partnera technologicznego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu partnera technologicznego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące partnera technologicznego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polacy wspierają bezpieczeństwo drogowe w całej Europie

  Polacy wspierają bezpieczeństwo drogowe w całej Europie

  Rozwiązania Grupy Inelo są pierwszym wyborem dla służb kontrolujących czas pracy kierowcy w wielu państwach europejskich. Świadczy o tym m.in. wygrany przetarg w Szwecji. Od 2020 r. tamtejsza Agencja Transportu (Swedish Transport Agency, STA) będzie pracować na oprogramowaniu Tachoscan Control, którego producentem jest Inelo, tym samym dołączając do grona 38 europejskich inspekcji pracujących na softwarze Inelo.

  czytaj więcej

 • Gospodarka śmieciowa odgórnie planowana. Nie można przetwarzać większej ilości opadów, nawet gdy jest taka możliwość

  Gospodarka śmieciowa odgórnie planowana. Nie można przetwarzać większej ilości opadów, nawet gdy jest taka możliwość

  Swoboda działalności spółki komunalnej jest na drugim planie, a ustalonych przez sejmik limitów mocy przerobowych nie można zwiększyć tylko dlatego, że pozwala na to technologia.

  czytaj więcej

 • Podatek cyfrowy? Ma sens, ale tylko w całej UE [WYWIAD]

  Podatek cyfrowy? Ma sens, ale tylko w całej UE [WYWIAD]

  – Ta danina powinna stanowić swego rodzaju opłatę na rzecz rozwoju infrastruktury, z której korzystają giganci internetowi – przekonuje Marek Zagórski, minister cyfryzacji. Jak dodaje, podatek mógłby wejść w życie za minimum dwa–trzy lata

  czytaj więcej

 • Po 2025 r. nikt, kto ma powiązania z węglem, nie uzyska od nas finansowania [WYWIAD]

  Po 2025 r. nikt, kto ma powiązania z węglem, nie uzyska od nas finansowania [WYWIAD]

  - A teraz mówimy: po 2025 r. nikt, kto ma powiązania z węglem, nie uzyska od nas finansowania - mówi w rozmowie z DGP Brunon Bartkiewicz prezes ING Banku Śląskiego, związany z bankiem i Grupą ING od początku lat 90. Chief Innovation Officer w Grupie ING odpowiedzialny za promowanie nowoczesnych rozwiązań, technologii oraz szybkie wprowadzanie innowacyjnych pomysłów na rynek.

  czytaj więcej

 • Przepoczwarzenie: Epoka szefa dyktatora przechodzi do lamusa. Co czeka pracowników?

  Przepoczwarzenie: Epoka szefa dyktatora przechodzi do lamusa. Co czeka pracowników?

  Korporacja jako mała, centralnie sterowana gospodarka, w której każdy musi wypełniać polecenia szefa dyktatora, staje się przeszłością. W epoce cyfrowej to pracownik znajduje się na silniejszej pozycji.

  czytaj więcej

 • Małgorzata Wiśniewska przejmuje stery w PBG – Rafako. "Będę kontynuować plany męża"

  Małgorzata Wiśniewska przejmuje stery w PBG – Rafako. "Będę kontynuować plany męża"

  - Ostatnich 10 lat pokazało, że realizowaliśmy znaczące inwestycje dla Polski, między innymi nowy blok węglowy 910 MW w Jaworznie – mówi Małgorzata Wiśniewska, która przejmuje stery w PBG – Rafako po śmierci Jerzego Wiśniewskiego

  czytaj więcej

 • Wygra, kto szerzej otworzy wrota czwartej rewolucji przemysłowej

  Wygra, kto szerzej otworzy wrota czwartej rewolucji przemysłowej

  Jaka powinna być rola państwa w nowoczesnej gospodarce i jak budować odpowiednią kulturę działania firmy – tego dotyczyła dyskusja „Przedsiębiorca i gospodarka – Nie ma przyszłości bez mądrej lekcji z gospodarczej przeszłości”

  czytaj więcej

 • Niedobór kierowców w branży transportowej może sięgnąć 200 tys.osób w 2022

  Niedobór kierowców w branży transportowej może sięgnąć 200 tys.osób w 2022

  Do największych problemów branży transportowej należy niedobór zawodowych kierowców - w 2022 r. luka ta może wynieść nawet 200 tys. osób. Ogromny wpływ na usługi transportowe będą miały także przepisy europejskiego Pakietu Mobilności oraz postępująca digitalizacja i industrializacja, wynika z opracowania pn. "Transport przyszłości. Raport o perspektywach rozwoju transportu drogowego w latach 2020-2030", przygotowanego przez firmę doradczą PwC we współpracy ze Związkiem Pracodawców "Transport i Logistyka Polska". 

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Ministrowie zjadą do Rzeszowa na dyskusje z biznesem

  Ministrowie zjadą do Rzeszowa na dyskusje z biznesem

  Po raz czwarty w Jasionce koło stolicy Podkarpacia odbędzie się Kongres 590. Tegoroczna edycja będzie się koncentrować na współpracy międzynarodowej i wyzwaniach dla polskiego biznesu.

  czytaj więcej

 • Słuszny kierunek, ale wielkie ryzyko nadużyć

  Słuszny kierunek, ale wielkie ryzyko nadużyć

  Kasy wirtualne z założenia mają poprawić ściągalność VAT oraz ograniczyć nierejestrowaną sprzedaż detaliczną. Jest jednak wiele opinii, że mogą ułatwić działanie przestępcom i wpędzić w kłopoty uczciwych sprzedawców

  czytaj więcej

 • RODO: Dobór środków bezpieczeństwa trzeba uzasadnić

  RODO: Dobór środków bezpieczeństwa trzeba uzasadnić

  W dniu 10 września 2019r. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) wydał decyzję (znak sprawy: ZSPR.421.2.2019) o nałożeniu na jeden z polskich sklepów internetowych administracyjnej kary pieniężnej w rekordowej wysokości ponad 2,8 mln złotych. Zdaniem PUODO, naruszenie poufności danych osobowych ponad 2 mln klientów spółki oraz narażenie części z nich na ataki phisingowe stanowiło konsekwencję tego, iż spółka dokonała niewystarczającej oceny zdolności do ciągłego zapewnienia poufności administrowanych przez siebie danych osobowych oraz nie uwzględniła ryzyka związanego z uzyskaniem nieuprawnionego dostępu do bazy danych.

  czytaj więcej

 • Gdzie wyznaczyć granicę tego, co powinno pozostać tajemnicą ze względu na bezpieczeństwo

  Gdzie wyznaczyć granicę tego, co powinno pozostać tajemnicą ze względu na bezpieczeństwo

  Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że służby nie mogą odmówić informacji, rzetelnie tego nie uzasadniając i powołując się tylko na bezpieczeństwo.

  czytaj więcej

 • Czy wielkość biznesu ciągle ma znaczenie?

  Czy wielkość biznesu ciągle ma znaczenie?

  Jeszcze wczoraj skala biznesu, wielkość firmy, były tym, co uważano za najważniejsze. Teraz jednak coraz większa liczba liderów biznesu odkrywa, że jest coś jeszcze ważniejszego: prędkość. Prędkość wchodzenia na nowe rynki, prędkość zdobywania nowych klientów, prędkość zatrudniania nowych ludzi, prędkość wprowadzania nowych produktów. Bo ci, którzy potrafią szybko się rozwijać, odbierają tradycyjnym biznesom ich rynki.

  czytaj więcej

 • NPBP: 5G, czyli nie stać nas na bylejakość

  NPBP: 5G, czyli nie stać nas na bylejakość

  Wydawałoby się, że superszybkie transmisje, w tym technologia 5G, nie mają nic wspólnego z hasłem VII edycji projektu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” – „Przedsiębiorca – podatnik, pracodawca, partner”. Ale tylko pozornie.

  czytaj więcej

 • NPBP: Europejski rynek w obliczu globalnych wyzwań

  NPBP: Europejski rynek w obliczu globalnych wyzwań

  Uważna analiza zmian, przez które przechodził światowy rynek w ostatnich dziesięcioleciach, dowodzi, że jednym z trendów pozytywnie wpływających na rozwój samych firm, a także gospodarek, są transakcje w sektorze M&A. Aby jednak łączenie firm mogło odbywać się efektywnie, niezbędne są rozwiązania zachęcające do realizowania tego typu procesów oraz świadomość korzyści, jakie mogą one przynieść w dłuższej perspektywie.

  czytaj więcej

 • Cyfryzacja może nas uchronić przed pułapką średniego rozwoju

  Cyfryzacja może nas uchronić przed pułapką średniego rozwoju

  Michał Krupiński: Musimy inwestować w innowacje. Ale nie skupiać się na stworzeniu nowych rewolucyjnych pomysłów – programów czy produktów IT – ale adaptować te, które wykorzystują dojrzalsze gospodarki. I doskonaląc ich wykorzystanie i będąc wciąż krajem tańszym niż Europa Zachodnia czy USA, budować na nowo nasze przewagi.

  czytaj więcej

 • NPBP: Bankowość jutra

  NPBP: Bankowość jutra

  Dziś, w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej, o sukcesie przedsiębiorstwa decyduje zdolność do budowania z klientami długoterminowych, trwałych i opartych na zaufaniu relacji.

  czytaj więcej

 • Zagraniczne firmy dobrze mają się w Polsce

  Zagraniczne firmy dobrze mają się w Polsce

  Czy jesteśmy rajem dla inwestorów spoza Polski, jakie są zalety naszego kraju, a co należy zmieniać? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy panelu „O wartości realnie dodanej. Inwestorzy zagraniczni w Polsce – wzajemne oczekiwania”

  czytaj więcej

 • NPBP: Przyszłość ma na imię przedsiębiorczość

  NPBP: Przyszłość ma na imię przedsiębiorczość

  Czy to się komuś podoba, czy nie, biznes przesądzi o kolejnych dziesięcioleciach naszego kraju. Dlatego DGP już po raz siódmy zorganizował akcję, w której sercu są przedsiębiorcy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników