pasji międzynarodową

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pasji międzynarodową. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pasji międzynarodową.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Gdy zawodzą szumidła: Kim są i w co grają główni bohaterowie afery KNF

  Gdy zawodzą szumidła: Kim są i w co grają główni bohaterowie afery KNF

  Tym, których nie pasjonuje rynek finansowy, afera KNF może zdawać się wyjątkowo zagmatwana. Niepotrzebnie. Wystarczy rozjaśnić kilka haseł i krótko scharakteryzować jej głównych bohaterów (w co grają, skąd się wzięli), by czytelnik z łatwością potrafił oddzielić w przekazie medialnym informację od szumu

  czytaj więcej

 • "Anty-gone" Teatru Pieśń Kozła: Czy jest człowiekiem ten, kto...

  "Anty-gone" Teatru Pieśń Kozła: Czy jest człowiekiem ten, kto...

  Pomysł, by w atmosferę greckiego tekstu wpisać różne artystyczne światy: pieśni oparte na starożytnej rytmice i heavy metal, melorecytacje i pieśni operowe, może się wydawać ryzykowny. Chyba że czyni to ktoś, kto od dawna udowadnia, że teatr postdramatyczny to szansa na docieranie do nowych przestrzeni i uniwersalna forma komunikacji. Otwarta forma, różnorodne, ale równoprawne znaki sceniczne takie jak tekst, dźwięk, rytm, światło, scenografia oraz przyzwolenie na dowolność w odczytaniu sensów przedstawienia to także cecha najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła – „Anty-gone" w reżyserii Grzegorza Brala. 

  czytaj więcej

 • Branża lotnicza szansą na stabilną i perspektywiczną karierę

  Branża lotnicza szansą na stabilną i perspektywiczną karierę

  WYBIERAM POLSKIE | Jak wynika z raportu PwC „Dalszy wzrost na polskim niebie. Prognozy dla rynku lotniczego 2018”, polska branża lotnicza wykazuje jeden z największych potencjałów wzrostu spośród wszystkich europejskich rynków. Co to oznacza w kontekście poszukiwania zatrudnienia i budowania swojej zawodowej kariery? Pracę w branży lotniczej – szczególnie w kontekście obsługi naziemnej samolotów, pasażerów, bagaży i ładunków lotniczych – trzeba rozważać bardzo poważnie.

  czytaj więcej

 • Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Zimą 1948 roku opatentowano pierwszą grę komputerową. Nie spodziewano się, że to zaczątek nowego medium. Z prof. Mirosławem Filiciakiem, kulturoznawcą ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie rozmawiamy o tym, w jaki sposób gry zmieniły świat i stosunki społeczne.

  czytaj więcej

 • Ostatnie słowa Pawła Adamowicza: Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie, dziękuję Wam [SYLWETKA]

  Ostatnie słowa Pawła Adamowicza: Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie, dziękuję Wam [SYLWETKA]

  Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie, dziękuję Wam - tak brzmiały ostatnie słowa Pawła Adamowicza, wygłoszone podczas 27. Finału WOŚP tuż przed atakiem nożownika. Wieloletni prezydent Gdańska, współzałożyciel regionalnej Platformy Obywatelskiej, zmarł w poniedziałek w gdańskim szpitalu.

  czytaj więcej

 • Pracownicy to wymagający klienci

  Pracownicy to wymagający klienci

  Tworzymy rozwiązania dla klientów na całym świecie, a różnorodność w naszych zespołach często jest kluczem do sukcesu – mówi Adriana Milczarek-Piotrowska, Citibank Europe PLC, Poland HR ManagerPracownicy to wymagający klienci

  czytaj więcej

 • Pracownicy chcą widzieć konkretną misję

  Pracownicy chcą widzieć konkretną misję

  Pokazujemy firmom, jak być lepszym pracodawcą, bazując na międzynarodowych standardach – mówi Dorota Łubek, Country Manager Poland Top Employers Institute

  czytaj więcej

 • Olga Tokarczuk w finale EBRD Prize

  Olga Tokarczuk w finale EBRD Prize

  Olga Tokarczuk znalazła się w ścisłym finale międzynarodowej nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju - podaje Instytut Książki. Jury doceniło powieść "Prowadź swój pług przez kości umarłych" w przekładzie laureatki zeszłorocznej edycji nagrody Transatlantyk dla tłumaczy, Antonii Lloyd-Jones. Laureata poznamy 7 marca.

  czytaj więcej

 • Wiek publicystów. Nie pozwólmy zginąć intelektualistom publicznym

  Wiek publicystów. Nie pozwólmy zginąć intelektualistom publicznym

  Zastanawia mnie ostatnio wiele śmierci; a wśród nich śmierć publicznego intelektualisty. A kto to, ten publiczny intelektualista? Ryzykując tautologię: to intelektualista, który udziela się publicznie, komentuje, mówi, pisze o polityce, życiu społecznym, stosunkach międzynarodowych. Ktoś, kto mógłby się głęboko, sensownie i w sposób uprawniony wypowiedzieć, na przykład o naszym konflikcie z Izraelem.

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Olga Tokarczuk i Antonia Lloyd-Jones z nominacją do Bookera

  Olga Tokarczuk i Antonia Lloyd-Jones z nominacją do Bookera

  Olga Tokarczuk i tłumaczka Antonia Lloyd-Jones otrzymały w środę nominację do międzynarodowej nagrody literackiej Man Booker za brytyjską wersję książki "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Polka zdobyła tę nagrodę w ubiegłym roku za książkę "Bieguni".

  czytaj więcej

 • Olga Tokarczuk i Antonia Lloyd-Jones na krótkiej liście do Bookera

  Olga Tokarczuk i Antonia Lloyd-Jones na krótkiej liście do Bookera

  Olga Tokarczuk i tłumaczka Antonia Lloyd-Jones znalazły się we wtorek na krótkiej liście nominowanych do międzynarodowej nagrody literackiej Man Booker za brytyjską wersję książki "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

  czytaj więcej

 • Jean-Luc Godard to reżyser, który od zawsze przesuwał granice [SYLWETKA]

  Jean-Luc Godard to reżyser, który od zawsze przesuwał granice [SYLWETKA]

  To architekt rewolucji w kinie, artysta, który od zawsze przesuwał granice, starając się redefiniować film - mówią o Jeanie-Lucu Godardzie twórcy filmowi. Jego uhonorowany pierwszą w historii festiwalu w Cannes Specjalną Złotą Palmą film "Jean-Luc Godard. Imaginacje" w piątek wchodzi na ekrany polskich kin.

  czytaj więcej

 • Strategia kontra ciągła zmiana: Mieszkańcy przestali być dla gmin złem koniecznym

  Strategia kontra ciągła zmiana: Mieszkańcy przestali być dla gmin złem koniecznym

  Dla wielu gmin długoterminowa strategia to nie tylko obowiązek, lecz także być albo nie być. Skończyły się czasy, gdy mieszkańcy byli złem koniecznym – trzeba o nich zabiegać i przewidywać ich potrzeby na wiele lat do przodu, co w czasach bezprecedensowych zmian technicznych nie jest łatwe.

  czytaj więcej

 • Stabilny partner budowlany

  Stabilny partner budowlany

  Rozmowa z Bogdanem Czapczukiem, Prezesem Zarządu F.B.I. TASBUD S.A. i dr. inż. Andrzejem Czapczukiem, Wiceprezesem Zarządu tej firmy

  czytaj więcej

 • „Dowiedział się o ludziach praktycznie wszystkiego". „Cała prawda o Szekspirze" w kinach

  „Dowiedział się o ludziach praktycznie wszystkiego". „Cała prawda o Szekspirze" w kinach

  „Cała prawda o Szekspirze" to opowieść o kondycji ludzkiej, historia uważnego obserwatora rzeczywistości rozmyślającego o upływającym czasie – powiedział reżyser i aktor Kenneth Branagh, uważany za filmowego spadkobiercę Szekspirowskiej spuścizny. Jego najnowszy film można od piątku oglądać w polskich kinach.

  czytaj więcej

 • Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  - Zawodowo zajmujemy się sprawieniem radości poprzez czytanie i w tym roku doprowadzamy to rzemiosło do zenitu – żartują Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, twórczynie Big Book Festival. Festiwal odbędzie się w weekend 21-23 czerwca, potrwa od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczora na Starym Mokotowie w Warszawie. W ramach festiwalu odbędzie się łącznie 56 wydarzeń.

  czytaj więcej

 • Okrągły stół edukacyjny. Morawiecki: Część pomysłów może być szybko wdrożona

  Okrągły stół edukacyjny. Morawiecki: Część pomysłów może być szybko wdrożona

  Część pomysłów zgłaszanych podczas obrad jest już wdrażana lub są na tyle uzgodnione, że mogą zostać wdrożone szybko – podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas sesji plenarnej okrągłego stołu edukacyjnego. Jak dodał, obrady dotyczące oświaty wymagają dłuższego cyklu spotkań.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników