parkiety powróciły

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu parkiety powróciły. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące parkiety powróciły.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Lisa Stansfield – 3 listopada wystąpi na warszawskim Torwarze

  Lisa Stansfield – 3 listopada wystąpi na warszawskim Torwarze

  Lisa Stansfield po długiej przerwie powraca na scenę z nowym albumem Seven. W ramach jego promocji rusza w trasę koncertową i odwiedzi również Polskę. Artystka na żywo wystąpi na warszawskim Torwarze 3 listopada.

  czytaj więcej

 • "Trouble in Paradise" - ciepłe, sensualne disco

  "Trouble in Paradise" - ciepłe, sensualne disco

  Po pięciu latach przerwy na swoim nowym krążku „Trouble In Paradise” La Roux nieco zwolniła. Ale wciąż przyciąga uwagę falsetem i elektronicznym klimatem.

  czytaj więcej

 • Słabe dane z Chin, wzrosty w Europie

  Słabe dane z Chin, wzrosty w Europie

  Środowa sesja na rynku azjatyckim nie przyniosła wielkiej zmienności mimo tego, że o poranku poznaliśmy serię figur z drugiej największej gospodarki świata.

  czytaj więcej

 • Kylie Minogue w Łodzi 30 października

  Kylie Minogue w Łodzi 30 października

  Już tylko miesiąc z kawałkiem został do polskiego koncertu zasłużonej królowej parkietów, Kylie Minogue.

  czytaj więcej

 • Warto powalczyć o 2500 punktów. Szkocja może pomóc

  Warto powalczyć o 2500 punktów. Szkocja może pomóc

  Zaskakująca czwartkowa słabość warszawskiego parkietu przywołuje obawy o kontynuację ruchu w górę. Sytuację wyjaśniłaby obrona 2500 punktów w przypadku WIG20. Choć możliwy jest każdy scenariusz, warunki wydają się bardziej sprzyjać bykom. Tym bardziej, że rynki powinny okazywać radość z pozostania Szkocji w Zjednoczonym Królestwie.

  czytaj więcej

 • Wyprzedaż na rynku akcji

  Wyprzedaż na rynku akcji

  Zeszłotygodniowy debiut Alibaby przeszedł już do historii, a inwestorzy na początku tygodnia swoją uwagę skupiają głównie na informacjach napływających z Chin. Mało optymistyczne perspektywy dla gospodarki państwa środka sprawiają, iż o poranku traciły zarówno giełdy azjatyckie, jak i europejskie, a dodatkowo zniżkowały kontrakty na amerykańskie indeksy. Ważnym wydarzeniem jest także mocna przecena akcji brytyjskiego giganta Tesco, które o poranku traciły ponad 11%.

  czytaj więcej

 • EBC „drukuje” hossę

  EBC „drukuje” hossę

  Informacje o rozpoczęciu skupowania zabezpieczonych papierów dłużnych hiszpańskich, włoskich i francuskich banków oraz pogłoski o zamiarze kupna obligacji firm przez EBC stanowiły we wtorek doskonałą pożywkę dla byków, przesłaniając słabe dane z Chin. Paliwa do wzrostów powinno starczyć także na dziś. Warto jednak zwrócić uwagę na raporty finansowe firm.

  czytaj więcej

 • Efekt Draghiego

  Efekt Draghiego

  W trakcie wczorajszego wystąpienia w parlamencie europejskim szef EBC Mario Draghi powtórzył słynne już słowa, iż Europejski Bank Centralny zrobi wszystko co może w ramach swojego mandatu. Dodatkowo stwierdził, iż program QE z użyciem obligacji rządowych w Europie nie jest wykluczony. Te dwa stwierdzanie dały rynkom akcji impuls do wzrostów, które kontynuowane były także w trakcie dzisiejszego poranka.

  czytaj więcej

 • Byki w pułapce, Rosja rozpaczliwie broni rubla

  Byki w pułapce, Rosja rozpaczliwie broni rubla

  Po wczorajszej nieudanej próbie odbicia, byki znalazły się w kłopotach. Patrząc na to, co działo się na rynkach, można wręcz mówić o pułapce, z której nie mogły znaleźć drogi ucieczki. Mocnej przecenie akcji i większości surowców towarzyszył dynamiczny spadek notowań złota. Nie było też widać prób poszukiwania schronienia w bezpiecznych obligacjach czy w dolarze. Po poniedziałkowym skoku kursu dolara o ponad 9 proc., do 63 rubli, Bank Rosji podniósł w nocy stopę procentową z 10,5 do 17 proc.

  czytaj więcej

 • Giełda: Ciemne chmury zbierają się nad GPW

  Giełda: Ciemne chmury zbierają się nad GPW

  Na wieści z Azji z największą obawą patrzą branża surowcowa oraz dostawcy i podwykonawcy niemieckich firm

  czytaj więcej

 • Kaczyński nie jest pierwszym politykiem, który osiągnął sukces będąc seniorem

  Kaczyński nie jest pierwszym politykiem, który osiągnął sukces będąc seniorem

  Przykładów polityków niepotrafiących przez lata uchwycić szansy na sukces są tysiące. Większość odchodzi w goryczy klęski, ale bywają tacy, którzy zmieniają świat, gdy ich rówieśnicy dogorywają w domach spokojnej starości.

  czytaj więcej

 • Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Druga połowa 2016 r. zapowiada się emocjonująco. Mocne zachowanie amerykańskiego S&P 500 wydaje się niezagrożone, ale koniunktura na europejskich i azjatyckich giełdach jest pod wpływem większej liczby czynników ryzyka - twierdzi Sobiesław Kozłowski z Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska.

  czytaj więcej

 • Zachodnie giełdy: Wskaźniki na parkietach wahają się

  Zachodnie giełdy: Wskaźniki na parkietach wahają się

  Na europejskie giełdy próbuje powrócić zieleń, na razie nieśmiało. Wskaźniki na zachodnich parkietach wahają się - raz przeważają wzrosty, aby wkrótce przejść w niewielkie spadki - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Dzień na rynkach: Wzrosty na Wall Street, w centrum uwagi dane z USA

  Dzień na rynkach: Wzrosty na Wall Street, w centrum uwagi dane z USA

  Giełda w Stanach notuje w czwartek wzrosty. W centrum uwagi znajdują się dane z gospodarki amerykańskiej. Po posiedzeniu Banku Anglii, na którym pozostawiono politykę monetarną bez zmian, lekko osłabił się funt. Zwyżkują ceny ropy.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Na Wall Street małe spadki. Fed i Holandia w centrum uwagi

  Rynki finansowe: Na Wall Street małe spadki. Fed i Holandia w centrum uwagi

  Indeksy giełdowe w USA w czwartek znalazły się nieznacznie pod kreską, podczas gdy na europejskich parkietach dominowali kupujący. Rynek interpretuje wyniki marcowego posiedzenia Fed oraz zwycięstwo centrystów w wyborach parlamentarnych w Holandii. Na wartości kosztem dolara zyskują euro, jen i funt szterling.

  czytaj więcej

 • Taryfami celnymi ku katastrofie. I to nie tylko za Trumpa

  Taryfami celnymi ku katastrofie. I to nie tylko za Trumpa

  Wprawdzie wojna celna podczas Wielkiego Kryzysu wysadziła w powietrze światową gospodarkę i zrujnowała Stany Zjednoczone, lecz republikanie mogli przynajmniej powiedzieć, że dotrzymują wyborczych obietnic.

  czytaj więcej

 • Trzy dni z bluesem w Katowicach. Rusza 38 Rawa Blues Festival

  Trzy dni z bluesem w Katowicach. Rusza 38 Rawa Blues Festival

  Jedna z ikon współczesnego bluesa, pięciokrotny laureat nagrody Grammy, znakomity gitarzysta i charyzmatyczny wokalista. Robert Cray – bo o nim mowa – będzie gwiazdą 38 edycji Rawa Blues Festival. Artysta zagra na scenie katowickiego „Spodka” 29 września.

  czytaj więcej

 • Strategia rozwoju rynku kapitałowego ma trzy brakujące ogniwa: OFE, podatek Belki i podział KNF

  Strategia rozwoju rynku kapitałowego ma trzy brakujące ogniwa: OFE, podatek Belki i podział KNF

  Rządowy projekt strategii rozwoju rynku kapitałowego (SRRK) zawiera wiele wartościowych, szczegółowych propozycji, ale nie odnosi się do trzech fundamentalnych problemów: przyszłości OFE, zniesienia podatku Belki i podziału KNF.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników