peryferii komputerowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu peryferii komputerowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące peryferii komputerowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szkoły nauki jazdy odbiorą kursantów WORD-om

  Szkoły nauki jazdy odbiorą kursantów WORD-om

  Szykują się poważne zmiany w przepisach dotyczących funkcjonowania prywatnych szkół nauki jazdy. Te, które uzyskają akredytację kuratora oświaty będą mogły wykonywać zadania dotychczas zarezerwowane dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

  czytaj więcej

 • „Głos Pana”, czyli jak odczytać informacje o firmie z wyceny jej akcji

  „Głos Pana”, czyli jak odczytać informacje o firmie z wyceny jej akcji

  Jedną z ofiar obecnego kryzysu jest teoria efektywnego rynku. Mówi ona z grubsza, że wszystkie ważne informacje o danej firmie są uwzględnione w cenach jej akcji.

  czytaj więcej

 • Polacy polubili Polskę B

  Polacy polubili Polskę B

  Po raz pierwszy od lat przestaliśmy wstydzić się tego, skąd pochodzimy. Nawet jeśli to wieś

  czytaj więcej

 • Konarski: Czas porządnie zreformować uczelnie

  Konarski: Czas porządnie zreformować uczelnie

  Dlaczego i jak należy zmieniać edukację akademicką? Jakie priorytetowe kierunki obrać? Dobrym pomysłem jest budowanie przez rząd strategii dla Polski, stawianie celu w postaci skokowego rozwoju, prace nad tym, aby był to trend długookresowy. Jednak bez elit intelektualnych zdolnych do kreowania tych procesów nie będą się pojawiały i rozwijały prorozwojowe struktury państwa czy mechanizmy społeczno-gospodarcze. Takie elity natomiast nie powstaną bez nowoczesnych, zaangażowanych uczelni.

  czytaj więcej

 • Woś o książce Keena: Antybiotyk na ekonomiczny dogmat [RECENZJA]

  Woś o książce Keena: Antybiotyk na ekonomiczny dogmat [RECENZJA]

  Dwa lata temu na polskim rynku pojawiła się „Ekonomia. Instrukcja obsługi” Ha-Joon Changa. Tamta książka była trochę jak tabletka aspiryny na ból głowy wywołany dogmatyzmem ekonomii neoklasycznej. Tabletka łatwa do przełknięcia i wydawana bez recepty, a więc napisana dla ludzi, którzy o ekonomii nie wiedzą nic. Książka, o której dziś państwu opowiem, to lekarstwo na tę samą chorobę. Tyle że „Ekonomia neoklasyczna. Fałszywy paradygmat” Steve’a Keena to już jest środek medyczny cięższego kalibru. To nie jest niewinna aspirynka, lecz raczej poważny antybiotyk.

  czytaj więcej

 • Plan Donalda Trumpa: Sprywatyzować Amerykę

  Plan Donalda Trumpa: Sprywatyzować Amerykę

  Donald Trump przymierza się do spełnienia obietnicy, że będzie zarządzał krajem jak firmą. Na pierwszy ogień ma pójść poczta, którą zamierza sprywatyzować

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników