsze miłosne spełnienie czy siła historii i legend?

  czytaj więcej

 • USA: Zmarł założyciel "Playboya" Hugh Hefner

  USA: Zmarł założyciel "Playboya" Hugh Hefner

  W wieku 91 lat zmarł w środę założyciel "Playboya" Hugh Hefner, który w latach 60. pomógł zapoczątkować rewolucję seksualną swoim przełomowy magazynem dla mężczyzn i zbudował wokół niego imperium biznesowe. Agencja AP nazywa Hefnera "palącym fajkę hedonistą".

  czytaj więcej

 • Do kancelarii Putina trafiło 100 tys. podpisów przeciw "Matyldzie"

  Do kancelarii Putina trafiło 100 tys. podpisów przeciw "Matyldzie"

  Prawosławni aktywiści przekazali do kancelarii prezydenta Rosji Władimira Putina 100 tys. podpisów osób protestujących przeciwko wejściu do kin filmu "Matylda" o carze Mikołaju II i Matyldzie Krzesińskiej. Poproszono prezydenta o interwencję w sprawie filmu.

  czytaj więcej

 • Premiera "Matyldy" w Petersburgu bez zakłóceń

  Premiera "Matyldy" w Petersburgu bez zakłóceń

  Pomimo zakrojonych na szeroką skalę akcji protestacyjnych przeciwko wejściu do rosyjskich kin filmu "Matylda" o carze Mikołaju II i Matyldzie Krzesińskiej, premiera obrazu odbyła się w poniedziałek w Petersburgu bez zakłóceń.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników